Αποστολέας Θέμα: H γωνια των sports  (Αναγνώστηκε 778246 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #3080 στις: Οκτώβριος 21, 2016, 04:00:27 μμ »
Θοδωρή καρτεο αν νομίζεις ότι οι προπονητές αλλάζουν μυαλά μέσα σε μία νύχτα δεν είναι έτσι, όσο για τη Ρεάλ που τα έλεγες όλα έγιναν στον επόμενο αγώνα που ήταν "πρέπει"... όποτε ίσως δεν άνοιξε όλα τα χαρτιά σε ένα παιχνίδι "χαμένο" και που ίσως ήθελε να δοκιμάσει,

Ο Ολυμπιακός έχει βάλει το νερό στο αυλάκι χρόνια τώρα δεν είναι τυχαία ομάδα

Πάνο προσωπικά οι μεταγραφές του Παναθηναϊκού έδειξαν ότι ίσως υπάρχει φως όχι ότι μπήκε το νερό στο αυλάκι και για μένα ήταν σίγουρο ότι μετά την φύγει του ζοτς η ομάδα θα πέρναγε κρίση!

Όντως ο πασκουαλ είναι η καλύτερη επιλογή από όσους ακούστηκαν, αλλά το πρόβλημα δεν ήταν ο πεδουλακης αλλά ο πρόεδρος που φαίνεται ότι τα ξέρει όλα, ο πεδουλακης μια χαρά μπορούσε να βάλει το νερό στο αυλάκι αλλά αυτά θέλουν υπομονή και ομοιογένεια και όλοι μαζί μπορούμε!

Όποιον και να φέρει ακόμα και το τιμ των σπερς σφαλιάρες θα εισπράττουν μέχρι να γίνει το ρισταρτ που πρέπει

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

ΤΩΡΑ αυτό το έγραψες για υποστήριξη του σφαιρο; γιατί εγώ θεωρώ μεγαλύτερο μαλακα ένα προπονητή που παίζει στην Ευρώπη και κρατάει κλειστά χαρτιά για να μη δείξει στον παο του πεδουλακη τα μυστικά και καλά όπλα. Δεν υπάρχουν αυτά. Είδε λάθος το ματς στη Μαδρίτη. Άλλαξε μυαλά. Άλλαξε εικόνα. Τα ίδια και πέρσι με τον παο. Πρώτο ματς χεντζαουτς. Μπρεικ στο σεφ. Άμυνα με αλλαγές στα επόμενα ματς. Άλλη εικόνα.

Bottom line. ΑΝ δεν ακούνε καντηλια και οι προπονητες δεν αλλάζουν. Πίεση και σε αυτούς.

Ο πεδουλακης ήταν πρόβλημα. Κατάλαβε το. Απαρχαιωμενος προπονητής, σοβαρός άνθρωπος, πιθανόν καλός για παρέα. Αλλά προπονητικα λίγος. Σκεπτόμενο μπάσκετ και πάμε παιδιά και να πιεσουμε και ντιφενς και τα ρέστα. Καλά έκανε και τον εδιωξε. Το θέμα είναι τώρα αν θα κάτσει στα αυγά του ο Δημήτρης.

Αν αξίζει ο πεδουλακης να πάρει μια ομάδα έξω και να τα καταφέρει και θα πω ότι έκανα λάθος. Ή ας μην τα καταφέρει. Απλά ας καταφέρει να μην απολυθει
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #3081 στις: Οκτώβριος 21, 2016, 04:03:38 μμ »
Ο Πασκουάλε όντως ήταν η καλύτερη επιλογή από οσους ακούστηκαν , έχει εμπειρία από Ευρωλίγκα , γνωρίζει τη φιλοσοφία της μεγάλης ομάδας και ξέρει από ντέρμπι αιωνίων και πίεση . Τοςα χρόνια ήταν στο υψηλότερο επίπεδο .Αυτο βέβαια δε λέει και τίποτα από την άλλη με τον Δημητράκη πρόεδρο.
Πως φοβόμουν μη φέρει κανέναν δεινόσαυρο τύπου γκερσον, ξου ξου ξου.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #3082 στις: Οκτώβριος 21, 2016, 04:16:57 μμ »
Είναι και με την πλάτη στον τοίχο ο Δημήτρης. Ο κόσμος τα έχει πάρει μαζί του. Έπρεπε να κάνει μια κίνηση καλή
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #3083 στις: Οκτώβριος 21, 2016, 04:28:59 μμ »
Για τον δε σφαιρο Δημήτρη θα σου έλεγα με βεβαιότητα ότι έκανε αλλαγή στον τρόπο σκέψης αν δεν είχα την υποψία ακόμη ότι αλλιώς βλέπει τα εντός και αλλιώς τα εκτός έδρας ματς. Περιμένω να δω τα επόμενα και θα το συζητήσουμε πάλι
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος referee

