Αποστολέας Θέμα: H γωνια των sports  (Αναγνώστηκε 778374 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2400 στις: Μάιος 31, 2016, 10:01:41 πμ »
Θοδωρή εδώ διαφωνώ,

Τα ίδια πράγματα περίπου σκεφτόμασταν και με το δίδυμο Γκάλη-Γιαννάκη αλλά και με τον φοβερό και τρομερό Φάνη.
Δεν μπορεί να μην υπάρξει συνέχεια, ,μπορεί να μη φαίνεται άμεσα αλλά κάποια στιγμή θα φανούν και τα νέα παιδιά.
Αυτό βέβαια που με ανησυχεί περισσότερο είναι η οικονομική και κοινωνική κατάσταση στην Ελλάδα που μπορεί να εμποδίσει κάποια ταλέντα να αναπτυχθούν όσο θα έπρεπε αλλά νομίζω ότι ο Έλληνας αγαπά το μπάσκετ και θα υπάρξουν σύντομα και νέα λουλούδια.

Τέλος μίας εποχής αλλά αρχή της επόμενης.

Παναγιώτης

Θα συμφωνήσω απόλυτα , σίγουρα υπάρχουν πολλά ταλέντα, πρέπει να τους δωθεί χρόνος και κυρίως χώρος, και βέβαια να μείνουν Ελλάδα .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2401 στις: Μάιος 31, 2016, 10:21:05 πμ »
Μην ξεχνάτε τους Αντετοκούμπηδες...
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2402 στις: Μάιος 31, 2016, 10:23:24 πμ »
Μακαρι για τον Ολυμπιακο να μεινει.
Απο μικρο παιδι ασχολουμαι με το μπασκετ, τετοια δηλωση δεν εχω ματακουσει.
Μου αρεσει ρε Μητσο που θεωρεις οτι τα ειπε και πολυ ωραια.
Δηλαδη ημαρτον.....δεν αντεχε η ομαδα αλλη παραταση;;;;;
Ενταξει, εκανες τη μαλακια και δεν εδωσες εντολη για φαουλ, κοιτα τουλαχιστον να τα μπαλωσεις.
Ο ανθρωπος ειναι για εκτελεση.



Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μήτσο ναι ήταν πολύ καλή δικαιολογία γιατί ο Παναθηναϊκός ήταν για σκούπα... και βασικά ήταν η πρώτη του χρόνια που ίσως να μην άξιζε να πάει τελικό... Ο Παναθηναϊκός τα έκανε σκατα όταν έδωσε τα κλειδιά στον τζορτζεβιτς όχι γιατί είναι κακός προπονητής δεν ξέρω τι είναι αλλά όταν κάνεις τέτοια επιλογή στήριξε την!! Θες να μου πεις ( όχι εσύ το επιτελείο το Παναθηναϊκού ) ότι δεν ήξεραν ότι θα στηριζόταν σε ελεύθερο μπάσκετ;; απλά έκανε τα ίδια λάθη που έκανε ο Ολυμπιακός παλιά επειδή έδωσε χρήμα ήθελε να πάει φ4 θέλει πρωτάθλημα και αφού δεν ξήλωσε προπονητή ξήλωσε παίκτες... δεν είναι έτσι!! Ο πεδουλακης ξέρει πολύ καλά τα βασικά του μπάσκετ είναι Έλληνας κοιτάει την λεπτομέρεια τους βάζει σε ρόλους ξέρει να δουλεύει πολύ καλά με μικρούς δίνει κίνητρα τον σέβεται ο Αλβέρτης τον σέβεται ο τσαρτσαρης τον σέβεται ο Μήτσος, είναι ο καλύτερος να στήσει μια ομάδα και μετά που θα θες το παραπάνω αλλά όταν θα μπορείς κιόλας τον αλλάζεις!! Όποιον ξένο και να φέρει θα πετάξει έξω Έλληνες για να φέρει δικούς του... δε το Θέλω χτες οι αρχικές πεντάδες αν θυμάσαι ήταν ξένοι μόνο φελντειν και ο σέρβος του Ολυμπιακού δηλαδή 8/10 Έλληνες!! Αυτό μ'αρέσει λοιπόν!!! Μακάρι να τον κρατήσει και ας χαίρεσαι

