Αποστολέας Θέμα: H γωνια των sports  (Αναγνώστηκε 778460 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1020 στις: Μάιος 17, 2015, 10:50:12 μμ »
Την πέταξε στο κεφάλι του άλλου παίκτη, πρώτον γιατί δεν τήρησαν το fair play και δεύτερον γιατί είναι καραγκιόζης και αφού δεν τήρησαν το fair play πήγε να τον ειρωνευτεί κι από πάνω.......... στον καραγκιόζη τέτοια συμπεριφορά του αξίζει και ο καραγκιόζης δεν είναι ο Σπανούλης.......

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1021 στις: Μάιος 17, 2015, 10:54:30 μμ »
Την πέταξε στο κεφάλι του άλλου παίκτη, πρώτον γιατί δεν τήρησαν το fair play και δεύτερον γιατί είναι καραγκιόζης και αφού δεν τήρησαν το fair play πήγε να τον ειρωνευτεί κι από πάνω.......... στον καραγκιόζη τέτοια συμπεριφορά του αξίζει και ο καραγκιόζης δεν είναι ο Σπανούλης.......
Με καλυψε απολυτα ο Πανος.
Αυτο το περιστατικο δεν χαρακτηριζει ρε Βαγγελη μου,τον Σπανουλη μικρο ανθρωπο οπως εσυ ειπες.
Γι'αυτο εφερα ως παραδειγμα με το βιντεο απο το youtube,ενος ανθρωπου που οντως χαρακτηριζεται ως 'μικρος'.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος afnios

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1611
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1022 στις: Μάιος 17, 2015, 10:57:18 μμ »

Τελικα εσεις οι παναθηναικοι εχετε πολλα κομπλεξ.
Ποτε θα ξεφυγετε απο τον οπαδισμο και θα γινετε σωστοι φιλαθλοι?

Σε παρακαλω να ανακαλεσεις την δηλωση σου,οι γενικοτητες παιρνουν μπαλα και αθωους.Αν θες μιλας σε αυτον που δηλωση του θες να σχολιασεις/ αντιπαρατεθεις.
Οι δε δηλωσεις περι ´´μικρου ανθρωπού´για τον Σπανουλη που εγιναν απο συμφορουμιτη ειναι επιεικως ατυχες.
Συγχαρητηρια στον Ολυμπιακο,δεν ηταν σε καλη μερα αλλα κρατησε ψηλα την Ελλαδα.Και του χρονου καλυτερα.
με ενα ρολοι ξερεις παντα τι ωρα ειναι,με δυο δεν εισαι ποτε σιγουρος

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1023 στις: Μάιος 17, 2015, 10:58:26 μμ »
και μόλις τώρα επιβεβαιώθηκα, το λένε στην nova, ο καραγκιόζης αντί να πανηγυρίσει  πήγε 2 φορές στο αυτί του Σπανούλη και του είπε τα ξεφτιλίκια του, μετά ο Σπανούλης του πέταξε την μπάλα επάνω του και στο τέλος ο ρουντι-κραγκιόζης-φερναντεθ ζήτησε συγγνώμη από Σπανούλη, επιβεβαιωμένα από Έλληνες και Ισπανούς δημοσιογράφους.....

Αποσυνδεδεμένος Coral

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1427
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1024 στις: Μάιος 17, 2015, 11:01:59 μμ »
Συγγνωμην που θα σας χαλασω το εθνικο σας φρόνημα αλλα η μονη ΕΛΛΗΝΙΚΗ ομαδα που κατεκτησε ευρωπαικο τροπαιο,στο μπάσκετ παντα,ειναι η ΑΕΚ,οι υπολοιπες είναι ελληνικα ΑΦΜ με ολιγον από Ελληνες.
WIP ολου του κοσμου ενωθειτε.

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1025 στις: Μάιος 17, 2015, 11:02:48 μμ »
Σε παρακαλω να ανακαλεσεις την δηλωση σου,οι γενικοτητες παιρνουν μπαλα και αθωους.Αν θες μιλας σε αυτον που δηλωση του θες να σχολιασεις/ αντιπαρατεθεις.
Οι δε δηλωσεις περι ´´μικρου ανθρωπού´για τον Σπανουλη που εγιναν απο συμφορουμιτη ειναι επιεικως ατυχες.
Συγχαρητηρια στον Ολυμπιακο,δεν ηταν σε καλη μερα αλλα κρατησε ψηλα την Ελλαδα.Και του χρονου καλυτερα.
Εσυ τωρα τι επαθες? Θιχτηκες? Ημαρτον.
Αν φροντιζες να με γνωρισεις καλυτερα,θα ηξερες τι ανθρωπος ειμαι.
Ενταξει υπαρχουν και σωστοι ανθρωποι-φιλαθλοι.
Εκανα πριν μια δηλωση περι περηφανιας σαν Ελληνας.
Γι'αυτη τη δηλωση γιατι δεν σχολιαζεις τιποτα?
Κανω μια αρχη για να εξαφανιστουν ολα αυτα τα κομπλεξ που υπαρχουν εκατερωθεν.
Εισαι μαζι μου 'η οχι?
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος Vagosts

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1170
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1026 στις: Μάιος 17, 2015, 11:04:07 μμ »
και μόλις τώρα επιβεβαιώθηκα, το λένε στην nova, ο καραγκιόζης αντί να πανηγυρίσει  πήγε 2 φορές στο αυτί του Σπανούλη και του είπε τα ξεφτιλίκια του, μετά ο Σπανούλης του πέταξε την μπάλα επάνω του και στο τέλος ο ρουντι-κραγκιόζης-φερναντεθ ζήτησε συγγνώμη από Σπανούλη, επιβεβαιωμένα από Έλληνες και Ισπανούς δημοσιογράφους.....
Δεν ήξερα το παρασκήνιο αλλά και πάλι, κατά τη γνώμη μου, δε δικαιολογείται να του πετάξεις την μπάλα στο κεφάλι.
Άστοχη ενέργεια.
Γίνονται συνέχεια αυτά στα παιχνίδια.
Απόψεις είναι αυτές βέβαια...




Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1027 στις: Μάιος 17, 2015, 11:04:36 μμ »
Συγγνωμην που θα σας χαλασω το εθνικο σας φρόνημα αλλα η μονη ΕΛΛΗΝΙΚΗ ομαδα που κατεκτησε ευρωπαικο τροπαιο,στο μπάσκετ παντα,ειναι η ΑΕΚ,οι υπολοιπες είναι ελληνικα ΑΦΜ με ολιγον από Ελληνες.
Σε εχω προλαβει φιλε Δημητρη. Το εχω αναφερει σε π.μ σε moderator του φορουμ εδω και δυο ωρες. Απλα δεν το εγραψα στο νημα.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος Coral

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1427
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1028 στις: Μάιος 17, 2015, 11:06:30 μμ »
Σε εχω προλαβει φιλε Δημητρη. Το εχω αναφερει σε π.μ σε moderator του φορουμ εδω και δυο ωρες. Απλα δεν το εγραψα στο νημα.

Το περιμενα από σενα Χρησταρα,εισαι παντα σωστος αν και γαυρος  ;D ;D ;D ;D
WIP ολου του κοσμου ενωθειτε.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1029 στις: Μάιος 17, 2015, 11:16:27 μμ »
Συγγνωμην που θα σας χαλασω το εθνικο σας φρόνημα αλλα η μονη ΕΛΛΗΝΙΚΗ ομαδα που κατεκτησε ευρωπαικο τροπαιο,στο μπάσκετ παντα,ειναι η ΑΕΚ,οι υπολοιπες είναι ελληνικα ΑΦΜ με ολιγον από Ελληνες.

Ελληνική ομαδα Μητσαρα με ενα και μοναδικό Αμερικανο,τον Γιώργο Αμερικανο!!!!

Τότε που ολοι οι υπολοιποι φοβόντουσαν να πιάσουν τη σπυριαρα,γιατι φοβόντουσαν μη κολλήσουν ανεμοβλογια ;)  :lol: :jg:
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος Vagosts

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1170
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1030 στις: Μάιος 17, 2015, 11:18:55 μμ »
Αγνές εποχές...  :)


Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1031 στις: Μάιος 17, 2015, 11:19:25 μμ »
Ελληνική ομαδα Μητσαρα με ενα και μοναδικό Αμερικανο,τον Γιώργο Αμερικανο!!!!

Τότε που ολοι οι υπολοιποι φοβόντουσαν να πιάσουν τη σπυριαρα,γιατι φοβόντουσαν μη κολλήσουν ανεμοβλογια ;)  :lol: :jg:

Ρε παιδιά, εδώ είναι νήμα για τα αθλητικά δρώμενα, μετά την επανάσταση του 1821.
Μας έπιασε και το πατριωτικό τώρα :lol:
Ποιός σύλλογος εν έτει 2015, σε όλη την Ευρώπη, έχει ιθαγενείς-παίκτες;

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1032 στις: Μάιος 17, 2015, 11:20:25 μμ »
Η ματσάρα γινεται τώρα...Clippers vs Rockets...!!!  :)
Σε ότι αφορά τα δικά μας αυτό που εχω να πω ειναι ότι για το μπάσκετ θα επρεπε όλοι οι Έλληνες να είμαστε περήφανοι για τις ομάδες μας!!Μπράβο στον Ολυμπιακό και ας μη τα κατάφερε στο τέλος!
(Σε ότι αφορά το ποδόσφαιρο-σαπίλα εκει εχω τελείως αντίθετη άποψη...)

