Αποστολέας Θέμα: H γωνια των sports  (Αναγνώστηκε 778374 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Georgesin

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 207
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1060 στις: Μάιος 22, 2015, 02:45:38 μμ »
Αφού έκατσε ο κουρνιαχτός και ηρέμησαν τα πνεύματα θέλω να πω και γω δυο-τρία πραγματάκια για το μπασκετακι!
Πρώτον, δυστυχώς η Ρεάλ έπαιξε πολύ καλύτερα ειδικά στο δεύτερο μέρος και αξια σήκωσε το κύπελλο όσο και αν σαν Έλληνας υποστήριζα τον Ολυμπιακό αν και Παναθηναϊκός! Δυστυχώς φάνηκε επίσης οτι όλες οι ομάδες προσαρμόζονται πλέον στον Σπανούλη, ο οποίος σε όλα τα κρίσιμα ματς πλην ενός δίλεπτου με την Αρκούδα, παίζει κάτω του μετρίου! 
Τώρα για το επεισόδιο στο τέλος οποίος έχει δει μπάσκετ ξέρει οτι αυτά υπήρχαν και θα υπάρχουν πάντα και εξαρτάται απο τους ίδιους τους παίχτες αν θα απαντήσουν σε μια πρόκληση ή οχι! Ο Σπανουλης αντέδρασε στη χειρονομία του Ματσιουλις και του απάντησε, μετά έφυγαν μπάλες και διαφορά αλλα, άνευ ουσιαστικής σημασίας!
Όσο για τις οπαδικές εφημερίδες, δουλειά τους ειναι να πουλάνε φύλλα με πομπώδεις τίτλους και κατινίστικα σχόλια καθώς το επίπεδο του Έλληνα οπαδού δυστυχώς αυτό ειναι! Και μη μου πει κανείς οτι ο "γαύρος" ή ο "πρωταθλητής" ειναι εφημερίδες επιπέδου γιατί θα γελάω μέχρι του χρόνου! Ένα "φως" έχει μείνει και αυτό επειδή ειναι πιο μετριοπαθές και δεν προκαλεί εμετό έχει μείνει πολύ πίσω σε κυκλοφορία! Όποτε για πιο μπάσκετ να μιλήσεις όταν γενικά υπάρχει τέτοια αντίληψη στην Ελλάδα!
Και ενα τελευταίο σχόλιο: δυστυχώς το ποδόσφαιρο έχει κάνει τόσο κακό τα τελευταία 20 χρόνια, που έχει συμπαρασύρει μαζί του και όλα τα υπόλοιπα αθλήματα στο βούρκο της καφριλας, του ξύλου, των καμμένων γηπέδων, των απειλών και του ξεπεσμου! Αλήθεια ποιος απο σας πηγαίνει ακόμα γηπεδο; Εδώ εγώ θα σταματήσω και τη nova φέτος γιατί δεν έχει κανένα νόημα να πληρώνεις τόσα λεφτά για να βλέπεις μόνο ξεφτίλα και καθόλου μπάλα! Αυτά τα ολιγα! Καλά να περνάτε και καλούς τελικούς χωρίς ξύλο και ίντριγκα! Εις το επανειδειν!
Φιλικά
Γιώργος


Sent from my iPad using Tapatalk

Συνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1061 στις: Μάιος 22, 2015, 03:28:09 μμ »
Αφού έκατσε ο κουρνιαχτός και ηρέμησαν τα πνεύματα θέλω να πω και γω δυο-τρία πραγματάκια για το μπασκετακι!
Πρώτον, δυστυχώς η Ρεάλ έπαιξε πολύ καλύτερα ειδικά στο δεύτερο μέρος και αξια σήκωσε το κύπελλο όσο και αν σαν Έλληνας υποστήριζα τον Ολυμπιακό αν και Παναθηναϊκός! Δυστυχώς φάνηκε επίσης οτι όλες οι ομάδες προσαρμόζονται πλέον στον Σπανούλη, ο οποίος σε όλα τα κρίσιμα ματς πλην ενός δίλεπτου με την Αρκούδα, παίζει κάτω του μετρίου! 
Τώρα για το επεισόδιο στο τέλος οποίος έχει δει μπάσκετ ξέρει οτι αυτά υπήρχαν και θα υπάρχουν πάντα και εξαρτάται απο τους ίδιους τους παίχτες αν θα απαντήσουν σε μια πρόκληση ή οχι! Ο Σπανουλης αντέδρασε στη χειρονομία του Ματσιουλις και του απάντησε, μετά έφυγαν μπάλες και διαφορά αλλα, άνευ ουσιαστικής σημασίας!
Όσο για τις οπαδικές εφημερίδες, δουλειά τους ειναι να πουλάνε φύλλα με πομπώδεις τίτλους και κατινίστικα σχόλια καθώς το επίπεδο του Έλληνα οπαδού δυστυχώς αυτό ειναι! Και μη μου πει κανείς οτι ο "γαύρος" ή ο "πρωταθλητής" ειναι εφημερίδες επιπέδου γιατί θα γελάω μέχρι του χρόνου! Ένα "φως" έχει μείνει και αυτό επειδή ειναι πιο μετριοπαθές και δεν προκαλεί εμετό έχει μείνει πολύ πίσω σε κυκλοφορία! Όποτε για πιο μπάσκετ να μιλήσεις όταν γενικά υπάρχει τέτοια αντίληψη στην Ελλάδα!
Και ενα τελευταίο σχόλιο: δυστυχώς το ποδόσφαιρο έχει κάνει τόσο κακό τα τελευταία 20 χρόνια, που έχει συμπαρασύρει μαζί του και όλα τα υπόλοιπα αθλήματα στο βούρκο της καφριλας, του ξύλου, των καμμένων γηπέδων, των απειλών και του ξεπεσμου! Αλήθεια ποιος απο σας πηγαίνει ακόμα γηπεδο; Εδώ εγώ θα σταματήσω και τη nova φέτος γιατί δεν έχει κανένα νόημα να πληρώνεις τόσα λεφτά για να βλέπεις μόνο ξεφτίλα και καθόλου μπάλα! Αυτά τα ολιγα! Καλά να περνάτε και καλούς τελικούς χωρίς ξύλο και ίντριγκα! Εις το επανειδειν!
Φιλικά
Γιώργος


Sent from my iPad using Tapatalk


Μια τοποθέτηση με την οποια μπορω να πω οτι συμφωνω σχεδόν στο σύνολο της  :smt023
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος Georgesin

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 207
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1062 στις: Μάιος 26, 2015, 10:18:04 μμ »
Και κάτι ωραίο που βγήκε σε μια απο τις τελευταίες συνομιλίες του υπερκοριού της ΕΥΠ: Όσο θα με ..μας θα σφυρίζεις μωρό μου!!! Χαχαχα αυτό ειναι επίπεδο αρχιδιαιτητη... Οχι μακακιες!!!
Κατα τα αλλα δεν υπάρχει εγκληματική οργάνωση, δεν ειναι στημένο τίποτα και όλα ειναι αγγελικά πλασμένα στον κόσμο του ελληνικού ποδοσφαίρου...
Και του χρόνου!!!
Ελπιζω να ειναι ακόμα πιο πικάντικα τα πράγματα!🏻️🏻🏻
Φιλικά
Γιώργος


Sent from my iPad using Tapatalk

Συνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1063 στις: Μάιος 27, 2015, 10:35:39 μμ »
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Συνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1064 στις: Μάιος 27, 2015, 10:42:26 μμ »
Ρεκόρ… 50 ετών για Λεμπρόν

Με την πέμπτη του σερί παρουσία σε τελικούς ΝΒΑ ο Λεμπρόν Τζέιμς πέτυχε ένα ιστορικό ρεκόρ που υπήρχε εδώ και μισό αιώνα…


picture share

Δεν ξέρουμε αν οι συγκρίσεις με Τζόρνταν, Μπερντ, Μάτζικ και λοιπούς θρύλους είναι εφικτές ή αποτελούν ιεροσυλία, αλλά ο Λεμπρόν Τζέιμς μπορεί να καυχιέται πλέον πως πέτυχε κάτι που οι προαναφερθέντες δεν κατάφεραν ποτέ στην καριέρα τους.

Μετά το 4-0 των Καβαλίερς επί των Χοκς, ο «βασιλιάς» έγινε ο πρώτος παίκτης που φτάνει για πέμπτη διαδοχική σεζόν στους τελικούς του ΝΒΑ μετά από περίπου μισό αιώνα. Οι προηγούμενοι που το είχαν καταφέρει ήταν στη δεκαετία του 1960 (1962-1966) οι Μπιλ Ράσελ, Σατς Σάντερς, Κέι Σι Τζόουνς και Σαμ Τζόουνς με τους Σέλτικς, ενώ μόλις δέκα συνολικά έχουν πετύχει κάτι τέτοιο και οι οκτώ εξ αυτών ανήκαν στη δυναστεία των Σέλτικς στα μέσα του περασμένου αιώνα.

