Αποστολέας Θέμα: H γωνια των sports  (Αναγνώστηκε 778298 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #3280 στις: Απρίλιος 26, 2017, 10:34:59 πμ »
Θα συνέχιζα αν το μετέφερα με δικά μου λόγια και οχι με copy paste το δημοσίευμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #3281 στις: Απρίλιος 26, 2017, 10:40:19 πμ »
Επίσης αν ήθελα να το πάω εκει που εννοείς δεν θα ποσταρα το παραπάνω αλλά αυτό



Με... πούλμαν επιστρέφει η αποστολή του Παναθηναϊκού!


http://www.gazzetta.gr/basketball/article/1076351/me-poylman-epistrefei-i-apostoli-toy-panathinaikoy


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #3282 στις: Απρίλιος 26, 2017, 10:42:42 πμ »
Υπάρχουν κάποιοι άγραφοι κανόνες.. Μετά από τέτοια κηδεία, πρέπει να περιμένεις να περάσει η φάση του πένθους για να τα συζητήσεις αυτά.

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #3283 στις: Απρίλιος 26, 2017, 10:47:16 πμ »
Δεκτόν εξάλλου δεν έχω καμία πρόθεση για καζούρα γιατί το σπάσιμο της έδρας του Ολυμπιακού είναι γεγονός και ακολουθούν δύο παιχνίδια στην Τουρκία.

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #3284 στις: Απρίλιος 26, 2017, 10:47:47 πμ »
Υπάρχουν κάποιοι άγραφοι κανόνες.. Μετά από τέτοια κηδεία, πρέπει να περιμένεις να περάσει η φάση του πένθους για να τα συζητήσεις αυτά.

Σιγά την κηδεία ρε βικτωρα.
Ξέρω ότι σε πείραξε ο τρόπος που αποκλειστήκαμε , όπως όλους , αλλά μια από τα ίδια , όπως κάθε χρόνο.
Και το πλεονέκτημα έδρας για μένα πλασματικό ήταν, όλη τη χρόνια παλεύαμε για οκτάδα .
Αν δεν μπουν σωστές βάσεις κάθε χρόνο έτσι θα βολοδέρνουμε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #3285 στις: Απρίλιος 26, 2017, 11:02:22 πμ »
Συγγνώμη αλλά αυτό δεν είναι Παναθηναϊκός.
Πχ. η Μπασκόνια αποκλείστηκε με σκούπα, έχασε όμως τρία παιχνίδια που θα μπορούσε να κερδίσει. Και χθες δίκαια διαμαρτύρεται για φάουλ στο τρίποντο του Λάρκιν, που μπορεί να έδινε τη νίκη. Έπαιζε με μία καλύτερη ομάδα και με μειονέκτημα αλλά πάλεψε.
Σε εμάς, αδυνατώ να κατανοήσω τέτοια έλλειψη πλάνου, ενέργειας και κυρίως πνευματική ανετοιμότητα. Δεν το έχω ξαναδει. Πέρσι ήμασταν άθλιοι και δεν είχαμε προοπτική. Φέτος όμως το υλικό ήταν καλό. Φέτος είχες 7-8 παίκτες που έπρεπε να μπουν στο παρκέ σαν πολεμιστές. Όπως της Φενέρ.
Κάτι δεν πάει καλά στον Παναθηναϊκό και δεν πιστεύω ότι είναι μόνο αγωνιστικό.

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #3286 στις: Απρίλιος 26, 2017, 11:05:12 πμ »
Σιγά την κηδεία ρε βικτωρα.
Ξέρω ότι σε πείραξε ο τρόπος που αποκλειστήκαμε , όπως όλους , αλλά μια από τα ίδια , όπως κάθε χρόνο.
Και το πλεονέκτημα έδρας για μένα πλασματικό ήταν, όλη τη χρόνια παλεύαμε για οκτάδα .
Αν δεν μπουν σωστές βάσεις κάθε χρόνο έτσι θα βολοδέρνουμε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Έτσι είναι.
Το παραπάνω το είπε και ο Κακιουζης στην ΕΡΤ το βράδυ του 2-0. Ότι δηλαδή κανονικά απ΄όλα τα ζευγάρια, οι θέσεις των φενερ παναθηναϊκού θα έπρεπε να είναι ανάποδα.

