Αποστολέας Θέμα: H γωνια των sports  (Αναγνώστηκε 778455 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1040 στις: Μάιος 18, 2015, 12:28:57 πμ »
Κουβεντα κανουμε...
Δν καταλαβαινω την απαντηση σου...

Σεβομαι την αποψη σου, δν προσπαθω να σου την αλλαξω.
Εγραψα ομως και τη δικη μου αποψη.


Sent from someone else
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1041 στις: Μάιος 18, 2015, 12:32:14 πμ »
Ενα επισης δυσαρεστο ηταν ο τραυματισμος του Παππα.

Μακαρι να επιστρεψει δυνατος και χωρις αλλους τραυματισμους.


Sent from someone else
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1042 στις: Μάιος 18, 2015, 06:34:09 πμ »
Συγχαρητήρια στην ομάδα για ότι κατάφερε φέτος. Πολύ δύσκολο να έκανε μια ακόμη υπέρβαση.

Το παιχνίδι κρίθηκε στη νευρικοτητα και ίσως στο αδειασμα μετά τον αγώνα της Παρασκευής, που φάνηκε στις βολές, και στα απίστευτα σερί τρίποντα του Κάρολ.

Κατά τα άλλα σε όσους περίμεναν να κερδίσει η ρεαλ για να ανεβάσουν εικόνες του παο και να πανηγυρίζουν, χαίρομαι για αυτούς. Αποδεικνύουν ότι της κοντης ψωλης της φταίνε οι τρίχες, που λένε και στο my village.

Τουλάχιστον χάσαμε στα ίσια από τη ρεαλ στην έδρα της. Δεν κάτσαμε να χάσουμε στη Ρόδο από τον κολοσσό για να εκτισουμε άλλη μια κεκλεισμενων με αυτόν επειδή φοβόμαστε τον Παοκ.

Πολλες καλημερες σε όλους,  ανεξαρτήτως ομάδας :)
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1043 στις: Μάιος 18, 2015, 06:42:44 πμ »

Το παιχνίδι κρίθηκε στη νευρικοτητα και ίσως στο αδειασμα μετά τον αγώνα της Παρασκευής, που φάνηκε στις βολές, και στα απίστευτα σερί τρίποντα του Κάρολ.


Αλλά κυρίως στο βάθος του πάγκου.
Ο Λάσο παίζει και να είναι ο πιο βυσματίας προπονητής του κόσμου.
Επίσης δεν κατάλαβα το 2ο δεκάλεπτο του Σφαιρόπουλου που ενώ είχε
το μομέντουμ και θα μπορούσε να κτίσει διαφορά έπαιζε με κάτι τυχάρπαστους (Λαφαγετ, Νταρντεν, Χαντερ) και τον κακόμοιρο τον Σλούκα να προσπαθεί να τους οργανώσει.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1044 στις: Μάιος 18, 2015, 07:14:52 πμ »
Αλλά κυρίως στο βάθος του πάγκου.
Ο Λάσο παίζει και να είναι ο πιο βυσματίας προπονητής του κόσμου.
Επίσης δεν κατάλαβα το 2ο δεκάλεπτο του Σφαιρόπουλου που ενώ είχε
το μομέντουμ και θα μπορούσε να κτίσει διαφορά έπαιζε με κάτι τυχάρπαστους (Λαφαγετ, Νταρντεν, Χαντερ) και τον κακόμοιρο τον Σλούκα να προσπαθεί να τους οργανώσει.

εκανε και αλλα λαθη. ξεχασε ταιμ αουτς, ξεχασε τον παπαπετρου, δεν δοκιμασε κοντο σχημα αυτη τη φορα σε κρισιμα σημεια και γενικα δεν ηταν στην καλυτερη του στιγμη χθες αλλα οκ. ολοι κανουν λαθη. οταν ο Καρολ βαζει μερικα μεγαλα σουτ με κρεμασμενους πανω του αμυντικους και στην αλλη πλευρα χανονται ελευθερα απο πριντεζη, μαντζαρη κλπ, οι βολες πανε χαλια και αυτο ριχνει και την ψυχολογια κοκ τοτε ολα φταινε και τιποτε δε φταιει.

το στενοχωρο ειναι πως ο Ολυμπιακος εχασε 2 τελικους απο Ρεαλ που εγιναν στην εδρα της γιατι ειδε κι αποειδε η ευρωλιγκα δυο φορες οτι δεν το επαιρνε αλλιως και την εβαλαν να παιξει στο σπιτι της :lol:

απο κει και περα συνεχιζουμε αλλα το μελλον ειναι δυσκολο για το ελληνικο μπασκετ σε συλλογικο επιπεδο. θαυματα δε γινονται καθε μερα. θα παλευουμε αλλα η διαφορα στα μπατζετ ειναι μεγαλη πλεον και δεν θα ειναι ευκολο να κρατηθουμε σε αυτο το επιπεδο οταν ανεβαινουν και αλλες χωρες. μακαρι αλλα δεν το βλεπω ευκολο.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1045 στις: Μάιος 18, 2015, 07:39:06 πμ »
ο Ολυμπιακος εκανε υπερ-προσπαθεια για να ξεπερασει την ΤΣΣΚΑ τη στιγμη που η Ρεαλ περασε σχετικα ευκολα τη Φενερ.

οι διαιτητες επαιξαν εδρα, το οποιο ηταν αναμενομενο.
απο κει και περα οταν ο Ολυμπιακος χανει τοσες βολες και οι Ισπανοι βαζουν οτι θελουν, δεν μπορεις να περιμενεις να παρεις τη νικη.


με το υλικο που ειχε ο Ολυμπιακος φετος, εκανε υπερβαση.






εμενα φετος, η ομαδα που μου αρεσε σαν συνολο, σαν τροπο παιχνιδιου ολη τη σεζον ηταν η Φενερμπαχτσε
η οποια κλαταρε στο F-4.
 
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1046 στις: Μάιος 18, 2015, 03:37:29 μμ »
Μου τι δινει που ασχετοι μιλανε για τους χαρακτηρες των αθλητων... οντως μερικοι ειναι κομπλεξικοι σαν οπαδοι... και αυτοι που τα λενε πρωτοι και καλυτεροι πανε πχ για κανενα 5χ5 και ειναι οι πρωτοι που εχουν νευρα ενω ψυχαγογουνται... τουλαχιστον οι αθλητες κανουν πρωταθλητισμο και ειναι η δουλεια τους... επειδη εχουν μια καμερα στη δουλεια τους δεν τους κανει ουτε θεους ουτε χωρις νευρα ουτε οτι πρεπει να ειναι υποδειγμα... και ειδικα σε μια τοσο μεγαλη ενταση οσο ενος τελικου... αλλα τι να πει κανεις...
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1047 στις: Μάιος 18, 2015, 05:30:56 μμ »
Φίλε batman διαφωνώ κάθετα .
Κι επειδη πολυ λόγος έχει γίνει περί φιλάθλου πνεύματος,
Θα πω ότι φίλαθλος δεν ορίζεσαι ανάλογα με τον ποιο υποστηρίζεις αλλά με το να αναγνωρίζεις την ανωτερότητα και την αξία του αντιπάλου και να μπορείς να δίνεις συγχαρητήρια στο τέλος.
Στα post μετά τον τελικό δεν διαβαςα να αναφέρει κανείς ότι η Ρεάλ έπαιξε φοβερό παιχνίδι, στρίμωξε τον Ολυμπιακό και τον νικηςε δίκαια, μόνο δικαιολογίες διαβάζω του τύπου , φαλτςοςφυριγματα, δεν είχαν ενέργεια, η Ρεάλ έπαιζε στην έδρα της, δεν έβαλαν βολές, ο Κάρολ ξεςκιςτηκε( λες και ο Σπανούλης στον ημιτελικό δεν έκανε τα ίδια).και αλλά πολλά , στην ίδια γραμμή με τον Φωστήρα αγγελοπουλο που χαριςε το κύπελλο στη Ρεάλ επειδη έχει να το πάρει 20 χρόνια, ας το πάρει κι αυτή ειπε , 20 χρόνια έχουν να το πάρουν.
μόνο η τοποθέτηση του karteo έχει δόση αυτοκριτικής , συγνώμη αν έγραψε και κάποιος άλλος που μου διαφεύγει τώρα.
Σαφώς και είναι επιτυχία η πορεία του Ολυμπιακού , όπως είπε και ο σπανουλης , χθες τα βαζαμε εμείς, σήμερα οι άλλοι, κυνική δήλωση όσο δεν πάει , πλην όμως αληθινή.

