Αποστολέας Θέμα: H γωνια των sports  (Αναγνώστηκε 778455 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #480 στις: Αύγουστος 28, 2014, 08:54:54 πμ »
Τι πίνει; Τερμάτισε χωρίς να αναπνέει! Όχι σφύξιμο, ούτε καν ρυτίδα στο πρόσωπό της. Κι η ανάσα της κόπηκε αφότου συνειδητοποίησε πως νίκησε.

7UP.....

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #481 στις: Σεπτέμβριος 14, 2014, 08:35:36 μμ »
Στην κορυφή της Ευρώπης και οι Νέες!



Τίποτα δεν την σταμάτησε! Πρωταθλήτρια Ευρώπης αναδείχτηκε η Εθνική Νέων Γυναικών που έφτασε με… επέλαση στον τελικό της Ρώμης και επικράτησε της Ιταλίας με 7-6.

Πρωταθλήτρια Ευρώπης αναδείχτηκε η Εθνική Νέων Γυναικών, που επικράτησε της οικοδέσποινας Ιταλίας με 7-6 στον μεγάλο τελικό που έγινε στην Όστια της Ρώμης.

Η ομάδα του Γιώργου Μορφέση έδειξε το «σκληρό» της πρόσωπο σε όλη τη διάρκεια της διοργάνωσης, φτάνοντας με… περίπατο στον τελικό.

Εκεί συνάντησε την οικοδέσποινα, όμως η έδρα δεν… μέτρησε. Σε ένα ματς με πολύ δυνατές άμυνες -και τις γκολκίπερ να βρίσκονται σε πολύ καλή μέρα- η ελληνική ομάδα πήρε προβάδισμα απ’ τις αρχές του δευτέρου οκταλέπτου, ενώ ένα λεπτό πριν το ημίχρονο έφτασε στο +2.

Οι επεμβάσεις της Διαμαντοπούλου σε κρίσιμα σημεία, σε συνδυασμό με την καλή αμυντική λειτουργία, αλλά και τα… δοκάρια -αφού οι Ιταλίδες έστειλαν δύο φορές την μπάλα σ’ αυτά- κράτησαν το προβάδισμα σε ελληνικά χέρια μέχρι τέλους.

Χαραλαμπίδη και Χυδηριώτη ήταν αυτές που ξεχώρισαν επιθετικά για την Ελλάδα, με 3 και 2 γκολ αντίστοιχα.

Tα οκτάλεπτα: 2-2, 1-3, 1-1, 2-1

Ιταλία (Π.Ζίτσα): Σπαράνο, Τσίτινο, Πικότσι, Αβέγκνο, Μορβίλιο, Φίσκο, Γκαλάρντι 2, Καρέγκα 2, Γκρανιολάτι 1, Μαρλέτα, Σεντανίνι, Ιωάννου 1, Ρίσο.

Ελλάδα (Γ.Μορφέσης): Διαμαντοπούλου, Ε. Πλευρίτου, Ι.Χαραλαμπίδη 3, Χυδηριώτη 2, Β.Πλευρίτου, Ξενάκη, Καλογεράκου, Ελευθεριάδου, Σώρα, Σ.Χαραλαμπίδη 1, Ντάσιου, Νιαρχάκου 1, Τερεφού.

Ο δρόμος της Ελλάδας για τον τελικό:
Ουκρανία - Ελλάδα 4-25
Ελλάδα - Πορτογαλία 28-3
Ελλάδα-Σλοβακία 16-4
Ελλάδα - Μ. Βρετανία 21-2
Ελλάδα - Ισπανία 10-6 (ημιτελικός)
Ιταλία - Ελλάδα 6-7 (τελικός)
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #482 στις: Σεπτέμβριος 14, 2014, 08:43:12 μμ »
Μπράβο στα κορίτσια μας!!!