 

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #3287 στις: Απρίλιος 26, 2017, 11:05:54 πμ »
Συγγνώμη αλλά αυτό δεν είναι Παναθηναϊκός.
Πχ. η Μπασκόνια αποκλείστηκε με σκούπα, έχασε όμως τρία παιχνίδια που θα μπορούσε να κερδίσει. Και χθες δίκαια διαμαρτύρεται για φάουλ στο τρίποντο του Λάρκιν, που μπορεί να έδινε τη νίκη. Έπαιζε με μία καλύτερη ομάδα και με μειονέκτημα αλλά πάλεψε.
Σε εμάς, αδυνατώ να κατανοήσω τέτοια έλλειψη πλάνου, ενέργειας και κυρίως πνευματική ανετοιμότητα. Δεν το έχω ξαναδει. Πέρσι ήμασταν άθλιοι και δεν είχαμε προοπτική. Φέτος όμως το υλικό ήταν καλό. Φέτος είχες 7-8 παίκτες που έπρεπε να μπουν στο παρκέ σαν πολεμιστές. Όπως της Φενέρ.
Κάτι δεν πάει καλά στον Παναθηναϊκό και δεν πιστεύω ότι είναι μόνο αγωνιστικό.

Αυτό που δεν πάει καλά είναι ότι από όταν έφυγε ο Ομπράντοβιτς αλλάζουμε παίκτες κσι προπονητές σαν τα πουκάμισα , ουσιαστικά δεν εχουμε ομάδα με κορμό και παίκτες ψημένους στα δύσκολα . Οι ομάδες μαθαίνουν να νικάνε όπως και να χάνουν , κι εμείς τα τελευταία 5 χρόνια εχουμε ξεχάσει να νικάμε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #3288 στις: Απρίλιος 26, 2017, 11:12:52 πμ »
Οπως έχει πει και ο ιωαννιδης , δεν αρκεί να θέλεις , πρέπει να μπορείς κιόλας . Και ο Παναθηναϊκός σε αυτή τη σειρά απλά δεν μπόρεσε σε κανένα σημείο . Μας έτυχε η χειρότερη ομάδα πιστεύω .με οποία άλλη ίσως να είχαμε ελπίδες .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #3289 στις: Απρίλιος 26, 2017, 11:14:37 πμ »
Αυτό που δεν πάει καλά είναι ότι από όταν έφυγε ο Ομπράντοβιτς αλλάζουμε παίκτες κσι προπονητές σαν τα πουκάμισα , ουσιαστικά δεν εχουμε ομάδα με κορμό και παίκτες ψημένους στα δύσκολα . Οι ομάδες μαθαίνουν να νικάνε όπως και να χάνουν , κι εμείς τα τελευταία 5 χρόνια εχουμε ξεχάσει να νικάμε.

Αυτό είναι αλήθεια.
Ωστόσο, από πέρσι έχουν μείνει Καλάθης, Φελντέην, από τα προηγούμενα χρόνια οι Παππάς, (Μποχωρίδης), (Χαραλαμπόπουλος), Γκιστ, Φώτσης και ήρθαν τρεις παίκτες που ήταν στο περσινό φάιναλφορ (Τζέημς, Μπουρούσης, Σίγκλετον).
Και συμφωνώ με όλους ότι ο Παναθηναϊκός δεν άξιζε το πλεονέκτημα, το πήρε λόγω της κοιλιάς της Φενέρ. Αλλά κι η Φενέρ φέτος έπαιξε ένα πολύ μέτριο μπάσκετ.
Είναι αδιανόητη η πνευματική ανετοιμότητα. Δεν μπορώ να το χωνέψω με τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #3290 στις: Απρίλιος 26, 2017, 11:19:41 πμ »
Αυτό είναι αλήθεια.
Ωστόσο, από πέρσι έχουν μείνει Καλάθης, Φελντέην, από τα προηγούμενα χρόνια οι Παππάς, (Μποχωρίδης), (Χαραλαμπόπουλος), Γκιστ, Φώτσης και ήρθαν τρεις παίκτες που ήταν στο περσινό φάιναλφορ (Τζέημς, Μπουρούσης, Σίγκλετον).
Και συμφωνώ με όλους ότι ο Παναθηναϊκός δεν άξιζε το πλεονέκτημα, το πήρε λόγω της κοιλιάς της Φενέρ. Αλλά κι η Φενέρ φέτος έπαιξε ένα πολύ μέτριο μπάσκετ.
Είναι αδιανόητη η πνευματική ανετοιμότητα. Δεν μπορώ να το χωνέψω με τίποτα.

Δεν είναι κορμος αυτός . Ο φωτσης στα τελευταία του , Χαράλαμποπουλος Μποχωρίδης χωρίς σημαντική συνεισφορά και συμμετοχή , οι τρεις που ήρθαν είναι πολύ καινούργιοι ακόμα, φελντειν λίγος , παπας ουσιαστικά φέτος βρήκε ρολο , πέρσι ούτε καν 12 αδα.
Καλαθης προβληματικός επιθετικά , τον σημαδεύουν ολες οι ομάδες .
Παίκτες καλούς εχουμε, πρεπει να μοιραστούν σωστοί ρολοι στον καθένα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #3291 στις: Απρίλιος 26, 2017, 11:25:25 πμ »
Δεν είπα ότι είναι κορμός, είπα ότι δε χτίστηκε από την αρχή η ομάδα. Και τους Χαραλαμπόπουλο και Μποχωρίδη τους έβαλα σε παρένθεση. Ο Παππάς είναι 4 χρόνια στην ομάδα.
Για μένα είναι ξεκάθαρο ότι ο Καλάθης χρειάζεται μεγάλο και κλασικό πλέι μέικερ διπλα του.
Ο Φελντέην ήταν το τεράστιο λάθος του Πασκουάλ. Έπρεπε στα πλέι οφ να παροπλιστεί αφού δεν το έχει.

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #3292 στις: Απρίλιος 26, 2017, 11:32:20 πμ »
Δεν είπα ότι είναι κορμός, είπα ότι δε χτίστηκε από την αρχή η ομάδα. Και τους Χαραλαμπόπουλο και Μποχωρίδη τους έβαλα σε παρένθεση. Ο Παππάς είναι 4 χρόνια στην ομάδα.
Για μένα είναι ξεκάθαρο ότι ο Καλάθης χρειάζεται μεγάλο και κλασικό πλέι μέικερ διπλα του.
Ο Φελντέην ήταν το τεράστιο λάθος του Πασκουάλ. Έπρεπε στα πλέι οφ να παροπλιστεί αφού δεν το έχει.

Η ομάδα δεν έχει χτιστεί καθόλου γενικά βικτωρα . Δεν έχει σημάδια ποσά χρόνια είναι στην ομάδα  ένας παίκτης αλλά τι ρολο έχει , ο παπας πέρσι παροπλισμένος όλη τη χρόνια έπαιξε μόνο τελικούς , τις προηγούμενες χρονιές έπαιζε μόνο επίθεση .
Πρέπει να αφήσει τον πασκουαλ να κάνει προγραμματισμό , να του δώσει χρόνο , και να μοιράσει ρόλους στους παίκτες .
Πχ Μπουρούσης και καλαθης αν δεν λύσει τον γρίφο πρέπει να φύγουν . Ο ένας είναι μειονέκτημα αμυντικά κι ο άλλος επιθετικά .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Marga

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1227
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #3293 στις: Απρίλιος 26, 2017, 11:49:02 πμ »
Βασικα ο γιαννακοπουλος ακομα μια φπρα σημερα εδειξε γιατι η ομαδα ειναι 5 χρονια εκτος φ4.

Αυτη η αποφαση που πηρε -προφανως πανω στη ζαλη του....- ειναι ο,τι πιο γελοιο και ηλιθιο ταυτοχρονα.
Λες κι ειναι εφηβικο πρωταθλημα , αντε να τους βαλει να τρεξουν και γυρω γυρω στο παρκε.