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 629
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #3084 στις: Οκτώβριος 21, 2016, 06:38:55 μμ »
Εμένα πάντως οι προπονητές δημόσιοι υπάλληλοι πχ πασκουάλ πολλα χρονια με μεγάλα μπατζετ δεν μου λένε και πολλά... αν δεν δουλέψουν και με λιγότερο έτοιμες και μικρότερου μπατζετ ομάδες δεν....

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Όποιος θέλει PANERAI
5 χρόνια να μη φάει :D

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #3085 στις: Οκτώβριος 21, 2016, 07:57:26 μμ »
Οτι εχεις ενα δικιο, εχεις.

Sent from my Android device.

Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #3086 στις: Οκτώβριος 21, 2016, 08:03:33 μμ »
Εξαρτάται τι θέλεις να κάνουν. Αν θες τέτοιο προπονητή που να πάρει ένα καλό ροστερ και να το τρέξει σωστά ο πασκουαλε κάνει. Δεν θα βγάλουμε και άχρηστο ένα προπονητή με τόσα πρωταθλήματα στο κορυφαίο πρωτάθλημα της Ευρώπης και με μια ευρωλιγκα. Αν το πρότζεκτ είναι αταιριαστο τότε η ευθύνη είναι της διοίκησης
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος gkblues

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5824
    • Προφίλ
    • https://www.instagram.com/gkblues/
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #3087 στις: Οκτώβριος 21, 2016, 10:03:04 μμ »
Κρίμα.....άδικη ήττα


GK

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #3088 στις: Οκτώβριος 21, 2016, 10:57:23 μμ »
σημερα ο Παο βλεποταν...

“Είχαμε ένα κακό παιχνίδι για το ελληνικό πρωτάθλημα με τον Ολυμπιακό μέσα στην εβδομάδα, ωστόσο η ομάδα αντέδρασε καλά απόψε” δήλωσε στη συνέντευξη Τύπου ο Γιώργος Βόβορας.“Στο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό δείξαμε μία εικόνα που δεν αξίζαμε. Αυτή είναι μία ομάδα μαχητών και νικητών. Όλοι εδώ πέρα πιστεύουμε ότι μπορούμε να καταφέρουμε πολλά πράγματα. Χρησιμοποιήσαμε την προετοιμασία που έκανε ο κόουτς Πεδουλάκης. Αυτός έβαλε τη φιλοσοφία του σε αυτή την ομάδα και με αυτή δουλέψαμε επί δύο μήνες” συνέχισε ο υπηρεσιακός προπονητής του Παναθηναϊκού.
“Σε αυτό το παιχνίδι, αμυντικά κάναμε πολλές αλλαγές με τους ψηλούς μας ώστε να σταματήσουμε τις διεισδύσεις τους. Την προηγούμενη σεζόν η ΤΣΣΚΑ πετύχαινε σχεδόν 91 πόντους ανά αγώνα και ο στόχος μας ήταν να τους κρατήσουμε κάτω από τους 80. Για 35 λεπτά το κάναμε καλά. Τους αποτρέψαμε από το να κάνουν αυτό που ξέρουν καλύτερα. Στα τελευταία πέντε λεπτά όμως χάσαμε ορισμένα λέι-απ και άλλα σουτ. Αυτό ήταν κλειδί για εμάς στο ότι τελικά δεν είχαμε την ευκαιρία να κερδίσουμε το ματς. Συγχαρητήρια στην ΤΣΣΚΑ και στον κόουτς Ιτούδη για τη σπουδαία δουλειά που έκαναν και εύχομαι να κάνουμε καλύτερη δουλειά στο επόμενο ματς”.
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος Marga

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1227
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #3089 στις: Οκτώβριος 22, 2016, 12:36:40 πμ »
Η ευρωλιγκα του Πασκουαλ ηταν 100% χορηγια Γιαννακη αλλιως απο τοτε θα τον ειχαν διωξει.