Ο Λεμπρόν μετά τους τέσσερις σερί τελικούς με το Μαϊάμι, από το 2011 μέχρι το 2014, πρόσθεσε τον φετινό με τους Καβαλίερς και θα διεκδικήσει τον τρίτο τίτλο στην καριέρα του. Συνοδοιπόρο σε αυτή την πενταετία τελικών είχε τον Τζέιμς Τζόουνς, ωστόσο ο τελευταίος δεν είχε αγωνιστεί καθόλου στους τελικούς του 2011. Και σε αντίθεση με τους Σέλτικς εκείνης της εποχής, οι «Καβς» δεν έπρεπε απλώς να είναι καλύτεροι από τρεις ομάδες της Ανατολής (από τις τέσσερις συνολικά στο ΝΒΑ) για να φτάσουν στους τελικούς, αλλά από… 14!

Ο Μπιλ Ράσελ, πάντως, κρατά το απόλυτο ρεκόρ με δέκα σερί χρονιές παρουσίας σε τελικούς, με τους Σέλτικς.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1065 στις: Μάιος 27, 2015, 10:47:31 μμ »
Τι να μας πει ρε Σπύρο....ποσα δαχτυλίδια εχει φορέσει εχει σημασία και οχι σε πόσους σερι τελικούς εχει παει!!!

Συνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1066 στις: Μάιος 27, 2015, 10:54:33 μμ »
Τι να μας πει ρε Σπύρο....ποσα δαχτυλίδια εχει φορέσει εχει σημασία και οχι σε πόσους σερι τελικούς εχει παει!!!

Σωστο κι αυτο Πανο,αλλα οπως και να ειναι κατι δειχνει και η παρουσια του στους τελικους.
Σαφως,προσωπικα,δεν μπορω να τον βαλω διπλα,ουτε καν κοντα σε Μιχαλακη,Ματζικ,ΝτοκτορΤζ αλλα ομως δεν παυει να ειναι μεγαλος σταρ και παικτης.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
H γωνια των sports
« Απάντηση #1067 στις: Μάιος 27, 2015, 11:01:47 μμ »
Βλεπω ξανα και ξανα στο YouTube όλους τους τελικούς του Jordan και εκεί καταλαβαίνω τι σημαίνει να εισαι μεγάλος παίκτης. Να ξέρεις οτι το δαχτυλίδι ειναι στο χέρι πριν ξεκινηςει η σειρά. Ολοι οι υπόλοιποι ειναι απλα καλοί παίκτες.

Συνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1068 στις: Μάιος 27, 2015, 11:15:37 μμ »
Βλεπω ξανα και ξανα στο YouTube όλους τους τελικούς του Jordan και εκεί καταλαβαίνω τι σημαίνει να εισαι μεγάλος παίκτης. Να ξέρεις οτι το δαχτυλίδι ειναι στο χέρι πριν ξεκινηςει η σειρά. Ολοι οι υπόλοιποι ειναι απλα καλοί παίκτες.

Eχω τις ψιλοενστασεις μου,οσον αφορα τον Ματζικ.
Δεν μπορω να πω οτι υπηρχε μεγαλη διαφορα μεταξυ τους.μαλιστα ειναι σαφες οτι ηταν πιο πολυσυνθετος απο τον Μιχαλακη.
Μπορει να μην ειχε αυτη την απιστευτη επαφη με το καλαθι,αλλα δημιουργικα ηταν πολυ μπροστα.
Ασσος με υψος 2.08,χειρισμο καταπληκτικο,που επαιξε και σεντερ οταν χρειαστηκε και πηρε και δακτυλιδι μαλιστα ετσι.
Πραγματικα μαγικος.

