Αποστολέας Θέμα: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ  (Αναγνώστηκε 172130 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος asot

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 349
  • life goes on...
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #80 στις: Απρίλιος 05, 2013, 07:43:46 πμ »
Αν και είμαι σίγουρος οτι δεν είμαι ο μόνος...

Για μένα, ΙΣΧΥΡΟ σημείο στο ρολόι ειναι οι δεικτες με το ''line cut'' στον ωροδεικτη (οπως δηλ. στο site της εταιριας)

Τετοιο option δεν βλέπω στην νέα πρόταση...

Αν εγω "επιμένω" σε τέτοια λύση, οι επιλογές μου θα είναι οι 2 και 3 ???

2. Αποστολη με τους "αλλους δείκτες" + αποστολη στους κατοχους των αντιστοιχων μπλε -μολις τους παραλαβει η εταιρια- και τοποθετηση τους απο ελληνα ωρολογοποιο (ευθυνη του τελευταιου)
3. Αποστολη με τους
"αλλους δείκτες" και τοποθετηση των αντιστοιχων μπλε στη Γερμανια, μολις αυτοι σταλουν απο τον προμηθευτη στην εταιρια

και πάλι επαναφέρω το θέμα
τι ποσό θα μας ΠΙΣΤΩΝΕ ο "ακατονόμαστος" για να πληρωθεί ο "ελληνας ωρολογοποιος" και να έχει και την ευθύνη!?

Αρη, θα ρωτήσεις εσύ ή να ρωτήσει ευθέως (με email, Boris) έκαστος "παθόντας"??

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #81 στις: Απρίλιος 05, 2013, 10:00:57 πμ »
και πάλι επαναφέρω το θέμα
τι ποσό θα μας ΠΙΣΤΩΝΕ ο "ακατονόμαστος" για να πληρωθεί ο "ελληνας ωρολογοποιος" και να έχει και την ευθύνη!?

Αρη, θα ρωτήσεις εσύ ή να ρωτήσει ευθέως (με email, Boris) έκαστος "παθόντας"??

Tη στιγμη που αναλαμβανει η εταιρια να μου αντικαταστασει-τοποθετησει τους δεικτες (εχοντας τη δυνατοτητα χρεωσης αποστολης απο την ταχυμεταφορικη στην ιδια), πως ειναι δυνατον να της ζητησω να μου πληρωσει το κοστος εργασιας του εδω ωρολογοποιου?!...

Φιλικα,
Αρης
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Συνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #82 στις: Απρίλιος 05, 2013, 10:05:07 πμ »
Ισως δεν έγινε κατανοητό, ο γερμανός λέει μόλις πάρει τους μπλε να του το στείλετε με δικά του έξοδα, να το φτιάξει και να σας το στείλει πίσω.

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #83 στις: Απρίλιος 05, 2013, 10:16:21 πμ »
Τότε ποιός ο λόγος να προταθεί η επιλογή Νο 2; Αυτομάτως καταργείται. (και με τα δυο χέρια.......)

Συνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #84 στις: Απρίλιος 05, 2013, 10:23:14 πμ »
Γιατί γλιτώνεις τη βαβουρα των ταχυδρομείων και κάνεις τη δουλειά σου γρήγορα.
Απλά πρέπει να αλλάξει η σειρά των επιλογών γιατί από η διατύπωση προκαλεί συγχίσεις.

Αποσυνδεδεμένος asot

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 349
  • life goes on...
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #85 στις: Απρίλιος 05, 2013, 10:28:09 πμ »
Κατανοητό έγινε από την πρωτη στιγμή

Για ΠΟΛΛΟΥΣ λόγους όμως, που έκαστος αντιλαμβάνεται κατα το δοκούν,
εγω ας πούμε,
δεν θα έμπαινα στην διαδικασία να ΞΑΝΑΣΤΕΙΛΩ το ρολοι allez-retour στην Γερμανια, για μια έργασία που ισως διαρκεί λιγότερο απο μισάωρο!
και να "στερηθώ" το ρολόι που ΘΑ αποκτήσω (ελπίζω) μετα κόπων και βασάνων ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ Χ μήνες (Χ>4), για ακόμη 15 μέρες χονδρικά...!
Προτιμώ να πληρώσω ενα 40άρι € (το νούμερο ρεαλιστικό φαντάζομαι) σε έναν Ελληνα ωρολογοποιο και να είμαι πάνω από το κεφάλι του ωστε να παραλάβω αμέσως!

