Αποστολέας Θέμα: H γωνια των sports  (Αναγνώστηκε 778374 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1840 στις: Απρίλιος 07, 2016, 07:31:32 μμ »
Έλα μωρή, ΖαλγκίριςΛαμποράλΚούτσαΡεάλ γεράαααααααααα.......................

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1841 στις: Απρίλιος 07, 2016, 08:15:52 μμ »
Έλα μωρή, ΖαλγκίριςΛαμποράλΚούτσαΡεάλ γεράαααααααααα.......................
Πάνο έλιωσα... πάντως πιστεύω ότι και να μείνει έξω δε τρέχει τίποτα αρκεί να μην λένε κάποιοι τραγικοί φταίει ο Σπανούλης... φταίει ο σφαιρο κτλ... Όπως είπε και ο πριντεζης ξέρουν τι φταίει και θα το φτιάξουν... δε πρέπει να υπάρχει πίεση από τον κόσμο... γιατί για μένα ο μπαρτζωκας ήταν πολύ καλός... τσάμπα τον έφαγαν...

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1842 στις: Απρίλιος 07, 2016, 08:34:04 μμ »
Μπαμ κι έξω με το πρώτο ματς, να μην έχουμε αγωνία και για τ' άλλα δύο........

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1843 στις: Απρίλιος 07, 2016, 10:00:47 μμ »
Και η μπαρτσα να έχανε , η μπαμπεργκ έκανε ζημιά.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1844 στις: Απρίλιος 07, 2016, 10:06:05 μμ »
Χαλαρά ρε σεις. Δίκαιος αποκλεισμός. Η ομάδα δικαιούται μια κακή χρόνια. Πάμε για του χρόνου ελπίζω με λιγότερα προβλήματα και υγεία πάνω από όλα.

Η επόμενη ευρωλιγκα με το νέο φορματ θα είναι υπεροχη
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1845 στις: Απρίλιος 07, 2016, 10:51:03 μμ »
δυνατα ζευγαρια!! μαρεσουν!!!

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6301
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1846 στις: Απρίλιος 07, 2016, 10:59:25 μμ »
Χαλαρά ρε σεις. Δίκαιος αποκλεισμός. Η ομάδα δικαιούται μια κακή χρόνια. Πάμε για του χρόνου ελπίζω με λιγότερα προβλήματα και υγεία πάνω από όλα.

Η επόμενη ευρωλιγκα με το νέο φορματ θα είναι υπεροχη
σωστος.... του χρονου ναι αλλο πραμα!

Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος reyad

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 94
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1847 στις: Απρίλιος 07, 2016, 11:52:18 μμ »
Δυσκολοι αγωνες,καλη ομαδα η Λαμποραλ.

Παμε να σπασουμε την εδρα!

Sent from my D5503 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1848 στις: Απρίλιος 08, 2016, 12:10:16 πμ »
Ο Παναθηναικος παντως βελτιωνεται αγωνα με τον αγωνα... σημερα ολο το παιχνιδι ημασταν μπροστα και στο τελευταιο 4λεπτο χασαμε το σκορ για πρωτη φορα... ελπιζω να μην διαλεξαμε αντιπαλο... το μονο κακο που ειδα ειναι οτι ειχαμε πολλα λαθη στην επιθεση και χαναμε ευκολα την μπαλα! παντως ο Τζορτζεβιτς εχει κανει τεραστια δουλεια! ασχετα αν δε φαινεται... ο ΠΑΟ πλεον δε παιζει με τον Διαμαντιδη... και οσα λεπτα περναει το 80% παιζει στην θεση 3... οταν ερχονται τα δυσκολα παιζει 1 η 2... μπορει να μην εχει σπασει τελειως τον δεσμο του ο Παναθηναικος με τον αρχηγο του... αλλα το εχει κανει σε μεγαλο ποσοστο και δεν εχει φανει τοσο μεγαλη η διαφορα τουλαχιστον στα ματια μου...  η οσο πιστευα οτι θα φαινεται... τουλαχιστον περσυ και προπερσυ χωρις Μητσο δεν υπηρχε ομαδα... τωρα υπαρχει και παιζει και καλα! προσπαθουνε απο τι διαβασα να δεσουν και τον ελιοτ... μια χαρα... ενα καλυτερο 5αρι θελω μονο στην θεση Κουζμιτς και του Χαντερ και ας κρατησει τον Ραντουλιτσα τον Παπαγιαννη που μαρεσει τρελα ο πιτσιρικας και να παρει εναν καλυτερο και να φυγουν οι αλλοι δυο... παντως οσο παιζει η ομαδα βλεπω φως...