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1033 στις: Μάιος 17, 2015, 11:22:16 μμ »
Αγνές εποχές...  :)




Όντως.
Τότε έπαιζαν με All-Star και η κάθε ομάδα είχε έναν (άντε δύο) ψηλούς...
Απλά αν είχαμε μείνει σε εκείνες τις εποχές, δε θα είχαμε δει ποτέ έναν Michael Jordan (για παράδειγμα)...
Άσε που δε θα είχαμε και PC/internet/forum για να λέμε αμπελοφιλοσοφίες :lol:

Αποσυνδεδεμένος Vagosts

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1170
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1034 στις: Μάιος 17, 2015, 11:23:48 μμ »
 :jg: :jg:

Αποσυνδεδεμένος Coral

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1427
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1035 στις: Μάιος 17, 2015, 11:33:55 μμ »
Ρε παιδιά, εδώ είναι νήμα για τα αθλητικά δρώμενα, μετά την επανάσταση του 1821.
Μας έπιασε και το πατριωτικό τώρα :lol:
Ποιός σύλλογος εν έτει 2015, σε όλη την Ευρώπη, έχει ιθαγενείς-παίκτες;

Δεν διαφωνω καθολου,αλλα γιατι να αισθανομαι υπερήφανος ως Ελλην γιατι ένα τσουρμο πολυχρωμοι μισθοφόροι κατεκτησαν κατι,μπορω να γουστάρω με το οπαδιλικι μου αλλα όχι με την εθνικοτητα μου,δεν απαξιωνω τιποτα γιατι περήφανος ως Ελλην αισθανθηκα παμπολλες φορες με την εθνικη μου ομαδα.
WIP ολου του κοσμου ενωθειτε.

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1036 στις: Μάιος 17, 2015, 11:36:42 μμ »
:jg: :jg:


Τρομερό δεν είναι;

Από αυτό:



Πήγαμε σε αυτό:



Πραγματικά μου φαίνεται απίστευτο το ότι κάποιοι κάποτε χρησιμoποιούσαν τα ALL STAR για αθλητισμό !
Εγώ τα φοράω για να πάω για καφέ και στα 500 μέτρα με χτυπάνε :lol:

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1037 στις: Μάιος 17, 2015, 11:43:01 μμ »
Δεν διαφωνω καθολου,αλλα γιατι να αισθανομαι υπερήφανος ως Ελλην γιατι ένα τσουρμο πολυχρωμοι μισθοφόροι κατεκτησαν κατι,μπορω να γουστάρω με το οπαδιλικι μου αλλα όχι με την εθνικοτητα μου,δεν απαξιωνω τιποτα γιατι περήφανος ως Ελλην αισθανθηκα παμπολλες φορες με την εθνικη μου ομαδα.

Nαι και εμένα δεν μου αρέσει ως (χλιαρός) οπαδός που είμαι, το να κατεβαίνουν "Ελληνικές" ή "Ισπανικές" ή whatever ομάδες, στις οποίες από τους 5 που είναι στο γήπεδο, οι 3 να είναι μαύροι (εννοώ εξώφθαλμα ξένοι), ο ένας "βαφτισμένος" Έλληνας ή Ισπανός ή δεν ξέρω και εγώ τι και ο ένας να είναι της εθνικότητας της ομάδας.
Το χειρότερο κατά τη γνώμη μου από τότε που πλάκωσαν οι 20 μεταγραφές σε κάθε ομάδα, είναι το ότι "στραγγαλίζονται" καλοί παίκτες που πιθανόν υπάρχουν σε κάθε χώρα...
Ας είχε η κάθε ομάδα δικαίωμα για 2, max. 3 ξένους παίκτες, όπως ήταν κάποτε (αν θυμάμαι καλά)...

Το ίδιο και με το ποδόσφαιρο. Είχα ανοίξει πρόσφατα την τηλεόραση και έβλεπα 2 ομάδες να παίζουν και επί 10 λεπτά δεν είχα καταλάβει (από την μετάδοση και τα ονόματα των παικτών που άκουγα) ότι η μία ήταν ο...Ολυμπιακός :lol:

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1038 στις: Μάιος 18, 2015, 12:05:48 πμ »
Πολλα μπραβο στον Ολυμπιακο που εφτασε μεχρι τον τελικο. Κριμα που δεν μπορεσε να κερδισει.
Ο Σπανουλης εκει που επρεπε να το παρει πανω του, και εδειχνε οτι μπορουσε, μοιραζε μπαλες στους συμπαικτες του.

Απο κει και περα, καποια πραγματα εγιναν πανω στην ενταση.
Καποιοι παικτες της Ρεαλ ειναι γνωστοι τσογλαναραιοι.
Κερδισαν και ηταν ξεκαθαρο, τα καραγκιοζιλικια ηταν περιττα. Λιγος σεβασμος στον αντιπαλο.

Βαγγελη τουλαχιστον ατυχης ο χαρακτηρισμος σου για το Σπανουλη. :down:
Πρεπει να σεβομαστε παικτες που εχουν τιμησει το εθνοσημο ακομη κι οταν εντος χωρας ειναι αντιπαλοι.
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος Vagosts

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1170
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #1039 στις: Μάιος 18, 2015, 12:18:57 πμ »
Προτιμω να μην σου απαντησω, Στρατο, γιατι θα ενοχληθεις...

Οπως ειπα ολοι εχουμε τις αποψεις μας, σεβασου τουλαχιστον αυτο...