Αποστολέας Θέμα: H γωνια των sports  (Αναγνώστηκε 778374 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1760 στις: Φεβρουάριος 28, 2016, 10:02:36 μμ »
Μπράβο στον Ολυμπιακό για το πρωτάθλημα!
Πάντως με την ομάδα μου τον ΠΑΟΚ στο κύπελλο νομίζω δε θα περάσει ...
αντικειμενικά μιλώντας ... πάντα ... χα χα χα

Νίκο σου μιλάω εν τιμή, επειδή έχω μεγάλη συμπάθεια στον ΠΑΟΚ(blackbird peace mate) καθότι βόρειος κατά το ήμισυ, με στενοχωρεί που δεν είναι πιο ανταγωνιστικός. Μετά τον Ολυμπιακό, είναι ξεκάθαρα η ομάδα με την διοίκηση που προσπαθεί περισσότερο. Λάθος επιλογές ίσως.
Όσο για το κύπελλο, αν είναι να το σηκώσετε, τότε ας μας περάσετε. Αλλιώς αφήστε το σε μας που έχουμε ειδίκευση στις κούπες ;) :D


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος omegasnik

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3142
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1761 στις: Φεβρουάριος 28, 2016, 10:11:06 μμ »

Νίκο σου μιλάω εν τιμή, επειδή έχω μεγάλη συμπάθεια στον ΠΑΟΚ(blackbird peace mate) καθότι βόρειος κατά το ήμισυ, με στενοχωρεί που δεν είναι πιο ανταγωνιστικός. Μετά τον Ολυμπιακό, είναι ξεκάθαρα η ομάδα με την διοίκηση που προσπαθεί περισσότερο. Λάθος επιλογές ίσως.
Όσο για το κύπελλο, αν είναι να το σηκώσετε, τότε ας μας περάσετε. Αλλιώς αφήστε το σε μας που έχουμε ειδίκευση στις κούπες ;) :D




Sent from my iPhone using Tapatalk
ΑΚΑ justnik
όποιος πρόλαβε ...

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1762 στις: Φεβρουάριος 28, 2016, 10:14:17 μμ »
Ο Κάρυ δεν είναι αυθύπαρκτος. Προπονητής του είναι ο μεγαλύτερος τριποντάκιας του ΝΒΑ.

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1763 στις: Φεβρουάριος 28, 2016, 10:39:34 μμ »


.

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1764 στις: Φεβρουάριος 28, 2016, 11:52:25 μμ »
Κοιτάξτε τι έβαλε ο καραγκιόζης


http://youtu.be/fEa4eql3Imc


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος corsair1965

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1559
  • Χάρης
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1765 στις: Φεβρουάριος 29, 2016, 02:41:34 πμ »
Νίκο σου μιλάω εν τιμή, επειδή έχω μεγάλη συμπάθεια στον ΠΑΟΚ(blackbird peace mate) καθότι βόρειος κατά το ήμισυ, με στενοχωρεί που δεν είναι πιο ανταγωνιστικός. Μετά τον Ολυμπιακό, είναι ξεκάθαρα η ομάδα με την διοίκηση που προσπαθεί περισσότερο. Λάθος επιλογές ίσως.
Όσο για το κύπελλο, αν είναι να το σηκώσετε, τότε ας μας περάσετε. Αλλιώς αφήστε το σε μας που έχουμε ειδίκευση στις κούπες ;) :D

