Αποστολέας Θέμα: ROLEX  (Αναγνώστηκε 4216126 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GiannisMast

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1801
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #10300 στις: Μάιος 06, 2017, 01:53:12 μμ »
Η Μύκονος δεν είναι Ελλάδα. Απλά γεωγραφικά τυχαίνει να ανήκει στην Ελλάδα.

Η Σαντορίνη και η Μύκονος είναι τα δυο μεγαλύτερα "marketing" να το πω... πράγματα στον κόσμο για την Ελλάδα.
Και τα δυο είναι ωραία νησιά, απλά σαν όλα τα marketing...υπάρχουν πολλά άλλα ωραιότερα μέρη στη χώρα μας να δει κάποιος.

Αποσυνδεδεμένος GiannisMast

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1801
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #10301 στις: Μάιος 06, 2017, 01:54:25 μμ »
Γιαννη και εγω ανετα.
Τα cellini ειναι αρκετα ομορφα ρολογια.


 ;)


Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #10302 στις: Μάιος 06, 2017, 01:57:14 μμ »
Η Μύκονος δεν είναι Ελλάδα. Απλά γεωγραφικά τυχαίνει να ανήκει στην Ελλάδα.
ΕΙΝΑΙ Ελλάδα Πάνο!
Και δυστυχώς το "καλύτερο" παράδειγμα!
Οι ξένοι που την επισκέπτονται για τουρισμό και διασκέδαση δεν αλλάζουν αυτό που οι αυτόχθονες καταντήσαμε (και για να μην παρεξηγηθώ επαναλαμβάνω πως αναφέρομαι στο φαινόμενο "Μύκονος" της Ελληνικής κοινωνίας!!!!)


Sent from my iPad using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6301
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #10303 στις: Μάιος 06, 2017, 02:04:22 μμ »


Εγώ θα φορούσα άνετα αυτό πάντως   ;) 

Παρεμπιπτόντως, η συγκεκριμένη σειρά είναι εντελώς στην αφάνεια...???

Θα παίρνατε ποτέ ένα της σειράς αυτής? Εγώ αν έπρεπε να είχα ένα rolex για κάποιο λόγο, θα ήταν κάποιο cellini.
Πολυ ευκολα! Μ αρεσει παρα πολυ αυτο το κλασικο στιλ.. Αν μπορεσω ποτε να παρω ενα ρολεξακι θα ηταν ή αυτο αλλα επειδη ειναι πολλα τα λεφτα θα επαιρνα ενα datejust.

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #10304 στις: Μάιος 06, 2017, 02:12:26 μμ »
παντως εγω χαιρομαι οταν υπαρχουν εταιριες οπως η Rolex που καποιο μεγαλο αγοραστικο κοινο της δεν εχει ιδεα με το αθλημα και παρολα αυτα την ξερουν!! και σε αυτο τα ευσημα τα παιρνει η εταιρια!! και δε μπορω να καταλαβω γιατι αυτοι που το κανουν να ειναι μαζα; γιατι σε μενα αν ερθει ενας φιλος χωρις συγκεκριμενη προταση, με το μπατζετ που θελει ενα ρολεξ σε ρολεξ δε θα τον στρεψω; η οχι θα του πω μην εισαι μαζα! βεβαια αν ερθει και μου πει συγκεκριμενη προταση και μπορει να την στηριξει οικονομικα εννοειται δε θα κανω τα παντα για να παρει ρολεξ θα παρει αυτο που του γουσταρει!!

αλλα ετσι κι αλλιως ολοι μας οταν ειμαστε ασχετοι παμε σε σχετικους για να μαθουμε την αντιστοιχη ρολεξ... δεν εχει να κανει με το αν εισαι μαζα η οχι πιστευω αλλα οτι θες το καλυτερο για τον εαυτο σου! και οταν χαιρεσαι για την αγορα σου εννοειται οτι θα το δειξεις! απλα στην Ελλαδα εκει το χασαμε λιγο! στο πως να το δειξεις!!

