Αποστολέας Θέμα: Citizen Nighthawk Eco-drive Radio-controlled.  (Αναγνώστηκε 15450 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: Citizen Nighthawk Eco-drive Radio-controlled.
« Απάντηση #20 στις: Μάρτιος 27, 2012, 01:11:34 μμ »
Τώρα που το καλοσκέφτομαι υπήρξα αποκλειστικά και μόνο Citizenακιας για 20 συνεχόμενα χρόνια, πριν από οτιδήποτε άλλο !!!!

Εσύ ο purist;;; 
                   :megaeek:



Βάστα, τσιγγάνα καρδιά, να αντέξω και αυτό το χτύπημα της μοίρας... :headbash: :headbash: :headbash:
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος alexandrosF.

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ
Απ: Citizen Nighthawk Eco-drive Radio-controlled.
« Απάντηση #21 στις: Μάρτιος 27, 2012, 01:14:13 μμ »
Εσύ ο purist;;; 
                   :megaeek:



Xaxaxa γιατι πουριστ??  :)
Baume&Mercier classima, Eberhard 8jours, BALL trainmaster TMT,Longines Lindbergh, Zenith Sporto,Lorenz Ouragan,Ω Geneve,Tissot: PRS516 & 1944 & sideral, Philip Watch Sunray, Citizen:Challenge Timer(x2) & aqualand & auto, Vostok amphibia, VE-GAZ14, Junghans MEGA1, Casio DW-7100,TAC,Poljot 3133, Vetta

Αποσυνδεδεμένος THANOS58

  • FnB Mod
  • 50mm case
  • *
  • Μηνύματα: 1874
  • ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΨΗΛΟΤΕΡΑ..
    • Προφίλ
Απ: Citizen Nighthawk Eco-drive Radio-controlled.
« Απάντηση #22 στις: Μάρτιος 27, 2012, 03:02:36 μμ »
Με συγχωρείτε, αλλά όσοι έχουν καταλάβει τον Πάνο, πρέπει να τον σκέφτονται όχι μόνον ως purist, αλλά ως ...ΚΑΙ purist...!

Πάνο, έλαβα τον λόγο με την νοήτή σου άδεια, θεωρώντας ότι ο σωστός ο άντρας έχει ιδιότητες all weather, multi role, super flex...!!!  ;D Σωστά; Παίζει μπάλλα σωστά σε όλες τι θέσεις...

Γιατί δηλαδή, άμα τον δούμε καμμιά μέρα με Breitling superquartz στον καρπό, που είναι παρεπιπτόντως απόλυτο εργαλείο για πιλότους , τι θα του πούμε;  ;)


ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ...ΡΟΛΟΙ!

Αποσυνδεδεμένος nicolasg

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Citizen Nighthawk Eco-drive Radio-controlled.
« Απάντηση #23 στις: Μάρτιος 27, 2012, 03:12:10 μμ »
Με συγχωρείτε, αλλά όσοι έχουν καταλάβει τον Πάνο, πρέπει να τον σκέφτονται όχι μόνον ως purist, αλλά ως ...ΚΑΙ purist...!

Πάνο, έλαβα τον λόγο με την νοήτή σου άδεια, θεωρώντας ότι ο σωστός ο άντρας έχει ιδιότητες all weather, multi role, super flex...!!!  ;D Σωστά; Παίζει μπάλλα σωστά σε όλες τι θέσεις...

Γιατί δηλαδή, άμα τον δούμε καμμιά μέρα με Breitling superquartz στον καρπό, που είναι παρεπιπτόντως απόλυτο εργαλείο για πιλότους , τι θα του πούμε;  ;)



multi rolex θα εννοείς Θάνο  :D

Αποσυνδεδεμένος THANOS58

  • FnB Mod
  • 50mm case
  • *
  • Μηνύματα: 1874
  • ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΨΗΛΟΤΕΡΑ..
    • Προφίλ
Απ: Citizen Nighthawk Eco-drive Radio-controlled.
« Απάντηση #24 στις: Μάρτιος 27, 2012, 03:43:21 μμ »
 :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:
ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ...ΡΟΛΟΙ!

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: Citizen Nighthawk Eco-drive Radio-controlled.
« Απάντηση #25 στις: Μάρτιος 27, 2012, 03:52:47 μμ »
Φυσικά κάνω πλάκα ρε παιδιά! :D

Ο Πάνος είναι γνωστό ότι είναι φίλος του καλού ρολογιού, ανεξαρτήτως μάρκας.

Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Citizen Nighthawk Eco-drive Radio-controlled.
« Απάντηση #26 στις: Μάρτιος 27, 2012, 04:55:11 μμ »
20 χρόνια κάθε μέρα στο χέρι μου !!! Από μαγιώ μέχρι κουστούμι......... το τι μπαταρία και τι μαμίσιο καουτσούκ λουράκι έχω αλλάξει δεν περιγράφεται.

Είναι τρομερή ρολογάρα. Πρέπει να παω να του αλλάξω μπαταρίες, τιμής ένεκεν.


Αποσυνδεδεμένος alexandrosF.

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ
Απ: Citizen Nighthawk Eco-drive Radio-controlled.
« Απάντηση #27 στις: Μάρτιος 27, 2012, 06:52:02 μμ »
20 χρόνια κάθε μέρα στο χέρι μου !!! Από μαγιώ μέχρι κουστούμι......... το τι μπαταρία και τι μαμίσιο καουτσούκ λουράκι έχω αλλάξει δεν περιγράφεται.

Είναι τρομερή ρολογάρα. Πρέπει να παω να του αλλάξω μπαταρίες, τιμής ένεκεν.



Να το και το δικο μου! Εχεις το παλιο με τις βιδες ετσι? Το δικο μου ειναι μοντελο 1986!
Baume&Mercier classima, Eberhard 8jours, BALL trainmaster TMT,Longines Lindbergh, Zenith Sporto,Lorenz Ouragan,Ω Geneve,Tissot: PRS516 & 1944 & sideral, Philip Watch Sunray, Citizen:Challenge Timer(x2) & aqualand & auto, Vostok amphibia, VE-GAZ14, Junghans MEGA1, Casio DW-7100,TAC,Poljot 3133, Vetta

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Citizen Nighthawk Eco-drive Radio-controlled.
« Απάντηση #28 στις: Μάρτιος 27, 2012, 07:20:17 μμ »
Να το και το δικο μου! Εχεις το παλιο με τις βιδες ετσι? Το δικο μου ειναι μοντελο 1986!



Ναι με τις βίδες. Το ίδιο έχουμε, 1987 το πήρα.