Αποστολέας Θέμα: H γωνια των sports  (Αναγνώστηκε 778455 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1500 στις: Νοέμβριος 22, 2015, 11:40:15 μμ »


Για πες που διαφωνούμε; γιατι εγω απ οσα εγραψες δεν καταλαβα να λες κατι διαφορετικο,εγραψα < ότι βολευει να γινεται σε οπαδικο παρα σε ταξικο επιπεδο>,αυτό σημαινει οργανωμένα κατακάθια σε οπαδικους συνδέσμους.

Δεν είναι ταξικο. Είναι καθαρά ποινικό. Είναι ευτελισμος των ταξικων διεκδικησεων και...εκρηξεων να λέμε ότι η ταξικη εκτονωση γίνεται στο οπαδικο. Δεν είναι καν τόσο εκτεταμένο για να έχει ταξικο χαρακτήρα. Είναι καθαρά ποινικό. Ομάδες τραμπουκων, με φασιστικη ιδεολογία, άλλοτε αναρχικοί, πάντοτε όμως με ιδεολογία τη βία ως στόχο και σκοπό και όχι ως μέσο. Καθαρά ποινικο
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος Coral

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1427
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1501 στις: Νοέμβριος 22, 2015, 11:47:03 μμ »

Δεν είναι ταξικο. Είναι καθαρά ποινικό. Είναι ευτελισμος των ταξικων διεκδικησεων και...εκρηξεων να λέμε ότι η ταξικη εκτονωση γίνεται στο οπαδικο. Δεν είναι καν τόσο εκτεταμένο για να έχει ταξικο χαρακτήρα. Είναι καθαρά ποινικό. Ομάδες τραμπουκων, με φασιστικη ιδεολογία, άλλοτε αναρχικοί, πάντοτε όμως με ιδεολογία τη βία ως στόχο και σκοπό και όχι ως μέσο. Καθαρά ποινικο

Βρε Θοδωρή μου εγραψα τι βολευει,εαν επαιρνε ταξικη μορφη τοτε ο ελεγχος ισως ηταν αδυνατος,γι αυτό φροντιζουν να εκτονώνεται μεσα από στενα <οπαδικα> πλαισια η περιθωριακα <αναρχικα>.Ετσι περιορίζεται σε ελεγξιμη ποινικη μορφη.Το ιδιο πραγμα λεμε,η διατυπωση διαφερει.
WIP ολου του κοσμου ενωθειτε.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1502 στις: Νοέμβριος 23, 2015, 01:48:23 πμ »
Ο Περέιρα φταίει. Κάπου θα ήταν στον αγωνιστικό χώρο ο αλήτης και προκάλεσε πάλι αυτά τα χρυσά παιδιά τα γεμάτα αγνά και αθώα αισθήματα...


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Georgesin

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 207
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1503 στις: Νοέμβριος 23, 2015, 03:53:47 πμ »

O Ολυμπιακος περσι επαιξε το ματς. Εγινε της παλαβης.
Μετα το ματς [url]http://www.iefimerida.gr/news/193390/o-mpenites-thelei-na-fygei-apo-ton-olympiako[/url]
το καλοκαιρι εφυγε.

ριξανε 7 στυλο-φωτοβολιδες και τους πετυχανε 2. Χαμηλο ποσοστο ευστοχιας ηταν αυτο και με αυτο δεν πας πουθενα. Συμφωνω οτι επρεπε να ξεκινησει ο αγωνας, τοσα στυλο ειχαν καβατζα οπως φανηκε μετα, οποτε θα ειχαν ευκαιρια να το διορθωσουν το στατιστικο.

η πορτα της 13 ηταν σπασμενη, ομαδες γυρναγανε μεσα στο γηπεδο στις κερκιδες και πλακωνονταν και με τα ματ εκτος.

η αστυνομια δηλωσε οτι δεν διασφαλιζει την διεξαγωγη του αγωνα, η διοικηση του παο εξαφανισμενη χωρις καμια προσπαθεια να ηρεμησει τον κοσμο και τελικα τα ακουει ο Παππας. δηλαδη τι να ελεγε? αντε παμε να παιξουμε και αν πεθανει κανεις στα @@ μου? αφου η αστυνομια δεν εδινε εγγυηση.

