Αποστολέας Θέμα: CITIZEN  (Αναγνώστηκε 364166 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος THANOS58

  • FnB Mod
  • 50mm case
  • *
  • Μηνύματα: 1874
  • ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΨΗΛΟΤΕΡΑ..
    • Προφίλ
Απ: CITIZEN
« Απάντηση #600 στις: Σεπτέμβριος 21, 2012, 02:08:15 πμ »
Κώστα άπαιχτο και τρομερή τιμή. ΚΑΛΟΦΟΡΕΤΟ!
ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ...ΡΟΛΟΙ!

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Απ: CITIZEN
« Απάντηση #601 στις: Σεπτέμβριος 21, 2012, 09:52:08 πμ »
Παιδιά σας ευχαριστώ όλους. Το ρολόι ήδη φορέθηκε στις διακοπές και μπήκε και στη θάλασσα (αν και όχι diver - έχει όμως 10ATM).
Περιμένω να πάει 1η Οκτωβρίου για να δω την αλλαγή της ημ/νίας μιας και είναι το πρώτο μου perpetual.

K.
This post contains 100% recycled electrons

Αποσυνδεδεμένος omegasnik

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3142
    • Προφίλ
Απ: CITIZEN
« Απάντηση #602 στις: Σεπτέμβριος 21, 2012, 09:55:17 πμ »
Κώστα είναι πανέμορφο και βέβαια CITIZEN! Καλοφόρετο να είναι! Και βέβαια δε μασάει από νερό!

Φιλικά
Νίκος
ΑΚΑ justnik
όποιος πρόλαβε ...

Αποσυνδεδεμένος Tomahawk

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Απ: CITIZEN
« Απάντηση #603 στις: Νοέμβριος 20, 2012, 04:57:45 μμ »
Καλησπέρα! Ο father έχει το BL5376-55A (αγορασμένο απο ebay) και χρειάζεται μπαρέτα (έτσι την είπαν στο ωρολογοποιείο που πηγα).
Το τελευταίο κούμπωμα που έχει δεν κλείνει (παραθέτω τη φωτογραφία και το σημείο που έχει το πρόβλημα πιο κάτω).
Στο ωρολογοποιείο λοιπόν μου είπαν πως επειδή δεν έχει εισαχθεί στην Ευρώπη το συγκεκριμένο δεν υπάρχει ανταλλακτικό, μόνο ολόκληρο μπρασελε στα 80ε.
Παράξενο βέβαια γιατί όταν του το αγοράσαμε (το 2008 ή 09) κοιτούσαμε και σε ελληνικά e-shops και το είχαν αρκετά.
Έστειλα mail στη citizen αμερικής και μου είπε πως μόνο τα μεταφορικά θα είναι $80 :/

Ξέρετε μήπως κάποια άλλη λύση;





Να 'μαι πάλι... δυστυχώς επαναφέρω την ιστορία μου γιατί πήγα σε ένα ακόμη κατάστημα στην οδό Λέκκα και επίσης στη Citizen στην Ερμού
αλλα άκρη δε βρήκα... Επειδή λέει δε το έχουμε εισάγει εμείς δε μπορώ να βρω ανταλλακτικό. Την ρώτησα αν μπορεί να κάνει απο άλλο ρολόι και μου απάντησε πως όχι.

Υπάρχει καμιά άλλη λύση/ιδέα ρε παιδιά;

Αποσυνδεδεμένος apostolos

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 42
    • Προφίλ
Απ: CITIZEN
« Απάντηση #604 στις: Νοέμβριος 20, 2012, 07:10:50 μμ »
Πέρνα μια βόλτα από Λεωφ. Βασιλέως Γεωργίου Α και Νοταρά στον Πειραιά (κάπου εκεί)  είναι ένα μαγαζί που στην αριστερή βιτρίνα έχει breitling, ήταν ο μόνος που μου βρήκε ανταλλακτικό όταν οι άλλοι μου έλεγαν να αλλάξω μπρασελέ.


http://imageshack.us/photo/my-images/585/capturefmn.jpg/

Εγώ σου μιλάω για το συγκεκριμένο, αλλά δεν νομίζω να έχει πρόβλημα στην περίπτωσή σου..

Αποσυνδεδεμένος cupra73

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4742
    • Προφίλ
Απ: CITIZEN
« Απάντηση #605 στις: Δεκέμβριος 15, 2012, 11:04:23 μμ »
citizen promaster 0560-C50880 TA GN-4-S

Το είχα πάρει καινούριο από Ελληνικό μαγαζί το 2001...μετά από 4 (αν θυμάμαι καλά) αλλαγές μπαταρίας, μια φορά αλλαγή φλάτζας στεγανότητας (αν το λέω σωστά) στο πίσω καπάκι και μπόλικη αρμύρα που εχει φάει όλα τα χρόνια στις εξορμήσεις μου ακόμη διατηρείται σε πολύ καλή κατάσταση.......(το καντράν του το βράδυ όλα τα λεφτά).!!!








