Αποστολέας Θέμα: H γωνια των sports  (Αναγνώστηκε 778273 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1740 στις: Φεβρουάριος 28, 2016, 06:46:14 μμ »
Ο Καρυ σκοτωνει το αθλημα, δεν ειναι μπασκετ αυτο και δε βρισκω τιποτα το ενδιαφερον στο θεαμα που προσφερει.
Συμφωνώ. Δεν μου αρέσει και εμένα αυτό το μπάσκετ. Είναι όμως τελείως εξωπραγματικα αυτά που κάνει με την ευστοχια από το τρίποντο.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1741 στις: Φεβρουάριος 28, 2016, 06:53:18 μμ »
Κοιτάτε μόνο τα τρίποντα και μένετε κολλημένοι. Το τι είναι κορυφαίος σε χειρισμό, ντρίπλα, ντράιβ, ασίστ και κλεψίματα δεν τα βλέπετε; Και δεν είναι καν αθλητικός όπως ο Γουέστμπρουκ. Αν ο αμυντικός τον έχει από κοντά για να μαρκάρει το σουτ έχει το ντράιβ, αν τον μαρκάρει απ' το ένα μέτρο για να του κόψει το ντράιβ έχει το σουτ, αν του κάνουν νταμπλ τιμ ή παγίδα έχει το μπολ χάντλιννκ και τα μάτια σε όλο το γήπεδο για να δώσει την ασίστ.

Αποσυνδεδεμένος ispoglini

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 293
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1742 στις: Φεβρουάριος 28, 2016, 06:55:11 μμ »

Αφού είναι σούπερ "λίγδα" να μην λαμβάνετε μέρος. Μην ξεχνάς πως και η ομάδα σου και όλες οι ομάδες είναι μέτοχοι. Υποτιμάτε τον θεσμό αφού δεν μπορείτε να διακριθείτε.
Πάλι λες κάτι για κόκκινες κλπ. Ναι να συμφωνήσω σε ότι θες για την οικονομία της συζήτησης, όμως εσύ γιατί ζορίζεσαι μόνο με τις υπέρ του Ολυμπιακού αδικίες και όχι με τις εναντίον του? Απλά γιατί μισείς τον Ολυμπιακό αδελφέ, τον έχεις στοχοποιήσει ως ένοχο και αυτό σε κάνει και νιώθεις καλύτερα για τα χάλια της ομάδας σου.
Όσο αναφορά την ευρωπαϊκή μας πορεία, μπορεί ο αποκλεισμός από την Άντερλεχτ, να μας στενοχώρησε, αλλά τουλάχιστον είδαμε και κάποιες ματσάρες φέτοε. Και γενικά η πορεία μας τα τελευταία χρόνια είναι αξιοπρεπέστατη, η Ελλάδα μόνο από μας παίρνει βαθμούς. Δεν ξέρω και τι ομάδα είσαι για να συζητήσουμε τη δική σου "ευρωπαϊκή πορεία".



Παναθηναικος ειμαι.ειπα και προηγουμενως οτι ειμαστε χαλια.ολος ο κοσμος το βλεπει.οπως και οτι εσεις ειστε αξια πρωτοι.
Διαφωνω ομως με τη διαφορα ποντων που εχετε απο τον δευτερο και οτι κοβετε την ελπιδα απο τον οποιοδηποτε διεκδικητη στο πρωτο στραβο αποτελεσμα.και αυτο γιατι ο ολυμπιακος κερδιζει και στις καλες και στις κακες.ειτε με μπαλαρα,ειτε με τυχη,ειτε με διαιτησια.


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1743 στις: Φεβρουάριος 28, 2016, 06:57:08 μμ »
Κοιτάτε μόνο τα τρίποντα και μένετε κολλημένοι. Το τι είναι κορυφαίος σε χειρισμό, ντρίπλα, ντράιβ, ασίστ και κλεψίματα δεν τα βλέπετε; Και δεν είναι καν αθλητικός όπως ο Γουέστμπρουκ. Αν ο αμυντικός τον έχει από κοντά για να μαρκάρει το σουτ έχει το ντράιβ, αν τον μαρκάρει απ' το ένα μέτρο για να του κόψει το ντράιβ έχει το σουτ, αν του κάνουν νταμπλ τιμ ή παγίδα έχει το μπολ χάντλιννκ και τα μάτια σε όλο το γήπεδο για να δώσει την ασίστ.
Δεν διαφωνώ αλλά το τρίποντο είναι που τον εκτοξευει σαν παίκτη. Επίσης είναι τρομερός χειριστής της μπάλας.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος Coral

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1427
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1744 στις: Φεβρουάριος 28, 2016, 07:11:17 μμ »
Για ολους εσας που εριζετε για τις ομαδες σας,παραθετω την σημερινη συνθεση μια ελληνικης ομαδας.


 


ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Στιλ, Μέστο, Μολέδο, Τελάντερ, Πράνιτς, Ζέκα, Εσιέν, Αμπέντ, Καλτσάς, Π. Βλαχοδήμος, Μπέργκ

Αναρωτιέμαι τωρα εγω ο καραμαλαξ βάζελος (τροπος του λεγειν),δεν γεννηθηκα στους Αμπελοκηπους και ζω σε προαστειο των Αθηνων η στην Καστορια πχ,τι σκατα μπορει να με δεσει με το παραπανω συνοθυλευμα; γιατι να μην υποστηριξω την ομαδα της γειτονιας μου,εστω και στο τοπικο η της πολης μου;γιατι πρεπει να τσακωνομαι με τον γαβροπαδο που κατά συμπτωση δεν γεννηθηκε η κατοικει στον Πειραια ώστε να δικαιολογει την επιλογή λογω εντοπιότητας;
Λογω επικαιρότητας διαμαρτυρόμαστε για καποιες χιλιαδων φουκαράδων προσφυγων,που μπηκαν στα χωράφια μας και θα μας φανε λογω αυξημένης ζητησης εργασιας το ψωμι μας,αυτοι ένα μπουκαλακι νερο κι ένα τοστακι θα ζητανε και θα προτιμουνται,ομως ποτε εγω ο καραμαλαξ βάζελος,γαβρος,χανουμης,σκωληξ κλπ,δεν διαμαρτυρηθηκα ποτε για τις καραβανιες των αμφιβολου ποιοτητας αλλοδαπών που όχι μονο τρωνε το ψωμι των εγχωριων ποδοσφαιριστών αλλα κι ενεκα αυτου μειωνουν δραματικα την παραγωγη ημεδαπών αθλητων,ωρες-ωρες αναρωτιέμαι,ω θεα Βλακεια κι εσυ επιτελους στην Ελλαδα γεννήθηκες;;;
WIP ολου του κοσμου ενωθειτε.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1745 στις: Φεβρουάριος 28, 2016, 07:15:23 μμ »
Βασικά ούτε τον καλτσα θα έβαζα εγώ να ήμουν στραματσιονι
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1746 στις: Φεβρουάριος 28, 2016, 07:32:27 μμ »
Το νήμα εδώ το κάνατε ας μην πω... εδώ γράφουμε για σπορ Όχι για ποδόσφαιρο...

Παρακαλώ να δεσμευτεί ο mod αν χάσει η ΑΕΚ σε λίγο να τα μετακινήσει όλα στο νήμα μπάλα... αν κερδίσει η ΑΕΚ ας τα αφήσει... το Χ είναι υπέρ του φιλοξενούμενου...

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1747 στις: Φεβρουάριος 28, 2016, 07:50:59 μμ »

Κοιτάτε μόνο τα τρίποντα και μένετε κολλημένοι. Το τι είναι κορυφαίος σε χειρισμό, ντρίπλα, ντράιβ, ασίστ και κλεψίματα δεν τα βλέπετε; Και δεν είναι καν αθλητικός όπως ο Γουέστμπρουκ. Αν ο αμυντικός τον έχει από κοντά για να μαρκάρει το σουτ έχει το ντράιβ, αν τον μαρκάρει απ' το ένα μέτρο για να του κόψει το ντράιβ έχει το σουτ, αν του κάνουν νταμπλ τιμ ή παγίδα έχει το μπολ χάντλιννκ και τα μάτια σε όλο το γήπεδο για να δώσει την ασίστ.

Συμφωνω σε ολα αλλα και παλι αυτο δεν ειναι μπασκετ, ειναι ενα τραβηγμενο one man show..

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1748 στις: Φεβρουάριος 28, 2016, 08:05:55 μμ »
Είναι πάντως τρομερή η βελτίωση που έχει κάνει φέτος ο κάρυ.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1749 στις: Φεβρουάριος 28, 2016, 08:07:14 μμ »


Συμφωνω σε ολα αλλα και παλι αυτο δεν ειναι μπασκετ, ειναι ενα τραβηγμενο one man show..

Αυτό που έγραψες πριν ο πρώτος που το είπε ήταν ο ποποβιτς... και μάλιστα δημόσια... βέβαια αυτός μπορεί να το δικαιολογήσει Όπως και έκανε... η δικιά σου απάντηση δε μου αρέσει... εξάλλου και ο Τζορνταν one man show Ήταν... Τι πάει να πει αυτό;; ότι δεν ήταν μπάσκετ ούτε ο Τζορνταν;;;

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1750 στις: Φεβρουάριος 28, 2016, 08:35:04 μμ »
Ο Πόποβιτς η οποια κριτική κανει στους gsw και στον SC30 έχει και σκοπιμότητες διότι θα τους συναντήσει στους τελικούς Δύσης και είχε ειχε ειπωθεί κιόλας πως κανουν κακό στο μπάσκετ διότι ολοι οι πιτσιρικάδες πλέον αντι να μαθαίνουν τα βασικα κάθονται και βαράνε μονο τριποντα.
Βικτωρα ο Καρυ δε σκοτώνει το άθλημα ,ο ανθρωπος ειναι απίστευτος,απλώς εχει γελοιοποιήσει τους πάντες!Ειναι ασύλληπτο και να σκεφτείς πως ο mvp της περσινής σεζόν παει φουλ την επόμενη χρονια και για το βραβείο του πιο βελτιωμένου παίχτη..Αν συνεχίσει ετσι για αλλα 4-5 χρονια μάλλον θα μιλαμε για τον goat.

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1751 στις: Φεβρουάριος 28, 2016, 08:48:12 μμ »
Στον Ποποβιτς εγω του ειχα πει να το πει δημοσια.

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1752 στις: Φεβρουάριος 28, 2016, 08:49:41 μμ »
Και τι είναι μπάσκετ αν οχι αυτό?
Ο άνθρωπος κάνει τα πάντα.
Ξεφτιλίζει όποιον βρεθεί απέναντί του και μαγκιά του.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1753 στις: Φεβρουάριος 28, 2016, 08:55:10 μμ »
Το τρίποντο έχει καταστρέψει το μπάσκετ και πρέπει να καταργηθεί
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1754 στις: Φεβρουάριος 28, 2016, 09:05:59 μμ »
Απλά η διαφορά του καρυ από τους άλλους μεγάλους... και πιστεύω αυτό ενοχλεί... είναι ότι είναι άναρχος δηλαδή δεν περιμένει κάποιο σκριν, δεν πάει βάση συστήματος και αν δεν βγει το παίρνει πάνω του όπως έκανε ο Μάικ... τα κάνει στα πρώτα δευτερόλεπτα της επίθεσης... κρατάει την μπάλα αρκετή ώρα... σαν να μην τον ενδιαφέρει τι κάνουν οι συμπαίκτες του...

Εγώ συμφωνώ ότι είναι παίχτης που ξέρει μπάσκετ... Αλλά για να γίνει παικταράς στα μάτια μου πρέπει τα ίδια να κάνει και του χρόνου και του παραχρονου... αν δεν έχει διάρκεια θα συμφωνήσω με τον ποποβιτς... Γιατί αν τα μισά από αυτά που κάνει δεν έμπαιναν δεν θα λέγαμε τι κάνει ο τύπος...

Ο χρόνος θα δείξει... το σίγουρο είναι ότι αυτή την σεζόν είναι σεληνιασμενος...

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1755 στις: Φεβρουάριος 28, 2016, 09:08:53 μμ »
Πρέπει να μαζέψει όσα δαχτυλίδια έχει και ο άρχοντας των δαχτυλιδιών
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1756 στις: Φεβρουάριος 28, 2016, 09:18:38 μμ »
Δύσκολο.


Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1757 στις: Φεβρουάριος 28, 2016, 09:20:25 μμ »
Νταξ, ας μαζέψει όσα ο mj. Αυτός δεν μετραει.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1758 στις: Φεβρουάριος 28, 2016, 09:23:03 μμ »
σαν να μην τον ενδιαφέρει τι κάνουν οι συμπαίκτες του...

Το συγκλονιστικό είναι οτι δεν ενδιαφέρει και κανέναν άλλο  ;D

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1759 στις: Φεβρουάριος 28, 2016, 09:25:57 μμ »
Το συγκλονιστικό είναι οτι δεν ενδιαφέρει και κανέναν άλλο  ;D
Χαχαχαχα γι'αυτό τον κράζουν οι μπασκετικοι γιατί το παιχνίδι του θυμίζει street basketball και όχι NBA...

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!