εχω την εντυπωση οτι αμα ο Ολυμπιακος δεν ξεπερασει γρηγορα τον αποκλεισμο του και υπαρχει μουρμουρα θα εχει δυσκολο εργο στο πρωταθλημα... και οχι μονο στον τελικο...
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1849 στις: Απρίλιος 08, 2016, 06:32:23 πμ »
Ο παο είναι πολύ βελτιωμένος λόγω ουιλιαμς και αυτό του δίνει και ψυχολογία. Έχει φανέλα και έδρα και λογικά η σειρά θα είναι κλειστή και έχει πολλές πιθανότητες να σπάσει ένα ματς στην Ισπανία. Πολλά θα κριθουν από το αν κατεβάσει το ρυθμό στα ματς με τους Ισπανούς.

Όσο για εμάς η χρονιά χάλασε από τους πολλούς τραυματίες και την μη σωστή αντικατάσταση τους σε συνδυασμό με το ότι σπαν και πριντ είχαν μια δύσκολη χρόνια λόγω και εθνικής. Τώρα θέλει ξεκούραση και σωστή ανάλυση για την επόμενη χρονιά. Ο αποκλεισμός δεν είναι κάτι σημαντικό αν αναλυθεί σωστά. Αποκλειστηκαμε από χαζές ήττες με μπαμπεργκ και ζαλγκιρις. Ιδίως με μπαμπεργκ έξω που ήταν λάθος του προπονητή ο οποίος για μένα είναι ανεπαρκης και πρέπει να αλλάξει. Οι τελικοί είναι μια άλλη ιστορία. Ιδωμεν
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1850 στις: Απρίλιος 08, 2016, 09:18:21 πμ »
Διαφωνώ με την ανάλυσή σου Μπατμανάκο.

Άποψή μου είναι ότι το ρόστερ του Παναθηναϊκού μετά τις προσθήκες είναι πολύ ανώτερο συγκριτικά με τα αποτελέσματα που φέρνει και γι' αυτό ευθύνεται ο Τζόρτζεβιτς.

Νομίζω ότι είναι ένας νέος προπονητής με ταλέντο μεν, αλλά που μαθαίνει "στου κασίδη το κεφάλι" δε.
Εκτίμησή μου είναι ότι ο ΠΑΟ μπορεί εύκολα να πάρει τη σειρά με την Κάχα, λόγω φανέλας και προσωπικοτήτων, αλλά πρέπει να εμφανιστεί σοβαρός και προσηλωμένος.

Όχι σαν χθες δηλαδή, αυτό δεν ήταν μπάσκετ, ήταν εμετός. Όταν τρως 91 πόντους από τους αποκλεισμένους και ψάχνεις να βάλεις 92 για να κερδίσεις, στηριζόμενος στα γιουρούσια του ταλαντούχου Γουίλιαμς, δεν είναι μπάσκετ επιπέδου playoff...
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1851 στις: Απρίλιος 08, 2016, 09:29:32 πμ »
Διαφωνώ με την ανάλυσή σου Μπατμανάκο.

Άποψή μου είναι ότι το ρόστερ του Παναθηναϊκού μετά τις προσθήκες είναι πολύ ανώτερο συγκριτικά με τα αποτελέσματα που φέρνει και γι' αυτό ευθύνεται ο Τζόρτζεβιτς.

Νομίζω ότι είναι ένας νέος προπονητής με ταλέντο μεν, αλλά που μαθαίνει "στου κασίδη το κεφάλι" δε.
Εκτίμησή μου είναι ότι ο ΠΑΟ μπορεί εύκολα να πάρει τη σειρά με την Κάχα, λόγω φανέλας και προσωπικοτήτων, αλλά πρέπει να εμφανιστεί σοβαρός και προσηλωμένος.

Όχι σαν χθες δηλαδή, αυτό δεν ήταν μπάσκετ, ήταν εμετός. Όταν τρως 91 πόντους από τους αποκλεισμένους και ψάχνεις να βάλεις 92 για να κερδίσεις, στηριζόμενος στα γιουρούσια του ταλαντούχου Γουίλιαμς, δεν είναι μπάσκετ επιπέδου playoff...

συμφωνω. κι εγω θεωρω οτι ο τζορτζεβιτς δεν εχει προσφερει κατι ιδιαιτερο στον παναθηναικο ως τωρα. δεν εχει λυσει προβληματα που εχει απο την αρχη της χρονιας και ευτυχησε να παρει πολλες νικες στο τελος κυριως λογω του οτι ο γουιλιαμς ειναι πολυ καλος σκορερ και παιρνει πρωτοβουλιες. πολυ καλος παικτης. αλλα η ομαδα συνολικα ειναι underperformer. και αυτο ειναι θεμα του προπονητη της.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1852 στις: Απρίλιος 08, 2016, 09:36:52 πμ »
Αν δεν είχαμε τον ουίλιαμς η ομάδα μάλλον δε θα πέρναγε καν στους 8 ή θα έπεφτε πάνω στην ΤΣΣΚΑ.
Το πρώτο εκνευριστικό λάθος του Τζώρτζεβιτς ήταν το αρχικό στήσιμο της ομάδας, ιδίως στους ψηλούς. Ίσως να μην είχε και λεφτά αλλά οκ, από τον ξυλοκόπο τον Κούζμιτς βρίσκεις καλύτερους, πέραν του ότι πήρε δύο σχεδόν ίδιους ψηλούς.
Ο Σάλε έχει προσωπικότητα και τη βγάζει, η αύρα του μου θυμίζει λίγο τον Ζοτς, αλλά δε νοιώθω ότι έχει προσφέρει κάτι στην ομάδα σε τεχνικό επίπεδο.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1853 στις: Απρίλιος 08, 2016, 09:40:18 πμ »
Αν δεν είχαμε τον ουίλιαμς η ομάδα μάλλον δε θα πέρναγε καν στους 8 ή θα έπεφτε πάνω στην ΤΣΣΚΑ.
Το πρώτο εκνευριστικό λάθος του Τζώρτζεβιτς ήταν το αρχικό στήσιμο της ομάδας, ιδίως στους ψηλούς. Ίσως να μην είχε και λεφτά αλλά οκ, από τον ξυλοκόπο τον Κούζμιτς βρίσκεις καλύτερους, πέραν του ότι πήρε δύο σχεδόν ίδιους ψηλούς.
Ο Σάλε έχει προσωπικότητα και τη βγάζει, η αύρα του μου θυμίζει λίγο τον Ζοτς, αλλά δε νοιώθω ότι έχει προσφέρει κάτι στην ομάδα σε τεχνικό επίπεδο.

μπασκετικα η Καχα δειχνει καλυτερα στημενη ενω και ο Περασοβιτς δειχνει πολυ καλα δειγματα προπονητη. Αλλα η φανελα της ειναι μικρη. Το πρωτο ματς μεσα στην Ισπανια ειναι το πλεον κρισιμο και αν γινει εκει το σπασιμο της εδρας τοτε η Καχα καλυτερα να μην ερθει καν στην Αθηνα. Δεν θα αντεξει την πιεση. Στο πρωτο ματς πρεπει να τα δωσει ολα ο παο αν θελει να προκριθει.

οσο για τον Ζοτς θα αποκλειστει πανηγυρικα κατα τη γνωμη μου.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1854 στις: Απρίλιος 08, 2016, 09:47:07 πμ »
Μην ξεχνάμε ότι έχει βγάλει τελείως έξω τον διαναντιδη... και ότι όταν παίζει συνήθως είναι στο 3... και σε ελεύθερο ρόλο... χτες έχω την εντύπωση ότι στα μέσα της τρίτης περιόδου το άφησε επίτηδες το παιχνίδι... έτσι μου φάνηκε δηλαδή... ο σαριτς εκείνη την στιγμή είχε δύο πόντους ο γάλλος ήταν αποντος... και μετά από το τάιμ άουτ τους άφησε... βλέπω ότι στην άμυνα έχουν μάθει τον ραντουλιτσα που έχει κενό και πλέον τα φτερά κλείνουν καλύτερα και τον βοηθάνε... δε ξέρω εγώ πιστεύω ότι είναι οκ... και πατάει στα βήματα του ομπραντοβιτς... αν θυμάστε όταν είχε έρθει στις αρχές είχε φέρει τους δύο δεινόσαυρους και ψάχνοταν για αθλητικό 5... περίπου είναι σαν να βλέπω τα ίδια... και μην ξεχνάτε ότι πρόπερσι η Φενέρ ξεκίνησε με το ίδιο μοτίβο... τον ζοριτς και τον τούρκο που ήταν δεινόσαυροι... είναι τακτικοί τον σερβων αυτοί... έχει πίεση την διοίκηση και έριξε λεφτά έστω στο παρά πέντε... έχει πολύ καλό κλίμα στα αποδυτήρια... έχει ηρεμήσει τον Μήτσο έχει μαζέψει καλό ροστερ μην ξεχνάμε ότι έπαιζα με μπλουμς... δίνει χρόνο στον Παπαγιάννη... εγώ πιστεύω ότι δεν είναι κακός... έχει απλά ένα θέμα δίνει πολύ ελευθερία στους παίκτες... έτσι όπως έπαιζε εκείνος... δε μπορώ να το κρίνω αρνητικά αυτό... μην ξεχνάμε πάλι ότι είναι καινούργια ομάδα και ψάχνεται να βρει τον κορμό της... εγώ δεν τον βλέπω κακό...