Αντιγνωμίες δεκτές!

Παράθεση από: jim teo στις Σήμερα στις 10:16:21
Τότε ποιός ο λόγος να προταθεί η επιλογή Νο 2; Αυτομάτως καταργείται. (και με τα δυο χέρια.......)

+1

Παράθεση από: Watch-Collector στις Σήμερα στις 10:00:57
....εχοντας τη δυνατοτητα χρεωσης αποστολης απο την ταχυμεταφορικη στην ιδια...
[/url]

Δεν νομίζω (αλλα δεν βάζω και το χέρι στη φωτία) οτι υπάρχει μεταφορική που να στέλνει ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ, με χρέωση παραλήπτη!
Αυτην την απόστολη λοιπόν, ΠΡΟΣ Γερμανία, ποιος θα την χρεωθεί?
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 05, 2013, 10:34:29 πμ από asot »

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #86 στις: Απρίλιος 05, 2013, 10:39:33 πμ »
Κατανοητό έγινε από την πρωτη στιγμή

Για ΠΟΛΛΟΥΣ λόγους όμως, που έκαστος αντιλαμβάνεται κατα το δοκούν,
εγω ας πούμε,
δεν θα έμπαινα στην διαδικασία να ΞΑΝΑΣΤΕΙΛΩ το ρολοι allez-retour στην Γερμανια, για μια έργασία που ισως διαρκεί λιγότερο απο μισάωρο!
και να "στερηθώ" το ρολόι που ΘΑ αποκτήσω (ελπίζω) μετα κόπων και βασάνων ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ Χ μήνες (Χ>4), για ακόμη 15 μέρες χονδρικά...!
Προτιμώ να πληρώσω ενα 40άρι € (το νούμερο ρεαλιστικό φαντάζομαι) σε έναν Ελληνα ωρολογοποιο και να είμαι πάνω από το κεφάλι του ωστε να παραλάβω αμέσως!

Αντιγνωμίες δεκτές!

Ειναι απολυτα κατανοητος και λογικος ο τροπος σκεφης σου,συμφωνω  μαζι σου.Το γοργον και χαρι εχει.
Το προβλημα ομως ειναι επι του πρακτεου.Πως θα εξασφαλισθει η εγγυηση του ρολογιου ,γιατι αυτη η φραση''η ευθυνη βαρυνει τον ωρολογοποιο'',δεν μου αρεσει καθολου.
Μπορει καποιο προβλημα,που, απευχομαι αλλα μπορει,να παρουσιασθει να γινει πεδιο διαμαχης και η ευθυνη να παιζει πινγκ-πονγκ.
Ειναι ενα,ακομη, θεμα!!!
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Συνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #87 στις: Απρίλιος 05, 2013, 10:42:21 πμ »
Μπορείς να στείλεις με χρέωση του παραλήπτη στο εξωτερικό.
Επίσης, 40€ τα βρίσκω υπερβολικά για την αλλαγή των δεικτών. Σε εμένα που μου καθάρισε το καντράν δε μου πήρε τίποτα, η άλλη εργασία ίσως είναι πιο δύσκολη αλλά και πάλι δε νομίζω ότι κοστολογείται ή αν κοστολογείται σίγουρα δεν κοστολογείται τόσο.
Στην ουσία, με τα στείλε-λάβε του γερμανού ήδη έχει υποστεί μια μείωση του τιμήματος, άσχετα αν και πάλι κέρδος θα βγάζει. Καταλαβαίνω το σπάσιμο νεύρων (γι' αυτό άλλωστε κι εγώ πήγα σε ρολογά για να μου το καθαρίσει) όμως η εναλλακτική στη δωρεάν αποστολή στη Γερμανία δεν μπορεί να είναι μείωση του τιμήματος.
Αν θέλαμε μείωση του τιμήματος έπρεπε να το έχουμε κάνει προ πολλού κι οργανωμένα.

