Αποστολέας Θέμα: Reviews  (Αναγνώστηκε 8141 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Reviews
« στις: Μάιος 10, 2008, 10:38:18 πμ »
Αυτό που θα ήθελα, όπως και άλλα μέλη φαντάζομαι, είναι περισσότερα reviews.
Ίσως μάλιστα να ήταν καλή ιδέα να ανοίξει και αντίστοιχο ξεχωριστό θέμα/ενότητα, στο(-ην) οποία θα μπορεί κανείς να ανατρέχει ειδικά γι αυτό το σκοπό.

Η γνώση είναι θησαυρός. Και θέλω να γίνω ... ζάμπλουτος.  :kg:

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Reviews
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 10, 2008, 10:40:38 πμ »
λογω φυσεως ο καθενας θελει το δικο του  τοπικ με το ρολοι του,το αυτοκινητο του ,το σπιτι του...κτλ
ετσι ειναι ο ελλην! ;D

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: Reviews
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 10, 2008, 10:58:38 πμ »
Ωραία λοιπόν. Εμείς θα αποτελέσουμε εξαίρεση.  8)
Ό,τι έχει ο καθένας. Άλλωστε δεν μπορεί κανείς να παρουσιάσει ένα ρολόι που δεν έχει. Και όπως αντιλαμβάνομαι, τα ρολόγια των μελών εδώ είναι και πολλά και ενδιαφέροντα.
Το μόνο που χρειάζεται είναι (λίγη) διάθεση και (λίγος) χρόνος.

How about it?



Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: Reviews
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 10, 2008, 07:25:52 μμ »
εγώ το ξεκίνησα κάπως έτσι: http://www.mywatch.gr/index.php/topic,1265.0.html
αλλά όπως βλέπεις φίλε nin  και ο ίδιος george πιστεύει ή πίστευε ότι το έκανα περισσότερο για να δείξω ότι έχω BVLGARI (σαν νέος στο φόρουμ τότε που ήμουν,θα σκέφτηκαν πολλοί που πάει με το BYLGARI  το τυπάκι,δεν μπόρουσα κι εγώ όμως να ξεκινήσω κατευθείαν με "δυνατά" κομμάτια)παρά για την όλη εικόνα-εντύπωση του ρολογιού μετά την συμβιωσή μου με αυτό και τις εντυπώσεις που μου άφησε,για του λόγου το αληθές:  george έγραψε:"λογω φυσεως ο καθενας θελει το δικο του  τοπικ με το ρολοι του,το αυτοκινητο του ,το σπιτι του...κτλ
ετσι ειναι ο ελλην! " στην αντίθετη όμως μεριά άμα διαβάσεις ο blackbird που τον ενδιέφερε το review όπως λές κι εσύ, διαπίστωσε την μεγάλη αντοχή του καοτσουκένιου λουριού του BVLGARI και μάλιστα ο ίδιος εξεπλάγην από τις φωτό που του παρέθεσα....
και μετά συνέχισα κάπως έτσι: http://www.mywatch.gr/index.php/topic,1278.0.html ....ανταπόκριση ελάχιστη (μας το παίζει μάγκας το νεούδι=για τον εαυτό μου ομιλώ)μπορεί να σκέφτηκαν πολλοί....και μετά πήγα εδώ: http://www.mywatch.gr/index.php/topic,1402.0.html το ρίξα κι εγώ στο χαβαλέ....Δώστε λοιπόν δύναμη στο φόρουμ με την μεγαλύτερη συμμετοχή σας για να υπάρχουν reviews από άλλα μέλη και όχι να επικρατεί σνομπισμός ή οτιδήποτε ΑΛΛΟ!
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Reviews
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 10, 2008, 07:33:11 μμ »
εγω ειπα οτι ναι εκ φυσεως ο καθενας θελει να παρουσιασει το ρολοι του στο δικο του τοπικ,τι καλυτερο για να μπορεις να δεις την θεματολογια ξεχωριστα,αυτο με το bulgari προδιδει οτι εισαι παλιος πλεον στο φορουμ(χρονικα).το προβληματισμο σου δεν καταλαβα?