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #483 στις: Σεπτέμβριος 14, 2014, 09:08:04 μμ »
Μπράβο στα κορίτσια μας!!!


Απο τη μια λέμε μπραβο στα κορίτσια μας και χαιρόμαστε για,την επιτυχία τους και απο την αλλη διαβάζω τωρα τα χάλια μας στην Κρήτη.
Τι να πω,όλη η βλακεία του κόσμου μαζεμένη!!!!

Απο το sport24.gr



Στην εντατική φίλαθλος από επεισόδια στην Κρήτη!

 
ΣΟΚ στην πρεμιέρα της Γ' Εθνικής με επεισόδια στις κερκίδες της Νέας Αλικαρνασσού ανάμεσα σε φιλάθλους του Ηροδότου και του Εθνικού. Στην εντατική φίλαθλος των φιλοξενούμενων που διεκομίσθη στο νοσοκομείο χτυπημένος στο κεφάλι!

Τραγωδία στην πρεμιέρα της Γ' Εθνικής, καθώς συνέβησαν σοβαρά επεισόδια στις εξέδρες της Νέας Αλικαρνασσού ανάμεσα σε φιλάθλους του Ηροδότου και του Εθνικού Πειραιώς, που είχαν ως αποτέλεσμα ένας φίλαθλος να μεταφερθεί στο νοσοκομείο με το ασθενοφόρο.

Οι τελευταίες πληροφορίες από το νοσοκομείο αναφέρουν ότι ο φίλαθλος δίνει στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείρας μάχη για τη ζωή με τις πιθανότητες επιβίωσής του να είναι μικρές καθώς διεκομίσθη με ακατάσχετη αιμορραγία στο κεφάλι.

Όπως προκύπτει από το ρεπορτάζ, στο 75′ η αναμέτρηση διακόπηκε από τον διαιτητή και άνθρωποι του Εθνικού απείλησαν πως θα αποχωρήσουν και ενώ το αποτέλεσμα ήταν εκείνη την στιγμή στο 0-0.

Οι φίλαθλοι του Εθνικού, δέχτηκαν άγρια επίθεση από τους φίλους του Ηροδότου με τους ποδοσφαιριστές του Ηροδότου και τους παράγοντες να προσπαθούν να βοηθήσουν τους φιλάθλους του Εθνικού, ενώ ο πρόεδρός του ζήτησε να διακοπεί η αναμέτρηση.

Ο άτυχος φίλαθλος του Εθνικού έπεσε λιπόθυμος, κλήθηκε ασθενοφόρο, το οποίο τον μετέφερε στο Βενιζέλειο νοσοκομείο όπου διαπιστώθηκε πως έχει εκτεταμένο ανεύρυσμα στον εγκέφαλο και νοσηλεύεται στην εντατική. Σύμφωνα με άλλες πληροφορίες έγινε στόχος επίθεσης και χτυπήθηκε άγρια στο κεφάλι, όπου όπου διαγνώστηκαν κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις και παράλληλα υπάρχει εσωτερική αιμορραγία.

Η Αστυνομία προχώρησε σε σύλληψη ενός 27χρονου ο οποίο θεωρείται ως ο δράστης της επίθεσης στον 46χρονο.

*Το θύμα για πολλά χρόνια υπήρξε οργανωμένος του Εθνικού (ήταν και στις "Πινέζες"), την τελευταία 20ετία ζούσε στα Χανιά, βρέθηκε στην Αλικαρνασσό για να δει την αγαπημένη του ομάδα και σύμφωνα με πληροφορίες μπήκε στη μέση για να σταματήσει τα επεισόδια και εκεί συνέβη το μοιραίο
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #484 στις: Οκτώβριος 01, 2014, 07:35:19 μμ »

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #485 στις: Οκτώβριος 01, 2014, 07:38:35 μμ »
Αυτοί οι δυο διπλα στο Σκουντή ποιοι είναι??  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #486 στις: Οκτώβριος 01, 2014, 07:56:18 μμ »
Δυό άμπαλοι  :dielaughing:


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #487 στις: Οκτώβριος 01, 2014, 08:38:31 μμ »
Δυό άμπαλοι  :dielaughing:
:D :D Άμπαλοι δε θα πει τίποτα Γιάννη!! ;D

Αποσυνδεδεμένος gkblues

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5824
    • Προφίλ
    • https://www.instagram.com/gkblues/
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #488 στις: Οκτώβριος 01, 2014, 10:51:17 μμ »
Ποσο πήγε ο Ολυμπιακός; ;D

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #489 στις: Οκτώβριος 01, 2014, 11:12:51 μμ »
Ποσο πήγε ο Ολυμπιακός; ;D
εχασε 2-0 απο την Μαλμε...
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #490 στις: Οκτώβριος 01, 2014, 11:16:52 μμ »
Καθαρό γκολ, οφσάιντ. Καθαρό πέναλτι, κίτρινη κάρτα. Και δυο τσάφ και κάναμε τους ξυλοκοπούς μάγκες.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #491 στις: Οκτώβριος 01, 2014, 11:27:45 μμ »
Εντάξει Πάνο, με τέτοια άμυνα και στο τοπικό πρωτάθλημα δεν πας πουθενά. Ναι, μας πήδηξε ο διαιτητής, αλλά όπως και να'χει τα γκολ τα φάγαμε από τους άμπαλους...
Πρέπει πάντως να είναι από τα πιο γελοία γκολ στην ιστορία του τσου λου.


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #492 στις: Οκτώβριος 01, 2014, 11:52:18 μμ »
Για κάτσε ρε Γιάννη. Τους παίζεις μονότερμα και αντί να γίνει το 0-1 γίνεται το 1-0. Και πως γίνεται το 0-1, με το τσάφ του αιώνα και πανηγυρίζει ο άλλος σα να έβαλε το γκαλ της δεκαετίας.  Συνεχίζεις να γυρίσεις το παιχνιδι και σε πεντακάθαρο πέναλτι ο άλλος σου δίνει κίτρινη κάρτα. Μετά ο Μανιατης τρελαίνεται και αντί να παίξει μπάλα για κανά δεκάλεπτο παραπονιέται. Σου κάνει το παιχνίδι και την ψυχολογία πουτάνα, αφήνει τους ξυλοκοπούς να βαράνε αλλυπητα, ε δεν θέλει και περισσότερο να μαμηθεί το σύμπαν.

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
H γωνια των sports
« Απάντηση #493 στις: Οκτώβριος 02, 2014, 12:17:24 πμ »
Εντάξει και το χαζό σκυλί μου ξέρει ότι στο ποδόσφαιρο όποιος χάνει τις ευκαιρίες, χάνει & το παιχνίδι... Sad but true.
Όταν έχεις καλύτερη παρουσία αλλά αδυνατείς να βάλεις την μπάλα μέσα, δε θέλεις πολύ να σου γίνουν τα νεύρα κρόσια, η ψυχολογία να πιάσει πάτο & τελικά να φας & δύο βλακώδη γκολ...
Τη φάση που λέτε με το πέναλτυ την έχασα, φωτογράφιζα τα ρολόγια μου :-p


Sent from my i-phone, using my fingers

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #494 στις: Οκτώβριος 02, 2014, 12:50:07 πμ »
Για κάτσε ρε Γιάννη. Τους παίζεις μονότερμα και αντί να γίνει το 0-1 γίνεται το 1-0. Και πως γίνεται το 0-1, με το τσάφ του αιώνα και πανηγυρίζει ο άλλος σα να έβαλε το γκαλ της δεκαετίας.  Συνεχίζεις να γυρίσεις το παιχνιδι και σε πεντακάθαρο πέναλτι ο άλλος σου δίνει κίτρινη κάρτα. Μετά ο Μανιατης τρελαίνεται και αντί να παίξει μπάλα για κανά δεκάλεπτο παραπονιέται. Σου κάνει το παιχνίδι και την ψυχολογία πουτάνα, αφήνει τους ξυλοκοπούς να βαράνε αλλυπητα, ε δεν θέλει και περισσότερο να μαμηθεί το σύμπαν.