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #3090 στις: Οκτώβριος 22, 2016, 08:36:09 πμ »
Η ευρωλιγκα του Πασκουαλ ηταν 100% χορηγια Γιαννακη αλλιως απο τοτε θα τον ειχαν διωξει.

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το νόμισμα έχει πάντα δυο όψεις .
Δεν έχω τον πασκουαλ σε τεράστια εκτίμηση , ίσα ίσα θεωρώ ότι η μπαρτσελονα είναι από τους losers της διοργάνωσης τα τελευταία πολλά χρόνια , αλλά μη λέμε ότι θελουμε , το 2010 η μπράτσα ήταν ομαδάρα , καθάρισε Ρεάλ και τσσκα στο final four . Και 18 πόντοι στον τελικό δεν το λες και χορηγία .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #3091 στις: Οκτώβριος 22, 2016, 10:19:22 πμ »
Το νόμισμα έχει πάντα δυο όψεις .
Δεν έχω τον πασκουαλ σε τεράστια εκτίμηση , ίσα ίσα θεωρώ ότι η μπαρτσελονα είναι από τους losers της διοργάνωσης τα τελευταία πολλά χρόνια , αλλά μη λέμε ότι θελουμε , το 2010 η μπράτσα ήταν ομαδάρα , καθάρισε Ρεάλ και τσσκα στο final four . Και 18 πόντοι στον τελικό δεν το λες και χορηγία .


Sent from my iPhone using Tapatalk
Συμφωνώ στο δεύτερο κομμάτι στο πρώτο όταν είχε πασκουαλ δεν την λες και λουζερ τα σήκωσε όλα πρωτάθλημα κυπελο Ευρωλίγκα, δεν είναι Ελλάδα... να τα σηκώνει κάθε χρόνο ο Παναθηναϊκός ή ο Ολυμπιακός, είναι Ισπανία έχει πολύ καλές ομάδες και πέρσι μερικές τις έσφαξαν για να παίξει Ρεάλ Μπάρτσα τελικό...

Εγώ μυρίζομαι ότι μερικοί παίκτες δεν ήθελαν τον πεδουλακη όπως ο μπουρουσης χτες ξεκίνησε κιόλας βασικός άσχετα αν έπαιξε λίγο εγώ χτες είδα ίδια πεντάδα με ζαλγκιρις... καλαθης φελντειν ή ριβερς νικολς γκιστ σιγκλε, προφανώς και ο πεδουλακης έτσι υπολόγιζε να παίξει συν ότι ήθελε και του μικρούς γι'αυτό και στήριξε χαραλαμπο, απλά όπως ο πεδουλακης "εκαψε" τον Μήτσο στα 31 έτσι θα έκανε με τον κάλαθο εννοώ θα έπαιζε 40λεπτά φέτος, ενώ ο βοηθός χτες του έδωσε ανάσες δίνοντας ευκαιρία στον μποχω, μπορεί να μην μου γεμίζει το μάτι αλλά για να είναι εκεί κάτι έχουν δει όποτε αξίζει μια ευκαιρία και αυτός!

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #3092 στις: Οκτώβριος 22, 2016, 10:26:01 πμ »
Συμφωνώ στο δεύτερο κομμάτι στο πρώτο όταν είχε πασκουαλ δεν την λες και λουζερ τα σήκωσε όλα πρωτάθλημα κυπελο Ευρωλίγκα, δεν είναι Ελλάδα... να τα σηκώνει κάθε χρόνο ο Παναθηναϊκός ή ο Ολυμπιακός, είναι Ισπανία έχει πολύ καλές ομάδες και πέρσι μερικές τις έσφαξαν για να παίξει Ρεάλ Μπάρτσα τελικό...

Εγώ μυρίζομαι ότι μερικοί παίκτες δεν ήθελαν τον πεδουλακη όπως ο μπουρουσης χτες ξεκίνησε κιόλας βασικός άσχετα αν έπαιξε λίγο εγώ χτες είδα ίδια πεντάδα με ζαλγκιρις... καλαθης φελντειν ή ριβερς νικολς γκιστ σιγκλε, προφανώς και ο πεδουλακης έτσι υπολόγιζε να παίξει συν ότι ήθελε και του μικρούς γι'αυτό και στήριξε χαραλαμπο, απλά όπως ο πεδουλακης "εκαψε" τον Μήτσο στα 31 έτσι θα έκανε με τον κάλαθο εννοώ θα έπαιζε 40λεπτά φέτος, ενώ ο βοηθός χτες του έδωσε ανάσες δίνοντας ευκαιρία στον μποχω, μπορεί να μην μου γεμίζει το μάτι αλλά για να είναι εκεί κάτι έχουν δει όποτε αξίζει μια ευκαιρία και αυτός!

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk
Δημήτρη στη Ευρωλίγκα εννοούσα loser. Η μπαρτςα με την τςςκα είναι οι μεγαλύτεροι loser.Βέβαια όπως έλεγε και ο μεγάλος ιωαννιδης , ας παίζω κάθε χρόνο τελικό κι ας χάνω. Άσχετα με τα παραπάνω η μπαρτςα ήταν συνεπής πάντα σε μεγάλες διοργανώσεις , μέσα σε όλα.
Γενικά οι Ισπανοί δεν έχουν σαν φιλοσοφία τις συχνές αλλαγές, ο λάσο στη Ρεάλ και τι δεν έχει ακούσει , τελικά το πήρε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #3093 στις: Οκτώβριος 22, 2016, 10:30:24 πμ »
Δημήτρη στη Ευρωλίγκα εννοούσα loser. Η μπαρτςα με την τςςκα είναι οι μεγαλύτεροι loser.Βέβαια όπως έλεγε και ο μεγάλος ιωαννιδης , ας παίζω κάθε χρόνο τελικό κι ας χάνω. Άσχετα με τα παραπάνω η μπαρτςα ήταν συνεπής πάντα σε μεγάλες διοργανώσεις , μέσα σε όλα.
Γενικά οι Ισπανοί δεν έχουν σαν φιλοσοφία τις συχνές αλλαγές, ο λάσο στη Ρεάλ και τι δεν έχει ακούσει , τελικά το πήρε.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Έτσι θα συμφωνήσω, αθλητισμός είναι δεν γίνεται να είσαι πάντα κορυφή, δεν θα μου άρεσε να υπάρχει στην Ευρωλίγκα μπακ του μπακ πρωταθλητές... Δε ξέρω γιατί... αν και του Ολυμπιακού το χάρηκα έτσι όπως το έκανε γιατί δεν ήταν η ομάδα μεγαθήριο έκανε ήττες και γύρισε παιχνίδια φανταστικά, και έτσι όπως τον έβλεπες έλεγες ναι ρε το αξίζει...

Για φαντάσου τώρα η τσεσεκα να ήταν το μεγαθήριο να έριχνε σε όλους 10 15 πόντους και να έκανε περίπατο...

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #3094 στις: Οκτώβριος 22, 2016, 11:55:23 πμ »
Η ευρωλιγκα του Πασκουαλ ηταν 100% χορηγια Γιαννακη αλλιως απο τοτε θα τον ειχαν διωξει.

Εσωτερικη πληροφορηση;

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #3095 στις: Οκτώβριος 22, 2016, 04:49:40 μμ »
Στο τσακ ο Ολυμπιακός...

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #3096 στις: Οκτώβριος 22, 2016, 05:02:37 μμ »
Αυτά συμβαίνουν αν παίρνεις διαφορα 16 πόντους στην 3η περίοδο και μετά αλαζονικα κλείνεις το διακόπτη και περιμένεις το άλλο ματς. Τρως 29-14 στην τελευταία. Σαν να μην κατέβηκαν καν

Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #3097 στις: Οκτώβριος 22, 2016, 05:14:03 μμ »
Η νίκη μετράει έστω και απόντες


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #3098 στις: Οκτώβριος 22, 2016, 05:47:24 μμ »
Η νίκη μετράει έστω και απόντες


Sent from my iPhone using Tapatalk
σωστος παντως δυσκολη εδρα... ο ΠΑΟΚ εφυγε απο κει μετρωντας ηττα... και οπως φανηκε δεν ηταν τυχαιο!
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #3099 στις: Οκτώβριος 22, 2016, 06:11:11 μμ »
Την Λευκάδα την έφτιαξε ένας γνωστης του μπάσκετ, ο οποίος ανέλαβε να τη στήσει μέσα στο καλοκαίρι μόλις πήρε τη wild card, και έχει προπονητή έναν εξαιρετικά ταλαντουχο που θα ξεπεράσει τον πατέρα του αν του δώσουν την δυνατότητα. Θα κάνει πολλές κηδείες εκεί μεσα
Γαυρος οπαδος....