Αποστολέας Θέμα: Προσοχη οποιος παει Μυκονο, αν και παντου χρειάζεται προσοχη!  (Αναγνώστηκε 31446 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: Προσοχη οποιος παει Μυκονο, αν και παντου χρειάζεται προσοχη!
« Απάντηση #60 στις: Αύγουστος 19, 2017, 06:22:07 μμ »
Άρα το "καλό" μας ρολόϊ (ακόμα και αν είναι ένα sub π.χ) δεν το φοράμε:
Στη θάλασσα για να μην το χάσουμε.
Σε έντονη ηλιοφάνεια για να μη ξεβάψει το dial.
Στο πολύ κρύο για να μην παγώσουν τα λάδια.
Στις διακοπές μας στην Ευρώπη, για να μην μας το κλέψουν.
Στη καθημερινότητα μας για να μη φάει κάνα άσχετο κοπάνημα και κάνει σημάδι.

Οπότε γενικώς δεν το φοράμε, παρά μόνο στο σπίτι (με προσοχή) και στο γάμο που είμαστε κουμπάροι :p

Εντάξει, πέραν της υπερβολής για να πειράξω κόσμο, η αλήθεια είναι ότι για να φοράς στο χαλαρό τέτοια κομμάτια, πάει να πει ότι η απώλεια τους δε θα σε στείλει στα επείγοντα με έμφραγμα.

Επίσης καλό είναι (γενικώς όχι μόνο για τα ρολόγια) να μην "προκαλείς" με το ντύσιμο σου όταν κάνεις τουρισμό, ειδικά σε χώρες high risk.
Αν πας π.χ στη Βραζιλία ή το Μεξικό με το Rolex TT στο χέρι, παίζει να στεναχωρηθείς πιο πολύ για το κομμένο χέρι σου, παρά για το Rolex...

Στο Βιετνάμ είχα αποκλείσει το sub λόγω υψηλής αναγνωρισιμότητας. Σκεφτόμουν για τη "χελώνα" αλλά τελικά κατέληξα στο 000, επειδή δεν κάνει τόσο "μπαμ" και -κυρίως- επειδή όλες οι μαρτυρίες ανέφεραν ότι είναι πολύ ασφαλής χώρα. Και όντως έτσι είναι, δεν αισθανόσουν πουθενά κίνδυνο.

Το ΡΑΜ το πρόσεξαν μόνο κάτι έμποροι "μαϊμμούδων" στην αγορά, οι οποίοι με ρωτούσαν αν είναι γνήσιο :lol:

Και δεν μου την έπεσαν Βιετναμέζες καλλονές (βάσει του σχεδίου που έχει αναλύσει ο φίλος Άρης). Οπότε μάλλον δεν το πρόσεξε και κανένας τελικά...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος georgefl74

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: Προσοχη οποιος παει Μυκονο, αν και παντου χρειάζεται προσοχη!
« Απάντηση #61 στις: Αύγουστος 19, 2017, 08:10:27 μμ »



Εντάξει, πέραν της υπερβολής για να πειράξω κόσμο, η αλήθεια είναι ότι για να φοράς στο χαλαρό τέτοια κομμάτια, πάει να πει ότι η απώλεια τους δε θα σε στείλει στα επείγοντα με έμφραγμα.


Ακριβώς. Και ο τύπος είχε λέει ασφάλεια...αλλά δεν κάλυπτε όλο το πόσο. Fail.


Αποσυνδεδεμένος georgefl74

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: Προσοχη οποιος παει Μυκονο, αν και παντου χρειάζεται προσοχη!
« Απάντηση #62 στις: Αύγουστος 19, 2017, 08:13:10 μμ »


Δεν ειναι απολυτα σωστος ο συλλογισμος σου.
Ειτε εχεις ανεση ειτε οχι, μονο ευχαριστη δεν ειναι η απωλεια ενος ακριβου αντικειμενου.
Απο την αλλη, εαν δεν χαιρεσαι τα αντικειμενα που αγοραζεις, τοτε τι τα θες;
Με την ιδια λογικη, μη πας διακοπες με τη mercedes, πηγαινε με το skoda, για να μη στη κτυπησουνε.

Ειναι λιγο περιπλοκα τα πραγματα.
Προσωπικα σε ταξιδια μου παντα φοραω ενα καλο ρολοι, εκτος απο τις καλοκαιρινες διακοπες, που εχω μαζι μου συνηθως το skx, διοτι το αφηνω απο δω κι απο κει και δεν θελω να εχω εννοιες.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γιατί φίλτατε, θα πας στο νησί με τη μερσεντες ή θα νοικιάσεις ένα τζιπάκι από εκεί;

Για διακοπές μιλάω. Αν τώρα είναι ένα συνέδριο ή κάτι άλλο event ενός Σ-Κ και θα είσαι σε προστατευμένο περιβάλλον ή γκρουπ, εννοείται φοράς ότι θες.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Προσοχη οποιος παει Μυκονο, αν και παντου χρειάζεται προσοχη!
« Απάντηση #63 στις: Αύγουστος 19, 2017, 08:47:09 μμ »

Γιατί φίλτατε, θα πας στο νησί με τη μερσεντες ή θα νοικιάσεις ένα τζιπάκι από εκεί;

Για διακοπές μιλάω. Αν τώρα είναι ένα συνέδριο ή κάτι άλλο event ενός Σ-Κ και θα είσαι σε προστατευμένο περιβάλλον ή γκρουπ, εννοείται φοράς ότι θες.

Προσωπικα διακοπες παω με το καλο μου αυτοκινητο, για να το χαιρομαι και για να ειμαι ασφαλής.
Η τελος παντων, με καποιο απο τα αυτοκινητα της οικογενειας.
Αν θα νοικιασω τζιπακι, δεν θα του εχω καμμια εμπιστοσυνη.

Σε συνεδρια και αλλες εκδρομες εννοειται οτι κανω το ιδιο σε επιπεδο αυτοκινητου, αλλα πολυ περισσοτερο με το ρολοι που φοραω.



Sent from my iPhone using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 19, 2017, 09:21:38 μμ από gerogian »
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: Προσοχη οποιος παει Μυκονο, αν και παντου χρειάζεται προσοχη!
« Απάντηση #64 στις: Αύγουστος 19, 2017, 09:19:18 μμ »
Το ΡΑΜ το πρόσεξαν μόνο κάτι έμποροι "μαϊμμούδων" στην αγορά, οι οποίοι με ρωτούσαν αν είναι γνήσιο :lol:
Αυτο να το προσεξεις.
Τι να φταιει που σε ρωτησανε ::)

Και δεν μου την έπεσαν Βιετναμέζες καλλονές (βάσει του σχεδίου που έχει αναλύσει ο φίλος Άρης). Οπότε μάλλον δεν το πρόσεξε και κανένας τελικά...
Αν ομως ειχες παει με το Ρολεξ η με τη Σεικαρα;
Ποσα μαθηματα να σου κανω ακομα :P

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: Προσοχη οποιος παει Μυκονο, αν και παντου χρειάζεται προσοχη!
« Απάντηση #65 στις: Αύγουστος 20, 2017, 09:35:57 πμ »
Εγω πλέον τα βράδια που βγαίνω να κάνω μια βόλτα με την μηχανή και να φάω ενα παγωτό ( στο κέντρο και στην Πλάκα) πριν γυρισω σπίτι, δεν φοράω ρολεξ που ο oyster και ο τζουμπιλης βγάζουν ματια και οταν το κάνω βάζω το δερμάτινο μαύρο τσαντάκι μου επάνω στο αριστερό χέρι για να μην φαίνεται.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Πάνο κι από την άλλη αισθάνεσαι μεγαλυτερη ασφάλεια με το ρολεξ στο σπίτι όταν λείπεις τη στιγμή που ανοίγουν το ένα σπίτι μετά το άλλο?
Ειλικρινά την ίδια απορεια έχω και για όσους δε φοράνε τα ρολόγια τους στη θάλασσα πχ..αισθάνεστε μεγαλυτερη ασφάλεια με το sub παρατημένο για ώρες στο σπίτι από το να ειναι στο καρπό σας όση ωρα τσαλαβουτάτε στη θάλασσα και πίνετε το φρεντο σας στη ξαπλώστρα?

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: Προσοχη οποιος παει Μυκονο, αν και παντου χρειάζεται προσοχη!
« Απάντηση #66 στις: Αύγουστος 20, 2017, 09:48:47 πμ »
Αν πας διακοπές με ένα ρολόι καλά θα είναι να μη σε νοιάζει από οικονομικής άποψης η πιθανότητα κλοπής του. Που σημαίνει αν έχεις τσίμα τσίμα το Rolex πάρε και φόρα ένα SKX. Αν έχεις τσίμα τσίμα το ΑPRO πάρε ένα Sub. Zero empathy για αυτόν τον βλάκα που τριγυρνουσε με το LE APRO στην Ευρώπη.
Αυτό το τελευταίο που γραφεις ..δεν ξερω...μου φαινεται τρομέρα λάθος...μου θυμιζει κατά μια άποψη  τη λογική πως αν μια γυναίκα ειναι τολμηρά ντυμένη καλά να πάθει που έπεσε θύμα βιασμού...
Σε όλα τα άλλα που γραφεις πιο πάνω.... το άτομο που έπεσε θύμα κλοπής δεν ξερει τι έχει από ρολογια!!Από οικονομικής απόψεως (και όχι σπανιότητας ) g shock φορούσε...:)

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Προσοχη οποιος παει Μυκονο, αν και παντου χρειάζεται προσοχη!
« Απάντηση #67 στις: Αύγουστος 20, 2017, 10:03:16 πμ »
Πάνο κι από την άλλη αισθάνεσαι μεγαλυτερη ασφάλεια με το ρολεξ στο σπίτι όταν λείπεις τη στιγμή που ανοίγουν το ένα σπίτι μετά το άλλο?
Ειλικρινά την ίδια απορεια έχω και για όσους δε φοράνε τα ρολόγια τους στη θάλασσα πχ..αισθάνεστε μεγαλυτερη ασφάλεια με το sub παρατημένο για ώρες στο σπίτι από το να ειναι στο καρπό σας όση ωρα τσαλαβουτάτε στη θάλασσα και πίνετε το φρεντο σας στη ξαπλώστρα?


Άστα βράστα Βασίλη !

Τα ρολογάκια πλέον τα τρώει το μαύρο σκοτάδι της θυρίδας στα τρίτα υπόγεια μπουντρούμια της τράπεζας  :(

Πάντως για να είμαστε δίκαιοι, περισσότερες πιθανότητες έχεις να στην πέσουν, παρά να σου ανοίξουν το σπίτι.



Αυτό το τελευταίο που γραφεις ..δεν ξερω...μου φαινεται τρομέρα λάθος...μου θυμιζει κατά μια άποψη  τη λογική πως αν μια γυναίκα ειναι τολμηρά ντυμένη καλά να πάθει που έπεσε θύμα βιασμού...
Σε όλα τα άλλα που γραφεις πιο πάνω.... το άτομο που έπεσε θύμα κλοπής δεν ξερει τι έχει από ρολογια!!Από οικονομικής απόψεως (και όχι σπανιότητας ) g shock φορούσε...:)

g shock ; τα g shock ξεκινάνε κι απο 50-60 ευρώ.

Μάλλον κάτι τέτοιο, σε αντιστοιχία, φορούσε :

https://pairno.gr/48mm-d-29808?ref=bestprice.gr

Αποσυνδεδεμένος georgefl74

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: Προσοχη οποιος παει Μυκονο, αν και παντου χρειάζεται προσοχη!
« Απάντηση #68 στις: Αύγουστος 20, 2017, 10:26:16 πμ »
H 18χρονη ....


Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: Προσοχη οποιος παει Μυκονο, αν και παντου χρειάζεται προσοχη!
« Απάντηση #69 στις: Αύγουστος 20, 2017, 10:38:07 πμ »

Άστα βράστα Βασίλη !

Τα ρολογάκια πλέον τα τρώει το μαύρο σκοτάδι της θυρίδας στα τρίτα υπόγεια μπουντρούμια της τράπεζας  :(

Πάντως για να είμαστε δίκαιοι, περισσότερες πιθανότητες έχεις να στην πέσουν, παρά να σου ανοίξουν το σπίτι.



g shock ; τα g shock ξεκινάνε κι απο 50-60 ευρώ.

Μάλλον κάτι τέτοιο, σε αντιστοιχία, φορούσε :

https://pairno.gr/48mm-d-29808?ref=bestprice.gr
Πάνο,όπως και να χει και όλα σου τα ρολογια στη θυρίδα να εχεις ,ενα καλό θα ειναι εκτός και προσωπικά θεωρω πως υπαρχει μεγαλυτερο ρίσκο  να ειναι στο σπιτι παρα στη θάλασσα όπου αντικειμενικα δεν υπαρχει απολύτως καμια πιθανότητα να πάθει κατι..
Οσο για το παραδειγμα σου για τον Ναντ οντως ειναι πιο σωστό απο το δικό μου...  :) :) 

dpsaromialos

  • Επισκέπτης
Απ: Προσοχη οποιος παει Μυκονο, αν και παντου χρειάζεται προσοχη!
« Απάντηση #70 στις: Αύγουστος 20, 2017, 11:02:48 πμ »
Μιας και με το συγκεκριμένο άτομο (Nad), συνδέομαι χρόνια με βαθιά φιλία,
έχω να πω ότι κάθε άλλο παρά επιδειξίας και απρόσεκτος είναι.
Διατηρεί μια συλλογή κάποιων εκατομυρίων ευρώ και δε διστάζει να φορέσει και G-shock άνετα.

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: Προσοχη οποιος παει Μυκονο, αν και παντου χρειάζεται προσοχη!
« Απάντηση #71 στις: Αύγουστος 20, 2017, 11:29:47 πμ »
Σκέφτομαι σοβαρά, την επόμενη φορά που θα πάω στη θάλασσα, να φοράω το Rolex στο χερι και από ένα ΡΑΜ σε κάθε αστράγαλο...

Η απόλυτη ασφάλεια :lol:

Το θέμα είναι πως ό,τι και να κάνεις, πάντα υπάρχει πιθανότητα να σου σκάσει η στραβή.

Οπότε μία καλή λύση, είναι τα όποια αντικείμενα αγοράζεις (και όχι μόνο ρολόγια) να έχουν κάποια σχετική λογική σε σχέση με την οικονομική σου επιφάνεια.

Από ρολόϊ μέχρι laptop.

Πάντα η απώλεια ενός ακριβού αντικειμένου σε στεναχωρεί προφανώς, αλλά άλλο να είναι κάτι που δε θα μπορέσεις να αντικαταστήσεις ποτέ, άλλο να ξέρεις ότι με προσπάθεια και προσοχή θα μπορέσεις να το αναπληρώσεις...

Τέσπα, μακριά από εμάς :up:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: Προσοχη οποιος παει Μυκονο, αν και παντου χρειάζεται προσοχη!
« Απάντηση #72 στις: Αύγουστος 20, 2017, 01:23:20 μμ »
Γιώργο 74 δε συμφωνώ καθόλου με αυτά που λες, συν ότι βγάζουν τα λεγόμενα σου κάποια ζήλια!! Ο καθένας παίρνει ότι σηκώνει η τσέπη του και το φοράει όπως και όποτε θέλει! Δε το κατάλαβα; θα έπρεπε να καταδικάζεις την επίθεση που δέχτηκε και όχι να λες καλά να πάθει...

Και σιγά μην πάω να πάρω καινούργιο αμάξι ότι και να είναι και μετά πάω να νοικιάσω...

Εγώ προσωπικά στα αντικείμενα που θέλω να πάρω είναι η κατάταξη τους μέχρι να τα πάρω... μετά έρχονται στην δικιά μου κατάταξη... Θα φορεθούν θα χτυπήσουν θα τα χαρούν οι φίλοι μου όλα!! Όταν κάτι γίνεται δικό μου με λίγα λόγια μετά δε με απασχολεί πόσο κάνει, σωστό ή λάθος έτσι είμαι!! Όπως παλιά στο σχολείο έβλεπα παιδάκια που είχαν νέο παπούτσι και το εγλυφαν όταν είχε κάποια βρωμιά... Όταν φύγει από την βιτρίνα και γίνει δικό μου θα κάνει την δουλειά που πρέπει δεν έχω εμμονές γι'αυτό είναι υλικό αγαθό... βέβαια τη δικιά μου άποψη στο θέμα έρχεται αντιμέτωπη με άλλες δε πάει να πει ότι τους βρίζω ή τους μειωνω ή...

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος episkeptis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4477
    • Προφίλ
Απ: Προσοχη οποιος παει Μυκονο, αν και παντου χρειάζεται προσοχη!
« Απάντηση #73 στις: Αύγουστος 20, 2017, 01:45:51 μμ »
Όπως παλιά στο σχολείο έβλεπα παιδάκια που είχαν νέο παπούτσι και το εγλυφαν όταν είχε κάποια βρωμιά...
Χα, χα.....προσεχε τα λογια σου μπατμανακο.
Σε αυτη την κατηγορια ανηκω κι εγω κι ας πατησα τα σαραντα.
Εχω παπουτσια 3ετιας που οταν τα φοραω μου λενε ολοι "μεγεια".
Ετσι ειμαι με ολα μου τα πραγματα. Κινητα, παπουτσια, μηχανη, αυτοκινητο, ρολογια κτλ.
Υποχονδριος γενιεσαι, δε γινεσαι.



Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: Προσοχη οποιος παει Μυκονο, αν και παντου χρειάζεται προσοχη!
« Απάντηση #74 στις: Αύγουστος 20, 2017, 02:00:36 μμ »
H 18χρονη ....


Αυτης της ξεκ......ιαρας της χρειαζεται παλούκωμα.
Μας βγαζει και το δαχτυλο η ....τανα.

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: Προσοχη οποιος παει Μυκονο, αν και παντου χρειάζεται προσοχη!
« Απάντηση #75 στις: Αύγουστος 20, 2017, 02:28:02 μμ »
Χα, χα.....προσεχε τα λογια σου μπατμανακο.
Σε αυτη την κατηγορια ανηκω κι εγω κι ας πατησα τα σαραντα.
Εχω παπουτσια 3ετιας που οταν τα φοραω μου λενε ολοι "μεγεια".
Ετσι ειμαι με ολα μου τα πραγματα. Κινητα, παπουτσια, μηχανη, αυτοκινητο, ρολογια κτλ.
Υποχονδριος γενιεσαι, δε γινεσαι.



Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Χαχαχαχαχα Μητσάρα δε το κατακρίνω απλά εγώ δεν είμαι αυτής της σχολής ίσα ίσα που χαίρομαι όταν κάποιος το κάνει! Αυτό προσπάθησα να εξηγήσω στο φίλο, δηλαδή επειδή εγώ δεν το κάνω δε νομίζω ότι πρέπει να το κατακρίνω!!

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος georgefl74

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: Προσοχη οποιος παει Μυκονο, αν και παντου χρειάζεται προσοχη!
« Απάντηση #76 στις: Αύγουστος 20, 2017, 08:15:12 μμ »
Γιώργο 74 δε συμφωνώ καθόλου με αυτά που λες, συν ότι βγάζουν τα λεγόμενα σου κάποια ζήλια!! Ο καθένας παίρνει ότι σηκώνει η τσέπη του και το φοράει όπως και όποτε θέλει! Δε το κατάλαβα; θα έπρεπε να καταδικάζεις την επίθεση που δέχτηκε και όχι να λες καλά να πάθει...

Και σιγά μην πάω να πάρω καινούργιο αμάξι ότι και να είναι και μετά πάω να νοικιάσω...

Εγώ προσωπικά στα αντικείμενα που θέλω να πάρω είναι η κατάταξη τους μέχρι να τα πάρω... μετά έρχονται στην δικιά μου κατάταξη... Θα φορεθούν θα χτυπήσουν θα τα χαρούν οι φίλοι μου όλα!! Όταν κάτι γίνεται δικό μου με λίγα λόγια μετά δε με απασχολεί πόσο κάνει, σωστό ή λάθος έτσι είμαι!! Όπως παλιά στο σχολείο έβλεπα παιδάκια που είχαν νέο παπούτσι και το εγλυφαν όταν είχε κάποια βρωμιά... Όταν φύγει από την βιτρίνα και γίνει δικό μου θα κάνει την δουλειά που πρέπει δεν έχω εμμονές γι'αυτό είναι υλικό αγαθό... βέβαια τη δικιά μου άποψη στο θέμα έρχεται αντιμέτωπη με άλλες δε πάει να πει ότι τους βρίζω ή τους μειωνω ή...

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk
Φίλε Μπατμαν υπάρχει κάτι που λέγεται common sense.

Είναι έκφραση που δεν μεταφράζεται στα Ελληνικά δυστυχώς

Το αν διαφωνείς ή συμφωνείς είναι δικαίωμα σου όπως είναι δικό μου να έχω common sense και να μου αρέσει να φροντίζω και να προσέχω τα πράγματα μου είτε έχουν 1 ευρώ είτε 1 εκατομμύριο ευρώ. Το παλιότερο μου ρολόι σε ρίχνει 10 χρόνια, το έχω από 10 χρονώ και είναι τζιτζιλόνι. Χούι μου.

Φυσικά και καταδικάζω τη βία και δεν είπα ότι "καλά έπαθε". Το να μην παραπονιέται όμως κολλάει για μένα με το common sense. Αν δεν το έχεις, τότε μην παραπονιέσαι. Κάνε βέβαια ότι γουστάρεις. Δεν θα πω ποτέ σε έναν άλλον τι να κάνει τα λεφτά του. Ας τα κάνει και πουτανες και ναρκωτικά. Αλλά αν κολλήσει κάτι επειδή δεν φορούσε σκουφάκι να μην παραπονιέται. Simple enough.

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Προσοχη οποιος παει Μυκονο, αν και παντου χρειάζεται προσοχη!
« Απάντηση #77 στις: Αύγουστος 20, 2017, 09:02:47 μμ »
Νομίζω ότι το "common sense" αποδίδεται πολύ καλά με το "κοινή λογική".

Κατά τ´ άλλα ο καθένας με τα λεφτά του και τα πράγματα του, κάνει ό,τι θέλει εννοείται. Ο καθένας μας τη γνώμη του εκφράζει, δεν εκπροσωπεί την απόλυτη/καθολική/σωστή πρακτική.

Φυσικά ισχύει και αυτό που λέει ο Γιώργος. Κάνε ό,τι θέλεις μεν, μην κλαιγεσαι για τις συνέπειες δε...

Πάω να φάω. Κουράστηκα απ´ την υπερβολική σκέψη :p


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Απ: Προσοχη οποιος παει Μυκονο, αν και παντου χρειάζεται προσοχη!
« Απάντηση #78 στις: Αύγουστος 20, 2017, 09:10:02 μμ »
Που βαδίζωμεν;;;!!!!!!!
Και για να "ελαφρύνω" το νήμα θα ανεβάσω τον παλιό/καλό ALTAN:


ΥΓ: Στην Μύκονο πρέπει πάντως να προσέχετε!!!!!


Sent from my iPad using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: Προσοχη οποιος παει Μυκονο, αν και παντου χρειάζεται προσοχη!
« Απάντηση #79 στις: Αύγουστος 20, 2017, 09:11:46 μμ »
Η συνέπεια του να φοράς το ρολόι σου δεν είναι να στο κλέψουν εκτός κι αν κάτι μου διαφεύγει...