σιγα μην παρω καινουργιο αμαξι και δε το δειξω στους φιλους μου! η σιγα μην δεν τους βαλω μεσα να παμε βολτα!! τοτε γιατι το πηρα να το κοιταω;;; απλα ειναι το πως θα το δειξεις και εκει εχει να κανει με τον ανθρωπο και οχι με την εταιρια!!! αυτη ειναι η αποψη μου!
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #10305 στις: Μάιος 06, 2017, 02:15:29 μμ »
ΕΙΝΑΙ Ελλάδα Πάνο!
Και δυστυχώς το "καλύτερο" παράδειγμα!
Οι ξένοι που την επισκέπτονται για τουρισμό και διασκέδαση δεν αλλάζουν αυτό που οι αυτόχθονες καταντήσαμε (και για να μην παρεξηγηθώ επαναλαμβάνω πως αναφέρομαι στο φαινόμενο "Μύκονος" της Ελληνικής κοινωνίας!!!!)


Sent from my iPad using Tapatalk


Η Μύκονος απο το '50 και μετά δεν ειναι Ελλάδα. Κάποτε θα το καταλάβεις.


Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6301
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #10306 στις: Μάιος 06, 2017, 02:17:24 μμ »
παντως εγω χαιρομαι οταν υπαρχουν εταιριες οπως η Rolex που καποιο μεγαλο αγοραστικο κοινο της δεν εχει ιδεα με το αθλημα και παρολα αυτα την ξερουν!! και σε αυτο τα ευσημα τα παιρνει η εταιρια!! και δε μπορω να καταλαβω γιατι αυτοι που το κανουν να ειναι μαζα; γιατι σε μενα αν ερθει ενας φιλος χωρις συγκεκριμενη προταση, με το μπατζετ που θελει ενα ρολεξ σε ρολεξ δε θα τον στρεψω; η οχι θα του πω μην εισαι μαζα! βεβαια αν ερθει και μου πει συγκεκριμενη προταση και μπορει να την στηριξει οικονομικα εννοειται δε θα κανω τα παντα για να παρει ρολεξ θα παρει αυτο που του γουσταρει!!

αλλα ετσι κι αλλιως ολοι μας οταν ειμαστε ασχετοι παμε σε σχετικους για να μαθουμε την αντιστοιχη ρολεξ... δεν εχει να κανει με το αν εισαι μαζα η οχι πιστευω αλλα οτι θες το καλυτερο για τον εαυτο σου! και οταν χαιρεσαι για την αγορα σου εννοειται οτι θα το δειξεις! απλα στην Ελλαδα εκει το χασαμε λιγο! στο πως να το δειξεις!!

σιγα μην παρω καινουργιο αμαξι και δε το δειξω στους φιλους μου! η σιγα μην δεν τους βαλω μεσα να παμε βολτα!! τοτε γιατι το πηρα να το κοιταω;;; απλα ειναι το πως θα το δειξεις και εκει εχει να κανει με τον ανθρωπο και οχι με την εταιρια!!! αυτη ειναι η αποψη μου!
Πολυ σωστος!

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος GiannisMast

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1801
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #10307 στις: Μάιος 06, 2017, 02:21:58 μμ »
Πολυ ευκολα! Μ αρεσει παρα πολυ αυτο το κλασικο στιλ.. Αν μπορεσω ποτε να παρω ενα ρολεξακι θα ηταν ή αυτο αλλα επειδη ειναι πολλα τα λεφτα θα επαιρνα ενα datejust.

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Είναι πανέμορφα τα cellini...


(φώτο από ABTW)





(φώτο από Monochrome)






Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6301
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #10308 στις: Μάιος 06, 2017, 02:23:58 μμ »
Πανεμορφααα!!!

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος nikosl

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1707
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #10309 στις: Μάιος 06, 2017, 02:24:52 μμ »
Το να κρίνουμε τα όσα συμβαίνουν σε ένα κοσμοπολίτικο νησί έχει νόημα μόνο για να περνάει η ώρα.
Σε όλο τον πλανήτη υπάρχουν σημεία που συγκεντρώνεται πλούτος Κ νεόπλουτοι.
Δεν κατάλαβαινω Γιατί αυτό είναι κακό.

Γιατί κάνεις δεν κρίνει όσους πετάνε business Η first class?
Στην Παγκόσμια οικονομία υπάρχουν διαφόρων ειδών πορτοφόλια. Αυτά τα πορτοφόλια πολλές φορές ξοδεύουν αρκετά για να δείξουν ισχύ η να νιώσουν ευτυχία.
Όσο δεν καταπατούν τις αξίες των υπολοίπων Προσωπικά δεν με ενοχλεί.

