Αποστολέας Θέμα: H γωνια των sports  (Αναγνώστηκε 778374 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1900 στις: Απρίλιος 13, 2016, 10:35:07 μμ »
Κατάντησε αηδία με τα τρίποντα .

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1901 στις: Απρίλιος 13, 2016, 10:38:37 μμ »
Εβαλαν15 δίποντα και 13 τρίποντα .
Δεν νομίζω να εμφανιστούμε πιο τραγικοί σπο σημερα , κι αντίστοιχα η λαμποραλ καλύτερη σπο σημερα

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1902 στις: Απρίλιος 13, 2016, 10:43:02 μμ »


Θεωρω πως ο Παναθηναικος δεν το εχασε τεχνικα το παιχνιδι, η Λαμποραλ οσες ομαδες τις κερδισε τις κερδισε με 90+ ποντους, ο Παναθηναικος δε τα πηγε ασχημα στην αμυνα αν σκεφτεις οτι τουλαχιστον  4 5 τριποντα τους ηταν υπερβολικα δυσκολα να μπουν, εγω πιστευω οτι το δευτερο παιχνιδι ο Παναθηναικος θα το παρει επισης το μονο κακο σημειο που εχω να πω ειναι οτι ο Γουιλιαμς ειναι λιγος, ειναι αθλητικος αλλα το μπασκετικο του ρεπερτοριο ειναι πολυ μικρο ακομα, μολις του κλεισεις το πρωτο βημα εσβησε, εγω εχω ελπιδες! ακομα και 2 - 2 να παει η σειρα πιστευω οτι θα κερδισουμε στο τελευταιο παιχνιδι

Βασικά το κακο της φυλής μας είναι πως υποτιμουμε εύκολα τον αντίπαλο. Ποιααααα αμστελ;

Η καχα είναι μια ομάδα που έχει μάθει να παίζει σκληρά παιχνίδια, που κέρδισε μέσα έξω μπαρτσελονα και ρεαλ και που απλά από μας βρήκε μπελά. Σε ένα πολύ δύσκολο όμιλο πέρασε δύσκολα παίζοντας ματς φωτιά και φτιάχνοντας χαρακτήρα την ώρα που ο παο εφτυσε αίμα να κερδίσει τη μαλαγα, τη νταρουσαφακα κοκ και που πηρε ματς στο τέλος με την έδρα και τη φανέλα.

Αν στις φετινές ομάδες αυτές αλλαζες φανέλες η ομάδα που θα προπονουσε ο σαλέ θα έφευγε με 25αρα στο κεφάλι.

Τώρα ο παο έχει τύχη γιατί έχει βαριά φανέλα και η καχα αν τραυματιστει ο χανγκα, λείπει και ο κοζερ, θα έχει πρόβλημα. Και μπορεί να τη χτυπήσει.

Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1903 στις: Απρίλιος 13, 2016, 10:45:27 μμ »
Μπάτμαν το θέλω κι εγώ αυτό που καπνίζεις μπας και μου φύγουνε τα νεύρα μου...
οκ θα στο κανω μια προωθηση αλλα στο ξαναλεω... ο Παναθηναικος δεν επαιξε ασχημα μπορουσε να παιξει φυσικα καλυτερα... αλλα μην τον συγκρινεις με τον Παναθηναικο που ηξερες, ειναι αλλη ομαδα, και γω ειδα οτι αν εχανε δυο τρια τριποντα η κουτσα δεν ειχε αλλη λυση... τεσπα ο καθενας το βλεπει απο την οπτικη γωνια του οπως και με τον Ολυμπιακο οταν κερδισε την Ρεαλ που τα εβαλε ολα και ειχε ο Μαντζαρης 5/5 κανεις δεν ειδε οτι ο Ολυμπιακος ειχε φαει 90 ποντους στο γηπεδο του...
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1904 στις: Απρίλιος 13, 2016, 10:46:28 μμ »
Εβαλαν15 δίποντα και 13 τρίποντα .
Δεν νομίζω να εμφανιστούμε πιο τραγικοί σπο σημερα , κι αντίστοιχα η λαμποραλ καλύτερη σπο σημερα
Αφού τους δώσατε τα τρίποντα. Πρέπει να έχασαν και καμιά δεκαριά αμαρκαριστα. Μιλάμε για τελείως λάθος προσέγγιση του ματς. Αντί να το πάει σε χαμηλό ρυθμό και να μην αφήσει τα τρίποντα τους γιατί είναι εξαιρετικοί σουτέρ, τους άφησε να τρέξουν.

Αυτοι επέλεξαν να τα φάνε από ραντουλιτσα αλλά δεν άφηναν τρίποντα εύκολα. Σωστή επιλογή.

Αυτοι πάντως θα συνεχίσουν στην έδρα τους να έχουν υψηλά ποσοστά. Εσείς πρεπει να τα ανεβάσετε για να πάρετε ένα ματς.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1905 στις: Απρίλιος 13, 2016, 10:50:23 μμ »
Νομίζω τώρα που την αντιμετώπισε και είδε, λογικά θα προσαρμοστεί καλύτερα στη συνέχεια .
Πάντως όντως πιο τραγικοί δεν νομίζω να ειμαςτε στη συνέχεια.
Μη ξεχνάμε οτι ο Ολυμπιακός είχε χάσει πρόκριση με νίκη στο πρώτο ματς με 40 πόντους διαφορα

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1906 στις: Απρίλιος 13, 2016, 10:52:18 μμ »
οκ θα στο κανω μια προωθηση αλλα στο ξαναλεω... ο Παναθηναικος δεν επαιξε ασχημα μπορουσε να παιξει φυσικα καλυτερα... αλλα μην τον συγκρινεις με τον Παναθηναικο που ηξερες, ειναι αλλη ομαδα, και γω ειδα οτι αν εχανε δυο τρια τριποντα η κουτσα δεν ειχε αλλη λυση... τεσπα ο καθενας το βλεπει απο την οπτικη γωνια του οπως και με τον Ολυμπιακο οταν κερδισε την Ρεαλ που τα εβαλε ολα και ειχε ο Μαντζαρης 5/5 κανεις δεν ειδε οτι ο Ολυμπιακος ειχε φαει 90 ποντους στο γηπεδο του...
Πολύ άσχημα έπαιξε ο παο. Χωρίς περιφερειακή άμυνα. Πέρναγαν σα σταματημενους τους γκαρντ. Επιθετικά δεν Σουταραν ελεύθεροι. Πήρανε πόσα επιθετικά ριμπάουντ. Η διαφορά θα ήταν μεγαλύτερη αν αυτοί δεν χαλαρωναν. Μετά κλεισανε τα στατιστικά
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1907 στις: Απρίλιος 13, 2016, 10:54:39 μμ »
Νομίζω τώρα που την αντιμετώπισε και είδε, λογικά θα προσαρμοστεί καλύτερα στη συνέχεια .
Πάντως όντως πιο τραγικοί δεν νομίζω να ειμαςτε στη συνέχεια.
Μη ξεχνάμε οτι ο Ολυμπιακός είχε χάσει πρόκριση με νίκη στο πρώτο ματς με 40 πόντους διαφορα
Φυσικά. Αλλά όπως είπα είναι ίδιον της φυλής η υποτιμηση του αντιπάλου.

Το θέμα δεν είναι να είσαστε πιο τραγικοι. Αλλά να είσαστε καλύτεροι. Αυτοί τα ποσοστά τους είχαν στα τρίποντα. 36% έχουν τη σεζόν, 39% σήμερα. Κάτι τέτοιο. Αλλά έχασαν πόσα ελεύθεροι. Αυτό ήταν το ανησυχητικό. Αν με ένα σκριν και δύο τριπλες ξεφεύγει ο γκαρντ τότε είναι θέμα. Πρέπει να το δουλέψει πολυ
Γαυρος οπαδος....

Συνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1908 στις: Απρίλιος 13, 2016, 10:56:52 μμ »
Καλή η ανάλυση σας για τον αγωνα,τον οποιο δεν ειδα,αλλα κατι πολυ σημαντικό πρεπει να ειπωθεί.

Σημερα ,μαλλον αυριο το πρωί στις 5.30, στο OTE sport θα παιχτεί η τελευταία παράσταση ενός πολυ μεγάλου παίκτη,του μεγαλύτερου σύγχρονου.

Ο Κομπε στον τελευταίο αγωνα του με τη φανέλα των Lakers.
Έβαλα ηδη το ξυπνητήρι ;)
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
H γωνια των sports
« Απάντηση #1909 στις: Απρίλιος 13, 2016, 10:58:39 μμ »
Δε νομίζω οτι υποτίμησαν τον αντίπαλο , όπως είπες Θοδωρή δεν προσέγγισαν σωστά τον αγώνα .
Θεωρώ οτι αν δεν πάρει το επόμενο ματς , δύσκολα θα περάσει για να μην πω αδύνατον να πέρασει.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1910 στις: Απρίλιος 13, 2016, 11:01:39 μμ »
Δε νομίζω οτι υποτίμησαν τον αντίπαλο , όπως είπες Θοδωρή δεν προσέγγισαν σωστά τον αγώνα .
Θεωρώ οτι αν ο οςο δεν πάρει το επόμενο ματς , δύσκολα θα περάσει για να μην πω αδύνατον να πέρασει.
Κοίτα Γιάννη. Παίζουν χωρίς κοζερ και σενγκελια. Δύο βασικοτατους παίκτες. Και όμως κάνουν περίπατο. Οπότε σαφώς δεν έχει προσεγγίσει το ματς σωστά. Αλλά ταυτόχρονα την έχει υποτιμησει. Η καχα είναι πιο αθλητική ομάδα. Και πιο γρήγορη ομάδα. Τεσπα. Έχει μέλλον η σειρά. Αλλά δεν θα έχει 5 ματς για μένα. Στα 4 θα τελειώσει είτε για τον ένα είτε για τον άλλο.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος Johnny

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4378
  • Ειναι εκει ο Μπεμπης;;
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1911 στις: Απρίλιος 13, 2016, 11:25:18 μμ »
Καλή η ανάλυση σας για τον αγωνα,τον οποιο δεν ειδα,αλλα κατι πολυ σημαντικό πρεπει να ειπωθεί.

Σημερα ,μαλλον αυριο το πρωί στις 5.30, στο OTE sport θα παιχτεί η τελευταία παράσταση ενός πολυ μεγάλου παίκτη,του μεγαλύτερου σύγχρονου.

Ο Κομπε στον τελευταίο αγωνα του με τη φανέλα των Lakers.
Έβαλα ηδη το ξυπνητήρι ;)

Μια απο τα ιδια πιστεύω να ξυπνήσω..

Συνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1912 στις: Απρίλιος 14, 2016, 05:36:30 πμ »
Χορταστική παράσταση απο τον black mamba!!!! :prayer:

Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος gkblues

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5824
    • Προφίλ
    • https://www.instagram.com/gkblues/
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1913 στις: Απρίλιος 14, 2016, 06:58:56 πμ »
Σε ευχαριστούμε Κομπε Μπραιαντ!!!!!!!


G.K

Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1914 στις: Απρίλιος 14, 2016, 07:11:28 πμ »
Συνέβησαν απίστευτα πράγματα ... Σ αυτό τον αγώνα !!!

700 δολ το πιο φτηνό εισιτήριο και 25000 δολ το πιο ακριβό ...


Έχουν βγει είδη αγγελίες ζήτησης για τα αποκόμματα των εισιτηρίων στα 1000 δολ.


Συνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1915 στις: Απρίλιος 14, 2016, 07:20:46 πμ »
60 πόντους στο τελευταίο του παιχνίδι ο Κομπε!!! :prayer: :prayer:

Απίστευτα πραγματα,τεράστια μπασκετική προσωπικότητα!!!
Στενοχωριεμαι πολυ που σταματά το μπάσκετ ,αισθάνομαι τυχερός που παρακολούθησα  την τελευταία του παράσταση!!!

BLACK MAMBA!!!!!!
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος vasios

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2106
  • Μια αστραπη η ζωη,μα προλαβαινουμε
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1916 στις: Απρίλιος 14, 2016, 08:20:25 πμ »
60 πόντους στο τελευταίο του παιχνίδι ο Κομπε!!! :prayer: :prayer:

Απίστευτα πραγματα,τεράστια μπασκετική προσωπικότητα!!!
Στενοχωριεμαι πολυ που σταματά το μπάσκετ ,αισθάνομαι τυχερός που παρακολούθησα  την τελευταία του παράσταση!!!

BLACK MAMBA!!!!!!
Σπυρο και στο τελευταιο του Διαμαντιδη τα ιδια θα γινουν,θα εχει 20.000 στο ΟΑΚΑ και παροτι ειμαι ΠΑΟΚΤΣΗΣ θα παω με τον μικρο για να εχει να θυμαται τον δευτερο καλυτερο ΕΛΛΗΝΑ παικτη  μετα τον ΓΚΑΛΗ! Και δεν ειναι τυχαιο που και οι δυο δεν θελουν πολλες επαφες με το αθλημα μετα την ληξη της καριερας τους;
Ο σωστος δρομος ειναι ο ανηφορος.

Συνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1917 στις: Απρίλιος 14, 2016, 08:28:47 πμ »
Σπυρο και στο τελευταιο του Διαμαντιδη τα ιδια θα γινουν,θα εχει 20.000 στο ΟΑΚΑ και παροτι ειμαι ΠΑΟΚΤΣΗΣ θα παω με τον μικρο για να εχει να θυμαται τον δευτερο καλυτερο ΕΛΛΗΝΑ παικτη  μετα τον ΓΚΑΛΗ! Και δεν ειναι τυχαιο που και οι δυο δεν θελουν πολλες επαφες με το αθλημα μετα την ληξη της καριερας τους;

Εχεις δικιο Στελιο,συγκριτικα για το δικο μας μπασκετ,ο Διαμαντιδης θα μπορουσε να ειναι Κομπε.
Προσωπικα κι εγω θα ειμαι παρων στο αντιο του Μητσου,αν και δεν ειμαι παναθηναικος.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1918 στις: Απρίλιος 14, 2016, 09:32:01 πμ »
Κοίτα Γιάννη. Παίζουν χωρίς κοζερ και σενγκελια. Δύο βασικοτατους παίκτες. Και όμως κάνουν περίπατο. Οπότε σαφώς δεν έχει προσεγγίσει το ματς σωστά. Αλλά ταυτόχρονα την έχει υποτιμησει. Η καχα είναι πιο αθλητική ομάδα. Και πιο γρήγορη ομάδα. Τεσπα. Έχει μέλλον η σειρά. Αλλά δεν θα έχει 5 ματς για μένα. Στα 4 θα τελειώσει είτε για τον ένα είτε για τον άλλο.


Δεν μπορώ να δεχτώ οτι ο ΠΑΟ των τελευταίων ετών ή ο φετινός ΠΑΟ υποτίμησε αντίπαλο , να τον υποτιμήσουν μπορεί αλλα ο ΠΑΟ δεν εχει αυτό το δικαίωμα .
Μονο ο Ολυμπιακός νίκησε εκεί μέσα και δεν είναι τυχαίο , είναι ταυτόσημες ομάδες και μαρσάρουν καλύτερα , και οι δυο στηρίζονται στην ενέργεια και σθλητικοτητα των παικτών τους περισσότερο απο οποιαδήποτε άλλη ομάδα .ο ΠΑΟ γενικά εχει προβλήματα με αθλητικές ομάδες . Ίσως τελικα η λαμποραλ να μην του ταιριάζει καθόλου . Θα δείξει η συνέχεια.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1919 στις: Απρίλιος 14, 2016, 10:09:31 πμ »

Δεν μπορώ να δεχτώ οτι ο ΠΑΟ των τελευταίων ετών ή ο φετινός ΠΑΟ υποτίμησε αντίπαλο , να τον υποτιμήσουν μπορεί αλλα ο ΠΑΟ δεν εχει αυτό το δικαίωμα .
Μονο ο Ολυμπιακός νίκησε εκεί μέσα και δεν είναι τυχαίο , είναι ταυτόσημες ομάδες και μαρσάρουν καλύτερα , και οι δυο στηρίζονται στην ενέργεια και σθλητικοτητα των παικτών τους περισσότερο απο οποιαδήποτε άλλη ομάδα .ο ΠΑΟ γενικά εχει προβλήματα με αθλητικές ομάδες . Ίσως τελικα η λαμποραλ να μην του ταιριάζει καθόλου . Θα δείξει η συνέχεια.

παντως εγω απαντησα και στο πως αποκλειστηκαμε εμεις τοτε που στο πρωτο ματς ειχαμε κερδισει με 40 ποντους. εμεις σαφως τους υποτιμησαμε τοτε και νομιζαμε οτι τους ειχαμε.

οπως και να εχει, να ελπιζεις να τους υποτιμησε και να εφταιγε αυτο. διοτι αν δεν τους υποτιμησε και αυτη ειναι η δυνατοτητα του παο τοτε δεν ειναι καλα τα πραγματα. το κακο ειναι πως εμεις σα λαος εχουμε θεμα με την υποτιμηση. την δε καχα την θεωρουμε ολοι σαν ευκολη ομαδα. μια ομαδα που ολοι την περιμενουν να ξεφουσκωσει αλλα παει ολη τη χρονια φοβερα σταθερα. και εχει χασει δυο παικτες που ηταν βασικοτατοι. Και ο Κοζερ και ο Σενγκελια ηταν φοβερα κρισιμοι για την Καχα. 20 ποντους και κανα 8αρι ριμπαουντς διναν. Και τωρα χανει τον Χανγκα. Ο παο εχει ιδανικη ευκαιρια να περασει αυτη τη στιγμη. Αλλα φετος εχει δειξει πολυ ασχημη εικονα εκτος εδρας και πρεπει να την ανατρεψει, ενω και στην εδρα του εφτυσε αιμα ακομη και με υποδεεστερους αντιπαλους. Για αυτο πιστευω οτι αν κανετε μπρεικ αυριο θα παρετε τη σειρα με 1-3 γιατι θα δουλεψει μετα το ΟΑΚΑ και η φανελα. Αν ομως χασετε το αυριανο τοτε θα κανουν μπρεικ στο ΟΑΚΑ παιζοντας πολυ απελευθερωμενα.

η σειρα για μενα δεν παει σε 5ο ματς.

τελειως μπασκετικα, ο Τζορτζεβιτς δεν εκμεταλλευτηκε ολα τα οπλα του. αντιθετα ο περασοβιτς ειχε εξαιρετικα στημενη την ομαδα, πολυ γρηγορη κυκλοφορια της μπαλας και εβγαλε πολλα ελευθερα σουτ. αυτο ηταν το προβλημα, οχι οτι τους ανοιξε, αλλα οτι βρηκαν πολλα τριποντα ελευθερα. μπορω να σου πω βασικα οτι τα ελευθερα χασανε τελικα. χτυπησε και το πικενρολ πολυ δυναμικα. αν αυριο ξαναξεκινησει με ραντουλιτσα και τον κουρασει και δεν τον διαχειριστει καλα θα ξαναπαιξει το ιδιο εργο. κουραστηκε και οταν του εβαλε ακομη και το γιδι τον πλανινιτς δεν μπορουσε να παιξει.

τεσπα. αυριο θα ειναι ενα αλλο ματς.
Γαυρος οπαδος....