Αποσυνδεδεμένος asot

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 349
  • life goes on...
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #88 στις: Απρίλιος 05, 2013, 11:01:54 πμ »
Μπορείς να στείλεις με χρέωση του παραλήπτη στο εξωτερικό.

Μόλις μίλησα με DHL (αυτή που ΘΑ χρησιμοποιήσει - νομίζω - ο ακατονόμαστος, για να μας στείλει τα ρολόγια
ΔΕΝ στέλνει Γερμανία, με χρέωση παραλήπτη...

Επίσης, 40€ τα βρίσκω υπερβολικά για την αλλαγή των δεικτών. Σε εμένα που μου καθάρισε το καντράν δε μου πήρε τίποτα, η άλλη εργασία ίσως είναι πιο δύσκολη αλλά και πάλι δε νομίζω ότι κοστολογείται ή αν κοστολογείται σίγουρα δεν κοστολογείται τόσο.

Το ποσό είναι αυτό που θα έδινα, ωστε να έχω ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΕΡΓΑΣΙΑ (και ανάληψη ευθύνης)!

Στην ουσία, με τα στείλε-λάβε του γερμανού ήδη έχει υποστεί μια μείωση του τιμήματος, άσχετα αν και πάλι κέρδος θα βγάζει.
Αν θέλαμε μείωση του τιμήματος έπρεπε να το έχουμε κάνει προ πολλού κι οργανωμένα.

Δεν με ενδιαφέρει - ας μπει και μέσα, έτσι όπως τα έκανε!
Προσωπικά, περιμένω "κάτι τις", ως παρηγορία (ας ειναι και καπελάκι Breitling που λέει ο λόγος),
για να μην εκραγώ και αρχίσω να τον "στολίζω" σε fora (όταν με το καλό παραλάβουμε...)

Αποσυνδεδεμένος Yiangos

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #89 στις: Απρίλιος 05, 2013, 11:07:45 πμ »
Σκεπτόμενος ότι :
-ρολόι για να βλέπω την ώρα ευτυχώς έχω,
-δεν έχω σκοπό να ακυρώσω την παραγγελία και ούτε πέρασε καν από το μυαλό μου (όπως κατάλαβε ο Άρης),
-δεν φοβάμαι ότι θα χάσω τα χρήματά μου από τον Μπόρη (που λέει και ο Βικτωρας)
-η φαγούρα μου να δω ένα ρολόι που δεν θα προτιμούσα να δω δεν είναι μεγάλη,
-δεν θέλω να μπλέξω με ρολογάδες και αποστολές/παραλαβές ρολογιών στη Γερμανία
-και τέλος επειδή ο καθένας κάνει ότι του αρέσει...

Απεφάσισα να περιμένω τον Μπόρη να βρει μια λύση "Τελίκη" και να την υλοποιήσει. Βρίσκει άλλωστε τόσες λύσεις την ημέρα που χορτάσαμε... Του ζήτησα έτσι (απορρίπτοντας τις 3 προτάσεις) να κρατήσει το ρολόι και να το στείλει όταν είναι έτοιμο.
Ισως η συγκεκριμένη επιλογή λειτουργήσει και σαν ένα ακόμα τεστ αξιοπιστίας.

Φιλικά Γιάννης
Οπου γης και Πατρίς...

