Αποστολέας Θέμα: Rolex Sea Dweller TT vs Hublot Big Bang Unicom Titanium Ceramic vs Blancpain Fifty Fathoms  (Αναγνώστηκε 579 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος macedonianGR

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 120
    • Προφίλ
Rolex Sea Dweller TT vs Hublot Big Bang Unicom Titanium Ceramic vs Blancpain Fifty Fathoms
« στις: Ιανουάριος 06, 2023, 05:39:36 μμ »
Είναι στη διαδικασία επιλογής του επόμενου ρολογιού μου και έχω καταλήξει στις ακόλουθες επιλογές, για πείτε απόψεις :




Οι δυο πρώτες φωτογραφίες στο χέρι μου.

Αποσυνδεδεμένος xRallyArt

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: Rolex Sea Dweller TT vs Hublot Big Bang Unicom Titanium Ceramic vs Blancpain Fifty Fathoms
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 06, 2023, 05:55:50 μμ »
Με προσωπική σειρα προτεραιότητας βαζω πρωτο σε επιλογη το Blancpain, μετα το Hublot και τελευταιο το Rolex.

Ρολογαρες και τα 3 δεν το συζητάω.

Αποσυνδεδεμένος marios_ch

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 197
    • Προφίλ
Απ: Rolex Sea Dweller TT vs Hublot Big Bang Unicom Titanium Ceramic vs Blancpain Fifty Fathoms
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 06, 2023, 07:41:40 μμ »
Φιλαράκι καλή χρονιά για μένα είναι 2 απόψεις ή πας σε εκείνο που σου κάνει μεγαλύτερο κλικ στον καρπό.
Κάποιο θα κάνει ένα κλικ παραπάνω.
Η 2 άποψη είναι να πας σε safe λύση που δε χάνεις μεταπωλητικα και είναι η R

Αποσυνδεδεμένος Dimitris Real

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1587
    • Προφίλ
Απ: Rolex Sea Dweller TT vs Hublot Big Bang Unicom Titanium Ceramic vs Blancpain Fifty Fathoms
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 06, 2023, 08:14:25 μμ »
Να πάρεις το FF
1. Γιατί είναι πολύ ωραίο και καλό ρολόι, χωρίς να αντιγράφει κάτι άλλο όπως το Hublot και είναι ποιο ευκολοφόρετο - μαζεμένο σε σχέση με το Rolex.
2. Για να μην είμαι μόνος (υπάρχει κι άλλος ένας ιδιοκτήτης FF αλλά δεν θυμάμαι ποιος είναι)
3. Για να την σπάσεις στον maestro που αντιπαθεί αυτό το ρολόι…

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Rolex Sea Dweller TT vs Hublot Big Bang Unicom Titanium Ceramic vs Blancpain Fifty Fathoms
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 06, 2023, 11:27:30 μμ »
Hublot ξεκάθαρα πρώτο. Το συγκεκριμένο ρολεξ δεν με τρελαίνει όπως και κανένα μισό μισό. Καλά για το άλλο ούτε να το βλέπω δεν μπορώ

Αποσυνδεδεμένος macedonianGR

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 120
    • Προφίλ
Απ: Rolex Sea Dweller TT vs Hublot Big Bang Unicom Titanium Ceramic vs Blancpain Fifty Fathoms
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 23, 2023, 12:03:50 πμ »
Αρχίζω και ψήνομαι ιδιαίτερα για το Hublot Big Bang Unico Titanium Ceramic, το οποίο το βρίσκω καινούργιο στα 15660€, από Chrono24.

Όσο ασχολούμαι , αρχίζω και διαπιστώνω ότι τα Hublot είναι πολύ παρεξηγημένα και θα μπορούσαν να χαρακτηριστούν και VFM, για το πακέτο που προσφέρουν.




Sent from my iPhone using Tapatalk