Αποστολέας Θέμα: ROLEX  (Αναγνώστηκε 4215833 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος stardrive

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1632
  • The clock is ticking!!!
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #740 στις: Απρίλιος 23, 2008, 04:42:21 μμ »
Συμφωνώ και 'γω με τον stef, εκτός από μια μικρή λεπτομέρεια!!!!. Καλύτερα να μην φοράς το rolex όταν κάνεις sex, γιατί υπάρχει κίνδυνος να το χτυπήσεις!!!!!. Αν δηλαδή σου αρέσουν τα ''περίεργα κόλπα''.......!!!!!
 ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ!!!!!!!!.
Σεμνά. Ελπίζω να κατάλαβες
Πότε ή Ποτέ

Λιγότερες λέξεις οδηγούν σε λιγότερες σκέψεις  «Δος μοι πα στώ και ταν γαν κινήσω»

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #741 στις: Απρίλιος 23, 2008, 08:04:17 μμ »
Σεμνά. Ελπίζω να κατάλαβες
:smt023 σωστός...!
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος nomikosas

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 827
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #742 στις: Απρίλιος 23, 2008, 09:22:51 μμ »
κ να το χτυπησεις δεν εγινε κ κατι.. rolex ειναι χα χα

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #743 στις: Απρίλιος 26, 2008, 04:39:13 μμ »
για οσους ενδιαφερονται απο σημερα η Rolex σταματησε την παραγωγη του sea-dweller.  Το ρολοι θα αντικατασταθει απο το καινουριο
sea dweller-deep sea  στα 43 χιλιοστα κασα.  Οσοι θελετε ενα απο τα θρυλικα παλια μοντελα σπευσατε να αγορασετε ενα απο τα τελευταια που θα βρειτε στα ραφια μαγαζιων.  Γιατι σε λιγο καιρο μονο μεταχειρισμενα θα υπαρχουν.  Αυτα !!!  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #744 στις: Απρίλιος 26, 2008, 04:46:30 μμ »
κυκλοφορουν ,ειχαν παραγει τοσα πολλα,ασε δε που ειχε και πτωση στις πωλησεις ;)

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #745 στις: Απρίλιος 26, 2008, 07:46:05 μμ »
κυκλοφορουν ,ειχαν παραγει τοσα πολλα,ασε δε που ειχε και πτωση στις πωλησεις ;)

μολις τελειωσει η παρτιδα που ειναι στα μαγαζια τωρα..τελος
κατα τον ιουνη δεν θα υπαρχει καινουριο ουτε για δειγμα

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #746 στις: Απρίλιος 26, 2008, 07:50:52 μμ »
μολις τελειωσει η παρτιδα που ειναι στα μαγαζια τωρα..τελος
κατα τον ιουνη δεν θα υπαρχει καινουριο ουτε για δειγμα

ουτε αντιπροσωπος της ρολεξ! ;D

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #747 στις: Απρίλιος 26, 2008, 10:55:16 μμ »
ουτε αντιπροσωπος της ρολεξ! ;D
μπορει και να ειμαι ποτε δεν ξερεις..
παντως αυτα που γραφω ειναι απολυτως ακριβη :)

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #748 στις: Απρίλιος 27, 2008, 01:05:51 πμ »
για το πρωτο σκελος της απαντησης σου δεν μπορω να γνωριζω,οσο για το δευτερο μπορω να πω οτι κυκλοφορει στοκ και απο ασια μερια κυριως,σιγουρα με ανωτερες τιμες απο οτι πριν την καταργηση του μοντελου.τα ρολογια θα πουληθουν ειτε κομματι κομματι ειτε σε μλποκ και λιγοι θα ειναι αυτοι που θα το κανουν για προσωπικη χρηση,μαλλον περρισοτερο για μελοντικα κερδη..
δυστυχως ετσι κινειται ο κοσμος των ρολεξ.οκ δεν μπορουμε να κανουμε κατι,το μονο κακο οτι τωρα πλεον αντιγραφουν και αλλοι ,οχι παντα με τα ιδια αποτελεσματα,ευτυχως για καποιους σαν εμας ;)

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #749 στις: Απρίλιος 27, 2008, 08:41:00 πμ »
για το πρωτο σκελος της απαντησης σου δεν μπορω να γνωριζω,οσο για το δευτερο μπορω να πω οτι κυκλοφορει στοκ και απο ασια μερια κυριως,σιγουρα με ανωτερες τιμες απο οτι πριν την καταργηση του μοντελου.τα ρολογια θα πουληθουν ειτε κομματι κομματι ειτε σε μλποκ και λιγοι θα ειναι αυτοι που θα το κανουν για προσωπικη χρηση,μαλλον περρισοτερο για μελοντικα κερδη..
δυστυχως ετσι κινειται ο κοσμος των ρολεξ.οκ δεν μπορουμε να κανουμε κατι,το μονο κακο οτι τωρα πλεον αντιγραφουν και αλλοι ,οχι παντα με τα ιδια αποτελεσματα,ευτυχως για καποιους σαν εμας ;)