''Γιώργος''

Αποσυνδεδεμένος Ioannis

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 496
    • Προφίλ
Απ: CITIZEN
« Απάντηση #606 στις: Δεκέμβριος 17, 2012, 11:24:02 πμ »
Να 'μαι πάλι... δυστυχώς επαναφέρω την ιστορία μου γιατί πήγα σε ένα ακόμη κατάστημα στην οδό Λέκκα και επίσης στη Citizen στην Ερμού
αλλα άκρη δε βρήκα... Επειδή λέει δε το έχουμε εισάγει εμείς δε μπορώ να βρω ανταλλακτικό. Την ρώτησα αν μπορεί να κάνει απο άλλο ρολόι και μου απάντησε πως όχι.

Υπάρχει καμιά άλλη λύση/ιδέα ρε παιδιά;

Υπάρχουν και πολύ ωραία λουράκια βεβαίως  ;)
JLC Master Grande Ultra Thin, Zenith Pilot Big Date Special, Seiko Monster II

Αποσυνδεδεμένος Tomahawk

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Απ: CITIZEN
« Απάντηση #607 στις: Δεκέμβριος 24, 2012, 10:45:12 μμ »
Υπάρχουν και πολύ ωραία λουράκια βεβαίως  ;)

Σίγουρα απλά ο πατέρας μου λόγω του οτι έχει και γεροδεμένο χέρι προτιμά μπρασελέ!

Μπορούμε να μάθουμε το μέγεθος του κουμπώματος του μπρασελέ στην κάσα ενός Citizen br0010-56e;
Είναι το καινούργιο μου απόκτημα, δώρο της κοπέλας μου και θέλω να του βάλω λουράκι αλλα δε μπορώ να βρω
το πλάτος που πρέπει να κοιτάξω, κάτι βρήκα για 21mm αλλα δεν είμαι σίγουρος!
Δεν το έχω ακόμη στα χέρια μου για να το μετρήσω φυσικά!

:)

Αποσυνδεδεμένος Nikosfun

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 283
    • Προφίλ
Απ: CITIZEN
« Απάντηση #608 στις: Ιανουάριος 27, 2013, 06:46:30 μμ »
Το καταδυτικο citizen μου!



Στάλθηκε από το GT-N7105 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος Nikosfun

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 283
    • Προφίλ
Απ: CITIZEN
« Απάντηση #609 στις: Ιανουάριος 30, 2013, 03:54:49 μμ »

Αποσυνδεδεμένος Nikosfun

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 283
    • Προφίλ
Απ: CITIZEN
« Απάντηση #610 στις: Ιανουάριος 31, 2013, 02:52:09 μμ »

Αποσυνδεδεμένος Φλου7

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
Απ: CITIZEN
« Απάντηση #611 στις: Φεβρουάριος 02, 2013, 12:37:42 πμ »
 Γεια χαρά και εδώ. Σήμερα αποφάσισα να πάω στο κέντρο για αλλαγή μπαταρίας στο ξεχασμένο-σταματημένο εδώ και ένα χρόνο citizen http://www.oroloi.gr/product_info.php?products_id=1168 .παω λοιπόν στην Ερμού το παραδιδω και περίμενω. Σε 5 λεπτά μου το φέρνουν πίσω και μου λενε κατα λέξη ότι το πρόβλημα δεν είναι η μπαταρία αφού τη μετρησσανε και είναι γεμάτη αλλά το πρόβλημα είναι στο κύκλωμα του ρολογιού αφού προσπάθησαν ανεπιτυχώς να του κάνουν reset, σε περίπτωση που θέλω να το φτιάξω το κόστος που μου είπαν ήταν τα 120 ευρώ. Είπα ότι θα το σκεφτώ , χαιρέτησα και έφυγα. Μέχρι να βγω στον πεζόδρομο όμως το ρολόι δούλευε κανονικοτατα, θαύμα;; Αχχχααχ;; Επιασε το reset αργότερα;; Δεν καταλαβα.  Παρατηρώ όμως ότι ο πορτοκαλί δείκτης σε κατάσταση αναμονής ενώ παλιά ήταν στη θέση exit, στο παρά πέντε  δηλαδή (βλεπε φωτο) τώρα έχει ξερυθμιστει και είναι στο παρά ένα. Ξέρετε αν μπορώ να το επαναφέρω μόνος;