Αποσυνδεδεμένος asot

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 349
  • life goes on...
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #90 στις: Απρίλιος 05, 2013, 11:17:23 πμ »
Σκεπτόμενος ότι :
-ρολόι για να βλέπω την ώρα ευτυχώς έχω,
-δεν έχω σκοπό να ακυρώσω την παραγγελία και ούτε πέρασε καν από το μυαλό μου (όπως κατάλαβε ο Άρης),
-δεν φοβάμαι ότι θα χάσω τα χρήματά μου από τον Μπόρη (που λέει και ο Βικτωρας)
-η φαγούρα μου να δω ένα ρολόι που δεν θα προτιμούσα να δω δεν είναι μεγάλη,
-δεν θέλω να μπλέξω με ρολογάδες και αποστολές/παραλαβές ρολογιών στη Γερμανία
-και τέλος επειδή ο καθένας κάνει ότι του αρέσει...
Απεφάσισα να περιμένω τον Μπόρη να βρει μια λύση "Τελίκη" και να την υλοποιήσει. Βρίσκει άλλωστε τόσες λύσεις την ημέρα που χορτάσαμε... Του ζήτησα έτσι (απορρίπτοντας τις 3 προτάσεις) να κρατήσει το ρολόι και να το στείλει όταν είναι έτοιμο.
Ισως η συγκεκριμένη επιλογή λειτουργήσει και σαν ένα ακόμα τεστ αξιοπιστίας.

Φίλτατε Yiangos, καλά τα λες και σκέφτομαι να πράξω το ίδιο
(στειλτο Μπορη, όταν εχετε τα ΠΑΝΤΑ, ωστε να είναι όπως το αρχικό προδιαγραφέν)

Ομως, κάτι μου λέει οτι ΠΡΟΣΕΧΩΣ (σε 8 εβδομάδες ας πούμε) θα επανέλθει με δήλωση του στυλ
"καταργηθηκε ο δείκτης με το ''line cut'' στον ωροδεικτη",
πες μου την επόμενη επιλογή σου!

Συνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #91 στις: Απρίλιος 05, 2013, 11:18:26 πμ »
Φίλε asot ό,τι εταιρία θέλεις θα χρησιμοποιήσεις, γιατί πρέπει να είναι η DHL;
Τέλοσπάντων, οργανωμένη πρακτική είναι αδύνατο να υπάρξει οπότε ατομικά ο καθένας ας πράξει κατά βούληση. Καλώς κάνει ο Γιάννης (Yiangos) και περιμένει, καλώς κι εσύ σκέφτεσαι αλλιώς. Αν θες απλά τη συμβουλή μου, δύσκολα μπορεί να γίνει μείωση του τιμήματος όταν ο έμπορος (ο θεός να τον κάνει) προτείνει επισκευή με δικά του (αυτό έλειπε) έξοδα.

Αποσυνδεδεμένος asot

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 349
  • life goes on...
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #92 στις: Απρίλιος 05, 2013, 11:24:11 πμ »
Φίλε asot ό,τι εταιρία θέλεις θα χρησιμοποιήσεις, γιατί πρέπει να είναι η DHL;

Εχεις να μου προτείνεις Courier που να στέλνει ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ (Γερμανία) με ΧΡΕΩΣΗ ΠΑΡΑΛΗΠΤΗ?

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #93 στις: Απρίλιος 05, 2013, 11:27:05 πμ »
Παράθεση από: Yiangos"
Απεφάσισα να περιμένω τον Μπόρη να βρει μια λύση "Τελίκη" και να την υλοποιήσει. Βρίσκει άλλωστε τόσες λύσεις την ημέρα που χορτάσαμε... Του ζήτησα έτσι (απορρίπτοντας τις 3 προτάσεις) να κρατήσει το ρολόι και να το στείλει όταν είναι έτοιμο.
Ισως η συγκεκριμένη επιλογή λειτουργήσει και σαν ένα ακόμα τεστ αξιοπιστίας.
Γιάννη, εννοείς ότι αποφάσισες να περιμενεις τις 8 εβδομάδες που ισχυρίστηκε ότι χρειάζονται για να παραγγείλει και να παραλάβει τους νέους μπλε μακρείς δείκτες από την εταιρεία παραγωγής δεικτών (estima ch)?
Kαι τον ενημέρωσες σχετικά?

Αν και όταν σου απαντήσει, μπορείς να μας ενημερώσεις? Σκέφτομαι και εγώ να κάνω το ίδιο τις επόμενες ημέρες, αν δεν προχωρήσει και η τελευταία του πρόταση για τους νέους μπλε δείκτες που λέει ότι βρήκε.

Συνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #94 στις: Απρίλιος 05, 2013, 11:36:05 πμ »
Εχεις να μου προτείνεις Courier που να στέλνει ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ (Γερμανία) με ΧΡΕΩΣΗ ΠΑΡΑΛΗΠΤΗ?

Aν το έχεις ψάξει και δεν έχεις βρει και επειδή δεν είμαι τηλεφωνικός κατάλογος για να σου προτείνω κάποια εταιρία, η μόνη λύση είναι να μάθεις τη χρέωση και να ζητήσεις εκ των προτέρων την καταβολή του ποσού στο λογαριασμό σου.

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #95 στις: Απρίλιος 05, 2013, 11:38:21 πμ »
Δεν νομίζω (αλλα δεν βάζω και το χέρι στη φωτία) οτι υπάρχει μεταφορική που να στέλνει ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ, με χρέωση παραλήπτη!
Αυτην την απόστολη λοιπόν, ΠΡΟΣ Γερμανία, ποιος θα την χρεωθεί?

Επικοινωνησε με καποια εταιρια αποστολης δεματων στο εξωτερικο να πληροφορηθεις!...

Φιλικα,
Αρης
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος asot

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 349
  • life goes on...
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #96 στις: Απρίλιος 05, 2013, 11:44:01 πμ »
Παράθεση από: andrey_ στις Σήμερα στις 10:42:21
Μπορείς να στείλεις με χρέωση του παραλήπτη στο εξωτερικό.


Επειδη ΕΣΥ το πρότεινες, φαντάστηκα οτι γνώριζες!
Εχω επικοινωνήσει ήδη με DHL, UPS, Γενική, ACS - δεν στέλνουν (το γνώριζα ήδη και απλώς το επαλήθευσα)
....
Τώρα, όσον αφορά την "εκ των προτέρων την καταβολή του ποσού στο λογαριασμό σου", στα λόγια μου έρχεσαι, και στο ερώτημα που έθεσα νωρίτερα!

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #97 στις: Απρίλιος 05, 2013, 11:46:10 πμ »
Μόλις μίλησα με DHL (αυτή που ΘΑ χρησιμοποιήσει - νομίζω - ο ακατονόμαστος, για να μας στείλει τα ρολόγια
ΔΕΝ στέλνει Γερμανία, με χρέωση παραλήπτη...

Λαθος καταλαβες ή σε πληροφορησαν! Δεν ισχυει για παραδοση σε ιδιωτη, ισχυει ομως για εταιριες οι οποιες εχουν χρεωστικο κωδικο αποστολης-παραλαβης.

Φιλικα,
Αρης
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #98 στις: Απρίλιος 05, 2013, 11:50:33 πμ »
Aν το έχεις ψάξει και δεν έχεις βρει και επειδή δεν είμαι τηλεφωνικός κατάλογος για να σου προτείνω κάποια εταιρία, η μόνη λύση είναι να μάθεις τη χρέωση και να ζητήσεις εκ των προτέρων την καταβολή του ποσού στο λογαριασμό σου.

Σωστο!   :smt023

Φιλικα,
Αρης
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #99 στις: Απρίλιος 05, 2013, 11:54:48 πμ »
Σκεπτόμενος ότι :

-δεν έχω σκοπό να ακυρώσω την παραγγελία και ούτε πέρασε καν από το μυαλό μου (όπως κατάλαβε ο Άρης)

Δε συμπερανα ποτε κατι τετοιο, απλως αναφερθηκα στο ατομο μου και στο τι θα κανω.

Φιλικα,
Αρης
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».