Αποστολέας Θέμα: ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ROLEX NA ΞΕΧΩΡΙΖΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ?!...  (Αναγνώστηκε 56929 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
GiannisH,οταν καποιος λεει για μια εταιρια οτι δεν αξιζει,τουλαχιστον θα πρεπει να πει και τους λογους,αλλιως δεν εχει νοημα να το αναφερει καν

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Άνθρωπε του Θεού και της Παναγίας, δεν έχω πει πουθενά πως η Rolex δεν αξίζει, λέω πως δεν αξίζει να βρίσκεται τόσο ψηλά.


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Istar

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1126
    • Προφίλ
Ειλικρινα δε μπορω να καταλαβω επιχειρηματα τυπου τα φοραει ο  καθε μικρομεσαιος για να πουλησει μουρη..αυτο τι σημαινει οτι δεν αξιζει η ρολεξ..?
Ε? Μια χαρά αξίζει ποιός είπε ότι το πούλημα μούρης είναι τσάμπα.
Πάρκινγκ τσάμπα έξω από το parking, 5ευρώ στο μπουζούκοparking, 20ευρώ αν θες μπροστά στην πόρτα.
Αξίζει?
Αν πας με φίλους σου όχι σε ποιον θα κάνεις πουλ μουρ αν πας με γκόμενες μπορεί και να αξίζει.
Το πουλ μουρ το συμπεριλαμβάνει η Rolex στην τιμή. Και ο κάθε μικρομεσαίος δίνει το περιθώριο των 10% αύξησης στους
νέους τιμοκαταλόγους χωρίς να αλλάζει το προιόν.
"ΤΙ ΔΕΝ ΦΟΡΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ?"

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Μα είναι ερώτηση αυτή? Γιατί ήθελα το αυθεντικό!!!

Και γιατι ηθελες το αυθεντικο Γιαννη μου?! Να σου απαντησω εγω?!...
Γιατι εχει ονομα, κουβαλαει ολοκληρη ιστορια απο πισω και χιλια-δυο αλλα γνωστα και χιλιοειπωμενα, γιατι εν ολιγοις ειναι αυτο που ειναι και κοστιζει!...  ;)
Συνηθως ο,τι δινεις, παιρνεις... Eτσι και με τη Rolex!




Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Δεν μου απαντάτε, δεν μου απαντάτε...


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Άνθρωπε του Θεού και της Παναγίας, δεν έχω πει πουθενά πως η Rolex δεν αξίζει, λέω πως δεν αξίζει να βρίσκεται τόσο ψηλά.

Θεωρεις οτι σαν εταιρια η Rolex αξιζει?


υ.γ

το οτι φοραει καποιος Ρολεξ ειναι χειροτερο απο το να φορας Panerai?Γιατι και αυτα πουλ-μουρ ειναι..

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Και γιατι ηθελες το αυθεντικο Γιαννη μου?! Να σου απαντησω εγω?!...
Γιατι εχει ονομα, κουβαλαει ολοκληρη ιστορια απο πισω και χιλια-δυο αλλα γνωστα και χιλιοειπωμενα, γιατι εν ολιγοις ειναι αυτο που ειναι και κοστιζει!... 


ω ναι!

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Θεωρεις οτι σαν εταιρια η Rolex αξιζει?

Φυσικά και αξίζει!!! Αξίζει και με το παραπάνω!!!


το οτι φοραει καποιος Ρολεξ ειναι χειροτερο απο το να φορας Panerai?Γιατι και αυτα πουλ-μουρ ειναι..

Φυσικά και είναι πουλ-μουρ. Εγώ δεν το πήρα όμως γι'αυτό, όπως και ο Πάνος δεν πήρε τα Rolex του για κοινωνική καταξίωση. Τα πήρε γιατί ξέρει και γουστάρει. Οι υπόλοιποι όμως?


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Και γιατι ηθελες το αυθεντικο Γιαννη μου?! Να σου απαντησω εγω?!...
Γιατι εχει ονομα, κουβαλαει ολοκληρη ιστορια απο πισω και χιλια-δυο αλλα γνωστα και χιλιοειπωμενα, γιατι εν ολιγοις ειναι αυτο που ειναι και κοστιζει!...  ;)
Συνηθως ο,τι δινεις, παιρνεις... Eτσι και με τη Rolex!

Και τι σχέση έχει αυτό με το θέμα μας? Κανένα!!!

Αυθεντικές και με ιστορία είναι εκατοντάδες εταιρείες!!!


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Ποια μηχανη φοραει το Panerai σου?ουνιτας?Καποιος θα πει:Μια τοσο φτηνη μηχανη ,ενω το Ρολεξ φοραει in-house...

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Θα πάω για ύπνο κι ακόμη απάντηση δεν πήρα...


Θέτω το εξής απλό ερώτημα και παρακαλώ απαντήστε όσοι θέλετε...