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1048 στις: Μάιος 18, 2015, 06:12:35 μμ »
Φίλε batman διαφωνώ κάθετα .
Κι επειδη πολυ λόγος έχει γίνει περί φιλάθλου πνεύματος,
Θα πω ότι φίλαθλος δεν ορίζεσαι ανάλογα με τον ποιο υποστηρίζεις αλλά με το να αναγνωρίζεις την ανωτερότητα και την αξία του αντιπάλου και να μπορείς να δίνεις συγχαρητήρια στο τέλος.
Στα post μετά τον τελικό δεν διαβαςα να αναφέρει κανείς ότι η Ρεάλ έπαιξε φοβερό παιχνίδι, στρίμωξε τον Ολυμπιακό και τον νικηςε δίκαια, μόνο δικαιολογίες διαβάζω του τύπου , φαλτςοςφυριγματα, δεν είχαν ενέργεια, η Ρεάλ έπαιζε στην έδρα της, δεν έβαλαν βολές, ο Κάρολ ξεςκιςτηκε( λες και ο Σπανούλης στον ημιτελικό δεν έκανε τα ίδια).και αλλά πολλά , στην ίδια γραμμή με τον Φωστήρα αγγελοπουλο που χαριςε το κύπελλο στη Ρεάλ επειδη έχει να το πάρει 20 χρόνια, ας το πάρει κι αυτή ειπε , 20 χρόνια έχουν να το πάρουν.
μόνο η τοποθέτηση του karteo έχει δόση αυτοκριτικής , συγνώμη αν έγραψε και κάποιος άλλος που μου διαφεύγει τώρα.
Σαφώς και είναι επιτυχία η πορεία του Ολυμπιακού , όπως είπε και ο σπανουλης , χθες τα βαζαμε εμείς, σήμερα οι άλλοι, κυνική δήλωση όσο δεν πάει , πλην όμως αληθινή.

Γιάννη, το περί "φαλτσοσφυριγμάτων" το έγραψα εγώ (στην πολύ αρχή του αγώνα). Εκεί δεν είχε φανεί ακόμα μεγάλη διαφορά, ο Ολυμπιακός ήταν αρκετά μπροστά και αυτά τα σφυρίγματα του στοίχησαν τη διαφορά.
Μετά η εικόνα άλλαξε άρδην.
Το τελικό αποτέλεσμα δεν αφήνει κανένα περιθώριο. Η Ρεάλ ήταν πολύ καλύτερη, ο Ολυμπιακός ήταν κακός, οπότε και το αποτέλεσμα ήταν φυσιολογικότατο, είτε μας αρέσει (στους Ολυμπιακούς) είτε όχι.

Η τελική μου τοποθέτηση ήταν αυτή:

Δε στεναχωρέθηκα που δεν κερδίσαμε (έτσι κι΄αλλιώς δε στεναχωριέμαι με τίποτα σε σχέση με ομάδες κλπ.).
Αλλά θεώρησα μεγάλο κρίμα να κάνει ο Ολυμπιακός μία τόσο κακή εμφάνιση σε έναν τελικό.
Κρίμα. Δεν τους "βγήκε" τίποτα. Φυσικά και ο αντίπαλος ήταν μεγάλη ομάδα, αλλά με τέτοια εμφάνιση "παίζει" να έχαναν και από την Αθλητική Ένωση Κάτω Αχαγιάς.
Κρίμα γιατί "ξεφούσκωσαν" στο πιο κρίσιμο παιχνίδι.

Και ναι μεν μπράβο που έφτασαν στον τελικό, αλλά από την άλλη, καλώς η κακώς, στις ομάδες "μετράει" το ποιός σηκώνει την κούπα και όχι το ποιός φτάνει στους περισσότερους τελικούς και στα περισσότερα final four...

Πάμε για του χρόνου :up:


Νομίζω περιλαμβάνει τα περισσότερα από αυτά που λες:
1) Ρεάλ, μεγάλη ομάδα
2) Ολυμπιακός κάκιστο παιχνίδι
3) Στο τέλος ο νικητής μετράει

Άσε που αν βγει κάποιος και πει ότι το αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από τα "φαλτσοσφυρίγματα" της πρώτης περιόδου, μάλλον δεν πρέπει να είδε το παιχνίδι :lol:

 ;)


Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1049 στις: Μάιος 18, 2015, 07:46:41 μμ »
στο μπασκετ συνηθως κερδιζει ο καλυτερος...
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1050 στις: Μάιος 18, 2015, 08:32:12 μμ »
Γιαννη δεν καταλαβαινω τον λογο που δεν συμφωνεις... αλλα δεν βλεπω και τον λογο να εχω προτυπο εναν αθλητη... και γω εχω ταλεντο στην δουλεια μου απλα δεν εχω καμερα να το δειτε... και δεν μαρεσουν τα προτυπα που στα φωτα το παιζουν κουλ και ολα καλα και μολις κλεισουν τα φωτα ειναι μεσα στην μιζερια την καταθλιψη τα ναρκωντικα... αυτο που εκανε ο Σπανουλης για μενα ηταν φυσικο... τεντωμενα νευρα... αυτο δεν μου δειχνει αν ειναι μεγαλος αθλητης... οπως και οτι ο Ναβαρο και ο Γκαζολ "κλαινε" δεν τους κανει λιγοτερο καλους παιχτες... ασχετα αν ειναι κωλοπαιδα... παλιοχαρακτηρες κτλ κτλ απλα μπερδευουμε λιγο τα πραγματα αυτο εχω να πω... φυσικα ειναι η αποψη μου και σεβομαι τις δικες σας! δεν θελω να θιξω κανεναν γενικα μιλαω! για μενα το μπασκετ εχει αλλαξει κατα πολυ οποτε δεν μπορω να συγκρινω παλια με σημερα... οποτε θα κρινω παιχτες με βαση το μπασκετ που ξερω και παιχτες που παρακολουθω απο τοτε που μπορουσα να καταλαβω το μπασκετ... ο Σπανουλης για μενα ειναι ο πιο χαρισματικος επιθετικος Ελληνας μπασκετικος στις μερες μας... (δεν ξερω τον Γκαλη δεν τον ειδα απο την αρχη τοτε το μπασκετ δεν ηταν ιδιο με το σημερα οποτε δεν ξερω...) ο Παπαλουκας ηταν ενας "ασσος" στα 2 μετρα που καταφερε να αλλαξει την σκεψη των προπονητων (το πιο βασικο γιαυτον... υπηρχαν και παλιοτερα πχ. Μπακατσιας Μπουντουρης "ασσοι"αλλα δεν...) ο Διαμαντιδης για μενα το πιο βασικο ειναι οτι ειναι ενα εργαλειο που τα κανει ολα... ολα ομως απο να σκοραρει να παιξει αμυνα να κανει φαουλ... υπηρχε παλια οταν ηταν στον Ολυμπιακο ο Γκερσον και οταν ρωτηθηκε ποια μεταγραφη θες κτλ κτλ λεει εναν παιχτη θελω τον Διαμαντιδη οσα και να μου ζητησει... γιατι κανει πραγματα σε ολους τους τομεις... και μερικα απο αυτα δεν μπορει να τα δει ενας "μεσος" οπαδος φιλαλθος οπως θελετε πειτε το... το θεμα ειναι οτι πρεπει να ειμαστε χαρουμενοι που αυτοι οι αθλητες παιξαν μπασκετ στην εποχη μας... και οτι ειναι Ελληνες... ολα τα αλλα ειναι περιττα εγω μετραω μονο οτι η Ελλαδα 10χρονια με τον Παο και αλλα 4 με τον Ολυμπιακο ειναι οι πιο πετυχημενες ομαδες στην Ευρωπη... ολα τα αλλα ειναι απλα περιττα και για να λεμε διαφορα...
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1051 στις: Μάιος 18, 2015, 10:05:19 μμ »
Άγγελε ζήτω συγνώμη που δεν σε συμπεριέλαβα, όπως ζήτησα προκαταβολικά συγνώμη αν ξεχνάω κάποιον.

Batman έχεις δίκιο, δεν έγραψα τον λόγο της διαφωνίας,
Η διαφωνία μου είναι ότι αθλητές τέτοιου βεληνεκούς φυσικά και είναι πρότυπα για χιλιάδες παιδιά κυρίως , όταν ήμασταν παιδιά θέλαμε να μοιάσουμε στον Γκάλη τον Γιαννάκη ,τον Τζόρνταν και άλλους και πολλές φορές τους μιμουμασταν μέσα στο γήπεδο, ένας φίλος μου κοπανουσε  τους πάντες, τους έβριζε κτλ επειδη την είχε δει Μπάρκλεϊ .

Όμως δεν στέκομαι στα εντός γηπέδου επειδη όντως είναι κατανοητά και τα νεύρα και η απογοήτευση , άνθρωποι είναι και αυτοί, εξάλλου υπάρχουν και τα mind games που λένε οι αμερικανοί , που κάνει ο ένας παίκτης στον άλλο , όλα θεμιτά είναι όταν δεν περνούν τα όρια .
απλα στον Σπανούλη έκατσαν μαζεμένα, μια τα αυτιά, τώρα η μπάλα .
Όπως και στο πόλο , ξέρεις τι γίνεται κάτω από το νερό ?

Εκεί που ο σπανουλης είναι φάουλ για μένα , πολλά χρόνια τώρα είναι η αχαριστία .
Κάποτε ο Σαργκάνης ερωτηθείς τι ομάδα είναι , είπε, είμαι Ολυμπιακός αλλά τιμώ τον Παναθηναϊκό επειδη με αγάπησε κι έφαγα ψωμί .
Δε μπορείς κύριε Σπανούλη από την πρώτη χρόνια στον Ολυμπιακό που έχασες το πρωτάθλημα , να κατηγορείς τους παναθηναϊκούς φιλάθλους για τραμπουκισμούς και τη διαιτησία για αλλοίωση αποτελεσμάτων , τόσα χρόνια ποιοι φίλαθλοι σε αποθέωναν? με τι διαιτησίες έπαιρνες πρωταθλήματα?

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1052 στις: Μάιος 18, 2015, 10:41:49 μμ »
εκτός από τα φωνήεντα που ψυθίρισε 2 φορές ο ρουντι στον Σπανούλη, ο άλλος κομπλεξικός του έδειχνε κάτι άλλο και του έλεγε είσαι ένα τίποτα στο μπάσκετ.................


οπότε τίποτα δεν έκανε ο Σπανούλης, μπροστά σ' αυτές τις πουστιές που του κάνανε οι κομπλέξες.......





Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1053 στις: Μάιος 18, 2015, 10:55:17 μμ »
Πάνο είναι τα mind games που ανέφερα παραπάνω , βέβαια μια πράσινη εφημερίδα αναφέρει τον διάλογο που λες μεταξύ Σπανούλη και ματςιουλις ανάποδα .
Μη κολλάμε σε αυτά , τέτοια γίνονται συνέχεια μέσα στο γήπεδο, και έχουν τη φάση τους , τόσο συχνά που πολλοί παίχτες μετά τα λένε μεταξύ τους και γελάνε , ξέρεις τι μπινελικια ανταλάσσουν ?

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1054 στις: Μάιος 18, 2015, 11:02:42 μμ »
εκτός από τα φωνήεντα που ψυθίρισε 2 φορές ο ρουντι στον Σπανούλη, ο άλλος κομπλεξικός του έδειχνε κάτι άλλο και του έλεγε είσαι ένα τίποτα στο μπάσκετ.................
οπότε τίποτα δεν έκανε ο Σπανούλης, μπροστά σ' αυτές τις πουστιές που του κάνανε οι κομπλέξες.......



Πάντως πολύ τσαμπουκαλεμένα τον κοιτάει ο Σπανούλης αυτόν αριστερά και όχι τίποτε άλλο, αλλά είναι και ένα κεφάλι κοντύτερος :lol:

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1055 στις: Μάιος 18, 2015, 11:10:30 μμ »
Πάνο είναι τα mind games που ανέφερα παραπάνω , βέβαια μια πράσινη εφημερίδα αναφέρει τον διάλογο που λες μεταξύ Σπανούλη και ματςιουλις ανάποδα .
Μη κολλάμε σε αυτά , τέτοια γίνονται συνέχεια μέσα στο γήπεδο, και έχουν τη φάση τους , τόσο συχνά που πολλοί παίχτες μετά τα λένε μεταξύ τους και γελάνε , ξέρεις τι μπινελικια ανταλάσσουν ?


Η πράσινη εφημερίδα τα ανέφερε ανάποδα γιατί το μίσος που έχουν οι 2 παίκτες ξεκινάει από το τότε που ο ματσιούλις έπαιζε στον Παναθηναϊκό. Όμως η φωτό είναι αδιάψευστος μάρτυρας ποιος τα έδειξε και στα site δεν το αρνήθηκε ο ματσιούλις.

Mind ξεmind, εγώ δεν θα πέταγα μπάλες στα φανερά στην κάμερα, όταν τα άλλα τα λαμόγια τα πιάσανε οι παρακάμερες, αλλά θα τους κοπάναγα στα  ίσα...... εξάλλου φάνηκε ότι του κάνανε πουστιές ( εκ του αποτελέσματος), όταν πήγε στον διαιτητή και με την χειρονομία του έδειξε ότι του "μιλάνε πούστικα" στο παιχνίδι.....

 

Αποσυνδεδεμένος Vagosts

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1170
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1056 στις: Μάιος 18, 2015, 11:13:33 μμ »
Πάνο είναι τα mind games που ανέφερα παραπάνω , βέβαια μια πράσινη εφημερίδα αναφέρει τον διάλογο που λες μεταξύ Σπανούλη και ματςιουλις ανάποδα .
Μη κολλάμε σε αυτά , τέτοια γίνονται συνέχεια μέσα στο γήπεδο, και έχουν τη φάση τους , τόσο συχνά που πολλοί παίχτες μετά τα λένε μεταξύ τους και γελάνε , ξέρεις τι μπινελικια ανταλάσσουν ?
Ποια πράσινη λες;
Όλα τα site λένε ότι ο Σπανούλης είπε στον Ματσιούλις «Είσαι ένα τίποτα…» ...

Όπως λένε όλα ότι ο Ματσιούλις τον προκάλεσε πρώτος βέβαια δείχνοντάς τα π@π@.. του.
Και ο Ματσιούλις δεν το αρνήθηκε.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1057 στις: Μάιος 19, 2015, 07:06:21 πμ »
καλα εκανε και ο ενας και ο αλλος αν ετσι νομιζαν. στο ΝΒΑ το trash talking ειναι κανονας. εχει κανει τετοιο και τοσο trash talking o MJ που αν το εκανε στην Ελλαδα θα τον βγαζανε ετοιμο για φυλακη.

πολυ ασχολουμαστε. το ποιος ειναι ο καθενας στο μπασκετ εξαρταται απο αλλα πραγματα. Για τον μονο που εχω αποψη ειναι ο Ρουντι που τον θεωρω μεγαλο μλκα και ψευτρακο μιας και εχει αναγαγει το φλοπινγκ και τη διαμαρτυρια σε επιστημη.

παμε παρακατω. ο Ολυμπιακος επαιξε σα μεγαλη ομαδα και απλα δεν τα καταφερε απεναντι σε μια πιο ετοιμη Ρεαλ. Το ματς αυτο οπως πηγε θα μπορουσε να το παρει αν στις λεπτομερειες ειχε καλυτερη αποδοση σε μερικα σημεια. Αλλα δεν ηταν. Οπως πολυ σωστα ειπε ο Σπανουλης, το χασαμε οπως πηραμε αλλα ματς. Χασαμε μερικε ελευθερα σουτ, εβαλαν μερικα δυσκολα σουτ, τους βοηθησε και η εδρα στο να ξεπερασουν την πιεση οταν περασαμε μπροστα και πηραν κεφαλι.

το μονο που εμενα με τσαντιζει ειναι οτι χασαμε 2 φορες τελικους απο Ρεαλ στην εδρα της. Και τις δυο φορες την εβαλαν να παιξει εντος εδρας για να το παρει εντελει γιατι αλλιως εμοιαζε αμφιβολο. Ετσι ομως ειναι το παιχνιδι. Η πιο γεματη ομαδα στο ροστερ, επαιξε και στην εδρα της, για να κερδισει ο Ολυμπιακος επρεπε να κανει αλλη μια τεραστια υπερβαση και δεν ηταν ευκολο. Θα μιλαγαμε για τεραστιο αθλο. Αν γινοταν το ματς στο ΣΕΦ θα ηταν αλλιως, αλλα με τα ΑΝ δεν γραφεται ιστορια.