ακομα κι αυτο να ισχυει δεν αλλαζει τιποτα ομως.
το παλιο SD που ολοι αγαπησαμε ειναι παρελθον και σε λιγους μηνες θα υπαρχει μονο σε μεταχειρισμενο
αυτο ειναι ενα γεγονος


Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #750 στις: Απρίλιος 27, 2008, 11:12:14 πμ »
ακομα κι αυτο να ισχυει δεν αλλαζει τιποτα ομως.
το παλιο SD που ολοι αγαπησαμε ειναι παρελθον και σε λιγους μηνες θα υπαρχει μονο σε μεταχειρισμενο
αυτο ειναι ενα γεγονος



και βεβαια ειναι παρελθον,γεγονος γνωστο και αδιαμφισβητητο απλα οπως το παρουσιασες στο ποστ σου μου επιτρεπει τον αστεισμο που σου εκανα.
οποιος θελει να το παρει το χει ηδη παρει κακα τα ψεμματα .
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 27, 2008, 11:59:50 μμ από george_ »

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #751 στις: Απρίλιος 27, 2008, 11:24:04 πμ »
σωστος  ;) :D

Αποσυνδεδεμένος alexasso

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #752 στις: Απρίλιος 28, 2008, 03:58:32 πμ »
καλησπερα ή μαλλον καλημερα σε ολους ,

μολις μπηκα στο forum και πραγματικα επαθα πλακα , εχω ''ρουφηξει'' 2 νηματα αυτο εδω και του iwc , επειδη ειναι οι 2 αγαπημενες μου εταιριες σε ρολοι.

Θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση σχετικα με daytona , μπορειτε να μου πειτε τιμες περιπου(παντα για μπρασελε και οχι μισο-μισο ή χρυσο)αυτα με το μαυρο η λευκο καντραν που διαβασα καποιες σελιδες πιο πισω.Τιμες στην Ελλαδα και βεβαια αν ξερετε αν μπορει να γινει καποια εκπτωση σε μετρητοις.Αυτο το ρολοι ειναι η τρελα μου, και αρκετο καιρο το εχω βαλει στο ματι.Το εχει και ο διευθυντης μου και εχω τρελαθει το βλεπω και καθε μερα.Ισως να ειναι το μονο rolex ου θα φοραγα ειμαι κολλημενος με τους χρονογραφους , οπως διαβασα και ενα αλλο μελος στο ιδιο νημα.
Υπαρχει πουθενα μεταχειρισμενο Ελλαδα γαι αγορα ? ή εστω και εξωτερικο ? βρηκα ενα που παραθετω αλλα δεν εχω ιδεα αν η τιμη ειναι καλη...Αν υποθεσω οτι κανει 10 με 12 χιλιαρικα ειναι καλη πιστευω,αλλα επειδη στο νετ ψαχνοντας 90% τα ρολογια ειναι replica και σε αλλα site εχει κατι τιμες που δεν εχω ιδεα αν ειναι οκ θα ηθελα παρακαλω την αποψη σας και γνωμη σας.

sorry για την εκταση του post αλλα καταλαβαινεται ειμαι νεος στο αθλημα

http://www.rolex24h.com/daytona.htm

Ευχαριστω εκ των προτερων , φιλικα Αλεξανδρος

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #753 στις: Απρίλιος 28, 2008, 07:12:27 πμ »
kaλώς ήλθες....το ρολόι που παραθέτεις είναι original και του κουτιού που λένε ;)...πάντως για μένα μην προβείς σε κάποια αγορά μέσω internet,διοτι όπως είπες και μόνος σου....κυκλοφορούν πολλές "μπανάνες"! και εύκολα μπορούν να σε γελάσουν,είτε ξέρεις (υποθετικά) είτε δεν ξέρεις!
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος azaas

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 385
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #754 στις: Απρίλιος 28, 2008, 08:52:36 πμ »
Καλώς ήλθες και από εμένα :) Kαι εγώ θα συμφωνήσω με Konaki.Καλύτερα θα ήτανε να μην αγοράσεις μέσω net εκτός αν πρόκειται για γνωστό κατάστημα ή για official reseller.Αν δεν είναι κάτι από αυτά τα δύο τότε θα σου έλεγα να μην ρισκάρεις αγορά 8000 euro  από νετ,που αναγκαστικά δεν μπορείς να βασιστείς σε τίποτε παραπάνω από ένα μάτσο φωτογραφίες :)