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος gkblues

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5824
    • Προφίλ
    • https://www.instagram.com/gkblues/
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2403 στις: Μάιος 31, 2016, 10:26:32 πμ »
Μήτσο ναι ήταν πολύ καλή δικαιολογία γιατί ο Παναθηναϊκός ήταν για σκούπα... και βασικά ήταν η πρώτη του χρόνια που ίσως να μην άξιζε να πάει τελικό... Ο Παναθηναϊκός τα έκανε σκατα όταν έδωσε τα κλειδιά στον τζορτζεβιτς όχι γιατί είναι κακός προπονητής δεν ξέρω τι είναι αλλά όταν κάνεις τέτοια επιλογή στήριξε την!! Θες να μου πεις ( όχι εσύ το επιτελείο το Παναθηναϊκού ) ότι δεν ήξεραν ότι θα στηριζόταν σε ελεύθερο μπάσκετ;; απλά έκανε τα ίδια λάθη που έκανε ο Ολυμπιακός παλιά επειδή έδωσε χρήμα ήθελε να πάει φ4 θέλει πρωτάθλημα και αφού δεν ξήλωσε προπονητή ξήλωσε παίκτες... δεν είναι έτσι!! Ο πεδουλακης ξέρει πολύ καλά τα βασικά του μπάσκετ είναι Έλληνας κοιτάει την λεπτομέρεια τους βάζει σε ρόλους ξέρει να δουλεύει πολύ καλά με μικρούς δίνει κίνητρα τον σέβεται ο Αλβέρτης τον σέβεται ο τσαρτσαρης τον σέβεται ο Μήτσος, είναι ο καλύτερος να στήσει μια ομάδα και μετά που θα θες το παραπάνω αλλά όταν θα μπορείς κιόλας τον αλλάζεις!! Όποιον ξένο και να φέρει θα πετάξει έξω Έλληνες για να φέρει δικούς του... δε το Θέλω χτες οι αρχικές πεντάδες αν θυμάσαι ήταν ξένοι μόνο φελντειν και ο σέρβος του Ολυμπιακού δηλαδή 8/10 Έλληνες!! Αυτό μ'αρέσει λοιπόν!!! Μακάρι να τον κρατήσει και ας χαίρεσαι

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk



G...                                  ...iPhone 5s

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2404 στις: Μάιος 31, 2016, 10:27:08 πμ »
Εγώ πάλι διαφωνώ και επιμένω. Και να είμαστε εδώ να το δούμε. Μιλάμε για ξεχωριστές προσωπικοτητες σε μια εποχή που αλλάζει το μπάσκετ. Το συγκεκριμένο δίδυμο είναι μεγαλύτερο από γκαλη - Γιαννάκη. Έχει πετύχει περισσότερα. Σε δυσκολοτερες εποχές και βλεπουμε την επόμενη γενιά παικτών και πάσχει. Δεν πιστεύω ότι θα βρεθεί άλλο τέτοιο δίδυμο. Ελπίζω να είμαι λαθος
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2405 στις: Μάιος 31, 2016, 10:30:55 πμ »
Α και μερικοί μην ξεχνάνε ότι αυτή την ομάδα που κατέβασε ο πεδουλακης παππα τον έφερε από το σπίτι του... Χαράλαμποπουλο που καθάριζε την γωνιά του μπάσκετ... φωτση που τον είχαν για ξεγραμενο... κτλ που για μένα πριν τους τελικούς ήταν ο χειρότερος Παναθηναϊκός... έχασε πρωτάθλημα από μια ομάδα έτοιμη όπως ο Ολυμπιακός ομάδα με κορμό κτλ μόνο με 7 πόντους συνολικά...

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος episkeptis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4477
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2406 στις: Μάιος 31, 2016, 10:36:49 πμ »
Μην ξεχνάτε τους Αντετοκούμπηδες...
Κουμπι, ασε τους Αντετοκουμπηδες και παμε για κανα μπασκετακι να ξεκ@υλωσουμε.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2407 στις: Μάιος 31, 2016, 10:41:58 πμ »
Τι να πάμε ρε συ, δε βλέπεις; Έβαλα το θέμα και ούτε ταξί δε γεμίζουμε.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2408 στις: Μάιος 31, 2016, 10:48:06 πμ »
Λοιπον, ερχομαι κι εγω. Απλα εχω 15 χρονια να παιξω.

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2409 στις: Μάιος 31, 2016, 10:50:48 πμ »
Α και μερικοί μην ξεχνάνε ότι αυτή την ομάδα που κατέβασε ο πεδουλακης παππα τον έφερε από το σπίτι του... Χαράλαμποπουλο που καθάριζε την γωνιά του μπάσκετ... φωτση που τον είχαν για ξεγραμενο... κτλ που για μένα πριν τους τελικούς ήταν ο χειρότερος Παναθηναϊκός... έχασε πρωτάθλημα από μια ομάδα έτοιμη όπως ο Ολυμπιακός ομάδα με κορμό κτλ μόνο με 7 πόντους συνολικά...

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk


Μπατμαν, μην ξεχνάς ότι σας νικήσαμε δεύτερη φορά εντός έδρας χωρίς Πρίντεζη και Λοτζέσκι.

Και για την ιστορία ο Σπανούλης clutch και ο φουκαράς ο Μάντζαρης ούτε που θα τον θυμούνται μεθαύριο, που έβαλε το πιο απίστευτο, έξω από κάθε λογική, τρίποντο ουσίας.
Χωρίς το τρίποντο του Μάντζαρη δεν θα μιλάγαμε για τον θρύλο του Θρύλου, τώρα.

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2410 στις: Μάιος 31, 2016, 11:13:40 πμ »

Μπατμαν, μην ξεχνάς ότι σας νικήσαμε δεύτερη φορά εντός έδρας χωρίς Πρίντεζη και Λοτζέσκι.

Και για την ιστορία ο Σπανούλης clutch και ο φουκαράς ο Μάντζαρης ούτε που θα τον θυμούνται μεθαύριο, που έβαλε το πιο απίστευτο, έξω από κάθε λογική, τρίποντο ουσίας.
Χωρίς το τρίποντο του Μάντζαρη δεν θα μιλάγαμε για τον θρύλο του Θρύλου, τώρα.
συμφωνω!! αλλα το μεγεθος του Ολυμπιακου ειναι τετοιο που δικαιολογει τετοιες απουσιες! και δινει τα συγχαρητηρια μου στον Πεδουλακη για οτι προλαβε να κανει...

και ειναι οπως τα λες!! μια δικαιωση για τον Μαντζαρη γιατι ακουγε και αυτος τα μυρια οσα απο τους δημοσιογραφους...
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2411 στις: Μάιος 31, 2016, 11:25:42 πμ »
Μην ξεχνάτε τους Αντετοκούμπηδες...

Ο Γιάνναρος θα αφήσει εποχή.
Έχουμε να δούμε πάρα πολλά ακόμη...


Από κει και πέρα, έχω πολλές προσδοκίες από το Σλούκα και κάποιες τελευταίες κρυφές ελπίδες για Παπανικολάου και Παππά...
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6301
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2412 στις: Μάιος 31, 2016, 11:46:01 πμ »
Ο Γιάνναρος θα αφήσει εποχή.
Έχουμε να δούμε πάρα πολλά ακόμη...


Από κει και πέρα, έχω πολλές προσδοκίες από το Σλούκα και κάποιες τελευταίες κρυφές ελπίδες για Παπανικολάου και Παππά...
συμφωνω! ο αντετοκουμπος θα μεινει σαν ονομα αναμεσα στους μεγαλους... τωρα σε ποσο ψηλα time will tell. απ τους αλλους σλουκας και χαραλαμποπουλος παιχταραδες!

Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2413 στις: Μάιος 31, 2016, 12:20:17 μμ »
Εγώ πάλι διαφωνώ και επιμένω. Και να είμαστε εδώ να το δούμε. Μιλάμε για ξεχωριστές προσωπικοτητες σε μια εποχή που αλλάζει το μπάσκετ. Το συγκεκριμένο δίδυμο είναι μεγαλύτερο από γκαλη - Γιαννάκη. Έχει πετύχει περισσότερα. Σε δυσκολοτερες εποχές και βλεπουμε την επόμενη γενιά παικτών και πάσχει. Δεν πιστεύω ότι θα βρεθεί άλλο τέτοιο δίδυμο. Ελπίζω να είμαι λαθος

Θοδωρή μέλλον υπάρχει , νέοι παίχτες υπάρχουν, αρκει όπως είπα να τους δωθεί χρόνος και χωρος, ο Ολυμπιακός την τελευταια πενταετία το κάνει, ελπίζω να το κάνει κι ο ΠΑΟ .
Επίσης μη ξεχνάς οτι μετα τον Γκάλη Γιαννάκη πέρασαν πάνω απο 10 χρονια μεχρι να εμφανιστεί το νέο δίδυμο .
Και θυμάσαι το σφαλιάρες έτρωγε τοτε η εθνική την δεκαετία 95-05, με κατι χαρισηδες πλέι μέικερ κτλ.
Οι πιτσιρικάδες το καλοκαίρι που πέρασε ήταν σούπερ .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2414 στις: Μάιος 31, 2016, 12:28:08 μμ »

Μπατμαν, μην ξεχνάς ότι σας νικήσαμε δεύτερη φορά εντός έδρας χωρίς Πρίντεζη και Λοτζέσκι.

Και για την ιστορία ο Σπανούλης clutch και ο φουκαράς ο Μάντζαρης ούτε που θα τον θυμούνται μεθαύριο, που έβαλε το πιο απίστευτο, έξω από κάθε λογική, τρίποντο ουσίας.
Χωρίς το τρίποντο του Μάντζαρη δεν θα μιλάγαμε για τον θρύλο του Θρύλου, τώρα.

Κο όχι μονο πανο, τα δυο τελευταια χρονια ο ΠΑΟ εχει χάσει στους τελικούς ολα τα ματς στο ΟΑΚΑ , κατι λεει αυτο.
Το σκορ είναι 6-1.
Την τελευταια πενταετία ο Ολυμπιακός είναι ανώτερος και το δείχνουν οι αριθμοί, 3 πρωταθλήματα 2 Ευρωλίγκας και έναν τελικό ( εμείς ούτε φ4).
Λιγο ξεγέλασαν τα 2 πρωταθλήματα και νομίζω αποπροσανατόλισαν τους οπαδούς.
Δυστυχώς ο πρόεδρος δεν ξέρει το θέλει , κι αυτο βγαίνει στο γήπεδο .
Θέλει ελληνική ομάδα Μα νέο κορμο, αλλα θέλει και πρωτάθλημα και φ4, δεν γίνονται ολα μαζι .
Δεν φτιάχνεις ομάδα όταν έπι τρία χρονια αλλάζεις δυο προπονητές τη χρονια.
Τέλος πάντα αυτος που βάζει το τελευταίο σουτ είναι ήρωας .
Όπως το 87 , ο καμπούρης έγινε ήρωας αλλα χωρις τις βολές του Ανδρίτσου δεν θα πήγαινε παράταση .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2415 στις: Μάιος 31, 2016, 08:31:17 μμ »
Ιερόσυλοι μη συγκρίνετε Σπανούλη-Διαμαντίδη με Γκάλη-Γιαννάκη. Είπαμε αλλά όχι κι έτσι...


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος WasteG8

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1760
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2416 στις: Μάιος 31, 2016, 08:54:05 μμ »
Και να συγκριθουν σαν διδυμο, ατομικα ο Γκαλης δεν συγκρινεται με κανεναν μεταγενεστερο του...
Τσαντίζομαι με κάποιους τύπους που το παίζουν κουλτουριάρηδες και μιλάνε για τον Mozart χωρίς να έχουν δει ούτε έναν πίνακά του...

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2417 στις: Μάιος 31, 2016, 08:54:18 μμ »
Ιερόσυλοι μη συγκρίνετε Σπανούλη-Διαμαντίδη με Γκάλη-Γιαννάκη. Είπαμε αλλά όχι κι έτσι...

Γιάννη άλλες εποχές, τελείως διαφορετικό μπάσκετ .
Απο πλευράς αποτελεσμάτων και επιδόσεων νομίζω οτι μπορεί να υπάρξει σύγκριση .
Ο Γκάλης όσο μέγιστος κι αν ήταν δυστυχώς δεν γεύτηκε μια Ευρωλίγκα .
Είπαμε όμως , άλλες εποχές, αλλα μπατζετ , αλλο μπάσκετ .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2418 στις: Μάιος 31, 2016, 09:11:40 μμ »
Σαφώς άλλες εποχές και άλλο μπάσκετ, αλλά ο Γκάλης δεν γεύτηκε ευρωλίγκα γιατί μόνο τον Γιαννάκη είχε συμπαίχτη ανάλογης αξίας. Είναι ομαδικό το σπορ, οι τίτλοι είναι μόνο μια συνιστώσα της αξίας του παίχτη.


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2419 στις: Μάιος 31, 2016, 09:18:59 μμ »
Σαφώς άλλες εποχές και άλλο μπάσκετ, αλλά ο Γκάλης δεν γεύτηκε ευρωλίγκα γιατί μόνο τον Γιαννάκη είχε συμπαίχτη ανάλογης αξίας. Είναι ομαδικό το σπορ, οι τίτλοι είναι μόνο μια συνιστώσα της αξίας του παίχτη.

Συμφωνώ, γι αυτο είπα αλλα μπατζετ , σαφώς και δεν υπάρχει σύγκριση σε επίπεδο ομάδων


Sent from my iPhone using Tapatalk