το προβλημα με τους οπαδους του ΠΑΟ δεν ειναι οτι ειναι χειροτεροι απο τους αλλους. Ειναι οτι εδω και τουλαχιστον 5 χρονια καταστρεφουν την ομαδα τους!! το γηπεδο τους, τη διοικηση τους, τον αγωνα των παικτων τους! Αυτο ειναι εντυπωσιακο. Ειναι παρα πολλα απο το 2010 και μετα τα περιστατικα που οι οργανωμενοι βρισκονται σε παρακρουση. Εχει ξεκινησει απο την ιστορια με το βαρδινογιαννη και απο κει και περα γινεται της τρελης και ειναι απολυτως ανεξελεγκτοι. Βρηκαν και τον αλαφουζο που τους χαιδευει και εδεσε.


Καρτεε με όλο το σεβασμό, νομιζω οτι δεν ειναι ακριβώς έτσι τα πράγματα...
Ο Ολυμπιακός ήρθε πέρσι στη Λεωφόρο με μοναδικό σκοπό να τορπιλίσει το ματς, γνωρίζοντας την κατάσταση και την περιρρέουσα  ατμόσφαιρα, έτσι ώστε οποιο και να ήταν το αποτέλεσμα να εχει άλλοθι για να μπορεί να το πάρει στα χαρτιά! Μη μου πεις και εσυ λοιπόν οτι ο Μαρινακης και ο Περειρα είχαν βγει με τους μπράβους στον αγωνιστικό χώρο για να ελέγξουν τα δίχτυα και το ύψος του χορταριου ή αν ειναι μπάγκετ τα καθίσματα στους πάγκους... Ήξεραν τι έκαναν και τι θα προκαλούσαν και εν γνώση τους βγήκαν για να διαλύσουν το ματς... Εκτος και αν πιστεύεις οτι σωστά έπραξαν;! Το ματς όντως παίχτηκε, ο Ολυμπιακός έχασε καθαρότατα, αλλα παρόλαυτα η διαφορά δεν πήγε ποτέ στους 2 βαθμούς... Τι ωραία και δίκαια πράγματα έτσι; Και επουδενί δεν επικροτώ ή αδιαφορώ για τους διάφορους ανεγκέφαλους, που το μόνο που σκέφτονται ειναι τα επεισόδια, ανεξαρτήτως ομάδας και περισσότερο της δικης μου! Αλλα ρε φιλε δεν μπορεις να περιμένεις οτι δε θα γίνει το σώσε, όταν βολτάρει ο κάθε Μαρινακης και ο καθε Περειρα και χλευάζουν, κάνουν χειρονομίες και προκαλούν αυτούς τους ανεγκέφαλους! Σκέψου παρόμοιο περιστατικό μπροστά απο την 7 και νομίζω οτι δε χρειάζεται να σου πω εγώ την κατάληξη...
Τώρα για τον Μπενιτες... Κρίμα που έφυγε, ΑΝ έφυγε λόγω αυτών των επεισοδίων και οχι επειδη έπαιζε ενα ματς στα δέκα, αλλα ακόμα και αν ειναι έτσι τι να πει και ο Σισσε; Που έσκαγαν οι μολότοφ μπροστά του έξω απο τη φυσούνα, που έφαγε καμία δεκαριά κλωτσιές προσπαθώντας να φύγει τρέχοντας, που ο πρόεδρος αντίπαλης ομάδας του έλεγε μετά με υφάκι 10χρονου "σε γα......" και του έκανε χειρονομίες! Ο Τζόρβας που του έριχναν με φλόμπερ στο ψαχνό τι να πει; Για να μην θυμηθώ τα αίσχη της Ριζούπολης... Εκεί και αν θα θρηνούσαμε θύματα!!! Χθες ήταν "παιδική χαρά" μπροστά σε εκείνο το ματς, χωρις να θέλω να δικαιολογήσω επαναλαμβάνω κανέναν!
Πάμε στα χθεσινά όμως... Καταρχήν να σε ενημερώσω οτι η πόρτα στη 13 ειναι μονίμως χωρις λουκέτο σε όλα τα ματς... Τώρα σπασμένη ειναι, τη σπάνε καθε φορά δεν ξέρω! Αλλα δεν εχω δει να μπαίνουν σε καθε ματς μέσα... Ούτε και χθες μπήκαν παντως πριν ακουστεί οτι το ματς αναβάλλεται, οποτε και έγινε ο χαμός...
Οι φωτοβολίδες, οπως γράφει και το φύλλο αγώνα αν δεν κάνω λάθος, ήταν 4-5 εκ των οποίων η μια πέτυχε τον Φινμπογκασον, ο οποίος παρεμπιπτόντως γελούσε μπαίνοντας στη φυσούνα! Τώρα για το αν θα έριχναν και τις υπόλοιπες κατα τη διάρκεια του ματς ή αν θα έπεφτε μετεωρίτης στο ενα τέρμα, δεν το ξέρεις ούτε εσυ, ούτε εγώ, ούτε κανεις! Μόνο εικασίες μπορεις να κανεις!
Να σου υπενθυμίσω επίσης οτι τα ματ άρχισαν ξαφνικά και χτυπούσαν κόσμο στη 10, χωρις αιτία, μόνο και μόνο για να τους απωθήσουν για κάποιο ανεξήγητο λόγο, που ακόμα και σήμερα δεν εχω καταλάβει! Εκείνη τη στιγμή ούτε βολταρε κανεις, ούτε γίνονταν επεισόδια!
Πάμε όμως και στον διαιτητή.. Απο οτι ακουγόταν στα μεγάφωνα κατα τη διάρκεια της αναμονής, μετα δυστυχώς και τις φωτοβολίδες, όλοι καταλάβαιναν οτι το ματς θα άρχιζε εν τελει και οτι αν γινόταν το παραμικρό θα διακοπτοταν με υπαιτιότητα του Παναθηναικου! Ο Παππας βγήκε έξω για δήθεν αυτοψία, την ώρα που όλα ήταν ήσυχα, εκτος και αν στη Λεωφόρο υπάρχει ειδική ρήτρα οτι αν ακούγονται συνθήματα πρέπει να μην παίζεται αγώνας! Μετα απο δυο λεπτά έφυγε και ενώ έκανε ζέσταμα ο Παναθηναϊκός ανακοινώθηκε οτι το παιχνίδι δεν θα ξεκινήσει! Ο αστυνομικός διευθυντής απο την άλλη, απο οτι ακούγεται όλη μέρα σήμερα, δεν είπε ποτέ οτι δεν εγγυάται την ομαλή διεξαγωγή του αγώνα, αλλα οτι δεν θα μπουν οπαδοί στον αγωνιστικό χώρο καθώς υπήρχαν τουλάχιστον δυο διμοιρίες μέσα! Δεν εγγυήθηκε βέβαια οτι δε θα πέσει φωτοβολίδα! Αλλα ποιος μπορούσε να το εγγυηθεί αυτο; Με την ίδια λογική να μην ξαναγίνει ντέρμπι, καθώς δε νομίζω οτι μπορεί να εγγυηθεί κανεις οτι δε θα ξαναπέσουν καπνογόνα ή φωτοβολίδες σε οποιοδήποτε ματς! Ειδικα αφού η αστυνομία δεν κάνει τη δουλειά της πριν, αλλα μόνο εκ των υστέρων, όταν αρχίζουν τα επεισόδια!
Και εν πάση περιπτώσει, γιατί ο Παππας δεν αποφάσιζε έστω να το διακόψει στις 6 και κάτι, και του πήρε δυο ώρες, ενώ ήταν όλα ήρεμα; Θα του έλεγε κανεις τίποτα; Ειδικα αν αυτο προβλέπεται και απο το νόμο; Και ξαναλέω, πήρε αυτη την απόφαση, ενώ ήταν όλα ήρεμα και παρά τη σύμφωνη γνώμη του Παναθηναϊκού οτι αν γίνει το παραμικρό να διακοπεί! Απο οτι διέρρευσε επίσης μόνο ο Παναθηναϊκός πρότεινε επανειλλημένως εναλλακτικές λύσεις, ενώ ο Ολυμπιακός επέμενε να μην αρχίσει το ματς ποτέ! Λες και οι παίχτες του Παναθηναϊκού δεν κινδυνεύουν απο φωτοβολίδες, κροτίδες ή βεγγαλικά και ειναι όλα τηλεκατευθυνόμενα!
Για την τελευταία σου παράγραφο παντως, καθώς και το επόμενο ποστάρισμα σου συμφωνώ σχεδόν σε όλα, οπως συμφωνώ και με τον Χρήστο που υποστηρίζει οτι όλοι πρέπει κανονικά να τιμωρούνται... Οχι όμως μόνο και παντα ο Παναθηναϊκός, η ΑΕΚ και γενικά όλοι πλην μιας ομάδας... Και μη μου πεις οτι έχεις τιμωρηθεί πραγματικά ποτέ... Ούτε τότε, ούτε τώρα και αμφιβάλλω και αν θα τιμωρηθείς και ποτέ στο μέλλον!
Μην ψάχνουμε λοιπόν μόνο δικαιολογίες! Ας κοιτάξουμε λιγο την πραγματικότητα και ας θυμόμαστε και την ιστορία! Ποτέ δεν έβλαψε κανέναν!
Υ.Γ. Γιάννη δεν είμαι ο Αλαφούζος, ούτε θα ήθελα να είμαι στη θέση του, ειδικα τα τελευταία χρόνια, με όλα αυτά που γίνονται! Απο την άλλη όμως εχω καθε δικαίωμα να υποστηρίζω την ομάδα μου, να επιχειρηματολογώ αλλα και να κατακρίνω όποιον και οποτε χρειαστεί, ακόμα και αν ειναι ο Παναθηναϊκός! Σε προηγούμενα μου ποσταρισματα άλλωστε εχω σχολιάσει αρνητικά και την ομάδα μου και τους διάφορους απανταχού κάφρους αλλα και τον προπονητή! Ευτυχώς αυτο μπορούμε να το κάνουμε χωρις να φοβόμαστε μήπως μας μηδενίσει κάποιος...
Συγγνώμη αν κούρασα κάποιους... Δεν θέλω και δεν θα μπω εκ νέου σε αντιπαράθεση με κανέναν, αφού πλέον δεν εχει και κανένα νόημα!Άλλωστε ο καθένας μας εδώ μεσα πιστεύω οτι εχει το μυαλό και την κριτική σκέψη να αξιολογεί κάποια πράγματα και στο κατω κατω το φόρουμ δεν ειναι κυρίως οπαδικό οσο ωρολογιακο!!!
Καλό βραδυ
Φιλικά, Γιώργος και ουχι Αλαφουζος