Φιλικά Κωνσταντίνος
you cannot kill what you did not create

Αποσυνδεδεμένος alexasso

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #755 στις: Απρίλιος 28, 2008, 01:21:16 μμ »
Καλώς ήλθες και από εμένα :) Kαι εγώ θα συμφωνήσω με Konaki.Καλύτερα θα ήτανε να μην αγοράσεις μέσω net εκτός αν πρόκειται για γνωστό κατάστημα ή για official reseller.Αν δεν είναι κάτι από αυτά τα δύο τότε θα σου έλεγα να μην ρισκάρεις αγορά 8000 euro  από νετ,που αναγκαστικά δεν μπορείς να βασιστείς σε τίποτε παραπάνω από ένα μάτσο φωτογραφίες :)

Φιλικά Κωνσταντίνος

καλημερα , εχετε κανενα site απο official retailer ή reseller να δω περιπου τι τιμες μπορω να βρω ... αν κανω καποια αγορα απο αυτον υπαρχει καποιος τροπος πληρωμης που μπορει να με προστατευσει? κατι σαν cad ας πουμε...?

Ευχαριστω και παλι

Αποσυνδεδεμένος stardrive

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1632
  • The clock is ticking!!!
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #756 στις: Απρίλιος 28, 2008, 03:08:34 μμ »
Πάντως αν αν αυτό στο λίνκ που έβαλες είναι γνήσιο και μάλλον είναι η τιμή του είναι καλή.
Με την σημερινή ισοτιμία ευρώ δολαρίου έρχεται κάτω από τις 6000€. Είναι βέβαια και το τελωνείο...
Το ρίσκο όμως παραμένει εκτός και αν έχεις δικό σου άνθρωπο "εκεί" να το ελέγξει.
Το Pay pal είναι μία λύση αλλά το συγκεκριμένο site ΔΕΝ έχει αυτή την επιλογή.

Κοίτα και εδώ
http://www.mywatch.gr/index.php/topic,1433.0.html
Πότε ή Ποτέ

Λιγότερες λέξεις οδηγούν σε λιγότερες σκέψεις  «Δος μοι πα στώ και ταν γαν κινήσω»

Αποσυνδεδεμένος alexasso

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #757 στις: Απρίλιος 28, 2008, 03:41:00 μμ »
Πάντως αν αν αυτό στο λίνκ που έβαλες είναι γνήσιο και μάλλον είναι η τιμή του είναι καλή.
Με την σημερινή ισοτιμία ευρώ δολαρίου έρχεται κάτω από τις 6000€. Είναι βέβαια και το τελωνείο...
Το ρίσκο όμως παραμένει εκτός και αν έχεις δικό σου άνθρωπο "εκεί" να το ελέγξει.
Το Pay pal είναι μία λύση αλλά το συγκεκριμένο site ΔΕΝ έχει αυτή την επιλογή.

Κοίτα και εδώ
http://www.mywatch.gr/index.php/topic,1433.0.html


και γω αυτο σκεφτομουν οτι ειναι παρα πολυ καλη η τιμη για ενα τετοιο ρολοι , παντα βεβαια αν ειναι original.
αυτο πως μπορει να μην περασει τελωνειο?? , ο τυπος στελνει με fedex και ups που και οι 2 εταιριες ελεγχουν τα πακετα οποτε σιγουρα θα πεσει χαρατσι.

thanks stardrive for the awser.

stardrive ειδα τα λινκ που μου εστειλες , ειναι μεγαλη η διαφορα 9200 με περιπου 6 χιλιαρικα ειναι διαφορα οσο και να το κανουμε,αν πουμε βεβαια οτι δεν περναει τελωνειο.

« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 28, 2008, 03:47:50 μμ από alexasso »

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #758 στις: Απρίλιος 28, 2008, 06:26:16 μμ »
δεν υπαρχουν τοσο φθηνες daytonas, οταν βλεπεις τετοιες τιμες μακρια
υπαρχουν ανθρωποι στο φορουμ που μπορουν να σε βοηθησουν να βρεις γυρω στα 8500-9000 ευρω καινουρια
πιο κατω δεν το βλεπω
μη ρισκαρεις με αυτα τα sites

Αποσυνδεδεμένος elina24

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #759 στις: Μάιος 04, 2008, 08:09:09 μμ »
Kalispera se olous!
Eimai kainouria sto forum kai tha ithela na rotiso opoion kserei...

Agorasa ton Augousto tou 2007 ena ROlex Oyster -perpetual atsali (aplo - xoris imerominia) me roz plaka!

ENdiaferomai omos na to pouliso gia na paro kapoio allo modelo
Einai se para poly kali katastasi

Xerei kaneis
1. se poion na  apeythintho gia na to pouliso, kalitera se idioti, se antiprosopo??
2. posa xrimata lete na piasei ?


EYxaristo poly ek twn proterwn!