Ο ανθρωπος ειναι τερμα παρορμητικος , κανει μονο για το ινσταγκραμ οπου κι εκει πανηγυριζε νικη λεπεν (και τραμπ) και μολις ειδε οτι τελικα δε προηγειτε το εσβησε. Ή πχ θυμαμαι τα βρισιδια του σε μια κοπελα που του ειχε κανει σχολιο, το οποιο μετα και εσβησε.
Προεδρος καε ε

Και περα απ αυτο, ποτε του δε στηριξε προπονητη, ποτε δεν εφερε παιχτες προπονητη αλλα πρωτα αυτους που ηθελε αυτος.
Ο σχορτσιανιτης, ο λουκας, ο καλαθης ο μπουρουσης ολοι δικες του επιλογες που τους επεβαλε.

Οταν ηρθε ο πασκουαλ ζητησε 1 και 5 δε τα πηρε ποτε.  Αντιθετως του εφερε ενα τελειωμενο 2αρο3αρι.

Και δωστο καθε χρονο πρωτοσελιδα για το 7ο, και δωστου "με ηγετη χαραλαμπο" κι ο χαραλαμπο δε μπορει να παιξει ουτε με τον Κολοσσο Ροδου.

Και δωστου ντου σε διαιτητες, δωστου απειλες και αυτο που ολοι ειχαμε απολαυσει "να ψοφησουν τα παιδια σου και η γυναικα σου σπανουλη κωλοπαιδο".


Εγω μετα το σημερινο θα το επαιζα τραυματιας λογω θεσης τοσες ωρες, θα λεγα ποναω δε μπορω να παιξω κι αντε και...




Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #3294 στις: Απρίλιος 26, 2017, 12:01:59 μμ »
Βασικα ο γιαννακοπουλος ακομα μια φπρα σημερα εδειξε γιατι η ομαδα ειναι 5 χρονια εκτος φ4.

Αυτη η αποφαση που πηρε -προφανως πανω στη ζαλη του....- ειναι ο,τι πιο γελοιο και ηλιθιο ταυτοχρονα.
Λες κι ειναι εφηβικο πρωταθλημα , αντε να τους βαλει να τρεξουν και γυρω γυρω στο παρκε.

Ο ανθρωπος ειναι τερμα παρορμητικος , κανει μονο για το ινσταγκραμ οπου κι εκει πανηγυριζε νικη λεπεν (και τραμπ) και μολις ειδε οτι τελικα δε προηγειτε το εσβησε. Ή πχ θυμαμαι τα βρισιδια του σε μια κοπελα που του ειχε κανει σχολιο, το οποιο μετα και εσβησε.
Προεδρος καε ε

Και περα απ αυτο, ποτε του δε στηριξε προπονητη, ποτε δεν εφερε παιχτες προπονητη αλλα πρωτα αυτους που ηθελε αυτος.
Ο σχορτσιανιτης, ο λουκας, ο καλαθης ο μπουρουσης ολοι δικες του επιλογες που τους επεβαλε.

Οταν ηρθε ο πασκουαλ ζητησε 1 και 5 δε τα πηρε ποτε.  Αντιθετως του εφερε ενα τελειωμενο 2αρο3αρι.

Και δωστο καθε χρονο πρωτοσελιδα για το 7ο, και δωστου "με ηγετη χαραλαμπο" κι ο χαραλαμπο δε μπορει να παιξει ουτε με τον Κολοσσο Ροδου.

Και δωστου ντου σε διαιτητες, δωστου απειλες και αυτο που ολοι ειχαμε απολαυσει "να ψοφησουν τα παιδια σου και η γυναικα σου σπανουλη κωλοπαιδο".


Εγω μετα το σημερινο θα το επαιζα τραυματιας λογω θεσης τοσες ωρες, θα λεγα ποναω δε μπορω να παιξω κι αντε και...




Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολύ καλά τα λες .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #3295 στις: Απρίλιος 26, 2017, 12:17:22 μμ »
Μαργαρίτα συμφωνώ με τα περισσότερα και θα συμφωνούσα σε όλα αν ήξερα σίγουρα ότι είναι αλήθεια.
Δεν μπορώ να γνωρίζω τι σχέση έχει με τον προπονητή κι αν επιβάλλει παίκτες κτλ. Υποψιάζομαι όμως ότι έτσι είναι και γι αυτό έγραψα ότι κάτι δεν πάει καλά και δεν είναι αγωνιστικό μόνο το πρόβλημα.
Κι αυτό με κάνει ακόμα πιο απαισιόδοξο για το μέλλον.
Από την άλλη, ο Παναθηναϊκός, με πολύ μικρότερο μπάτζετ, τα δύο πρώτα χρόνια της προεδρίας του έβγαζε υγεία και συσπείρωση. Οκ, δεν πήγε φάιναλ φορ αλλά το πάλεψε με αξιώσεις και αποκλείστηκε από καλύτερες και πολύ πιο ακριβές ομάδες, αλλά είχε ένα πρότζεκτ σοβαρό. Η δουλειά κάπου χάλασε ακριβώς μετά τις δύο αυτές χρονιές.
Ειδικά φέτος, περίμενες να δεις μία σειρά τουλάχιστον ενδιαφέρουσα. Πέρα από το πλεονέκτημα, που συμφωνούμε ότι ήταν πλασματικό, βάσει ρόστερ και αγωνιστικής κατάστασης, όλοι περίμεναν δυνατά και κλειστά παιχνίδια. Και τελικά κατέβηκε μια ομάδα στο γήπεδο. Γιατί μάγος δεν είναι ο Ομπράντοβιτς. Είχε όμως ένα σύνολο 7 παικτών καλά διαβασμένο, συγκεντρωμένο, συσπειρωμένο και πνευματικά έτοιμο. Ο Παναθηναϊκός έβγαζε αρρώστια...

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #3296 στις: Απρίλιος 26, 2017, 12:22:29 μμ »
Βικτωρα το πρόβλημα ήταν ότι ο Δημητράκης ποτέ δεν υπηρέτησε το πλάνο που ο ίδιος είχε θέσει .
Η μετά Ομπράντοβιτς εποχή προέβλεπε ανανέωση και χτίσιμο από την αρχή , ο οπαδισμος του όμως δεν τον άφηνε , ήθελε ντε και καλά και πρωτάθλημα και φάιναλ φορ και ανανέωση και χτίσιμο, και έτσι κάθε χρόνο χάνονταν η μπάλα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Marga

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1227
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #3297 στις: Απρίλιος 26, 2017, 12:25:55 μμ »
Βικτωρα εγω περιμενα 3-1 για να μαι ειλικρινης θεωρουσα πως μια νικη στο οακα την εχετε.
Οχι οτι θα αλλαζε κατι επι της ουσιας βεβαια.
Αλλα εκανε μπαμ πως με το μπασκετ αλανας δεν μπορεις να κερδισεις σειρα παιχνιδιων , κοντρα μαλιστα σε ομαδα με τετοιο μπατζετ και τετοιο προπονητη. Δε το εχασε απο την αμυνα ο παο το παιχνιδι το εχασε απο την επιθεση, εχοντας μαλιστα και μεγαλες διαφορες υπερ του βολων στην Αθηνα. (23-4 πρωτο ματς, 14-7 αν θυμαμαι το δευτερο)

Τελοσπαντων επειδη ειμαι ανθρωπος που στεναχωριεται πολυ σε ηττες και σε πολλα ματς ανεβαζω 150 παλμους, δε θελω να φανω αυτη την ωρα "εξυπνη" και να πω πως και τι, νομιζω αρκετα εγραψα.



Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #3298 στις: Απρίλιος 26, 2017, 12:38:45 μμ »
Ευτυχώς εγώ διατηρώ πάντα την ψυχραιμία μου κατά τη διάρκεια των αγώνων.

Αποσυνδεδεμένος Marga

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1227
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #3299 στις: Απρίλιος 26, 2017, 12:47:19 μμ »
Ευτυχώς εγώ διατηρώ πάντα την ψυχραιμία μου κατά τη διάρκεια των αγώνων.
Εγω λεω ευτυχως που χω παει σε καρδιολογο

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk