Αποστολέας Θέμα: H γωνια των sports  (Αναγνώστηκε 778699 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1860 στις: Απρίλιος 08, 2016, 01:18:52 μμ »
Διαφωνώ για τον καλάθη... απλά καλομαθαμε με τον διαμαντιδη... Που τα έκανε όλα...  είναι πρώτη του χρόνια μετά από νβα... Ούτε ο Παπαλουκάς ήταν εύστοχος με σουτ... δε πάει να πει ότι δεν άξιζε... τον θεωρώ μέσα στους 5  καλύτερους δημιουργούς της Ευρώπης... μαζί με τεο ροντριγκες άντε και κανέναν ακόμα αν εξαιρέσεις Μήτσο Σπανούλη...

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1861 στις: Απρίλιος 08, 2016, 01:46:50 μμ »
Κρίμα για τον μπασκετικό Ολυμπιακό.

Άξιζε κάτι καλύτερο, αδίκησε τον εαυτό του.




Τρελαίνομαι με αυτά που ακούω και διαβάζω για τον Ουίλιαμς.
Λες και ήρθε ο Τζόρνταν, ο Μεσσίας.
Και τον παρακαλάνε να υπογράψει για 1.500.000€

Ρε έχετε τρελαθεί? :prayer: :prayer: :prayer:
Είναι 27 και έχει χάσει 2 ολόκληρες σεζόν και σχεδόν μια ακόμη. Μία από γόνατο, μία από αχίλλειο και 60 παιχνίδια εξαιτίας ώμου.
Αυτός είναι ο επόμενος franchise player?
Στα 27 έχει παίξει πόσο επαγγελματικό μπάσκετ? 3 σεζόν...
Άκυρα τα σχόλια σου... Φυσικά και δεν είναι ο Μάικ... Ο κάθε παίκτης είναι που θα βρει χημεία... και ο Μπουρούσης στη Ρεάλ καθάριζε τον πάγκο και τώρα είναι ο mvp της Ευρώπης... για την καχα αξίζει 2μύρια και την Ρεάλ τίποτα... αυτό που είδε ο Παναθηναϊκός είναι ένας παίκτης που του ταιριάζει γάντι... πάντα τα λεφτά στα αθλήματα ήταν υπερβολικά για όλους...

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1862 στις: Απρίλιος 08, 2016, 09:21:54 μμ »
Δημητρη, πολυ πιθανο ειναι να εχω κανει ακυρα σχολια.

Ο προβληματισμος μου ειναι συγκεκριμενος ομως και εχει να κανει με το κατα ποσο μπορει αυτος ο παικτης να παραμεινει υγιης απο τη στιγμη που αποδεδειγμενα εχει ταση να τραυματιζεται.
Μακαρι να μεινει εφοσον εχει ταιριαξει στην ομαδα και να ανεβασει και επιπεδο στον ΠΑΟ.

Εγω προσωπικα θελω να ειναι σταθερα στην ελιτ του ευρωπαικου μπασκετ ο ΠΑΟ και ΟΣΦΠ.
Μου αρεσει το αθλημα και χαιρομαι να βλεπω ελληνικες ομαδες να πρωταγωνιστουν.


Sent from someone else
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1863 στις: Απρίλιος 08, 2016, 09:28:20 μμ »


Άκυρα τα σχόλια σου... Φυσικά και δεν είναι ο Μάικ... Ο κάθε παίκτης είναι που θα βρει χημεία... και ο Μπουρούσης στη Ρεάλ καθάριζε τον πάγκο και τώρα είναι ο mvp της Ευρώπης... για την καχα αξίζει 2μύρια και την Ρεάλ τίποτα... αυτό που είδε ο Παναθηναϊκός είναι ένας παίκτης που του ταιριάζει γάντι... πάντα τα λεφτά στα αθλήματα ήταν υπερβολικά για όλους...

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Ρε πως βάζεις συνέχεια τρεις τελείες; έχει κάνα patch στο ταπατοκι; λολολολ
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1864 στις: Απρίλιος 12, 2016, 09:40:46 μμ »
Βλέπω την Φενέρ στο δεύτερο παιχνίδι να χάνει με έναν ψηλό δε πας πουθενά, ακόμα και απέναντι στην Ρεάλ με τους αμπαλους που έχει μαζέψει...

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6301
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1865 στις: Απρίλιος 12, 2016, 09:46:01 μμ »
και οι ισπανοι ασυνηθιστα αστοχοι σημερα για τα δικα τους στανταρ... αλλα δεν εδειξαν κατι.. θεληση ή εστω ενεργεια...

Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1866 στις: Απρίλιος 12, 2016, 09:49:50 μμ »
Βλέπω την Φενέρ στο δεύτερο παιχνίδι να χάνει με έναν ψηλό δε πας πουθενά, ακόμα και απέναντι στην Ρεάλ με τους αμπαλους που έχει μαζέψει...

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk
Δεν έχει αμπαλους η ρεαλ. Μόνο στο 5 έχει πρόβλημα. Λίγο εύστοχη να είναι όμως και θα περάσει. Το φ4 είναι άλλη ιστορία. Εκεί μετράνε αλλά πράγματα. Ψυχή, χαρακτήρας κοκ
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1867 στις: Απρίλιος 12, 2016, 09:52:41 μμ »
και οι ισπανοι ασυνηθιστα αστοχοι σημερα για τα δικα τους στανταρ... αλλα δεν εδειξαν κατι.. θεληση ή εστω ενεργεια...

Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Η Φενέρ στο τέλος είχε σκάσει... ειδικά δε το πενταρι της... φαντάσου την Πέμπτη... αύριο λογικά θα έχουν μόνο σουτακια και ανάλυση του βίντεο... αλλά πιστεύω θα είναι πτωματα... και εκεί θα κερδίσει η Ρεάλ αυτή την εντύπωση έχω εγώ πως θα γίνει

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1868 στις: Απρίλιος 12, 2016, 09:53:19 μμ »
Δεν έχει αμπαλους η ρεαλ. Μόνο στο 5 έχει πρόβλημα. Λίγο εύστοχη να είναι όμως και θα περάσει. Το φ4 είναι άλλη ιστορία. Εκεί μετράνε αλλά πράγματα. Ψυχή, χαρακτήρας κοκ
Στο 5 εννοούσα...

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1869 στις: Απρίλιος 12, 2016, 09:55:01 μμ »
Η Φενέρ στο τέλος είχε σκάσει... ειδικά δε το πενταρι της... φαντάσου την Πέμπτη... αύριο λογικά θα έχουν μόνο σουτακια και ανάλυση του βίντεο... αλλά πιστεύω θα είναι πτωματα... και εκεί θα κερδίσει η Ρεάλ αυτή την εντύπωση έχω εγώ πως θα γίνει

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk
Κι εγώ αρκεί να της μπουν τα τρίποντα. Από την άλλη ο ζοτς θα βάλει και αντιτς στο 5 μεθαύριο. Ο ουντοχ είναι κτήνος. 33 λεπτά σήμερα. Λογικό να έχει σκάσει γιατί ήταν πολύ σκληρό ματς. Αν δεν μπουν όμως τα τρίποντα στη ρεαλ θα χάσει με 20
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6301
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1870 στις: Απρίλιος 12, 2016, 10:02:19 μμ »
ναι αν μπουν τα μεγαλα σουτ μπορει να τους παρει χτιζοντας διαφορες... ειναι κλασικη ομαδα που σουταρει πολλα τριποντα... αν οχι ισως δουμε ντερμπι με την κουραση στο τελος να παιζει το ρολο της. 

Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1871 στις: Απρίλιος 12, 2016, 10:07:53 μμ »
Και η Ρώσοι σήμερα δεν έπεισαν... περιμένω να δω και αύριο την Μπάρτσα παρόλο που ούτε αυτή δεν είναι καλά αν θα διαχειριστεί το ματς όπως πρέπει... αλλιώς δεν θα είναι απίθανο να το σηκώσει πάλι ο μπαρτζωκας...

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1872 στις: Απρίλιος 12, 2016, 10:10:27 μμ »
Όλοι εκτός από αστερα μπορούν να το σηκώνουν αν πάνε φ4. Όλοι όμως. 
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1873 στις: Απρίλιος 12, 2016, 10:15:15 μμ »
Όλοι εκτός από αστερα μπορούν να το σηκώνουν αν πάνε φ4. Όλοι όμως.
Αντικειμενικά αν δε το σηκώσει η Φενέρ ή η τσεσεκα θα είναι αποτυχία και για τους δύο... και γιατί έχουν δώσει λεφτά και γιατί το επίπεδο είναι χαμηλό... από τις δύο αυτές προτιμώ τους ρώσους... τώρα για τον Παναθηναϊκό να πω ότι αν περάσει εύκολα 3 0 ή 3 1 μετά θα ανέβουν οι ελπίδες κατακόρυφα λόγω ψυχολογίας και φανέλας... ίδωμεν αύριο

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1874 στις: Απρίλιος 12, 2016, 10:23:04 μμ »
Αντικειμενικά αν δε το σηκώσει η Φενέρ ή η τσεσεκα θα είναι αποτυχία και για τους δύο... και γιατί έχουν δώσει λεφτά και γιατί το επίπεδο είναι χαμηλό... από τις δύο αυτές προτιμώ τους ρώσους... τώρα για τον Παναθηναϊκό να πω ότι αν περάσει εύκολα 3 0 ή 3 1 μετά θα ανέβουν οι ελπίδες κατακόρυφα λόγω ψυχολογίας και φανέλας... ίδωμεν αύριο

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk
Τα μπατζε δεν παίζουν μπασκε

Η εικόνα των ομάδων και η φανέλα δείχνει ένα μοιρασμενο φ4 με οποίες ομάδες γίνει. Αυτή τη στιγμή οποία από τις 8 πλην αστερα περάσει μπορεί να το σηκώσει.

Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1875 στις: Απρίλιος 12, 2016, 10:38:46 μμ »
Η Φενέρμπαχτσε δεν με πείθει οτι μπορεί να το σηκώσει, ούτε καν να περάσει .
Η τσσκα είναι looser , αν περναγε δε ο Ολυμπιακός κι έπαιζαν πάλι μαζι τότε σίγουρα θα έχανε πάλι, νομίζω θα περάσει όμως .
Εχει δίκιο ο Θοδωρής , όλοι είναι πιθανοί πρωταθλητές .

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1876 στις: Απρίλιος 12, 2016, 10:45:04 μμ »
Aπό τη Φενέρ λείπει ο Βέσελι που είναι κομβικός και φαίνεται επηρεασμένη.
Συμφωνώ πάντως ότι είναι από τα πιο αμφίρροπα final-8..

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1877 στις: Απρίλιος 12, 2016, 11:25:19 μμ »
Aπό τη Φενέρ λείπει ο Βέσελι που είναι κομβικός και φαίνεται επηρεασμένη.
Συμφωνώ πάντως ότι είναι από τα πιο αμφίρροπα final-8..
Αυτά είναι δικαιολογίες για μένα... τους λείπει ένας παίκτης που τυχαία βρέθηκε στο 5 από το 5; η ομάδα του Ζοτς είναι με δύο σούπερ πενταδες... Εγώ πιστεύω ότι ο Ζοτς έφαγε δύο ισχυρά σοκ που δε τα πίστευε... Ένα ότι έφυγε από ΠΑΟ και δεύτερο ότι τον άφησε ο ιτουδης... συν ότι φαίνεται να μην έχει εκλιματιστη στην Τουρκία... Μπορεί να λέω και βλακείες αλλά σίγουρα δεν είναι ο ίδιος Ζοτς με του Παναθηναϊκού

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1878 στις: Απρίλιος 12, 2016, 11:42:15 μμ »
Δε συμφωνώ με τις υποθέσεις σου Δημήτρη.
Όταν ήρθε στην Ελλάδα, πήρε μια ομάδα μπαρουτοκαπνισμένη και την έκανε αποτελεσματική. Πρώτα είχε τον Μποντιρόγκα και μετά τον Διαμαντίδη. Τις 2 χρονιές που δεν είχε κανένα (2003 και 2004) δεν κατάφερε κάτι ιδιαίτερο (το μπάτζετ είχε πέσει λόγω Σπόρτιγκ).
Η Φενέρ είναι κλασσική νεοπλουτίστικη ομάδα. Δεν έχει τον παίκτη που θα τον κοιτάει στα μάτια και θα καταλαβαίνονται. Εδώ μέχρι πρόπερσι έπρεπε να παίζουν στην 5άδα δύο Τούρκοι. Ο Ζοτς το άλλαξε. Υπήρχε έτσι περίπτωση να πάρει ευρωπαϊκό τουρκική ομάδα; Δες την τεράστια αποτυχία του Ιβκοβιτς. Εν τω μεταξύ, το τουρκικό πρωτάθλημα παίζει να είναι πιο ανταγωνιστικό κι από την ίδια την Ευρωλίγκα (από το ισπανικό πάντως είναι σίγουρα).

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1879 στις: Απρίλιος 13, 2016, 09:17:04 πμ »
Μεχρι πριν το χθεσινό ματς εγώ είχα δηλώσει ότι θα περάσει η Ρεάλ. Μετά από αυτό που είδα χθες, έχω αρχίσει και αμφιβάλω.
Ο λόγος είναι ότι από τη στιγμή που η Ρεάλ δεν φοβίζει μέσα στη ρακέτα με κανέναν, δίνει την ευκαιρία στη Φενέρ να πιέσει στην περιφερειακή άμυνα τα τρίποντα.
Δεν μπορεί η Ρεάλ να έχει πάνω από 25-30% στα τρίποντα όταν όλα είναι με παίχτη κρεμασμένο πάνω στον σουτέρ.
Με τον καημένο τον γερο-Ρέγιες στο 5 για πάνω από το μισό ματς δεν πας πουθενά. O Αγιόν είναι ρολίστας του ενός τετάρτου το πολύ.
Απόδειξη αυτού είναι ότι ο Ζοτς είχε την άνεση να παίξει όλο το ματς με τον Σκοπιανό στο 4. Τόσο πολύ δεν φοβόταν την ρακέτα του. Ο Ούντοχ έφτανε και περίσσευε.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.