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: Reviews
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 10, 2008, 07:57:01 μμ »
μην τσιμπάς ρε george δεν σε κατηγόρησα, ο προβληματισμός δεν έχει να κάνει με εσένα όσο με αυτό που έθεσε ο nin ,τα reviews δηλαδή,ορίστε κάθισα και έγραψα  τόσα και τόσα και οι απαντήσεις ήταν αυτές που είδατε,δεν είχα απαίτηση να μου πουν τί ωραία και καλά ή λάθος τα έγραψα, όμως όπως ο blackbird "θέλησε" να μάθει από το review οι άλλοι απλά παρέμειναν απαθείς .....ο προβληματισμός έχει να κάνει με την διάθεση του "αλλου" να μάθει και να "ψαχτεί" κι όπως είπες κι εσύ ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΤΑ ΘΕΛΕΙ ΠΙΑ,ΟΛΑ ΕΤΟΙΜΑ ΣΤΟ ΠΙΑΤΟ!Αδιαφορία,σνομπισμός,άγνοια,ασχετοσύνη μέσα από την υποτιθέμενη πολυμαθεία.ΤΟ ΝΟΗΜΑ:ΑΝ δεν συμμετέχουμε όλοι ενεργά σε οποιοδήποτε θέμα τότε το επίπεδο το φόρουμ θα είναι αυτό-στάσιμο,για να γίνει η υπέρβαση απαιτείται ομαδική συμμετοχή......θα κάθομαι εγώ π.χ. να παρουσιάζω ρολόγια  να τα πάρει στο πιάτο έτοιμα ο καθένας και μετά να βγαίνει ο άλλος και να σου λέει "ωραία παρουσίαση"άντε θα του πω κι εγώ "σ'ευχαριστώ!".
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Reviews
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 10, 2008, 07:59:07 μμ »
αααααααααα καταλαβα τωρα
οκ οποιος ρε κα...κια δεν βαζει απο 5 reviews το μηνα θα απολυεται!αχχαχαχαχχαχαα

πλακα κανω,συγνωμη κιολας,δικιο εχεις αλλα...

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: Reviews
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 10, 2008, 09:03:00 μμ »
Ναι αλλα ειχες υποσχεθει και μια κοντρα RO vs Overseas....αμα την παρουσιασεις υποσχομαι να σε ταραξω στις ερωτησεις ;D

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: Reviews
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 10, 2008, 09:12:21 μμ »
Δώστε λοιπόν δύναμη στο φόρουμ με την μεγαλύτερη συμμετοχή σας για να υπάρχουν reviews από άλλα μέλη και όχι να επικρατεί σνομπισμός ή οτιδήποτε ΑΛΛΟ!

ΤΟ ΝΟΗΜΑ:ΑΝ δεν συμμετέχουμε όλοι ενεργά σε οποιοδήποτε θέμα τότε το επίπεδο το φόρουμ θα είναι αυτό-στάσιμο,για να γίνει η υπέρβαση απαιτείται ομαδική συμμετοχή.......

Konakis for President.  :2thumbs: =)

Φίλτατε νομίζω ότι κάθε περαιτέρω σχόλιό μου περιττεύει.

Για να δούμε, για να δούμε ...  :)

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: Reviews
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 10, 2008, 09:13:47 μμ »
Ναι αλλα ειχες υποσχεθει και μια κοντρα RO vs Overseas....αμα την παρουσιασεις υποσχομαι να σε ταραξω στις ερωτησεις ;D

Αμάν, πολύ ενδιαφέρον. :yes:
Άντε Konakis, για στρώσου ... 

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: Reviews
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 10, 2008, 09:21:03 μμ »
ωχχχ,σαββατόβραδο κλεισμένος μεσ΄το σπίτι την βλέπω την δουλειά  :D για να γραφώ γαλλικά!(η επίσημη γλώσσα της ΥΨ. Ωρολογοποιίας)!!! έλα από βδομάδα τα συγκριτικά eisenberg  ;D
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: Reviews
« Απάντηση #11 στις: Μάιος 10, 2008, 09:38:31 μμ »
Θα χεις την τιμη να παρουσιασεις το πρωτο συγκριτικο του φορουμ,αν δε κανω λαθος,και με τι ρολογια ε!!!Ελπιζω να σε δελεασα.... :smt077

Αποσυνδεδεμένος stardrive

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1632
  • The clock is ticking!!!
    • Προφίλ
Απ: Reviews
« Απάντηση #12 στις: Μάιος 12, 2008, 06:46:59 πμ »
Άποψή μου τα reviews θα έπρεπε να αποτελούν ξεχωριστή ενότητα και
μέσα σε αυτή την ξεχωριστή ενότητα  τα όποια reviews να υπάρχουν ανά εταιρεία.

Πέρα όμως από αυτό είναι τόσα πολλά τα ρολόγια και τόσο διαφορετικά τα γούστα.. που αν το ρολόι
δεν είναι μέσα στις προδιαγραφές που έχει ο κάθε αναγνώστης-μέλος-φορουμίστας απλά το προσπερνά.
Έχω παρατηρήσει πως όση γνώση και αν είναι διαθέσιμη η "απορρόφησή" της εξαρτάται κατά πολύ από το ενδιαφέρον που έχει κάποιος για το "είδος"
της γνώσης που παρέχεται αλλά και από το δικό του επίπεδο γνώσης.
Προσωπικά έχω πιάσει τον εαυτό μου αδιάβαστο αρκετές φορές. Προφανώς δεν είμαι ο μόνος, οπότε αν συνειδητά δεν το έχεις, επόμενο είναι...
να μην "έχεις" και την ερώτηση η το ενδιαφέρον γενικότερα.

Θα έλεγα ακόμη πως καλό θα ήταν για όσους μπορούν να γράψουν  reviews  απλά να το κάνουν.
(για αυτούς που θα το δουν περίεργα ....ξυδάκι και... ξανά ξυδάκι... ;) )

Ίσως λίγοι να το εκτιμήσουν και ακόμη πιό λίγοι να εκφραστούν αλλά αυτό δεν αφαιρεί τίποτα, το ξαναλέω δεν αφαιρεί τίποτα, από την προσπάθεια τη διάθεση και τα στοιχεία και του γράφοντος και του ρολογιού. 
Άλλωστε η αγάπη για κάτι "απαιτεί" και θυσίες...
Στον αντίποδα πως να εκτιμήσεις κάτι που δεν αγαπάς ή πως να εκτιμήσεις κάτι που δεν κατανοείς την διαδικασία που το γέννησε... ή που θεωρείς δεδομένο επειδή έτσι το.... βρήκες.... 



Με τα παρακάτω συμφωνώ απολύτα.
Δώστε λοιπόν δύναμη στο φόρουμ με την μεγαλύτερη συμμετοχή σας για να υπάρχουν reviews από άλλα μέλη και όχι να επικρατεί σνομπισμός ή οτιδήποτε ΑΛΛΟ!

ΤΟ ΝΟΗΜΑ:ΑΝ δεν συμμετέχουμε όλοι ενεργά σε οποιοδήποτε θέμα τότε το επίπεδο το φόρουμ θα είναι αυτό-στάσιμο,για να γίνει η υπέρβαση απαιτείται ομαδική συμμετοχή.......

Konakis for President.  :2thumbs: =)
Φίλτατε νομίζω ότι κάθε περαιτέρω σχόλιό μου περιττεύει.


Υ.Γ.
(Όσα δεν φτάνει η αλεπού... άσχετο)



« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 12, 2008, 07:18:33 πμ από stardrive »
Πότε ή Ποτέ

Λιγότερες λέξεις οδηγούν σε λιγότερες σκέψεις  «Δος μοι πα στώ και ταν γαν κινήσω»

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: Reviews
« Απάντηση #13 στις: Μάιος 12, 2008, 07:19:34 πμ »
Άποψή μου τα reviews θα έπρεπε να αποτελούν ξεχωριστή ενότητα και
μέσα σε αυτή την ξεχωριστή ενότητα  τα όποια reviews να υπάρχουν ανά εταιρεία.

