Αποστολέας Θέμα: H γωνια των sports  (Αναγνώστηκε 778455 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2160 στις: Απρίλιος 27, 2016, 09:56:26 πμ »
στα πλει οφφς παντως η λοκομοτιβ εριξε σε 5 ματς 122 τριποντα με 35% και η μπαρτσελονα 127 με 36%.

μην ξεχναμε οτι η Μπαρτσελονα και αν εχει σουτερ. ναβαρο, αμπρινες, περπερογλου, σατορανσκι, ριμπας, ολεσον, ντοελμαν. οι 4 απο αυτους σουταραν με 40% σχεδον ολη τη σεζον.



Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2161 στις: Απρίλιος 27, 2016, 10:04:46 πμ »
Καλά ρε συ, εσείς πως παιζατε πριν λίγα χρόνια; επειδή είχε το δδ να δημιουργεί λόγω ταλεντου νομίζεις ότι παιζατε διαφορετικά; με τρίποντα παιζατε και ένα πικ εν ρολ. Αυτό δηλαδή ήταν κάτι διαφορετικό; απλά φέτος και εσείς και εμείς δεν είχαμε σουτέρ. Και δεν είχαμε και προπονητή

Mιλάς για τον Παναθηναϊκό μέχρι το 2011 ή μετά;

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2162 στις: Απρίλιος 27, 2016, 10:20:38 πμ »
Mιλάς για τον Παναθηναϊκό μέχρι το 2011 ή μετά;

βικτωρα δεν εχω τωρα τη δυνατοτητα να βρω τα στατιστικα αλλα θυμισου ποσους παικτες σουτερ ειχε ο παο κατα καιρους μαζι μεσα στην ομαδα του και ποσους σημερα. ποσο χρησιμοποιουσε το ΔΔ να βγαζει τη μπαλα μετα απο μπασιμο με πασα εξω σε ακροβολισμενο παικτη στη weak side. με παικτες που απο το 1-4 σουταραν ευκολα τριποντο με καλα ποσοστα.

οπως και να εχει το μπασκετ αλλαζει και αλλαζει απο ΝΒΑ και οχι εδω.

η πιο δυνατη ομαδα της σεζον πχ η ΤΣΣΚΑ, με απειρες λυσεις επιθετικα και μεσα στο καλαθι, εριξε 24 τριποντα μ.ο. σε καθε ματς φετος με 42%. η κουμπαν 26 με 37%. η φενερ 22 με 38%. η καχα 26 με 36%.

γενικα θα συμφωνησω πως ουτε εμενα μου αρεσει το μπασκετ τριποντου. αλλα πλεον εχει εξελιχθει πολυ το αθλημα. και οσο υπαρχει τριποντο θα οδευει προς τα εκει το πραγμα. οποτε αν δεν καταργηθει, καλα θα κανουν οι ομαδες να εχουν λυση σε αυτο μιας και πλεον πολλες ομαδες εχουν εξαιρετικα plays για να βγαζουν ελευθερους σουτερ.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2163 στις: Απρίλιος 27, 2016, 10:44:34 πμ »
βικτωρα δεν εχω τωρα τη δυνατοτητα να βρω τα στατιστικα αλλα θυμισου ποσους παικτες σουτερ ειχε ο παο κατα καιρους μαζι μεσα στην ομαδα του και ποσους σημερα. ποσο χρησιμοποιουσε το ΔΔ να βγαζει τη μπαλα μετα απο μπασιμο με πασα εξω σε ακροβολισμενο παικτη στη weak side. με παικτες που απο το 1-4 σουταραν ευκολα τριποντο με καλα ποσοστα.

Hταν ένας από τους τρόπους παιχνιδιού. Το να λες απλά ότι το πικενρολ ήταν άλλος ένας δεν αποτυπώνει την πραγματικότητα γιατί το πικενρολ του Παναθηναϊκού ηταν πολυδιάστατο. Απόδειξη ότι σπάνια το αντιμετώπιζε ο αντίπαλος. Η αναζήτηση των καλύτερων miss match επίσης. Το εξαιρετικό passing game (και η Λοκομοτίβ έχειπολύ καλό).

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2164 στις: Απρίλιος 27, 2016, 10:55:24 πμ »
Δεν θέλω να επεκταθώ σε αυτό. Ξέρεις καλύτερα τα δικά σας :)

Παντως τσέκαρα πάλι για το μπατζετ.  Το γράφει και το sport24 ότι το αγωνιστικό της μπατζετ είναι κάτω από 6μ. Επίσης η λοκομοτιβ έχει ένα μεγάλο handicap. Τεράστια ταξίδια για τη vtb league. Που επιβαρυνουν τους παίκτες τόσο από κοπωση όσο και από προπονήσεις για βελτίωση της ομάδας και αποθεραπεια.

