Αποστολέας Θέμα: H γωνια των sports  (Αναγνώστηκε 778374 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #800 στις: Μάρτιος 12, 2015, 11:15:15 πμ »
Οπως πιστευω θα διαβασες και παραπανω, εγραψα οτι μετα απο 10 τουλαχιστον φορες που το ειδα,δεν μπορεσα να καταλαβω αν ακουμπησε χερι η οχι.Επισης θα ειδες οτι δεν στεκομαι σ αυτη τη φαση,συμβαινουν αυτα και επαναλαμβανω δικαια κερδισε ο ολυμπιακος με την εμπειρισ του.
Θα ηθελα ομως να σου αντιγυρισω την ερωτηση:
αν εσυ ετρωγες τετοιο γκολ στο 90 (αλλο αν θα το κατακυρωνε ο διαιτητης,υποθεση εργασιας κανουμε ;D ) αν επαναλαμβανω, εσυ τι θα εβλεπες ; θα εβλεπες χερι ;

Υ.Γ Λαμπροπουλος λεγεται το παληκαρι, ο Δημητροπουλος ειναι το αληστου μνημης παληκαρι με τα μαυρα!!  :lol: :jg:

οχι δεν θα ελεγα οτι ειναι χερι. επισης εγω απο σχεδον ολα τα ρηπλει βλεπω οτι δεν υπαρχει χερι

με την αεκ εχουμε φαει γκολ σε αυτη τη φαση στο 90 και ολοι λεγανε για το μεγαλειο της ΑΕΚ ενω ο διαιτητης επρεπε να διακοψει το ματς



μην ξεχνατε τοσο ευκολα. γιατι μας αναγκαζετε να τα θυμιζουμε ;)
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #801 στις: Μάρτιος 12, 2015, 11:22:17 πμ »
Σπύρο πες μας και από που αντέγραψες αυτόν το κείμενο-οχετό. Αυτός που το έγραψε και οι όμοιοί του έφεραν το ποδόσφαιρο σ'αυτά τα χάλια.


βασιλης παπαθεοδωρου, απολυθηκε απο το γιαννακοπουλο απο το gazetta και του εκανε και επιθεση μεσα απο την Π γιατι ειναι μεγαλο λαμογιο και εχει προσεταιρισθει πλεον τον Αλαφουζο. αντικειμενικος δηλαδη για να αναδημοσιευονται ως ευαγγελια τα αρθρα του εδω μεσα... Και μεγαλος χουλιγκανος συνομοταξιας καραπαππα



δεν τον πανε ουτε οι δικοι του



μιλαμε για τερας αντικειμενικοτητας
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #802 στις: Μάρτιος 12, 2015, 11:28:12 πμ »
Σπύρο πες μας και από που αντέγραψες αυτόν το κείμενο-οχετό. Αυτός που το έγραψε και οι όμοιοί του έφεραν το ποδόσφαιρο σ'αυτά τα χάλια.


Ευχαρίστως, Γιάννη...συγγνώμη που δεν ανέφερα την πηγή ήδη.

Το έγραψε αυτός που αναφέρει ο Θοδωρής και η σελίδα είναι εδώ: http://www.sdna.gr/gr/gnomes/vasilis-papatheodorou/article/21996/giati-gremizoun-ta-gipeda-opou-paizei-o-olubiakos/

Δεν έχω ιδέα ποιός είναι ο αρθρογράφος, ούτε τι ρόλο βαράει η ιστοσελίδα.

Μου έκανε εντύπωση όμως -και γιαυτό μετέφερα το άρθρο- η αναφορά σε συγκεκριμένα πορίσματα της Ποινικής δικαιοσύνης.
Σε όλους εσάς τους φιλάθλους, όχι;


Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #803 στις: Μάρτιος 12, 2015, 11:34:20 πμ »
Ευχαρίστως, Γιάννη...συγγνώμη που δεν ανέφερα την πηγή ήδη.