Γιάννη ορμώμενος από το σχόλιο σου, μπαίνω στον πειρασμό ως ΠΑΟΚτσής να κάνω κι εγώ ένα σχόλιο, γιατί διαβάζω με πολλή προσοχή τόσες μέρες ό,τι έχει γραφτεί και παρόλο που μπήκα στον πειρασμό δε σχολίασα τίποτα.....μερικές σκόρπιες σκέψεις λοιπόν. Απλά συγχωρέστε με που θα τα πω λίγο μπερδεμένα - είναι και αργά.
Επειδή και στο ποδόσφαιρο δυστυχώς ισχύουν τα μαθηματικά (πείτε τα οικονομικά) και επειδή στα μαθηματικά δε γίνονται μαγικά, ούτε όταν μιλάμε για ποδόσφαιρο -ειδικά για Ελληνικό ποδόσφαιρο..Έχουμε και λέμε λοιπόν....τόσα χρόνια δικαίως ή αδίκως  ο Ολυμπιακός παίρνει συνεχώς το πρωτάθλημα και μέσω της συμμετοχής του τουλάχιστον μέχρι την πρώτη φάση των ομίλων, αυτό του αποφέρει ένα σεβαστότατο ποσό - ας πούμε 25μύρια κάθε χρόνο το λιγότερο. Συν τα έσοδα από πωλήσεις παικτών. Αυτά λοιπόν που βάζει στα ταμεία του ο Ολυμπιακός καμιά ελληνική ομάδα δεν τολμάει ούτε καν να τα ονειρευτεί.
Ας πάρουμε λοιπόν τον ΠΑΟΚ του Σαββίδη....λόγω του financial fair play του είναι αδύνατον (και να θέλει, που δεν ξέρω αν θέλει) να ξοδέψει τα λεφτά που μπορεί να ξοδέψει ο Ολυμπιακός, γιατί απλά απαγορεύεται. Σε μιά σοβαρή χώρα που έχει ένα σοβαρό πρωτάθλημα, επειδή μιλάμε για ποδόσφαιρο, υπήρχε μια κάποια πιθανότητα έστω  και με πενιχρά οικονομικά (σε σχέση με μεγαλύτερα σωματεία) κάτι να γινόταν - στην Ελλάδα δε γίνεται με τίποτα.Τρανό παράδειγμα η Λέστερ του φίλου μας του Ρανιέρι....Το  γιατί δεν μπορεί να συμβεί αυτό και στη χώρα μας δε χρειάζεται να το αναλύσουμε. Όλοι ξέρουν το γιατί. Το έγραψαν κι άλλοι. Στην κακή της μέρα η ομάδα μου θα χάσει - η δική σου δε θα χάσει ποτέ, εκτός αν όλα έχουν κριθεί. Περιμένω κάποιες  "στραβές"  από εδώ και πέρα για να είμαι ειλικρινής.Επειδή μέχρι πριν φύγω στο εξωτερικό έπαιζα μπάλλα, θα σου πω κάτι απλό....ο ποδοσφαιριστής δεν είναι χαζός. Ξέρει από το πρώτο λεπτό σε ποιόν αγώνα θα αδικηθεί και σε ποιόν θα ευνοηθεί και πράττει ανάλογα κατά τη διάρκεια του εκάστοτε αγώνα.
Ας πάμε τώρα στον πρωταθλητή και φέτος Ολυμπιακό. ’ξια και δίκαια το πήρε, αλλά ρε παιδί μου αυτή η πρεμούρα του να διατηρήσουμε το αήτητο, πέρα από τους φίλους των άλλων ομάδων, είμαι σίγουρος ότι πειράζει και πολλούς από εσάς. ’λλωστε ο φίλος του Ολυμπιακού ξέρει ότι θα το πάρει και του χρόνου και του παραχρόνου...Η Ευρώπη τον καίει και εκεί δυστυχώς για όλους μας δεν μπορεί να κάνει το βήμα παραπάνω. Ο λόγος απλός: Μη ανταγωνιστικό πρωτάθλημα. Όταν το παίρνεις από το Γενάρη, άντε βάλε τον ποδοσφαιριστή να λιώσει στην προπόνηση και να είναι στην ετοιμότητα που ήταν, μέχρι πριν και μαθηματικά να  το σιγουρέψει. Το ίδιο δυστυχώς συμβαίνει και με τους οπαδούς του, που για μένα μοιάζουν πολύ με αυτούς της ομάδας μου. Θα εξηγήσω παρακάτω τί εννοώ.
Ο Ολυμπιακός του Σίλβα απέτυχε στους δύο κρισιμότερους αγώνες της χρονιάς, που μάλιστα ήταν και οι δύο εντός έδρας, να πάρει αυτό που ήθελε. Αν λοιπόν ήμουν Ολυμπιακός θα ήμουν μέσα στα νεύρα μου. Όμως θα ανεχόμουν απόλυτα την οποιαδήποτε καζούρα. Και να εξηγήσω γιατί. Πολύ απλά σάτιρα και καζούρα κάνεις στην κυβέρνηση - όχι στην αντιπολίτευση. Πλάκα θα κάνεις στον οπαδό της μεγάλης ομάδας και όχι στον οπαδό του Νιώνιου και της Χαλκηδόνας (Ατρόμητος και καλά).
Είχα την τύχη να βρεθώ σε αρκετούς αγώνες τσου-λου στο Καραισκάκη τα τελευταία χρόνια και ως φίλος του ΠΑΟΚ, αλλά και του ποδοσφαίρου με ενόχλησε αφάνταστα αυτή η αηδία με τα μεγάφωνα που τείνουν να αντικαταστήσουν το μεγάλο κόσμο της ομάδας σας. Αν γίνει αύριο το ίδιο στην Τούμπα, να ᾽σαι σίγουρος ότι δε θα ξαναγίνει, γιατί θα πέσουν να τους φάνε με το επιχείρημα " Αν είναι να φωνάζετε εσείς από τα μεγάφωνα, εμάς τί μας θέλετε". Επειδή όπως είπα πιστεύω ότι είμαστε ίδιοι, θεωρώ ότι απλά εσείς μη όντες σε ιδιαίτερη εγρήγορση, σας έχει πάρει ο ύπνος και δεν αντιδράτε (οι περισσότεροι).
Και κάτι τελευταίο περί μη εγρήγορσης και όντες σε κατάσταση "αφού το παίρνω συνέχεια τί να ασχολούμαι".
Ο σοβαρός Ολυμπιακός φίλος ή οπαδός δεν μπορεί να ανέχεται ρε μάγκες να τον εκπροσωπούν  οι μπάρμπα Σάββες  και οι Καραπαπάδες!!
Έλεος δηλαδή!!! Η μισή Ελλάδα είναι Ολυμπιακός!!! Βρείτε έναν σοβαρό άνθρωπο και πετάξτε έξω αυτούς τους καραγκιόζηδες!!! Ειδικά για τον γερομπαρμπα - Σάββα δεν τολμώ να πιστέψω ότι είναι εκεί λόγω του γιού του....
Είναι μερικές σκόρπιες σκέψεις από έναν άνθρωπο που έχει δει να έρχονται 5,000 Ολυμπιακοί στην Τούμπα και να κατεβαίνουμε 5,000 ΠΑΟΚτσήδες στο Καραισκάκη και να βλέπουμε παρεούλα τα παιχνίδια. Ενός ανθρώπου που έχει φωτο με τον Υβ, με το Βιέρα, με το Σιώκο και το Δεληκάρη, όταν η ομάδα σας δε φοβόταν κανέναν (γιατί φυσικά δεν υπήρχε λόγος) και έμενε στο Electra στην Αριστοτέλους....τότε που τα οικονομικά δεν έπαιζαν και τόσο ρόλο και τα πρωταθλήματα αν μη τί άλλο ήταν πιο καθαρά από τα σημερινά.
Ευχαριστώ από καρδιάς που με ανεχτήκατε. Δε θα μπω σε διάλογο, παρά μόνο αν κάπoιος δεν έχει καταλάβει κάτι και χρειάζεται διευκρίνηση αυτών που έγραψα.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 29, 2016, 02:59:43 πμ από corsair1965 »
χο χο χο!

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1766 στις: Φεβρουάριος 29, 2016, 11:47:16 πμ »
Συμφωνώ σε πάρα πολλά. Και για τον μπαρμπα-Σάββα και για την πρεμούρα του αήττητου και για την εύνοια των μεγάλων ομάδων και γενικά το σχόλιό σου είναι άξιο για βάση συζήτησης. Εγώ να δεις πως θέλω να μπορούμε να πηγαίνουμε στο γήπεδο όλοι μαζί ανεξαρτήτως ομάδας. Όσο για την πλάκα, σαφώς και είναι καλοδεχούμενη, καλοδεχούμενη όμως πρέπει να είναι και η απάντηση. Το όλο θέμα εδώ ξεκίνησε γιατί τα όρια της πλάκας και της "κακίας" προφανώς είναι διαφορετικά για τον καθένα ;)

Διευκρίνηση προς αποφυγή παρεξηγήσεων. Η λέξη κακία μπήκε εντός εισαγωγικών, γιατί δεν χαρακτηρίζει κανέναν ως άνθρωπο, αλλά τα συγκεκριμένα σχόλια.


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος omegasnik

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3142
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1767 στις: Φεβρουάριος 29, 2016, 11:56:06 πμ »
Γιάννη ορμώμενος από το σχόλιο σου, μπαίνω στον πειρασμό ως ΠΑΟΚτσής να κάνω κι εγώ ένα σχόλιο, γιατί διαβάζω με πολλή προσοχή τόσες μέρες ό,τι έχει γραφτεί και παρόλο που μπήκα στον πειρασμό δε σχολίασα τίποτα.....μερικές σκόρπιες σκέψεις λοιπόν. Απλά συγχωρέστε με που θα τα πω λίγο μπερδεμένα - είναι και αργά.
Επειδή και στο ποδόσφαιρο δυστυχώς ισχύουν τα μαθηματικά (πείτε τα οικονομικά) και επειδή στα μαθηματικά δε γίνονται μαγικά, ούτε όταν μιλάμε για ποδόσφαιρο -ειδικά για Ελληνικό ποδόσφαιρο..Έχουμε και λέμε λοιπόν....τόσα χρόνια δικαίως ή αδίκως  ο Ολυμπιακός παίρνει συνεχώς το πρωτάθλημα και μέσω της συμμετοχής του τουλάχιστον μέχρι την πρώτη φάση των ομίλων, αυτό του αποφέρει ένα σεβαστότατο ποσό - ας πούμε 25μύρια κάθε χρόνο το λιγότερο. Συν τα έσοδα από πωλήσεις παικτών. Αυτά λοιπόν που βάζει στα ταμεία του ο Ολυμπιακός καμιά ελληνική ομάδα δεν τολμάει ούτε καν να τα ονειρευτεί.
Ας πάρουμε λοιπόν τον ΠΑΟΚ του Σαββίδη....λόγω του financial fair play του είναι αδύνατον (και να θέλει, που δεν ξέρω αν θέλει) να ξοδέψει τα λεφτά που μπορεί να ξοδέψει ο Ολυμπιακός, γιατί απλά απαγορεύεται. Σε μιά σοβαρή χώρα που έχει ένα σοβαρό πρωτάθλημα, επειδή μιλάμε για ποδόσφαιρο, υπήρχε μια κάποια πιθανότητα έστω  και με πενιχρά οικονομικά (σε σχέση με μεγαλύτερα σωματεία) κάτι να γινόταν - στην Ελλάδα δε γίνεται με τίποτα.Τρανό παράδειγμα η Λέστερ του φίλου μας του Ρανιέρι....Το  γιατί δεν μπορεί να συμβεί αυτό και στη χώρα μας δε χρειάζεται να το αναλύσουμε. Όλοι ξέρουν το γιατί. Το έγραψαν κι άλλοι. Στην κακή της μέρα η ομάδα μου θα χάσει - η δική σου δε θα χάσει ποτέ, εκτός αν όλα έχουν κριθεί. Περιμένω κάποιες  "στραβές"  από εδώ και πέρα για να είμαι ειλικρινής.Επειδή μέχρι πριν φύγω στο εξωτερικό έπαιζα μπάλλα, θα σου πω κάτι απλό....ο ποδοσφαιριστής δεν είναι χαζός. Ξέρει από το πρώτο λεπτό σε ποιόν αγώνα θα αδικηθεί και σε ποιόν θα ευνοηθεί και πράττει ανάλογα κατά τη διάρκεια του εκάστοτε αγώνα.
Ας πάμε τώρα στον πρωταθλητή και φέτος Ολυμπιακό. ’ξια και δίκαια το πήρε, αλλά ρε παιδί μου αυτή η πρεμούρα του να διατηρήσουμε το αήτητο, πέρα από τους φίλους των άλλων ομάδων, είμαι σίγουρος ότι πειράζει και πολλούς από εσάς. ’λλωστε ο φίλος του Ολυμπιακού ξέρει ότι θα το πάρει και του χρόνου και του παραχρόνου...Η Ευρώπη τον καίει και εκεί δυστυχώς για όλους μας δεν μπορεί να κάνει το βήμα παραπάνω. Ο λόγος απλός: Μη ανταγωνιστικό πρωτάθλημα. Όταν το παίρνεις από το Γενάρη, άντε βάλε τον ποδοσφαιριστή να λιώσει στην προπόνηση και να είναι στην ετοιμότητα που ήταν, μέχρι πριν και μαθηματικά να  το σιγουρέψει. Το ίδιο δυστυχώς συμβαίνει και με τους οπαδούς του, που για μένα μοιάζουν πολύ με αυτούς της ομάδας μου. Θα εξηγήσω παρακάτω τί εννοώ.
Ο Ολυμπιακός του Σίλβα απέτυχε στους δύο κρισιμότερους αγώνες της χρονιάς, που μάλιστα ήταν και οι δύο εντός έδρας, να πάρει αυτό που ήθελε. Αν λοιπόν ήμουν Ολυμπιακός θα ήμουν μέσα στα νεύρα μου. Όμως θα ανεχόμουν απόλυτα την οποιαδήποτε καζούρα. Και να εξηγήσω γιατί. Πολύ απλά σάτιρα και καζούρα κάνεις στην κυβέρνηση - όχι στην αντιπολίτευση. Πλάκα θα κάνεις στον οπαδό της μεγάλης ομάδας και όχι στον οπαδό του Νιώνιου και της Χαλκηδόνας (Ατρόμητος και καλά).
Είχα την τύχη να βρεθώ σε αρκετούς αγώνες τσου-λου στο Καραισκάκη τα τελευταία χρόνια και ως φίλος του ΠΑΟΚ, αλλά και του ποδοσφαίρου με ενόχλησε αφάνταστα αυτή η αηδία με τα μεγάφωνα που τείνουν να αντικαταστήσουν το μεγάλο κόσμο της ομάδας σας. Αν γίνει αύριο το ίδιο στην Τούμπα, να ᾽σαι σίγουρος ότι δε θα ξαναγίνει, γιατί θα πέσουν να τους φάνε με το επιχείρημα " Αν είναι να φωνάζετε εσείς από τα μεγάφωνα, εμάς τί μας θέλετε". Επειδή όπως είπα πιστεύω ότι είμαστε ίδιοι, θεωρώ ότι απλά εσείς μη όντες σε ιδιαίτερη εγρήγορση, σας έχει πάρει ο ύπνος και δεν αντιδράτε (οι περισσότεροι).
Και κάτι τελευταίο περί μη εγρήγορσης και όντες σε κατάσταση "αφού το παίρνω συνέχεια τί να ασχολούμαι".
Ο σοβαρός Ολυμπιακός φίλος ή οπαδός δεν μπορεί να ανέχεται ρε μάγκες να τον εκπροσωπούν  οι μπάρμπα Σάββες  και οι Καραπαπάδες!!
Έλεος δηλαδή!!! Η μισή Ελλάδα είναι Ολυμπιακός!!! Βρείτε έναν σοβαρό άνθρωπο και πετάξτε έξω αυτούς τους καραγκιόζηδες!!! Ειδικά για τον γερομπαρμπα - Σάββα δεν τολμώ να πιστέψω ότι είναι εκεί λόγω του γιού του....
Είναι μερικές σκόρπιες σκέψεις από έναν άνθρωπο που έχει δει να έρχονται 5,000 Ολυμπιακοί στην Τούμπα και να κατεβαίνουμε 5,000 ΠΑΟΚτσήδες στο Καραισκάκη και να βλέπουμε παρεούλα τα παιχνίδια. Ενός ανθρώπου που έχει φωτο με τον Υβ, με το Βιέρα, με το Σιώκο και το Δεληκάρη, όταν η ομάδα σας δε φοβόταν κανέναν (γιατί φυσικά δεν υπήρχε λόγος) και έμενε στο Electra στην Αριστοτέλους....τότε που τα οικονομικά δεν έπαιζαν και τόσο ρόλο και τα πρωταθλήματα αν μη τί άλλο ήταν πιο καθαρά από τα σημερινά.
Ευχαριστώ από καρδιάς που με ανεχτήκατε. Δε θα μπω σε διάλογο, παρά μόνο αν κάπoιος δεν έχει καταλάβει κάτι και χρειάζεται διευκρίνηση αυτών που έγραψα.

ΣΥΜΦΩΝΩ κατά 99,99% ... ( μην είμαστε και απόλυτοι!)
Ρε οι ΠΑΟΚτζήδες είναι τα καλύτερα παιδιά!
ΑΚΑ justnik
όποιος πρόλαβε ...

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1768 στις: Φεβρουάριος 29, 2016, 12:08:26 μμ »
Γιάννη ορμώμενος από το σχόλιο σου, μπαίνω στον πειρασμό ως ΠΑΟΚτσής να κάνω κι εγώ ένα σχόλιο, γιατί διαβάζω με πολλή προσοχή τόσες μέρες ό,τι έχει γραφτεί και παρόλο που μπήκα στον πειρασμό δε σχολίασα τίποτα.....μερικές σκόρπιες σκέψεις λοιπόν. Απλά συγχωρέστε με που θα τα πω λίγο μπερδεμένα - είναι και αργά.
Επειδή και στο ποδόσφαιρο δυστυχώς ισχύουν τα μαθηματικά (πείτε τα οικονομικά) και επειδή στα μαθηματικά δε γίνονται μαγικά, ούτε όταν μιλάμε για ποδόσφαιρο -ειδικά για Ελληνικό ποδόσφαιρο..Έχουμε και λέμε λοιπόν....τόσα χρόνια δικαίως ή αδίκως  ο Ολυμπιακός παίρνει συνεχώς το πρωτάθλημα και μέσω της συμμετοχής του τουλάχιστον μέχρι την πρώτη φάση των ομίλων, αυτό του αποφέρει ένα σεβαστότατο ποσό - ας πούμε 25μύρια κάθε χρόνο το λιγότερο. Συν τα έσοδα από πωλήσεις παικτών. Αυτά λοιπόν που βάζει στα ταμεία του ο Ολυμπιακός καμιά ελληνική ομάδα δεν τολμάει ούτε καν να τα ονειρευτεί.
Ας πάρουμε λοιπόν τον ΠΑΟΚ του Σαββίδη....λόγω του financial fair play του είναι αδύνατον (και να θέλει, που δεν ξέρω αν θέλει) να ξοδέψει τα λεφτά που μπορεί να ξοδέψει ο Ολυμπιακός, γιατί απλά απαγορεύεται. Σε μιά σοβαρή χώρα που έχει ένα σοβαρό πρωτάθλημα, επειδή μιλάμε για ποδόσφαιρο, υπήρχε μια κάποια πιθανότητα έστω  και με πενιχρά οικονομικά (σε σχέση με μεγαλύτερα σωματεία) κάτι να γινόταν - στην Ελλάδα δε γίνεται με τίποτα.Τρανό παράδειγμα η Λέστερ του φίλου μας του Ρανιέρι....Το  γιατί δεν μπορεί να συμβεί αυτό και στη χώρα μας δε χρειάζεται να το αναλύσουμε. Όλοι ξέρουν το γιατί. Το έγραψαν κι άλλοι. Στην κακή της μέρα η ομάδα μου θα χάσει - η δική σου δε θα χάσει ποτέ, εκτός αν όλα έχουν κριθεί. Περιμένω κάποιες  "στραβές"  από εδώ και πέρα για να είμαι ειλικρινής.Επειδή μέχρι πριν φύγω στο εξωτερικό έπαιζα μπάλλα, θα σου πω κάτι απλό....ο ποδοσφαιριστής δεν είναι χαζός. Ξέρει από το πρώτο λεπτό σε ποιόν αγώνα θα αδικηθεί και σε ποιόν θα ευνοηθεί και πράττει ανάλογα κατά τη διάρκεια του εκάστοτε αγώνα.
Ας πάμε τώρα στον πρωταθλητή και φέτος Ολυμπιακό. ’ξια και δίκαια το πήρε, αλλά ρε παιδί μου αυτή η πρεμούρα του να διατηρήσουμε το αήτητο, πέρα από τους φίλους των άλλων ομάδων, είμαι σίγουρος ότι πειράζει και πολλούς από εσάς. ’λλωστε ο φίλος του Ολυμπιακού ξέρει ότι θα το πάρει και του χρόνου και του παραχρόνου...Η Ευρώπη τον καίει και εκεί δυστυχώς για όλους μας δεν μπορεί να κάνει το βήμα παραπάνω. Ο λόγος απλός: Μη ανταγωνιστικό πρωτάθλημα. Όταν το παίρνεις από το Γενάρη, άντε βάλε τον ποδοσφαιριστή να λιώσει στην προπόνηση και να είναι στην ετοιμότητα που ήταν, μέχρι πριν και μαθηματικά να  το σιγουρέψει. Το ίδιο δυστυχώς συμβαίνει και με τους οπαδούς του, που για μένα μοιάζουν πολύ με αυτούς της ομάδας μου. Θα εξηγήσω παρακάτω τί εννοώ.
Ο Ολυμπιακός του Σίλβα απέτυχε στους δύο κρισιμότερους αγώνες της χρονιάς, που μάλιστα ήταν και οι δύο εντός έδρας, να πάρει αυτό που ήθελε. Αν λοιπόν ήμουν Ολυμπιακός θα ήμουν μέσα στα νεύρα μου. Όμως θα ανεχόμουν απόλυτα την οποιαδήποτε καζούρα. Και να εξηγήσω γιατί. Πολύ απλά σάτιρα και καζούρα κάνεις στην κυβέρνηση - όχι στην αντιπολίτευση. Πλάκα θα κάνεις στον οπαδό της μεγάλης ομάδας και όχι στον οπαδό του Νιώνιου και της Χαλκηδόνας (Ατρόμητος και καλά).
Είχα την τύχη να βρεθώ σε αρκετούς αγώνες τσου-λου στο Καραισκάκη τα τελευταία χρόνια και ως φίλος του ΠΑΟΚ, αλλά και του ποδοσφαίρου με ενόχλησε αφάνταστα αυτή η αηδία με τα μεγάφωνα που τείνουν να αντικαταστήσουν το μεγάλο κόσμο της ομάδας σας. Αν γίνει αύριο το ίδιο στην Τούμπα, να ᾽σαι σίγουρος ότι δε θα ξαναγίνει, γιατί θα πέσουν να τους φάνε με το επιχείρημα " Αν είναι να φωνάζετε εσείς από τα μεγάφωνα, εμάς τί μας θέλετε". Επειδή όπως είπα πιστεύω ότι είμαστε ίδιοι, θεωρώ ότι απλά εσείς μη όντες σε ιδιαίτερη εγρήγορση, σας έχει πάρει ο ύπνος και δεν αντιδράτε (οι περισσότεροι).
Και κάτι τελευταίο περί μη εγρήγορσης και όντες σε κατάσταση "αφού το παίρνω συνέχεια τί να ασχολούμαι".
Ο σοβαρός Ολυμπιακός φίλος ή οπαδός δεν μπορεί να ανέχεται ρε μάγκες να τον εκπροσωπούν  οι μπάρμπα Σάββες  και οι Καραπαπάδες!!
Έλεος δηλαδή!!! Η μισή Ελλάδα είναι Ολυμπιακός!!! Βρείτε έναν σοβαρό άνθρωπο και πετάξτε έξω αυτούς τους καραγκιόζηδες!!! Ειδικά για τον γερομπαρμπα - Σάββα δεν τολμώ να πιστέψω ότι είναι εκεί λόγω του γιού του....
Είναι μερικές σκόρπιες σκέψεις από έναν άνθρωπο που έχει δει να έρχονται 5,000 Ολυμπιακοί στην Τούμπα και να κατεβαίνουμε 5,000 ΠΑΟΚτσήδες στο Καραισκάκη και να βλέπουμε παρεούλα τα παιχνίδια. Ενός ανθρώπου που έχει φωτο με τον Υβ, με το Βιέρα, με το Σιώκο και το Δεληκάρη, όταν η ομάδα σας δε φοβόταν κανέναν (γιατί φυσικά δεν υπήρχε λόγος) και έμενε στο Electra στην Αριστοτέλους....τότε που τα οικονομικά δεν έπαιζαν και τόσο ρόλο και τα πρωταθλήματα αν μη τί άλλο ήταν πιο καθαρά από τα σημερινά.
Ευχαριστώ από καρδιάς που με ανεχτήκατε. Δε θα μπω σε διάλογο, παρά μόνο αν κάπoιος δεν έχει καταλάβει κάτι και χρειάζεται διευκρίνηση αυτών που έγραψα.

καταρχην να πω οτι συμφωνω σε πολλα και ειναι οντως βαση συζητησης. μια διευκρινιση μονο για το θεμα του τυπου με το μεγαφωνο. αυτο εχει συμβει για αλλους λογους, οχι για να ακουγεται αυτος και οχι ο κοσμος. ο τυπος δινει τα συνθηματα για την θ7 η οποια ειναι τεραστια σε μεγεθος πλεον, καταλαμβανει ολο το πεταλο και επειδη γινεται τελειως χαβρα εκει, εχουν βαλει αυτον για να συντονιζει. οταν δεν εχει κοσμο αρκετο το γηπεδο, ειναι πραγματικα αντιαισθητικο και για μας τους ιδιους. εχει συζητηθει αλλα λυση δε βρισκεται. τις παλιες καλες μερες η θ7 ειχε καποιους 'αρχηγους' και δινανε αυτοι το start για συνθηματα με μεγαφωνα χειρος που πλεον δεν θα εκανε τιποτε εκει μεσα. τωρα εχουν βαλει ενα μλκα να συντονιζει τον κοσμο και το κανει συνεχεια σε βαθμο εκνευριστικο και για μας. αλλα δεν ειναι για να υποκαταστησει τις φωνες του κοσμου αλλα για να ξεκιναει τα συνθηματα. Μετα την μετατροπη του γηπεδου η αληθεια ειναι οτι εχει αλλαξει σημαντικα και ο κοσμος που παει γηπεδο παντως. εχει γινει πιο λαιτ η κατασταση εκτος απο τα ντερμπι κλπ. αυτο νομιζω οτι ειναι λογικο. και θα το δειτε και εσεις οταν με το καλο φτιαξει το γηπεδο ο σαββιδης. οι μαλαματινες, οι γκαου, οι μπαχαλακηδες θα αρχισουν να περιοριζονται σημαντικα. ειναι νομοτελειακο. παντως ναι συμφωνω, ειναι σπαστικος ο τυπος. εμενα επισης με ενοχλουν και πολλα ηλιθια συνθηματα που βριζουν ασχημα. χεστηκα για τον ηλιοπουλο και τα αλλα προστυχα και ηλιθια που λενε και κανουν το γηπεδο να μοιαζει ενα οχετο που δεν μπορεις να φερεις τα παιδια σου γιατι προσβαλλεται η αισθητικη σου.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος corsair1965

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1559
  • Χάρης
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1769 στις: Φεβρουάριος 29, 2016, 02:12:25 μμ »
καταρχην να πω οτι συμφωνω σε πολλα και ειναι οντως βαση συζητησης. μια διευκρινιση μονο για το θεμα του τυπου με το μεγαφωνο. αυτο εχει συμβει για αλλους λογους, οχι για να ακουγεται αυτος και οχι ο κοσμος. ο τυπος δινει τα συνθηματα για την θ7 η οποια ειναι τεραστια σε μεγεθος πλεον, καταλαμβανει ολο το πεταλο και επειδη γινεται τελειως χαβρα εκει, εχουν βαλει αυτον για να συντονιζει. οταν δεν εχει κοσμο αρκετο το γηπεδο, ειναι πραγματικα αντιαισθητικο και για μας τους ιδιους. εχει συζητηθει αλλα λυση δε βρισκεται. τις παλιες καλες μερες η θ7 ειχε καποιους 'αρχηγους' και δινανε αυτοι το start για συνθηματα με μεγαφωνα χειρος που πλεον δεν θα εκανε τιποτε εκει μεσα. τωρα εχουν βαλει ενα μλκα να συντονιζει τον κοσμο και το κανει συνεχεια σε βαθμο εκνευριστικο και για μας. αλλα δεν ειναι για να υποκαταστησει τις φωνες του κοσμου αλλα για να ξεκιναει τα συνθηματα. Μετα την μετατροπη του γηπεδου η αληθεια ειναι οτι εχει αλλαξει σημαντικα και ο κοσμος που παει γηπεδο παντως. εχει γινει πιο λαιτ η κατασταση εκτος απο τα ντερμπι κλπ. αυτο νομιζω οτι ειναι λογικο. και θα το δειτε και εσεις οταν με το καλο φτιαξει το γηπεδο ο σαββιδης. οι μαλαματινες, οι γκαου, οι μπαχαλακηδες θα αρχισουν να περιοριζονται σημαντικα. ειναι νομοτελειακο. παντως ναι συμφωνω, ειναι σπαστικος ο τυπος. εμενα επισης με ενοχλουν και πολλα ηλιθια συνθηματα που βριζουν ασχημα. χεστηκα για τον ηλιοπουλο και τα αλλα προστυχα και ηλιθια που λενε και κανουν το γηπεδο να μοιαζει ενα οχετο που δεν μπορεις να φερεις τα παιδια σου γιατι προσβαλλεται η αισθητικη σου.

Φίλε Θοδωρή καταλαβαίνω ακριβώς τί θέλεις να πεις, αλλά παρακολουθώντας πχ τα φετεινά παιχνίδια του Ολυμπικαού από την tv, σπάνια ακούγεται ο τύπος να φωνάζει συνθήματα υπέρ του Ολυμπιακού.Κυρίως ακούγεται αυτό το μακρόσυρτο και αηδιαστικό ουουουου!!!!
Επίσης ως άνθρωπος που έχει φάει πάααααρα πολλά χρόνια στα γήπεδα θα σου θυμίσω κάτι που το ξέρεις σίγουρα. Σε όλες τις κερκίδες του κόσμου δε χρειάζεται να είναι πχ κάποιος γυμνός στα κάγκελα για να τον βλέπουν όλοι και να συντονίζει. Απλά ξεκινά ένα σύνθημα ο κεντρικός πυρήνας και μετά ακολουθούν όσοι θέλουν. .Να φέρω ένα ακραίο παράδειγμα. ’κουσες ποτέ τον τύπο με το μικρόφωνο  να φωνάζει "Βούλγαροι";;; Όχι βέβαια!! Και ούτε θα το κάνει ποτέ!!! Αυτό πχ το σύνθημα ξεκινάει από μια παρέα και το φωνάζουν όσοι θέλουμ μετά, όπως ανέφερα και παραπάνω. Για να καταλήξω....η δουλειά γίνεται και χωρίς αυτόν τον τύπο!Το γήπεδο του Ολυμπιακού είναι ένα εξαιρετικό γήπεδο με απίστευτη για τα Ελληνικά δεδομένα ακουστική,που χαίρεσαι να παρακολουθείς ποδόσφαιρο σα θεατής....δεν έχει ανάγκη από τέτοια πράγματα.
Και τελειώνοντας να πω: Ο Ολυμπιακός είναι τεράστια ομάδα με τεράστιο κόσμο και τεράστια ιστορία! Ένας ή δύο τίτλοι λιγότεροι δε θα έβλαπαν κανέναν - τουναντίον μάλλον θα βοηθούσαν να πάνε τα πράγματα ακόμα καλύτερα! Για την Ευρώπη μιλάω.
χο χο χο!

Αποσυνδεδεμένος ww

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 111
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1770 στις: Φεβρουάριος 29, 2016, 03:39:04 μμ »
Ιστορία που ξεκινά από τον αθλητισμό και καταλήγει στην ίδια την ανθρώπινη ζωή με πολύ δυνατά μηνύματα, ιδίως για τους έχοντες τέκνα:

http://www.sdna.gr/mpasket/basket-league/article/173836/sygklonizei-drama-toy-mixali-pelekanoy

Οι περισσότεροι από εμάς έχουν γνωστούς ή και συγγενείς που έχουν περάσει παρόμοιες ιστορίες, κάθε φορά όμως που ακούω κάτι τέτοιο κάνω και ένα εσωτερικό reset στην αξιολόγηση της σπουδαιότητας των πραγμάτων.

Παναγιώτης   

Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1771 στις: Μάρτιος 01, 2016, 11:14:06 μμ »
To τέλειο κορμί... βρέθηκε στην Κολομβία! (pics)



ας ασχοληθούμε και με κάτι σοβαρό σ αυτό το φόρουμ....!!!


πως το βλέπετε το κορίτσι ...;;;;

http://www.sport-fm.gr/article/To-teleio-kormi-brethike-stin-kolombia-pics/3147044

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1772 στις: Μάρτιος 01, 2016, 11:16:36 μμ »
To τέλειο κορμί... βρέθηκε στην Κολομβία! (pics)



ας ασχοληθούμε και με κάτι σοβαρό σ αυτό το φόρουμ....!!!


πως το βλέπετε το κορίτσι ...;;;;

http://www.sport-fm.gr/article/To-teleio-kormi-brethike-stin-kolombia-pics/3147044



παμε βραχια

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1773 στις: Μάρτιος 02, 2016, 12:37:07 πμ »
Καλό κορμί για το Ρόκυ 6


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1774 στις: Μάρτιος 07, 2016, 12:40:34 μμ »
3 φορες στο ίδιο τοπ τεν ο Γιαννης



https://m.youtube.com/watch?v=8mrY_Nshh4A


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος gkblues

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5824
    • Προφίλ
    • https://www.instagram.com/gkblues/
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1775 στις: Μάρτιος 09, 2016, 11:22:32 μμ »



G ...

Αποσυνδεδεμένος antonio-titanium

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 642
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1776 στις: Μάρτιος 13, 2016, 11:46:51 πμ »
Ενα βιντεο με την αλλαγη προς το καλυτερο του antetokounpo μετα το all star game ...
<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/PjaGq4O13bw" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/PjaGq4O13bw" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1777 στις: Μάρτιος 13, 2016, 02:01:48 μμ »
The extraordinary measures of Giannis Antetokounmpo:

http://espn.go.com/nba/story/_/id/14927328/milwaukee-bucks-f-giannis-antetokounmpo-nba-most-exceptional-body

There was only one consensus: His body was among the best scouts had ever seen.

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1778 στις: Μάρτιος 13, 2016, 03:46:05 μμ »
Τρομερα αθλητικα και σωματικα προσοντα ο Γιαννης.

Μπασκετικα εχει ακομη πολλα περιθωρια βελτιωσης και αν δουλεψει σωστα, τοτε το ταβανι του ειναι τοσο ψηλα που τρομαζει...

Μακαρι να παραμεινει ταπεινος και να δουλεψει για να γινει ο καλυτερος που μπορει...


Sent from someone else
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Συνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1779 στις: Μάρτιος 14, 2016, 11:29:41 πμ »

image uploading site

Να ειναι καλα το παληκαρακι,πεταει  … Ο 21χρονος άσος οδήγησε τους Μπακς σε νίκη 109-100 στο Μπρούκλιν καταγράφοντας το τέταρτο τριπλ-νταμπλ της καριέρας του μέσα σε έντεκα αγώνες. Μάλιστα έγινε ο πρώτος παίκτης στην ιστορία της ομάδας του Μιλγουόκι με τέσσερα τριπλ-νταμπλ σε μια σεζόν.

Ο Giannis είχε 28 πόντους (12/16 δίποντα, 4/11 βολές), 14 ασίστ, 11 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, 2 τάπες και 3 λάθη σε 40:39. Μάλιστα άγγιξε διψήφιο αριθμό σε τρεις στατιστικές κατηγορίες από το ημίχρονο, καθώς μετά τη δεύτερη περίοδο είχε 12 πόντους, 8 ριμπάουντ και 9 ασίστ.


adult photo sharing
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI