Αποστολέας Θέμα: μηχανισμοι omega  (Αναγνώστηκε 1421 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος taxi-driver

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
μηχανισμοι omega
« στις: Απρίλιος 16, 2009, 01:58:10 μμ »
Καλησπερα και καλη ανασταση. Παρακολουθω καιρο το φορουμ και θα ηθελα να ρωτησω τη γνωμη σας για το μηχανισμο 8500 επειδη εχω διαβασει πολλες και αντιθετες αποψεις. Ειναι πραγματι κατι εξαιρετικο οπως το προβαλουν ή θα δειξει ο χρονος; Ευχαριστω εκ των προτερων.

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: μηχανισμοι omega
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 16, 2009, 02:10:52 μμ »
Ειναι πραγματι μια εξαιρετικη μηχανη.Κανε ενα search στο φορουμ διοτι εχουμε αναφερθει αρκετα στο παρελθον.
Καλωσορισες στο φορουμ.

Αποσυνδεδεμένος taxi-driver

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: μηχανισμοι omega
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 16, 2009, 02:18:56 μμ »
Εχω ηδη ενα omega seamaster aqua terra 2500 (το οποιο χαρισα στον πατερα μου) και ενδιαφερομαι για το καινουριο, αλλα διαβασα ενα αρθρο ενος Hollbrook που δεν εγραφε θετικα σχολια κι ειπα να ρωτησω.

Αποσυνδεδεμένος thanos

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: μηχανισμοι omega
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 05, 2009, 02:13:50 μμ »
καλησπέρα συνφορουμήτες,

έχω καιρό να γράψω και η αλήθεια είναι πως δεν αυξήθηκαν ιδιαίτερα οι γνώσεις μου σχετικά με τα ρολόγια στο μεσοδιάστημα...
τρείς ερωτήσεις για τους πιο έμπειρους κ' διαθέσιμους (λόγω θέρους):

1. ποιοί είναι αντιπρόσωποι omega στην Πάτρα?
2. μπορείτε να προτείνετε κάποια καταστήματα στην Αθήνα για πιθανή αγορά (έστω με pm)?
3. τι μηχανισμό θα προτείνατε ως αξιόπιστο, διαχρονικό και αξιόλογο? υπόψη μου έχω co-axial κ' κουρδιστά.

ευχαριστώ. 

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: μηχανισμοι omega
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 05, 2009, 03:42:46 μμ »
Αθήνα γεμάτη Ω, με μετρητό στο χέρι ένα 28 με 30 % είναι εφικτό αυτήν την εποχή(κρίση και καλοκαίρι=αδεια σχετικά η πόλη)
όπως θα έλεγε κι ο "κολλημένος" με τα Ω moon-watch george_ σίγουρα μια Lemania κουρδιστή και μετράει και σε ευχαριστεί στο κούρδισμα! αν μη τί άλλο κλασσικό και διαχρονικό και σε λογικές τιμές  ;)
προσωπικά τα Ω δεν έχουν να μου δώσουν κάτι,.....αξίζουν,μετράνε,τίμια δεν λέω....αλλά omega έχω να φορέσω από το '99
αν μπορείς κανα iwc,panerai,sinn, έτσι για αλλαγή είναι πιο "ευχάριστη" επιλογή,ΚΑΛΥΤΕΡΑ πιθανον να μην είναι....πιο ξεχωριστά όμως σίγουρα είναι!  ;)
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος thanos

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: μηχανισμοι omega
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 05, 2009, 07:43:35 μμ »
ευχαριστώ για την σύντομη απάντηση σου.

μπορείς να ποστάρεις link από Lemania και τα προτεινόμενά σου?

έτσι για να μαθαίνουμε... ;)