Sent from me using my mind and fingers

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1504 στις: Νοέμβριος 23, 2015, 07:08:52 πμ »
Καλημέρα και καλή εβδομάδα εύχομαι σε όλους. Η συζήτηση είναι ανωφελη. Συνήθως κάπου στη μέση είναι το δίκαιο. Μόνο δύο ΥΓ και τέλος από μένα.

ΥΓ. Με το νέο νόμο θεωρώ ότι ήδη τιμωρήθηκε η ομάδα μου για δύο καπνογονα σε ματς που δεν διοργάνωσε και δεν είχε πάρει εισιτήρια. Παρόλα αυτά καλώς τιμωρήθηκε. Επίσης καλό θα κάνει κάθε ομάδα και διοίκηση να μην βρίσκει διαρκώς δικαιολογίες για όσα λάθη κάνει. Επειδή πάω γήπεδο θέλω να είναι εκκλησία και αυστηρή τήρηση των νόμων που πλέον είναι φοβερά αυστηροι

ΥΓ 2. Το θέμα με τον παπά είναι μάλλον άλλη μια δικαιολογία της διοίκησης. Ο παππας δεν το διέκοψε δύο ώρες μετά. Το διέκοψε όταν ο αστυν δντης του δήλωσε ότι δεν μπορεί να διασφαλισει τη διοργάνωση του ματς. Αυτό έγινε μετά από τις 7.30 υποχρεωτικά. Έπρεπε να βγει έξω, να δει αν το ματς μπορεί να γίνει, να περιμένει έως και 45 και μετά να το αναβαλει. Αν το έκανε νωρίτερα θα έλεγαν οι ίδιοι ότι βιαστηκε. Τι χάνεις ότι αυτό θα ήταν η δικαιολογία τοτε; επαναλαμβάνω ότι το ματς το έκαψε η αστυνομία. Αλλά η εύκολη δικαιολογία για τον αλαφουζο είναι η διαιτησία. Εκεί έχει ποντάρει όλα τα λεφτά του. Για την αστυνομία δεν λέει κανείς τίποτε. Βολικό. Είναι και λίγα μέτρα από τη λεωφόρο η γαδα. Οφειλε να περιμένει ο διαιτητής την αστυνομία, να δει αν άλλαζε κάτι. Και τώρα έχει στοχοποιηθει αυτός. Αλλά όχι αυτοί που έσπασαν το γήπεδο της ομάδας τους. Δεν σε παραξενεύει το ότι τους προστατεύει η διοίκηση;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 23, 2015, 07:22:27 πμ από karteo »
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1505 στις: Νοέμβριος 23, 2015, 11:59:28 πμ »
Αγαπητέ έγραψες από χθες δυό κατεβατά και δεν μας είπες τίποτα. Συνεχίστε να σκέφτεστε έτσι, έχει κι άλλη κατηφόρα.


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1506 στις: Νοέμβριος 23, 2015, 12:54:27 μμ »
Καλά περνάμε




αλλά έχω και μια αγωνία!


Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1507 στις: Νοέμβριος 23, 2015, 01:02:46 μμ »
ειναι σημαντικο θεμα. μην κοροδευεις. εριξε 30% τη μετοχη της ΕΤΕ σημερα η αναβολη
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1508 στις: Νοέμβριος 23, 2015, 01:10:45 μμ »
Αχ μη με λες τέτοια. Τώρα θα τα φάω όλα!


Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1509 στις: Νοέμβριος 23, 2015, 01:20:29 μμ »
Αχ μη με λες τέτοια. Τώρα θα τα φάω όλα!




κρατα μου λιγα ρε. και ωραιο το pepsi! καλοφορετο και καλες ωρες να δειχνει :lol:
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1510 στις: Νοέμβριος 23, 2015, 01:25:34 μμ »
Ευτυχώς που με το 'πες γιατί θα τα 'τρωγα όλα.
Θενκς, είναι το 1675 kalamaki dial.

Αποσυνδεδεμένος Georgesin

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 207
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1511 στις: Νοέμβριος 23, 2015, 03:03:16 μμ »

Αγαπητέ έγραψες από χθες δυό κατεβατά και δεν μας είπες τίποτα. Συνεχίστε να σκέφτεστε έτσι, έχει κι άλλη κατηφόρα.
Αγαπητέ, επειδη φαντάζομαι οτι αναφέρεσαι σε μένα χωρις καν να με ξέρεις και καθώς εγώ δεν εχω κάνει ποτέ αρνητικό προσωπικό σχόλιο για κανένα σας, απλά σε ενημερώνω οτι μπορω και εγώ ειρωνικά και μεσα σε δυο σειρές να απαξιωνω αυτά που γράφεις! Ευτυχώς το πως σκέφτομαι και το αν εχω και άλλη κατηφόρα ειναι κάτι που το αποδεικνύω στη ζωή μου καθημερινά και δε χρειάζομαι μέντορες! Και για να σου πω και κάτι, αφού στα δυο προηγούμενα δε σου είπα και τίποτα...
Είσαι στο μυαλοοο κάτι μαγικοοοο... Αυτο φαντάζομαι σε καλύπτει απόλυτα!
Υ.Γ. Μήπως και εσυ τελικά είσαι ο Καραπαπας και μπαίνεις με το nickname GiannisH;


Sent from me using my mind and fingers

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1512 στις: Νοέμβριος 23, 2015, 03:36:02 μμ »

Είσαι στο μυαλοοο κάτι μαγικοοοο...

Sent from me using my mind and fingers


Σωστοοοοοός :smt023 :cheers: :cheers:




Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος Coral

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1427
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1513 στις: Νοέμβριος 23, 2015, 03:38:17 μμ »
 Παράθεση από: Georgesin στις Σήμερα στις 03:03:16 μμ
 
Υ.Γ. Μήπως και εσυ τελικά είσαι ο Καραπαπας και μπαίνεις με το nickname GiannisH;



Sent from me using my mind and fingers

 
χαχαχαχαχαχαχαχα εγραψες λεμεεεεεε  :) :) :) :)  
WIP ολου του κοσμου ενωθειτε.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1514 στις: Νοέμβριος 23, 2015, 03:49:52 μμ »
Όχι δεν είναι αυτός ο καραπαππας. Εγώ είμαι ρε.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος Coral

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1427
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1515 στις: Νοέμβριος 23, 2015, 03:51:32 μμ »
 Παράθεση από: karteo στις Σήμερα στις 03:49:52 μμ
Όχι δεν είναι αυτός ο καραπαππας. Εγώ είμαι ρε.
       μπα εσενα για τον μπαρμπα-Σαββα σε κοβω
WIP ολου του κοσμου ενωθειτε.

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1516 στις: Νοέμβριος 23, 2015, 03:52:53 μμ »
Τι είναι καράπαππας;

Αποσυνδεδεμένος Georgesin

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 207
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1517 στις: Νοέμβριος 23, 2015, 03:56:44 μμ »

Όχι δεν είναι αυτός ο καραπαππας. Εγώ είμαι ρε.

Πρέπει να παίξεις τότε λιγο δίαιτα Καρτεε νομιζω... Χαχαχαχα



Sent from me using my mind and fingers

Αποσυνδεδεμένος Georgesin

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 207
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1518 στις: Νοέμβριος 23, 2015, 03:58:58 μμ »

Τι είναι καράπαππας;
όλα τα λεφτά... Έγραψες παλι!


Sent from me using my mind and fingers

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1519 στις: Νοέμβριος 23, 2015, 04:26:42 μμ »
Τι ειναι "μπαρμπα-Σαββα" ?
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)