Αποσυνδεδεμένος panagiotis4te

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 90
    • Προφίλ
Απ: Απ: CITIZEN
« Απάντηση #612 στις: Φεβρουάριος 02, 2013, 03:51:12 μμ »
Γεια χαρά και εδώ. Σήμερα αποφάσισα να πάω στο κέντρο για αλλαγή μπαταρίας στο ξεχασμένο-σταματημένο εδώ και ένα χρόνο citizen [url]http://www.oroloi.gr/product_info.php?products_id=1168[/url] .παω λοιπόν στην Ερμού το παραδιδω και περίμενω. Σε 5 λεπτά μου το φέρνουν πίσω και μου λενε κατα λέξη ότι το πρόβλημα δεν είναι η μπαταρία αφού τη μετρησσανε και είναι γεμάτη αλλά το πρόβλημα είναι στο κύκλωμα του ρολογιού αφού προσπάθησαν ανεπιτυχώς να του κάνουν reset, σε περίπτωση που θέλω να το φτιάξω το κόστος που μου είπαν ήταν τα 120 ευρώ. Είπα ότι θα το σκεφτώ , χαιρέτησα και έφυγα. Μέχρι να βγω στον πεζόδρομο όμως το ρολόι δούλευε κανονικοτατα, θαύμα;; Αχχχααχ;; Επιασε το reset αργότερα;; Δεν καταλαβα.  Παρατηρώ όμως ότι ο πορτοκαλί δείκτης σε κατάσταση αναμονής ενώ παλιά ήταν στη θέση exit, στο παρά πέντε  δηλαδή (βλεπε φωτο) τώρα έχει ξερυθμιστει και είναι στο παρά ένα. Ξέρετε αν μπορώ να το επαναφέρω μόνος;


Λογικά, τραβώντας την κορώνα στη θέση ρύθμισης της ώρας ή της ημερομηνίας και πατώντας τα κουμπιά του χρονογράφου, μπορείς να ρυθμίσεις τη θέση του δείκτη των δεύτερολεπτών.

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου


Αποσυνδεδεμένος Φλου7

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
Απ: Απ: CITIZEN
« Απάντηση #613 στις: Φεβρουάριος 02, 2013, 09:48:36 μμ »
Λογικά, τραβώντας την κορώνα στη θέση ρύθμισης της ώρας ή της ημερομηνίας και πατώντας τα κουμπιά του χρονογράφου, μπορείς να ρυθμίσεις τη θέση του δείκτη των δεύτερολεπτών.

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου

Ολοσωστος!! Σε ευχαριστώ παρά πολύ. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ιδέα από τις ρυθμίσεις και τους χρονογραφους. Από ομορφιά καθαρά το είχα αγοράσει το 2005. Αν μπορεί κάποιος να μου αναλύσει τις λειτουργίες η να μου υποδείξει κάποιο manual θα είμαι υποχρεος

Αποσυνδεδεμένος cupra73

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4742
    • Προφίλ
Απ: Απ: CITIZEN
« Απάντηση #614 στις: Φεβρουάριος 03, 2013, 12:19:25 πμ »
Ολοσωστος!! Σε ευχαριστώ παρά πολύ. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ιδέα από τις ρυθμίσεις και τους χρονογραφους. Από ομορφιά καθαρά το είχα αγοράσει το 2005. Αν μπορεί κάποιος να μου αναλύσει τις λειτουργίες η να μου υποδείξει κάποιο manual θα είμαι υποχρεος


Τα manual για όλα τα citizen στο παρακάτω link.... ;)

http://www.citizenwatches.co.nz/instruction-manuals
''Γιώργος''

Αποσυνδεδεμένος gsserv10

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: CITIZEN
« Απάντηση #615 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 11:49:28 πμ »
καλημέρα
που μπορώ να βρω Ελληνικό manual για το citizen jv0050-03e ?

Αποσυνδεδεμένος Nikosfun

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 283
    • Προφίλ
Απ: CITIZEN
« Απάντηση #616 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 08:30:25 μμ »
Και με natos  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 06, 2013, 08:58:38 μμ από Nikosfun »

Αποσυνδεδεμένος time_ keeper

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: Απ: CITIZEN
« Απάντηση #617 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 08:47:48 μμ »

Αποσυνδεδεμένος trikat

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 796
    • Προφίλ
Απ: CITIZEN
« Απάντηση #618 στις: Φεβρουάριος 26, 2013, 11:03:02 μμ »
@Bhop,  το ρολοι σου ;D




Κοιμιζει τους παντες...

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: CITIZEN
« Απάντηση #619 στις: Φεβρουάριος 26, 2013, 11:45:11 μμ »
@Bhop,  το ρολοι σου ;D







WOW!!! φοβερές φώτο!!! έχεις ένα θέμα με τις σκοτεινές ε? ;)