Υ.Γ και καθολου ψωνισμενος,δεν θεωρουσε τον εαυτο του σουπερμαν,ηταν ανθρωπινος.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1069 στις: Μάιος 28, 2015, 10:26:15 πμ »
Αυτή η αριθμολαγνεια των Αμερικανών είναι εκνευριστική ..από παντού ρεκόρ προσπαθούν να βγάλουν ..όπως εκνευριστικό ειναι που κοιτάνε το ποιος ειναι ειναι καλύτερος ανάλογα με τα ποσά πρωταθλήματα εχει πάρει,με αυτή τη λογική ο Robert Horry που εχει 7 ειναι καλύτερος από τον Jordan..O Jordan δεν ήταν απλά καλύτερος επειδή εχει πιο πολλά δαχτυλίδια από τον Lebron ..ειναι καλύτερος γιατι ειναι απλά οτι  καλύτερο εχει εμφανιστεί και θα εμφανιστεί στο παγκόσμιο μπάσκετ και στον αθλητισμό γενικότερα..Ο Magic για μένα δεν ειναι καν μέσα σε αυτα τα vs ,δεν ειναι καν ο καλύτερος laker ...ο Kobe ειναι.Ειχαμε το Jordan vs Magic,ξεπεράστηκε αυτό και πήγαμε στο Jordan vs Kobe και τωρα στο Jordan vs Lebron στο μέλλον θα ειναι Jordan vs ? αλλα πάντα ο ένας στο vs θα ειναι ο Jordan.... :) Σχετικά με  το Lebron ειναι <<περίεργη>> περίπτωση παίχτη κατα την άποψη μου και αυτο με ποια λογική το λεω...Clutch δεν ειναι...καλός τεχνίτης δεν ειναι...καλύτερο παίχτη όλων των εποχών που δεν κανει για παράδειγμα lay up με finger roll δε μπορώ να δεχτώ...μπορεί να κανει σε ενα παιχνίδι πιο πολλές χαζομάρες και άγαρμπες κινήσεις από όσες ειχε κανει ο MJ σε ολη του την καριέρα αλλα στο τελος του παιχνιδιού το πιο πιθανο ειναι να τελειώσει με triple double.. :) Ειναι αθλητής φαινόμενο ,το πιο καλο κορμί που εχει εμφανιστεί με τεράστιες γνώσεις του αθλήματος και τρομερή μπασκετική ευφυΐα...σίγουρα ο πιο dominant παίχτης αυτη τη στιγμή στον πλανήτη....Πραγματικα απίστευτος....!

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1070 στις: Μάιος 28, 2015, 10:46:36 πμ »
Ρε Βασίλη πως το κάνεις αυτό; Σε μισή παράγραφω αφού τον ξέχεσες πρόλαβες να τον σκουπίσεις και στο τέλος να τον χρυσώσεις!

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1071 στις: Μάιος 28, 2015, 10:54:04 πμ »


Του πάνε τα κίτρινα.

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1072 στις: Μάιος 28, 2015, 10:57:10 πμ »
Ρε Βασίλη πως το κάνεις αυτό; Σε μισή παράγραφω αφού τον ξέχεσες πρόλαβες να τον σκουπίσεις και στο τέλος να τον χρυσώσεις!
:) :) Γι αυτό ξεκίνησα λέγοντας πως ειναι κατα την άποψη μου περίεργη περίπτωση παίχτη.. :) Όπως είπα εχει τετοια αθλητικά προσόντα ,μπασκετική ευφυΐα ,δυνατό κορμί,αντίληψη του χώρου που υπερκαλύπτουν τις οποίες ατέλειες του..και τα λεω αυτα χωρίς να ειμαι καν φαν του ,μάλλον προς τους haters κλείνω  :D (για πλακα...) κυρίως  όταν ειμαι σε συζητήσεις με φίλους που ειναι τρελοί θαυμαστές..
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 28, 2015, 11:04:27 πμ από argo98 »

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1073 στις: Μάιος 28, 2015, 10:59:39 πμ »
πολυ ωραιο ποστ.


να ξεκινησω λεγοντας πως αντιπαθω τον Lebron απιστευτα.

ειναι ο καλυτερος αθλητης που παιζει μπασκετ εδω και μερικα χρονια.
καλυτερος παικτης μπασκετ δεν ειναι ουτε ηταν.

εχει απιστευτα αθλητικα προσοντα ομως και οσο το σωμα του τον βοηθαει, θα ειναι αναμεσα στους κορυφαιους.
αυτο που τον κανει κορυφαιο, ειναι οτι χωρις να εχει υψηλη μπασκετικη κουλτουρα, ειναι στην ελιτ του αθληματος απο οταν πρωτομπηκε στο ΝΒΑ. κι η διαρκεια εχει τεραστια σημασια...





ο Jordan και ο Kobe ξεκινησαν σαν slashers αλλα καθε χρονο βελτιωναν το παιχνιδι τους, την τεχνικη τους.
φυσικα κανενας απο τους 2 δεν ειχε τα εξωπραγματικα προσοντα του Lebron.
απλα εχω την εντυπωση οτι και MJ και Kobe, ειχαν απειρη θεληση και πειθαρχια.

Δουλευαν το σουτ τους και οταν καποια στιγμη τα κορμια τους δεν μπορουσαν να ανταγωνιστουν τους 25ρηδες της λιγκας, τοτε ξεκινησαν να παιζουν με το μυαλο τους κυριως.
Και μεταξυ των 2, σαφως ο Kobe προετοιμασε καλυτερα το κορμι του για τα "γεραματα", αδυνατιζοντας ελαφρως πριν μερικα χρονια. Αν και δυστυχως ηρθαν οι τραυματισμοι.
Ο Jordan βαρυνε και στα τελη επαιζε κυριως ως SF.
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1074 στις: Μάιος 28, 2015, 11:06:07 πμ »




































Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1075 στις: Μάιος 28, 2015, 11:09:33 πμ »


Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1076 στις: Μάιος 28, 2015, 11:10:13 πμ »
Στράτο αν μου επιτρέπεις μια ένσταση στο θέμα περί μπασκετικής κουλτούρας του Λεμπρόν ,εκτός κι αν δεν κατάλαβα πως το εννοείς,πάντως ειναι σίγουρα μπασκετικά απο τους πιο σπασίκλες που εχουν υπάρξει...

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1077 στις: Μάιος 28, 2015, 11:33:10 πμ »
Στράτο αν μου επιτρέπεις μια ένσταση στο θέμα περί μπασκετικής κουλτούρας του Λεμπρόν ,εκτός κι αν δεν κατάλαβα πως το εννοείς,πάντως ειναι σίγουρα μπασκετικά απο τους πιο σπασίκλες που εχουν υπάρξει...

αυτο που εννοω αλλα μαλλον το εξεφρασα με λαθος τροπο, ειναι οτι ο Lebron μου δινει την εντυπωση οτι προσπαθει περισσοτερο να ειναι υπερ-αθλητης παρα μπασκετμπολιστας.
νομιζω μπορεις να καταλαβεις τι εννοω, γιατι παρακολουθεις.


χαιρομαι να βλεπω τον Paul, τον Curry, τον Durant, τον Kobe, ακομη και το τριο Parker/Ginobili/Duncan και τον Anthony(αν και εδω ισως διαφωνεις) παλαιοτερα τον Redd, τον Allen, τον Iverson(αυτος ειναι αλλη κατηγορια βεβαια), τον Roy, τον Pierce, τον Stojakovic

θελω να δω αν και πως θα εξελιχθει ο Westbrook.
o McGrady και ο Carter επαιξαν ωραιο μπασκετ επισης.
επιφυλασσομαι για Wall, Irving, Antetokounmpo



γενικα προτιμω παικτες με καποια διαρκεια.
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1078 στις: Μάιος 28, 2015, 11:51:41 πμ »
Δε διαφωνώ καθόλου με τους παιχτες που ανέφερες :) και βασικά πρεπει να μας <<ενοχλεί>> αν καταλαβαίνω καλά και το ιδιο πράγμα σε σχέση με τον Lebron απλώς το εκφράζουμε με διαφορετικό τρόπο.Ειναι μπασκετικός,είναι πολύ δουλευταράς απλώς δεν εχει φινέτσα στο παιχνίδι του.Μια φορά για να πικάρω ενα φίλο μου τρελό Λεμπρονικό του είπα πως ειναι ενα κριάρι (καθ´ υπερβολή :)  με απίστευτη μπασκετική ευφυΐα και τρομακτική δύναμη που απλά δε σταματιέται...

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1079 στις: Μάιος 28, 2015, 12:05:33 μμ »
Δε διαφωνώ καθόλου με τους παιχτες που ανέφερες :) και βασικά πρεπει να μας <<ενοχλεί>> αν καταλαβαίνω καλά και το ιδιο πράγμα σε σχέση με τον Lebron απλώς το εκφράζουμε με διαφορετικό τρόπο.Ειναι μπασκετικός,είναι πολύ δουλευταράς απλώς δεν εχει φινέτσα στο παιχνίδι του.Μια φορά για να πικάρω ενα φίλο μου τρελό Λεμπρονικό του είπα πως ειναι ενα κριάρι (καθ´ υπερβολή :)  με απίστευτη μπασκετική ευφυΐα και τρομακτική δύναμη που απλά δε σταματιέται...

Ακομη δεν θελω να τον χαρακτηρισω μπασκετικο. Ειναι τρομερος αθλητης, ισως καποια στιγμη να ηταν κι ο καλυτερος αθλητης στον κοσμο.
Καποιον που δεν εχει στο παιχνιδι του, τα "βασικα" του αθληματος, δεν μου αρεσει να τον χαρακτηριζω μπασκετικο.
Δικο μου κολλημα. Αν και μπασκετικο iq, εχει...
Το ποσο μπασκετικος ειναι θα φανει οταν το κορμι δεν μπορει να ακολουθησει το μυαλο του...



Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.