Καταστάσεις Ολυμπιακού στην Ευρώπη από παλιότερες εποχές μου θύμισε το σημερινό...φαλτσοσφυρίγματα, αναποδιές και γκαντεμιές


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #495 στις: Οκτώβριος 02, 2014, 01:22:42 πμ »
Houston Rockets

<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/xXdPjcE9M0s" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/xXdPjcE9M0s" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
H γωνια των sports
« Απάντηση #496 στις: Οκτώβριος 02, 2014, 07:12:36 πμ »
Εντάξει και το χαζό σκυλί μου ξέρει ότι στο ποδόσφαιρο όποιος χάνει τις ευκαιρίες, χάνει & το παιχνίδι... Sad but true.
Όταν έχεις καλύτερη παρουσία αλλά αδυνατείς να βάλεις την μπάλα μέσα, δε θέλεις πολύ να σου γίνουν τα νεύρα κρόσια, η ψυχολογία να πιάσει πάτο & τελικά να φας & δύο βλακώδη γκολ...
Τη φάση που λέτε με το πέναλτυ την έχασα, φωτογράφιζα τα ρολόγια μου :-p


Sent from my i-phone, using my fingers

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #497 στις: Οκτώβριος 02, 2014, 07:29:00 πμ »
μα εβαλες γκολ που ακυρωσε και δε σου εδωσε ενα πεναλτι.

ομως αν μεινουμε σε αυτα θα κανουμε ζημια στην ομαδα και η ομαδα στον εαυτο της.

δεν επιτρεπεται να τρως τετοια γκολ. τα οποια δεν ειναι και τοσο θεμα ικανοτητας οσο ασυνεννοησιας. αλλα με 4 νεους παικτες στην αμυνα ειναι μαλλον αναμενομενο.

τζαμπα ηττα τελειως, αλλα συνεχιζουμε
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #498 στις: Οκτώβριος 02, 2014, 11:28:53 πμ »
απλα πηγε στραφει η νικη του ολυμπιακου απεναντι στην Ατλεντικο... αλλα ετσι ειναι το ποδοσφαιρο... και η ρεαλ χτες πηγε να παθει τα ιδια... αλλα τελικα κερδισε και λεω τα ιδια γιατι εχανε τα παντα και δεχτηκε goal εχασε και πεναλτι ο CR7... απλα ετσι θα μαθεις να εισαι μεγαλη ομαδα... απο αυτους τους αγωνες... και γω ειμαι παναθηναικος ετσι... και οποιος δεν ειδε το παιχνιδι με την arsenal να το δει... αυτη η ομαδα παντα παιζει ωραια μπαλα με οποιον και να εχει μεσα... αλλα οταν της βγαινει το παιχνιδι ειναι απιστευτη για μενα... μακαρι να σηκωσει και εναν τιτλο φετος δυσκολο... αλλα ποδοσφαιρο ειναι ποτε δε ξερεις!!

Σημερα να δουμε τι θα κανει ο Παο και ο Αστερας... εν αναμονη λοιπον...
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #499 στις: Οκτώβριος 02, 2014, 12:26:18 μμ »
Εγώ ξέρω ότι με έστειλα ν στον κουβά οι άμπαλοι. Μετά από 2 χρόνια είπα να παίξω ένα στοίχημα και πήγα και πόνταρα στα κουτσάλογα. Χ το είχα παίξει φυσικά, δεν πίστευα ότι θα κέρδιζε, αλλά οχι κι έτσι. Τα άλλα δύο ματς τα πιασα...
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.