Αποστολέας Θέμα: BALL 'ENGINEER DEEPQUEST 3000M'  (Αναγνώστηκε 3767 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
BALL 'ENGINEER DEEPQUEST 3000M'
« στις: Δεκέμβριος 01, 2011, 11:56:02 μμ »



<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/Z7N73BJHzYY" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Z7N73BJHzYY" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>

http://www.ballwatch.com/Newsletter/popup/dm3000/

Φιλικα,
Watch-Collector
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος pancho

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 605
    • Προφίλ
Απ: BALL 'ENGINEER DEEPQUEST 3000M'
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 12:03:21 πμ »
Αρχίζω και την συμπαθώ επικίνδυνα την εταιρεία και ανησυχώ...

Και ειδικά το συγκεκριμένο μοντέλο φαίνεται άκρως "πολεμικό" και πολύ εντυπωσιακό !
....and after the first GP win over Alfa Romeos Alfettas, Enzo Ferrari cried out: " I’ve killed my mother"....


Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BALL 'ENGINEER DEEPQUEST 3000M'
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 12:10:30 πμ »
Έτσιιιιιι!!! Ball...., Accuracy under adverse conditions!!!! ;D ;D ;D :supz: :supz: :supz: :supz: :supz:

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: BALL 'ENGINEER DEEPQUEST 3000M'
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 12:16:30 πμ »
Πραγματικα παρα πολυ ωραιο ρολοι...

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BALL 'ENGINEER DEEPQUEST 3000M'
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 12:20:43 πμ »
Πραγματικα παρα πολυ ωραιο ρολοι...
Και πολύ καλή εταιρία Βασίλη! Ειδικά το σύστημα φωτισμού: Gaseous Tritium Light Sources, είναι το κάτι άλλο. ( Τρίτιο ) ;D ;D ;D ;D ;)

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Απ: BALL 'ENGINEER DEEPQUEST 3000M'
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 01:07:46 μμ »
Αριστούργημα.
Μου αρέσει τόσο πολύ που σκέφτομαι να το αγοράσω αντί του Breitling SOH 42mm (που εδώ και ένα χρόνο βγαίνει ... και τελικά δεν βγήκε... :'( ).
Ξέρουμε αν η Ball έρχεται στην Ελλάδα?
Νομίζω 3000€ είναι η τιμή του Άρη ή κάνω λάθος?

Κώστας
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 02, 2011, 01:26:06 μμ από kosdome6 »
This post contains 100% recycled electrons

Αποσυνδεδεμένος bost

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 906
  • Risk-Care-Dream-Expext
    • Προφίλ
Απ: BALL 'ENGINEER DEEPQUEST 3000M'
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 01:20:55 μμ »
Αυτό είναι για μένα!!! Η χαρά της υδατοστεγανότητας  ;D ;D Απίστευτο ρολόι..και το τρίτιο με τα χρώματα...σε προκαλεί να το βουτήξεις στο νερό το βράδυ  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: BALL 'ENGINEER DEEPQUEST 3000M'
« Απάντηση #7 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 02:02:12 μμ »
Ρολογαρα,πανεμορφο...αλλα το ατιμο το ψυχολογικο δε ξερω αν θα με αφηνε να παρω αυτο,αν δεν ειχα ηδη ενα καλο ρολο,σε σχεση με ενα iwc aquatimer,ενα B soh η ενα panerai στα 3000+ και αυτο παει και στο φιλο kosdome,δε ξερω τι ρολογια εχεις ηδη η ποσο μιλαει μεσα σου το breitling σε σχεση με το ball αλλα αν η breitling σε συγκινει περισσοτερο σαν εταιρια και τελικα πας στο ball ισως το μετανοιωσεις,ασχετα αν για πολλους και ισως και για σενα το ball μπορει να σου φαινεται ακομα και πιο ομορφο Στα 3000 προσωπικα θεωρω μονοδρομο τα 3 μοντελα που προανεφερα με ενα ελαχιστο πλεονεκτημα στο heritage (σαν μοναδικο ρολοι) μονο και μονο λογω του πιο all around χαρακτηρα του..

Αποσυνδεδεμένος pancho

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 605
    • Προφίλ
Απ: BALL 'ENGINEER DEEPQUEST 3000M'
« Απάντηση #8 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 02:28:28 μμ »
.....Νομίζω 3000€ είναι η τιμή του Άρη ή κάνω λάθος?

Εάν αληθεύει η τιμή, τότε θα έχει σοβαρό ανταγωνισμό... (έστω και όχι άμεσο)
....and after the first GP win over Alfa Romeos Alfettas, Enzo Ferrari cried out: " I’ve killed my mother"....


Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BALL 'ENGINEER DEEPQUEST 3000M'
« Απάντηση #9 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 02:30:17 μμ »
Αριστούργημα.
Μου αρέσει τόσο πολύ που σκέφτομαι να το αγοράσω αντί του Breitling SOH 42mm
  :pipedown: :pipedown: :pipedown: :pipedown: :pipedown: :pipedown: :pipedown: :pipedown: :pipedown:

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Απ: BALL 'ENGINEER DEEPQUEST 3000M'
« Απάντηση #10 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 02:40:22 μμ »
  :pipedown: :pipedown: :pipedown: :pipedown: :pipedown: :pipedown: :pipedown: :pipedown: :pipedown:

Συνονόματε, όπως ξέρεις το SOH το 38άρι το είχα και ήταν καταπληκτικό (αλλά μικρό) κι έτσι πριν από 1 χρόνο το πούλησα για πάρω το 42άρι... Όμως αποδείχθηκε ρολόι φάντασμα.  :xplode:
Μέσα στο καλοκαίρι, φίλος που ζει στην Βοστώνη, πήγε στην Breitling Boutique στην ΝΥ, είδε το 42άρι και ξετρελάθηκε. Πάει στα καταστήματα λοιπόν να το πάρει και ήταν άφαντο. Έψαξε σε 5 διαφορετικές πολιτείες... τίποτα. Μου στέλνει λοιπόν email να του το βρω στην Ευρώπη. Όταν του είπα ότι ατύχησε έστειλε mail στην Β για να πάρει την ξερή απάντηση ότι θα είναι σύντομα διαθέσιμο. Όλο αυτό εμένα μου φαίνεται πολυυυυυυυύ περίεργο.

Κ
This post contains 100% recycled electrons

Αποσυνδεδεμένος SER

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6217
    • Προφίλ
Απ: BALL 'ENGINEER DEEPQUEST 3000M'
« Απάντηση #11 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 02:47:10 μμ »
Δυστυχως η Ball δεν ερχεται στην Ελλαδα :-\

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BALL 'ENGINEER DEEPQUEST 3000M'
« Απάντηση #12 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 02:50:26 μμ »
Συνονόματε, όπως ξέρεις το SOH το 38άρι το είχα και ήταν καταπληκτικό (αλλά μικρό) κι έτσι πριν από 1 χρόνο το πούλησα για πάρω το 42άρι... Όμως αποδείχθηκε ρολόι φάντασμα.  :xplode:
Μέσα στο καλοκαίρι, φίλος που ζει στην Βοστώνη, πήγε στην Breitling Boutique στην ΝΥ, είδε το 42άρι και ξετρελάθηκε. Πάει στα καταστήματα λοιπόν να το πάρει και ήταν άφαντο. Έψαξε σε 5 διαφορετικές πολιτείες... τίποτα. Μου στέλνει λοιπόν email να του το βρω στην Ευρώπη. Όταν του είπα ότι ατύχησε έστειλε mail στην Β για να πάρει την ξερή απάντηση ότι θα είναι σύντομα διαθέσιμο. Όλο αυτό εμένα μου φαίνεται πολυυυυυυυύ περίεργο.

Κ
Δεν είναι φάντασμα φίλε Κώστα. Ξέρεις πόσο περιμέναμε για να βγεί το Steel Fish, το Chronomat GMT κ.α? Αρκετούς μήνες έως και χρόνο. Θα έρθει το 42άρι μην ανησυχείς. ;D ;) Εδώ ήρθε το Chronomat GMT, τί μου λές τώρα? :D