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1855 στις: Απρίλιος 08, 2016, 09:50:03 πμ »
μπασκετικα η Καχα δειχνει καλυτερα στημενη ενω και ο Περασοβιτς δειχνει πολυ καλα δειγματα προπονητη. Αλλα η φανελα της ειναι μικρη. Το πρωτο ματς μεσα στην Ισπανια ειναι το πλεον κρισιμο και αν γινει εκει το σπασιμο της εδρας τοτε η Καχα καλυτερα να μην ερθει καν στην Αθηνα. Δεν θα αντεξει την πιεση. Στο πρωτο ματς πρεπει να τα δωσει ολα ο παο αν θελει να προκριθει.

οσο για τον Ζοτς θα αποκλειστει πανηγυρικα κατα τη γνωμη μου.

Συμφωνώ για Ζοτς, διαφωνώ για το κρίσιμο παιχνίδι. Εγώ πιστεύω ότι το πρώτο θα είναι αναγνωριστικό και θεωρώ πιο πιθανό να το χάσει ο ΠΑΟ.
Εκτιμώ ότι θα χτυπήσει το δεύτερο και αν το πάρει μετά θα κάνει σκούπα.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1856 στις: Απρίλιος 08, 2016, 09:58:36 πμ »
Ο Περάσοβιτς είναι καλός προπονητής, η Λαμποράλ όμως θεωρώ ότι είναι χειρότερη από αυτό που δειχνει.
Απλά είναι μυστήριο ο Παναθηναϊκός. Αν είχαμε Ζοτς ήταν δεδομένο ότι θα χτυπούσαμε όλες της τις αδυναμίες και θα περνάγαμε. Τώρα δεν ξέρω σε τι επίπεδο θα ετοιμάσει ο άλλος την ομάδα.

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1857 στις: Απρίλιος 08, 2016, 10:06:35 πμ »
Κρίμα για τον μπασκετικό Ολυμπιακό.

Άξιζε κάτι καλύτερο, αδίκησε τον εαυτό του.




Τρελαίνομαι με αυτά που ακούω και διαβάζω για τον Ουίλιαμς.
Λες και ήρθε ο Τζόρνταν, ο Μεσσίας.
Και τον παρακαλάνε να υπογράψει για 1.500.000€

Ρε έχετε τρελαθεί? :prayer: :prayer: :prayer:
Είναι 27 και έχει χάσει 2 ολόκληρες σεζόν και σχεδόν μια ακόμη. Μία από γόνατο, μία από αχίλλειο και 60 παιχνίδια εξαιτίας ώμου.
Αυτός είναι ο επόμενος franchise player?
Στα 27 έχει παίξει πόσο επαγγελματικό μπάσκετ? 3 σεζόν...
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1858 στις: Απρίλιος 08, 2016, 10:50:16 πμ »
Το είπες μόνος σου. Λόγω τραυματισμών δεν έχει προλάβει να παίξει το μπάσκετ που ενδεχομένως μπορεί, και πιστεύω οτι μπορεί να παίξει καλό μπάσκετ.
Ο επόμενος Jordan δεν είναι, αλλά όταν δίνεις 2 μύρια στον Καλάθη (ποιόν Καλάθη ντε;), πιστεύω ότι ο Ουίλιαμς εύκολα το βρίσκει το συμβολαιάκι στο 1,5 στην Ευρώπη.
Και θα το βρει, αν όχι από τον Παναθηναϊκό από κάποιον άλλο σίγουρα.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1859 στις: Απρίλιος 08, 2016, 11:14:37 πμ »