Αυτό που με ενοχλεί είναι όταν κάποιος ευκατάστατος Οικονομικά υποτιμά Η προσπαθεί να προσβάλει συνανθρώπους του που τον εξυπηρετούν σε ξενοδοχεία, εστιατόρια, κλπ.
Το αν φοράει Ρολεξ ή όχι δεν με απασχολεί καθόλου. Αρκεί να σέβεται τον συνάνθρωπο.

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #10310 στις: Μάιος 06, 2017, 02:25:26 μμ »

Η Μύκονος απο το '50 και μετά δεν ειναι Ελλάδα. Κάποτε θα το καταλάβεις.
Πάνο είμαι λόγω δουλειάς στη Μύκονο όλη την τουριστική σεζόν και έχω φίλους Μυκονιάτες που τα λέμε όλον τον χρόνο!
Ελληνικότατη είναι η Μύκονος με πολλούς ξένους τουρίστες το καλοκαίρι!
Το κύμα "διαφορετικότητας" της Μυκόνου με τους καλλιτέχνες και τους διασκεδαστές έχει πεθάνει (παγκοσμίως) από τα τέλη των 70s!
Μέχρι τότε όντως ήταν Διεθνής και μοναδική, μετά ήρθαν οι νεοέλληνες, τα λαμόγια και οι "διάσημοι" που βρήκαν "στέγη" και κοσμική επίφαση και τα κάνανε όπως και την υπόλοιπη χώρα μ@@@ι κ@@@@@ο!


Sent from my iPad using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος GiannisMast

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1801
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #10311 στις: Μάιος 06, 2017, 02:25:53 μμ »


σιγα μην παρω καινουργιο αμαξι και δε το δειξω στους φιλους μου! η σιγα μην δεν τους βαλω μεσα να παμε βολτα!! τοτε γιατι το πηρα να το κοιταω;;; απλα ειναι το πως θα το δειξεις και εκει εχει να κανει με τον ανθρωπο και οχι με την εταιρια!!! αυτη ειναι η αποψη μου!


Μεγάλο θέμα και αλήθεια που ισχύει για το οτιδήποτε.

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #10312 στις: Μάιος 06, 2017, 02:29:15 μμ »
Το να κρίνουμε τα όσα συμβαίνουν σε ένα κοσμοπολίτικο νησί έχει νόημα μόνο για να περνάει η ώρα.
Σε όλο τον πλανήτη υπάρχουν σημεία που συγκεντρώνεται πλούτος Κ νεόπλουτοι.
Δεν κατάλαβαινω Γιατί αυτό είναι κακό.

Γιατί κάνεις δεν κρίνει όσους πετάνε business Η first class?
Στην Παγκόσμια οικονομία υπάρχουν διαφόρων ειδών πορτοφόλια. Αυτά τα πορτοφόλια πολλές φορές ξοδεύουν αρκετά για να δείξουν ισχύ η να νιώσουν ευτυχία.
Όσο δεν καταπατούν τις αξίες των υπολοίπων Προσωπικά δεν με ενοχλεί.

Αυτό που με ενοχλεί είναι όταν κάποιος ευκατάστατος Οικονομικά υποτιμά Η προσπαθεί να προσβάλει συνανθρώπους του που τον εξυπηρετούν σε ξενοδοχεία, εστιατόρια, κλπ.
Το αν φοράει Ρολεξ ή όχι δεν με απασχολεί καθόλου. Αρκεί να σέβεται τον συνάνθρωπο.
Στην Ίμπιζα όμως πουθενά δεν χρειάστηκε να ζητήσω απόδειξη!
Ούτε και στο Μονακό!!!!!


Sent from my iPad using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #10313 στις: Μάιος 06, 2017, 02:33:47 μμ »
Πάνο είμαι λόγω δουλειάς στη Μύκονο όλη την τουριστική σεζόν και έχω φίλους Μυκονιάτες που τα λέμε όλον τον χρόνο!
Ελληνικότατη είναι η Μύκονος με πολλούς ξένους τουρίστες το καλοκαίρι!
Το κύμα "διαφορετικότητας" της Μυκόνου με τους καλλιτέχνες και τους διασκεδαστές έχει πεθάνει (παγκοσμίως) από τα τέλη των 70s!
Μέχρι τότε όντως ήταν Διεθνής και μοναδική, μετά ήρθαν οι νεοέλληνες, τα λαμόγια και οι "διάσημοι" που βρήκαν "στέγη" και κοσμική επίφαση και τα κάνανε όπως και την υπόλοιπη χώρα μ@@@ι κ@@@@@ο!


Sent from my iPad using Tapatalk


Εσύ πες τα δικά σου κι εγώ θα επιμείνω να  λέω τα δικά μου.

Η Μύκονος ανήκει στο "περιώνυμο έθνος" του  τζετ σετ. Γεωγραφικά απλα ανήκει στην Ελλάδα.


In journalism, jet set was a term for an international social group of wealthy people who travelled the world to participate in social activities unavailable to ordinary people.



Αποσυνδεδεμένος GiannisMast

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1801
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #10314 στις: Μάιος 06, 2017, 02:35:23 μμ »
Εγώ παιδιά ήμουν κατά της Μυκόνου πριν πάω, αλλά πέρυσι που βρέθηκα εκεί κοντά και πήγαινα συχνά, μου άρεσε κάπως.

Δεν είναι άσχημα, έχει ενδιαφέρον. Μου άρεσε γενικά το κλίμα. Βέβαια πολύ βράδυ σε μπαρ και τέτοια παραλίες πάρτυ κτλ δε πήγα ποτέ με τη κοπέλα μου. Για φαγητό, κάνα παγωτό, βόλτα στα στενά, στα μαγαζιά κτλ. Είχε ωραίες εκθέσεις/gallery, τουρισμό πολύ... Μαγαζιά με ωραία και ακριβά ρολόγια φυσικά ;)

Στον Καλαφάτη που είχαμε πάει για μπάνιο ήταν καλά,προς το τέλος της σεζόν.

Αν δεν έχει ξαναπάει κάποιος Κυκλάδες, αξίζει να πάει καμιά βδομάδα-δέκα μέρες Τήνο-Μύκονο-Σύρο κτλ.

Αποσυνδεδεμένος nikosl

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1707
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #10315 στις: Μάιος 06, 2017, 02:38:18 μμ »
Στην Ίμπιζα όμως πουθενά δεν χρειάστηκε να ζητήσω απόδειξη!
Ούτε και στο Μονακό!!!!!

Σε αυτο δεν ξερω κατα ποσο φταιει η Μύκονος αλλα η ελληνική νοοτροποια. Ξερεις καποιο μερος στην ελλαδα που κόβουν ανετα αποδειξεις?
Σε καθε περιπτωση η Ελληνική κοινωνία πρεπει να εξελιχθεί διοτι τα τελευταια 20 χρονια αλλοιώθηκε στα πλαισια του καταναλωτισμού.

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #10316 στις: Μάιος 06, 2017, 02:38:29 μμ »

Εσύ πες τα δικά σου κι εγώ θα επιμείνω να  λέω τα δικά μου.

Η Μύκονος ανήκει στο "περιώνυμο έθνος" του  τζετ σετ. Γεωγραφικά απλα ανήκει στην Ελλάδα.


In journalism, jet set was a term for an international social group of wealthy people who travelled the world to participate in social activities unavailable to ordinary people.
Στερεότυπο που έχει ξεπεραστεί πλεον.
Κάποτε όντως έτσι ήταν.



Sent from my iPad using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #10317 στις: Μάιος 06, 2017, 02:39:50 μμ »
Εγώ παιδιά ήμουν κατά της Μυκόνου πριν πάω, αλλά πέρυσι που βρέθηκα εκεί κοντά και πήγαινα συχνά, μου άρεσε κάπως.

Δεν είναι άσχημα, έχει ενδιαφέρον. Μου άρεσε γενικά το κλίμα. Βέβαια πολύ βράδυ σε μπαρ και τέτοια παραλίες πάρτυ κτλ δε πήγα ποτέ με τη κοπέλα μου. Για φαγητό, κάνα παγωτό, βόλτα στα στενά, στα μαγαζιά κτλ. Είχε ωραίες εκθέσεις/gallery, τουρισμό πολύ... Μαγαζιά με ωραία και ακριβά ρολόγια φυσικά ;)

Στον Καλαφάτη που είχαμε πάει για μπάνιο ήταν καλά,προς το τέλος της σεζόν.

Αν δεν έχει ξαναπάει κάποιος Κυκλάδες, αξίζει να πάει καμιά βδομάδα-δέκα μέρες Τήνο-Μύκονο-Σύρο κτλ.

Φυσικά και είναι μία χαρά νησί η Μύκονος, γιατί να μην είναι; Επειδή έχει "συνδεθεί" με το συγκεκριμένο lifestyle ???
Και αν είσαι και πιτσιρικάς και γουστάρεις ξεσάλωμα όλο το βράδυ, είναι super-duper. To μόνο που έχω ακούσει (έχω πολλά χρόνια να πάω) είναι ότι πλέον είναι δυσεύρετες οι πιο "οικονομικές" επιλογές, αναφέρομαι κυρίως στο φαγητό. Μπορεί όμως αν το ψάξεις να βρεις και τέτοιες. Δεν είναι και όλη η Μύκονος γεμάτη με Sea Satin (αν υπάρχει και αυτό ακόμα, ιδέα δεν έχω...)

Στην Ίμπιζα όμως πουθενά δεν χρειάστηκε να ζητήσω απόδειξη!
Ούτε και στο Μονακό!!!!!


Sent from my iPad using Tapatalk

Ρε κάπταιν, sorry κιόλας, αλλά το "φαινόμενο" με τις αποδείξεις δεν είναι Μυκονιάτικο. Είναι πανελλαδικό.
Πλάκα μου κάνεις ???
Δηλαδή σε όλη την υπόλοιπη "σωστή" Ελλάδα και δη στις τουριστικές περιοχές, σε κυνηγάνε για να σου δώσουν την απόδειξη σου και στη Μύκονο που "καταστράφηκε" δε στη δίνουν ???
Τι σχέση έχουν οι αποδείξεις; Δε σε εννοώ :(

Κατά τ΄άλλα η συζήτηση περί Μυκόνου είναι ατελείωτη και άνευ νοήματος. Όποιος θέλει πηγαίνει (ή πήγαινε) όποιος θέλει δεν πηγαίνει.
Ευτυχώς από τότε που ο Κωστόπουλος "τα ΄καψε" τα περιοδικά του, δεν υπάρχουν πλέον λίστες με τα "30 πράγματα που πρέπει να κάνει ένας άντρας μέχρι τα 30 του" και γλυτώσαμε τους ψυχαναγκασμούς :lol:

Τώρα που το σκέφτομαι στο "νήμα" της Rolex, που έχει ήδη μπει σφήνα το "θέμα Μυκόνου" να βάλουμε και το "θέμα Κωστόπουλος" να το τερματίσουμε :lol:

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #10318 στις: Μάιος 06, 2017, 02:41:39 μμ »
Σε αυτο δεν ξερω κατα ποσο φταιει η Μύκονος αλλα η ελληνική νοοτροποια. Ξερεις καποιο μερος στην ελλαδα που κόβουν ανετα αποδειξεις?
Σε καθε περιπτωση η Ελληνική κοινωνία πρεπει να εξελιχθεί διοτι τα τελευταια 20 χρονια αλλοιώθηκε στα πλαισια του καταναλωτισμού.
Νομίζω πως πιο πριν είχα ξεκαθαρίσει πως δεν αναφέρομαι στο ΝΗΣΙ Μύκονος  αλλά στο φαινόμενο "Μύκονος".
Συμφωνούμε τελικά!!!


Sent from my iPad using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος GiannisMast

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1801
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #10319 στις: Μάιος 06, 2017, 02:44:28 μμ »

Σε καθε περιπτωση η Ελληνική κοινωνία πρεπει να εξελιχθεί διοτι τα τελευταια 20 χρονια αλλοιώθηκε στα πλαισια του καταναλωτισμού.


Μια μικρή πρόταση που έχει όμως νόημα και σημασία. Ανέκαθεν με απασχολούσε το ότι έχουμε αναγάγει σε νο1 πρόβλημα την κρίση, τη μείωση των συντάξεων, την ανεργία κτλ, ενώ χρειάζεται να αναθεωρήσουμε αρκετά βασικά θέματα που χρήζουν συζήτησης...ποια είναι τα καλά μας, ποια τα όχι και τόσο καλά μας κτλ.

Θα είναι καλό να ανοίξουμε ένα άλλο νήμα για αυτές τις σημαντικές συζητήσεις.