Τεσπα. Καλή του επιτυχία στο φ4 από μένα. Θα έχει τρομερά δύσκολο έργο αλλά ήδη πέτυχε πολλα
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2165 στις: Απρίλιος 27, 2016, 11:32:50 πμ »
Ελάτε ρε παιδιά τι ακούω πάλι;;; η λοκο έχει κλαβερ που τον έδιωξε τελευταία η χιμκι γιατί δεν έκανε πήρε ντρειπερ και τζανινγκ που τους έδιωξε η εφες... πήρε τον σιγκλεντον από Κίνα... στην ουσία πλήρωσε μόνο ντιλεινι και ραντολφ και τον ραντολφ αν τον πλήρωσε γιατί δεν θυμάμαι να έπαιζε πολύ στο Ντάλας... τεσπα και με ότι ρώσους είχαν μείνει από την εποχή που έπαιζε ο καλαθης εκεί... οι τύποι θέλουν λέει 2 αεροπλάνα να πάνε στην Μόσχα... και μου λέτε ότι είναι αηδιαστικοι;;; Όταν έγινε το 2 1 από την Μπάρτσα Πριν το τέταρτο παιχνίδι τους είπε στα αποδυτήρια οι στόχοι πιάστηκαν παίξτε απλά το παιχνίδι σας και δεν σηκώθηκε από την καρέκλα του... και χτες στο 3 δεκάλεπτο δεν έπαιρνε Ούτε τάιμ άουτ να κόψει τον ρυθμό... Στα δύο τελευταία παιχνίδια στον αυτόματο έπαιζε η λοκο... και μερικοί μου λέγαν εδώ μέσα φταίει ο προπονητής...

Φαίνεται ότι μερικοί δεν έχουν παίξει μπάσκετ και δε το κρίνω αλλά εδώ στην Ελλάδα τα έχουμε ισοπεδώσει όλα! Ο Μπαρτζωκας είναι προπονηταρας και το είχε δείξει στον Πανιώνιο και μάλιστα απλήρωτος!! Το ότι στον γαύρο έγινε κλαψας έγινε λόγω πίεσης και φαίνεται ότι οι Αγγελόπουλοι είναι ότι να ναι στο θέμα διοίκησης!!
Στον σημερινό Παναθηναϊκό δεν έφταιγε ο προπονητής ούτε στον Ολυμπιακό... βέβαια διαφορετικές ιστορίες διαφορετικά κολλήματα! Το μπάσκετ ίδιο είναι στην Ευρώπη χρόνια τώρα δεν έχει αλλάξει, απλά τώρα οι περισσότεροι είναι πρώτα αθλητές και μετά παίκτες!! Ο Παναθηναϊκός με Πέκοβιτς Πως έπαιζε;; όλοι ακροβολισμενοι και το 4 που τότε ήταν ο τσαρτσαρης και 3 ο σατο η ο Περπέρογλου και η τρίποντο η μέσα λει απ!! Για να μπορείς να παίξεις πικ εν ρολ πρέπει το 4 να απειλή από το τρίποντο!!!! Αλλιώς δεν... όπως Φενέρ με ντατομο και αντιτς!! Συν ότι θες και άσσο να ξέρει μπάσκετ και να βλέπει το πικ... εδώ στην Ελλάδα δεν είμαστε για τίποτα!!

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2166 στις: Απρίλιος 27, 2016, 11:37:22 πμ »
Μπράβο ρε Μπαρτζωκα. Ο πιο ταπεινός και  με τεράστιες δυνατότητες Έλληνας  προπονητής !!!!



ΥΓ.  Μπατμαν, θέλεις να χάσουμε τον Βίκτωρα Πασχαλιάτικα ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Aris2176

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13928
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2167 στις: Απρίλιος 27, 2016, 11:50:08 πμ »

Ελάτε ρε παιδιά τι ακούω πάλι;;; η λοκο έχει κλαβερ που τον έδιωξε τελευταία η χιμκι γιατί δεν έκανε πήρε ντρειπερ και τζανινγκ που τους έδιωξε η εφες... πήρε τον σιγκλεντον από Κίνα... στην ουσία πλήρωσε μόνο ντιλεινι και ραντολφ και τον ραντολφ αν τον πλήρωσε γιατί δεν θυμάμαι να έπαιζε πολύ στο Ντάλας... τεσπα και με ότι ρώσους είχαν μείνει από την εποχή που έπαιζε ο καλαθης εκεί... οι τύποι θέλουν λέει 2 αεροπλάνα να πάνε στην Μόσχα... και μου λέτε ότι είναι αηδιαστικοι;;; Όταν έγινε το 2 1 από την Μπάρτσα Πριν το τέταρτο παιχνίδι τους είπε στα αποδυτήρια οι στόχοι πιάστηκαν παίξτε απλά το παιχνίδι σας και δεν σηκώθηκε από την καρέκλα του... και χτες στο 3 δεκάλεπτο δεν έπαιρνε Ούτε τάιμ άουτ να κόψει τον ρυθμό... Στα δύο τελευταία παιχνίδια στον αυτόματο έπαιζε η λοκο... και μερικοί μου λέγαν εδώ μέσα φταίει ο προπονητής...

Φαίνεται ότι μερικοί δεν έχουν παίξει μπάσκετ και δε το κρίνω αλλά εδώ στην Ελλάδα τα έχουμε ισοπεδώσει όλα! Ο Μπαρτζωκας είναι προπονηταρας και το είχε δείξει στον Πανιώνιο και μάλιστα απλήρωτος!! Το ότι στον γαύρο έγινε κλαψας έγινε λόγω πίεσης και φαίνεται ότι οι Αγγελόπουλοι είναι ότι να ναι στο θέμα διοίκησης!!
Στον σημερινό Παναθηναϊκό δεν έφταιγε ο προπονητής ούτε στον Ολυμπιακό... βέβαια διαφορετικές ιστορίες διαφορετικά κολλήματα! Το μπάσκετ ίδιο είναι στην Ευρώπη χρόνια τώρα δεν έχει αλλάξει, απλά τώρα οι περισσότεροι είναι πρώτα αθλητές και μετά παίκτες!! Ο Παναθηναϊκός με Πέκοβιτς Πως έπαιζε;; όλοι ακροβολισμενοι και το 4 που τότε ήταν ο τσαρτσαρης και 3 ο σατο η ο Περπέρογλου και η τρίποντο η μέσα λει απ!! Για να μπορείς να παίξεις πικ εν ρολ πρέπει το 4 να απειλή από το τρίποντο!!!! Αλλιώς δεν... όπως Φενέρ με ντατομο και αντιτς!! Συν ότι θες και άσσο να ξέρει μπάσκετ και να βλέπει το πικ... εδώ στην Ελλάδα δεν είμαστε για τίποτα!!

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Καλά το καινουργιο πληκτρολόγιο που πήρες πρέπει να σκοτώνει !!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Watches; I am not an addict. I can stop any time I want to...

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2168 στις: Απρίλιος 27, 2016, 12:17:25 μμ »
Μπατμανάκο, ο Μπαρτζώ δεν σηκώνεται από την καρέκλα στην Λοκο γιατί δεν έχει τίποτα να πει.
Γύρω γύρω όλοι και βαράμε τρίποντα είναι το σύστημα. Αν μας βγούν παίρνουμε το ματς, αν όχι τι είχαμε τι χάσαμε. Τι τάιμ άουτ να πάρει; Για να τους πει να σουτάρουν πιο εύστοχα;  ;D
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2169 στις: Απρίλιος 27, 2016, 12:19:43 μμ »
Και προσοχή, δεν το λέω για να μειώσω την επιτυχία. Τη θεωρώ τεράστια και μπράβο τους. Ο τρόπος που επιτεύχθηκε δεν μου αρέσει και αυτό μόνο αισθητικά, σαν άνθρωπος που του αρέσει να παρακολουθεί μπάσκετ, όχι ότι το θεωρώ εύκολο αυτό που έκαναν...
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2170 στις: Απρίλιος 27, 2016, 12:21:24 μμ »
Μπατμανάκο, ο Μπαρτζώ δεν σηκώνεται από την καρέκλα στην Λοκο γιατί δεν έχει τίποτα να πει.
Γύρω γύρω όλοι και βαράμε τρίποντα είναι το σύστημα. Αν μας βγούν παίρνουμε το ματς, αν όχι τι είχαμε τι χάσαμε. Τι τάιμ άουτ να πάρει; Για να τους πει να σουτάρουν πιο εύστοχα;  ;D
Η άμυνα που παίζει και οι αλλαγές του ήταν μαεστρικες πάλι. Η αποθέωση που του κάνουν οι παίκτες και η διοίκηση θα έπρεπε να απαντάει σε αυτό που λες Θοδωρή.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2171 στις: Απρίλιος 27, 2016, 12:31:38 μμ »
Είναι καλός προπονητής και βάσει του ρόστερ ποε έχει στα χέρια του, έχει στήσει την ομάδα αριστοτεχνικά σε άμυνα και επίθεση.

Ξαναλέω, το είδος του μπάσκετ που παίζει αυτή η ομάδα σιχαίνομαι. Όχι τον Μπαρτζώ ή τους παίχτες.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2172 στις: Απρίλιος 27, 2016, 12:43:18 μμ »
Για ρίξτε μια ματιά στο παρακάτω άρθρο, για τα επιτεύγματα του Μπαρτζωκα


http://www.sport24.gr/Basket/Euroleague/eb-columns/eb_triantafyllos/pws-h-loko-trelane-thn-eyrwph.4029825.html




Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2173 στις: Απρίλιος 27, 2016, 12:45:37 μμ »
Είναι καλός προπονητής και βάσει του ρόστερ ποε έχει στα χέρια του, έχει στήσει την ομάδα αριστοτεχνικά σε άμυνα και επίθεση.

Ξαναλέω, το είδος του μπάσκετ που παίζει αυτή η ομάδα σιχαίνομαι. Όχι τον Μπαρτζώ ή τους παίχτες.
Συνονοματε δυστυχώς αυτό είναι το μπάσκετ που παιζουν πλέον στην ευρωλιγκα. Τσσκα, ρεαλ, μπαρτσελονα, καχα κλπ. Και όσο περνάνε τα χρόνια θα γίνει περισσότερο αθλητικό και τρίποντο παρα κάτι άλλο. Εδώ η μπαρτσελονα με τόσους ψηλους και παίζει έτσι. Η τσσκα με πολλά τρίποντα επίσης. Η φενερ παίζει με ελαφρώς λιγότερα αλλά μετά την απώλεια βεσελι στηρίζει περισσότερα στο τρίποντο και αυτή. Και εγώ θα ήθελα να το καταργησουν
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2174 στις: Απρίλιος 27, 2016, 12:56:19 μμ »
Σωστά. Αλίμονο σε μας που θέλουμε να βλέπουμε συστήματα, συνεργασίες και μπάσκετ ρακέτας.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2175 στις: Απρίλιος 27, 2016, 01:02:17 μμ »
Χαχαχαχαχαχαχα εγώ τα έγραψα έτσι για τον Βίκτωρα μπας και τσιμπήσει!! Πάντως συμφωνώ με τον Θοδωρή καρτεο!!Και το μπάσκετ είναι δύσκολο να αλλάξει! Η αλλαγή έγινε πριν χρόνια από τους σέρβους Ζοτς κτλ που σταμάτησαν τους δεινόσαυρους... Τώρα στο μπάσκετ θες αθλητικά προσόντα... κάνει καριέρα ο χαινς στο 5 και είναι 2.02 αν θυμάμαι καλά (με παπούτσια τους μετράνε) χαχα παλιά δε θα έπαιζε μπάσκετ... κάνει καριέρα ο Ντορσει που δε ξέρει τα βασικά... πάντως οι Έλληνες είναι κορυφαίοι στο μπάσκετ!! Αν εξαιρέσεις τον σλουκα οι άλλοι 3 που είναι στο φ4 έχουν πρωταγωνιστικό ρόλο... και ο Μπαρτζωκας έχει συνεισφέρει και ο ιτουδης έχει καταφέρει να παίζει τεο με ντε κολο μαζί και παίζουν και άμυνα... και ο Μπουρούσης τρελά πράγματα...

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2176 στις: Απρίλιος 27, 2016, 03:36:20 μμ »
Ο Παναθηναϊκός με Πέκοβιτς Πως έπαιζε;; όλοι ακροβολισμενοι και το 4 που τότε ήταν ο τσαρτσαρης και 3 ο σατο η ο Περπέρογλου και η τρίποντο η μέσα λει απ!!

Το Σάτο τον πήραμε το καλοκαίρι του 2010, όταν έφυγε ο Πέκοβιτς.

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2177 στις: Απρίλιος 27, 2016, 04:21:27 μμ »
Το Σάτο τον πήραμε το καλοκαίρι του 2010, όταν έφυγε ο Πέκοβιτς.
Λεπτομέριες... στο 4 με Πέκοβιτς είχαμε φωτση τσαρτσαρη στο 3 Αλβέρτη Περπέρογλου σακοτα νικολας τότε ήταν ο γουιστον αν θυμάμαι όπως και να χει τότε παίζαμε με 3 γκαρντ... Σπανούλης Διαμαντιδης Σάρας κεζμαν ένα σωρό...

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2178 στις: Απρίλιος 27, 2016, 04:34:31 μμ »
Μόνο τρίποντα και ο κολοσσός...

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2179 στις: Μάιος 06, 2016, 07:41:05 μμ »
Πάει η ΑΕΚ έχασε έγιναν κωλος στον πάγκο προπονητής γκριν... τον έστειλαν στα αποδυτήρια... τραγικοί...

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!