Η Rolex πουλάει περισσότερο απ'όλες τις άλλες ελβετικές εταιρείες μαζί. Είναι η προσφορά-ιστορία-αξία της σημαντικότερη απ'όλες τις υπόλοιπες ελβετικές εταιρείες μαζί?



Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Εισαι σε καλο δρομο!Αφου τελικα αξιζει η Ρολεξ,δεν ειναι μεγαλη η αποσταση απο το Panerai σου,ασε που εχει και in-house! ;D

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Waiting...


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Istar

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1126
    • Προφίλ
Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί σε 150 forum υπάρχει η άποψη ότι στην Tag το ρολόι δεν αξίζει όσο το πουλάνε αλλά στην τιμή συμπεριλαμβάνεται η πληρωμή των 500 brand ambassadors.
Kαι όλοι συμφωνούν.
Τώρα στο ROLEX για κάποιο λόγο το ρολόι "και καλά" αξίζει?
Ε όχι δεν αξίζει πλήρώνεις τον αέρα του πουλ μουρ και την κάθε διαφήμηση στα TVzapping όλου του πλανήτη.
Πάρε ένα Bηmagazino και ξεκίνα να μετράς διαφημήσεις μέσα έξω.
Όσες διαφημήσεις έχει η Rolex δεν έχουν όλες οι άλλες Ελβετικές μαζί. Ποιος τις πληρώνει? Εσύ. Άρα τι πληρώνεις? Αέρα.
"ΤΙ ΔΕΝ ΦΟΡΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ?"

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Θέτω το εξής απλό ερώτημα και παρακαλώ απαντήστε όσοι θέλετε...

Η Rolex πουλάει περισσότερο απ'όλες τις άλλες ελβετικές εταιρείες μαζί. Είναι η προσφορά-ιστορία-αξία της σημαντικότερη απ'όλες τις υπόλοιπες ελβετικές εταιρείες μαζί?

ΦΥΣΙΚΑ ΟΧΙ

Σας ρούπωσα χεχε

Περιμένω...

Δεν μου απαντάτε, δεν μου απαντάτε...

Waiting...

Θα σου απαντησω εγω, φιλε Γιαννη. Αλιμονο, φυσικα και οχι!  Δεν ειπε ποτε κανεις το αντιθετο, αλλα δεν ειναι επιχειρημα αυτο, ουτε το ζητουμενο της κουβεντας μας.
Αυτο ομως δε σημαινει οτι δεν ειναι πολυ σημαντικη η προσφορα της στο χωρο!

Θα σου παραθεσω oμως τωρα και εγω με τη σειρα μου ενα ερωτημα να απαντησεις...

Αποσπασμα απο το: http://www.mywatch.gr/index.php/topic,16220.0.html

Τι θα ηταν σημερα η ελβετικη ωρολογοποι’ι’α χωρις αυτην?
Ποιες εταιριες κρατησαν ορθια την ελβετικη βιομηχανια στην ''κριση του quartz''?
Τι θα ηταν σημερα η Οmega?
Ποια εταιρια εδωσε ''το φιλι της ζωης'' εκεινη την περιοδο στο μηχανικο ρολο'ι'?
Για τι ρολο'ι' θα μιλουσαμε σημερα και ποια θα ηταν τα ''ωρολογιακα δρωμενα'', εαν δεν επεμενε να παραγει υψηλης ποιοτητας μηχανικα ρολογια, εφαμιλλης σχεδον ακριβειας με αυτην ενος quartz?

Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Είπε κανείς πως δεν είναι σημαντικότατη η προσφορά της? Η ιστορία της? Η αξία της? Είναι!!!

Είναι όμως και αναντίστοιχη με τη θέση της στην αγορά και χαίρομαι που συμφωνείς!!!!


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Istar

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1126
    • Προφίλ
χαίρομαι που συμφωνείς!!!!
΄
Άστον να λέει, συμφωνεί. Άμα ήταν θα έπαιρνε Sub και όχι SuperKonTiki.
( τρελό επιχείρημα?  ;D  ;D )
"ΤΙ ΔΕΝ ΦΟΡΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ?"

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Είναι όμως και αναντίστοιχη με τη θέση της στην αγορά και χαίρομαι που συμφωνείς!!!!

Οχι φιλε Γιαννη, δε συμφωνω! Δικαιως βρισκεται εκει που ειναι, τιποτα δεν ειναι τυχαιο, αλλα ειναι δικαιωμα σου να πιστευεις ο,τι θελεις...
Καλη σου μερα!....   :)
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
΄
Αστον να λέει. Άμα ήταν θα έπαιρνε Sub και όχι SuperKonTiki.
( τρελό επιχείρημα?  ;D  ;D )

Κανεις λαθος, τα εχω και τα δυο!!   ;)   :D
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».