Το έγραψε αυτός που αναφέρει ο Θοδωρής και η σελίδα είναι εδώ: http://www.sdna.gr/gr/gnomes/vasilis-papatheodorou/article/21996/giati-gremizoun-ta-gipeda-opou-paizei-o-olubiakos/

Δεν έχω ιδέα ποιός είναι ο αρθρογράφος, ούτε τι ρόλο βαράει η ιστοσελίδα.

Μου έκανε εντύπωση όμως -και γιαυτό μετέφερα το άρθρο- η αναφορά σε συγκεκριμένα πορίσματα της Ποινικής δικαιοσύνης.
Σε όλους εσάς τους φιλάθλους, όχι;


τα περισσοτερα που γραφει ειναι λανθασμενα και ημιμαθη. οποτε δεν τιθεται θεμα καν σχολιασμου. να μας πει και τι εκανε ο πατερας και οι πολυμετοχικοι δηλαδη αν εχει θαρρος, ο γιαννακοπουλος που επαιξε εκ ευρω στη μαλαισια για ηττα του παο στην ξανθη κοκ. κατα τα αλλα φυσικα πρεπει να αποφανθει η δικαιοσυνη και οχι ο παπαθεοδωρου και ο θωμαιδης που ειναι εντεταλμενοι

απλα να γινει κατανοητο πως οτιδηποτε γραφει ενας δημοσιογραφος, και το λεω απο προσωπικη πειρα σε επαγγελματικα θεματα, δεν ειναι παντα αληθη, θα ελεγα πως ειναι σπανια αληθη γιατι γραφονται απο ανθρωπους χωρις γνωση και με προθεση

μολις χθες τσακωθηκα πχ με δημοσιογραφο για συγκεκριμενο θεμα, οπου με περισσιο θρασσος εξαπολυε κατηγοριες στις οποιες ειχε σε ολα λαθος, και αποδεδειγμενα μπερδευε εννοιες, φορεις κλπ

Γαυρος οπαδος....

Συνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #804 στις: Μάρτιος 12, 2015, 12:49:35 μμ »
οχι δεν θα ελεγα οτι ειναι χερι. επισης εγω απο σχεδον ολα τα ρηπλει βλεπω οτι δεν υπαρχει χερι

με την αεκ εχουμε φαει γκολ σε αυτη τη φαση στο 90 και ολοι λεγανε για το μεγαλειο της ΑΕΚ ενω ο διαιτητης επρεπε να διακοψει το ματς


μην ξεχνατε τοσο ευκολα. γιατι μας αναγκαζετε να τα θυμιζουμε ;)

υπαρχουν ομως παρα πολλοι αλλοι που το βλεπουν το χερι,ακουστηκε νομιζω και στο ραδιοφωνο και στη τηλεοραση.
Σου ειπα την προσωπικη μου αποψη,πραγματκα το προσπερνω  και σταματω εδω.

Οσον αφορα το υπολοιπο του μηνυματος σου,νομιζω οτι σωστο ειναι να ξεφυγουμε πια απο τα ''μουκανες'', σουκανα'',''μας κανατε'' κλπ.κλπ που τελειωμο δεν εχουν και το κυριωτερο δεν βγαινει ακρη.
Ασε που εχουμε εξαντλησει μπολικα terra για να θυμομαστε ποντικηδες,δημητροπουλους & σια!! ;D
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #805 στις: Μάρτιος 12, 2015, 12:59:24 μμ »
υπαρχουν ομως παρα πολλοι αλλοι που το βλεπουν το χερι,ακουστηκε νομιζω και στο ραδιοφωνο και στη τηλεοραση.
Σου ειπα την προσωπικη μου αποψη,πραγματκα το προσπερνω  και σταματω εδω.

Οσον αφορα το υπολοιπο του μηνυματος σου,νομιζω οτι σωστο ειναι να ξεφυγουμε πια απο τα ''μουκανες'', σουκανα'',''μας κανατε'' κλπ.κλπ που τελειωμο δεν εχουν και το κυριωτερο δεν βγαινει ακρη.
Ασε που εχουμε εξαντλησει μπολικα terra για να θυμομαστε ποντικηδες,δημητροπουλους & σια!! ;D

δεν υπαρχει χερι ρε συ σπυρο. οποιος θελει λεει οτι θελει. ελευθερη χωρα ειμαστε
Γαυρος οπαδος....

Συνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #806 στις: Μάρτιος 12, 2015, 01:11:40 μμ »
δεν υπαρχει χερι ρε συ σπυρο. οποιος θελει λεει οτι θελει. ελευθερη χωρα ειμαστε

δεν διαφωνω Θοδωρη.Το ειδα 10+ φορες,δεν ειδα οτι ειναι χερι.
Απλα απο καποιες γωνιες,υπαρχει μεγαλη υποψια.
Αλλα να σου πω οτι ηταν χερι,οχι δεν μπορω και το ειπα απο χθες αυτο.
Παμε παρακατω.
Κοιταξτε να φτιαξετε την ομαδα σας,γιατι δεν ηταν καθολου καλη εχθες.
Και πραγματικα οσο, κατα τη γνωμη μου βεβαια, βγαζει υγεια αυτη η ελληνικη ΑΕΚ μεσα στο γηπεδο και χαιρομαι να τη βλεπω,τοσο δειχνει κορεσμενος και αδιαφορος ο Ολυμπιακος.
Για την ομαδα μου θεωρω οτι με 4-5 προσθηκες ,θα ειναι πολυ ανταγωνιστικη και θα αγωνιστει με αξιωσεις του χρονου.Θελετε ομως κι εσεις πολλες αλλαγες για να ειστε καλοι.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #807 στις: Μάρτιος 12, 2015, 01:14:40 μμ »
δεν διαφωνω Θοδωρη.Το ειδα 10+ φορες,δεν ειδα οτι ειναι χερι.
Απλα απο καποιες γωνιες,υπαρχει μεγαλη υποψια.
Αλλα να σου πω οτι ηταν χερι,οχι δεν μπορω και το ειπα απο χθες αυτο.
Παμε παρακατω.
Κοιταξτε να φτιαξετε την ομαδα σας,γιατι δεν ηταν καθολου καλη εχθες.
Και πραγματικα οσο, κατα τη γνωμη μου βεβαια, βγαζει υγεια αυτη η ελληνικη ΑΕΚ μεσα στο γηπεδο και χαιρομαι να τη βλεπω,τοσο δειχνει κορεσμενος και αδιαφορος ο Ολυμπιακος.
Για την ομαδα μου θεωρω οτι με 4-5 προσθηκες ,θα ειναι πολυ ανταγωνιστικη και θα αγωνιστει με αξιωσεις του χρονου.Θελετε ομως κι εσεις πολλες αλλαγες για να ειστε καλοι.
Φυσικά και πρέπει να φτιάξουμε ομάδα καλύτερη. Το λεμε όλοι. Ματάκια έχουμε. Και μπάλα έχουμε δει. Και έχει ήδη διατυπωθει σε όλα τα επίπεδα.

Όσον αφορά σε εσάς συμφωνώ. Αλλά οι προσθήκες δεν κάνουν πάντα καλύτερες ομάδες. Δεν είναι τόσο απλοικο
Γαυρος οπαδος....

Συνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #808 στις: Μάρτιος 12, 2015, 01:18:19 μμ »

Όσον αφορά σε εσάς συμφωνώ. Αλλά οι προσθήκες δεν κάνουν πάντα καλύτερες ομάδες. Δεν είναι τόσο απλοικο

Το ξερω οτι δεν ειναι τοσο απλο,αλλα εκει θα κριθει η μαγκια και η ικανοτητα τους .
Θα δουμε,παντως μεχρι τοτε μην ξεχνατε οτι

ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ
!!! ;D
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος Coral

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1427
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #809 στις: Μάρτιος 12, 2015, 01:45:27 μμ »
 Παράθεση από: GiannisH στις Σήμερα στις 11:12:53 πμ >
Παράθεση
Σπύρο πες μας και από που αντέγραψες αυτόν το κείμενο-οχετό. Αυτός που το έγραψε και οι όμοιοί του έφεραν το ποδόσφαιρο σ'αυτά τα χάλια.
    Ουδεις αναγνωριζεται περαν του εγκριτου Νικολακοπουλου.
WIP ολου του κοσμου ενωθειτε.

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #810 στις: Μάρτιος 12, 2015, 02:31:06 μμ »
Σπύρο πες μας και από που αντέγραψες αυτόν το κείμενο-οχετό. Αυτός που το έγραψε και οι όμοιοί του έφεραν το ποδόσφαιρο σ'αυτά τα χάλια.

Δεν μου φάνηκε από την αρχή σαν "οχετός", το ξαναδιαβάζω και δεν το βρίσκω καθόλου έτσι.
(Αν πίστευα ότι προσβάλλει κάποιον φίλαλθο, δεν θα το ανέβαζα).









τα περισσοτερα που γραφει ειναι λανθασμενα και ημιμαθη. οποτε δεν τιθεται θεμα καν σχολιασμου. να μας πει και τι εκανε ο πατερας και οι πολυμετοχικοι δηλαδη αν εχει θαρρος, ο γιαννακοπουλος που επαιξε εκ ευρω στη μαλαισια για ηττα του παο στην ξανθη κοκ. κατα τα αλλα φυσικα πρεπει να αποφανθει η δικαιοσυνη και οχι ο παπαθεοδωρου και ο θωμαιδης που ειναι εντεταλμενοι

απλα να γινει κατανοητο πως οτιδηποτε γραφει ενας δημοσιογραφος, και το λεω απο προσωπικη πειρα σε επαγγελματικα θεματα, δεν ειναι παντα αληθη, θα ελεγα πως ειναι σπανια αληθη γιατι γραφονται απο ανθρωπους χωρις γνωση και με προθεση

μολις χθες τσακωθηκα πχ με δημοσιογραφο για συγκεκριμενο θεμα, οπου με περισσιο θρασσος εξαπολυε κατηγοριες στις οποιες ειχε σε ολα λαθος, και αποδεδειγμενα μπερδευε εννοιες, φορεις κλπ


Τι είναι αυτά που αναφέρει ο αρθρογράφος, σχετικά με τα πορίσματα της δικαιοσύνης;..

"Λανθασμένα" και "ημιμαθή";

Δηλαδή;
Από το κεφάλι του τα έβγαλε;

Δεν νομίζω..: http://www.tovima.gr/society/article/?aid=656315







Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #811 στις: Μάρτιος 12, 2015, 02:32:10 μμ »
Παράθεση από: GiannisH στις Σήμερα στις 11:12:53 πμ
    Ουδεις αναγνωριζεται περαν του εγκριτου Νικολακοπουλου.

Ναι πολύ αναγνωριζεται και αυτός. Ξύλο από γαβρους είχε φάει και στο Καραϊσκάκη δεν πατάει το λαμογιο λολολολ
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #812 στις: Μάρτιος 12, 2015, 02:36:04 μμ »
Δεν μου φάνηκε από την αρχή σαν "οχετός", το ξαναδιαβάζω και δεν το βρίσκω καθόλου έτσι.
(Αν πίστευα ότι προσβάλλει κάποιον φίλαλθο, δεν θα το ανέβαζα).









Τι είναι αυτά που αναφέρει ο αρθρογράφος, σχετικά με τα πορίσματα της δικαιοσύνης;..