προχωραμε και βλεπουμε. Ο Ολυμπιακος του χρονου θελει προσθηκες σε ορισμενες θεσεις με προσθηκη περισσοτερης ποιοτητας. Ιδιως στην περιφερεια στις θεσεις Λαφαγιετ και Νταρντεν θελει προσθηκη παικτων που θα μπορουν να δημιουργησουν και σκοραρουν ετσι ωστε να τραβηξουν την ομαδα οταν κολλαει ο σπαν, ο σλουκας, ο μαντζαρης. Χθες η Ρεαλ εβαζε Καρολ, Ριβερς οταν εβγαζε γιουλ, σερζι, ρουντι κλπ.

σε σχεση με το παρελθον ειναι δυσκολοτερα τα πραγματα. παλιοτερα ο παο και ο ολυμπιακος ειχαν μικρη διαφορα η' και καλυτερα ροστερ απο αλλες ομαδες. τωρα δεν εχουν. στα περισσοτερα φ4 που ειχε παει ο παο εκτος απο 1-2, νομιζω οτι πηγαινε ως φαβορι η' ενα απο τα φαβορι απο πλευρας ροστερ. το ιδιο και ο ολυμπιακος οταν τα εσκαγε. με παικτες με μεγαλα συμβολαια, τεραστια ονοματα. Τωρα θα πηγαινουμε ως αουτσαιντερ. Πολυ δυσκολο πλεον. Θελει διαρκεις υπερβασεις.

αλλα μετραει το ταξιδι. και μακαρι καθε χρονο να κανουμε τετοια ταξιδια
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1058 στις: Μάιος 19, 2015, 07:35:20 πμ »
Πάνο είναι τα mind games που ανέφερα παραπάνω , βέβαια μια πράσινη εφημερίδα αναφέρει τον διάλογο που λες μεταξύ Σπανούλη και ματςιουλις ανάποδα .
Μη κολλάμε σε αυτά , τέτοια γίνονται συνέχεια μέσα στο γήπεδο, και έχουν τη φάση τους , τόσο συχνά που πολλοί παίχτες μετά τα λένε μεταξύ τους και γελάνε , ξέρεις τι μπινελικια ανταλάσσουν ?

ποιος τη γαμαει την Πρασινη?

κυριολεκτικα ποιος τη γαμαει μια εφημεριδα που την εκδιδει ενα τελειωμενο αρρωστακι?

νομιζω οτι κανεις σοβαρος παναθηναικος δεν την παιρνει σοβαρα. ειναι μια εφημεριδα που δεν πουλαει καν στους οπαδους του ΠΑΟ, εχει σκοπο να προκαλει, να βγαζει τα απωθημενα του ενα συνολο αρρωστων και να δημιουργει οπαδικες εντασεις.

καλο θα κανουν και οι συγγαβροι μου να μη τη διαβαζουν γιατι στοχο εχει μονο να τρολαρει και κανενα αλλο.

και ορισμενες δικες μας φυλλαδες γραφουν μλκιες, ενιοτε προκαλουν ασχημα, αλλα δεν εχουν την ιδια σταθερα εμφανη ψυχοπαθητικη λειτουργια σαν εντυπα. πολλα πρωτοσελιδα της και αρθρα της σε μια δυτικη χωρα (εδω γελαμε με την Ελλαδα) θα ηταν για μηνυση και ποινικα αδικηματα.

οποτε κυριολεκτικα ποιος τη γαμαει την Πρασινη και οτι λεει? ο τυπος δεν εχει ουτε ιερο ουτε οσιο και δεν θα διστασει να ξεφτιλισει και τους παικτες της ομαδας του αμα αυτο τον συμφερει.

δεν ειναι καν οπαδικο εντυπο. ειναι προσωπικο εντυπο του Δημητρακη.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος gkblues

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5824
    • Προφίλ
    • https://www.instagram.com/gkblues/
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1059 στις: Μάιος 19, 2015, 08:01:43 πμ »
http://youtu.be/NlwUFA5Sric


Φιλικά .......Γιωργος