Πέρα όμως από αυτό είναι τόσα πολλά τα ρολόγια και τόσο διαφορετικά τα γούστα.. που αν το ρολόι
δεν είναι μέσα στις προδιαγραφές που έχει ο κάθε αναγνώστης-μέλος-φορουμίστας απλά το προσπερνά.
Έχω παρατηρήσει πως όση γνώση και αν είναι διαθέσιμη η "απορρόφησή" της εξαρτάται κατά πολύ από το ενδιαφέρον που έχει κάποιος για το "είδος"
της γνώσης που παρέχεται αλλά και από το δικό του επίπεδο γνώσης.
Προσωπικά έχω πιάσει τον εαυτό μου αδιάβαστο αρκετές φορές. Προφανώς δεν είμαι ο μόνος, οπότε αν συνειδητά δεν το έχεις, επόμενο είναι...
να μην "έχεις" και την ερώτηση η το ενδιαφέρον γενικότερα.
Θα έλεγα ακόμη πως καλό θα ήταν για όσους μπορούν να γράψουν  reviews  απλά να το κάνουν.
Ίσως λίγοι να το εκτιμήσουν και ακόμη πιό λίγοι να εκφραστούν αλλά αυτό δεν αφαιρεί τίποτα, το ξαναλέω δεν αφαιρεί τίποτα, από την προσπάθεια τη διάθεση και τα στοιχεία και του γράφοντος και του ρολογιού. 
Άλλωστε η αγάπη για κάτι "απαιτεί" και θυσίες...
Στον αντίποδα πως να εκτιμήσεις κάτι που δεν αγαπάς ή πως να εκτιμήσεις κάτι που δεν κατανοείς την διαδικασία που το γέννησε... ή που θεωρείς δεδομένο επειδή έτσι το.... βρήκες.... 



Με τα παρακάτω συμφωνώ απολύτα.

Υ.Γ.
(Όσα δεν φτάνει η αλεπού... άσχετο)





μια χαρά τα έγραψες stardrive,μπορεί κι εγώ να ήμουν υπερβολικός σε κάποιες μου απόψεις,απλά ως νέος στο φόρουμ τότε είχαν άλλες  εντυπώσεις-σκέψεις μπει στο μυαλό μου,δεν έχω να πω κάτι άλλο απλά να συμφωνήσω μαζί σου!
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Reviews
« Απάντηση #14 στις: Ιούνιος 02, 2008, 12:26:56 πμ »
Αυτό που θα ήθελα, όπως και άλλα μέλη φαντάζομαι, είναι περισσότερα reviews.
Ίσως μάλιστα να ήταν καλή ιδέα να ανοίξει και αντίστοιχο ξεχωριστό θέμα/ενότητα, στο(-ην) οποία θα μπορεί κανείς να ανατρέχει ειδικά γι αυτό το σκοπό.

Η γνώση είναι θησαυρός. Και θέλω να γίνω ... ζάμπλουτος.  :kg:

πολυ σωστα,να δουμε απο ολα τα μελη reviews των ρολογιων τους!

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: Reviews
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 02, 2008, 08:47:40 πμ »
Άντε ρε global κάνε την αρχή.

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Reviews
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 22, 2008, 01:04:50 πμ »
http://www.tz-uk.com/forum/viewforum.php?f=5&sid=7ec94ef45157f784f0ad14d3d55fa8ed

reviews reviews reviews!

πολλα και καλα!

ennebi
http://www.tz-uk.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=35325
Steinhart Nav B-Uhr
http://www.tz-uk.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=35214
precista 14
http://www.tz-uk.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=34874

sawc
http://www.tz-uk.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=36849

για ρολογια που εχουμε και για πολλα που δεν εχουμε,για οσες reviews θελατε και δεν βρισκατε,για μαρκες που γνωριζατε και δεν γνωριζατε
sinn 757 vs damasko dc 66

http://www.tz-uk.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=37433

eterna kontiki
http://www.tz-uk.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=23055

omega PO

http://www.tz-uk.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=47912
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 22, 2008, 01:54:15 πμ από george_ »