"Λανθασμένα" και "ημιμαθή";

Δηλαδή;
Από το κεφάλι του τα έβγαλε;

Δεν νομίζω..: http://www.tovima.gr/society/article/?aid=656315

Η σύνδεση και η εκδίκαση της υπόθεσης φυσικά και είναι από το κεφάλι του
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος Vagosts

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1170
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #813 στις: Μάρτιος 13, 2015, 09:35:35 πμ »

Συνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
H γωνια των sports
« Απάντηση #814 στις: Μάρτιος 13, 2015, 09:43:44 πμ »
«Ποδόσφαιρο είναι η αγκαλιά του Αραβίδη στον Μανιάτη»
 





Θέση για την διακοπή του αγώνα της ΑΕΚ με τον Ολυμπιακό (0-1) πήρε ο ΠΣΑΠ στεκόμενος στην πιο δυνατή εικόνα που χάρισε η χθεσινή αναμέτρηση στο ΟΑΚΑ.

«Ο Χρήστος Αραβίδης αγκαλιάζει το Γιάννη Μανιάτη, που είναι λαβωμένος στο τεραίν κι ο Μιχάλης Μπακάκης έχει σπεύσει ώστε να συμπαρασταθεί κι εκείνος στο συνάδελφο του που υποφέρει. Αυτό είναι το ποδόσφαιρο», επισημαίνεται στην ανακοίνωση που εξέδωσε ο Πανελλήνιος Σύνδεσμος Αμειβομένων Ποδοσφαιριστών.

Αναλυτικά:

«Εμείς οι ποδοσφαιριστές, αυτό το ποδόσφαιρο που αποτυπώνεται σε τούτη τη φωτογραφία της χρονιάς, θέλουμε.

Αυτό είναι το ποδόσφαιρο.

Η αλληλεγγύη, η συνεργασία, η κατανόηση, η ανθρωπιά, η συναδελφικότητα, η αγωνία, το ενδιαφέρον, η ευαισθησία.

Ο Χρήστος Αραβίδης αγκαλιάζει το Γιάννη Μανιάτη, που είναι λαβωμένος στο τεραίν κι ο Μιχάλης Μπακάκης έχει σπεύσει ώστε να συμπαρασταθεί κι εκείνος στο συνάδελφο του που υποφέρει.

Αυτοί είναι οι ποδοσφαιριστές, οι ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ του παιχνιδιού.

Δείχνουν το δρόμο, δίνουν το καλό παράδειγμα.

Δεν είμαστε τέλειοι. Είμαστε άνθρωποι.

Όμως, μπορούμε και με τις αδυναμίες μας, να στεκόμαστε στο ύψος των περιστάσεων και πάνω από αυτό.

Μπράβο, χίλια μπράβο στους συναδέλφους μας επαγγελματίες ποδοσφαιριστές.

Μακάρι να βρει μιμητές η αυθόρμητη συμπεριφορά τους.

Οι ποδοσφαιριστές είναι μπροστά.

Εσείς μπορείτε, έστω, να ακολουθήσετε;».
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #815 στις: Μάρτιος 13, 2015, 09:56:39 πμ »



Πες μου στο θεό σου τι δείχνει αυτή η φωτογραφία


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #816 στις: Μάρτιος 13, 2015, 09:57:27 πμ »
Θέλεις να σου βγάλω εγώ 10.000 τέτοιες φωτογραφίες από το συγκεκριμένο ματς?


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #817 στις: Μάρτιος 13, 2015, 10:01:29 πμ »
Περνάει η μπάλα μπροστά η δίπλα από το χέρι ενός παίχτη, παγώνεις την εικόνα και voilà η τρανή απόδειξη...


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος nicolasg

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #818 στις: Μάρτιος 13, 2015, 10:02:18 πμ »
Πες μου στο θεό σου τι δείχνει αυτή η φωτογραφία

Αυτό πρέπει να του δείχνει..... :)

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #819 στις: Μάρτιος 13, 2015, 10:03:41 πμ »
Αυτό και στο βόλει δεν μετράει, θεωρείται μεταφορά μπάλας, "πιαστό" όπως λέγαμε μικροί...


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης