Αποστολέας Θέμα: H γωνια των sports  (Αναγνώστηκε 778285 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #140 στις: Φεβρουάριος 12, 2014, 12:33:57 μμ »


Μέρες και μέρες είχε να φάει η αλεπού. Τριγύριζε στο δάσος, τριγύριζε στο λιβάδι, μα από φαγητό τίποτα. Αποφάσισε τότε να αναζητήσει την τύχη της στα μέρη των ανθρώπων. Με τα πολλά βρέθηκε κάτω από μια κληματαριά γεμάτη χοντρόρωγα, κατακίτρινα σταφύλια. Τα ζήλεψε και πολύ επιθυμούσε να τα δοκιμάσει, μα πώς ν' ανεβεί? Οι αλεπούδες δεν είναι γατιά, να πιάνουνται με τα νύχια τους και ν' ανεβαίνουν όπου τους αρέσει. Ωστόσο, δοκίμασε κάμποσες φορές. Πιάστηκε από δω, πιάστηκε από κει, τίποτα δεν κατάφερνε. Καθότανε μόνο κάτω, σήκωνε τα μάτια της στα σταφύλια, τα κοίταζε καλά καλά κι ο καημός τους την έτρωγε. Στα τελευταία, κι όταν βεβαιώθηκε ότι δεν θα μπορέσει να τα φτάσει, απελπισμένη, για να παρηγορηθεί, κορόιδεψε η ίδια τον εαυτό της:
- Δε βαριέσαι, δεν πειράζει, ας πάμε παρακάτω... Εξάλλου αυτά δεν τρώγουνται. Αγίνωτα είναι ακόμη...
Τα σταφύλια, ακούοντάς τη, μοιάζανε να την ειρωνεύονται να την περιγελούν.
- Ακούς εκεί... Είμαστε, λέει, αγίνωτα!... Εμείς, κυρα-αλεπού, αγίνωτα δεν είμαστε. Γλυκά σαν το μέλι είμαστε. Μα αφού δε μας φτάνεις, τι να πεις... μας λες αγίνωτα, για να ξεγελάσεις την ανημποριά σου!...


Ηθικό δίδαγμα
Είναι βολικό να λοιδορείς κάτι που δεν μπορείς να αποκτήσεις.


Το ηθικο σου διδαγμα το βγαζεις,με δεδομενο οτι το επιθυμειε.Εκει ειναι και η διαφορα μας.
Διοτι αυτο που λεμε και προφανως δεν εννοειτε να το καταλαβετε,και που εντεχνως τη σημερινη,κυριως,εποχη,σε ολα τα επιπεδα ,απαξιωνεται ειναι οτι:

Ειναι λογικο να μην επιθυμεις και ως εκ τουτου να σου επιτρεπεται  να λοιδορεις, αυτο που η αξιοπρεπεια σου δεν σου επιτρεπει να επιθυμησεις!!

Τι εγραψα ο ανθρωπος!!!! :lol: :jg:
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #141 στις: Φεβρουάριος 12, 2014, 06:14:52 μμ »
Ειναι λογικο να μην επιθυμεις και ως εκ τουτου να σου επιτρεπεται  να λοιδορεις, αυτο που η αξιοπρεπεια σου δεν σου επιτρεπει να επιθυμησεις!!

 :? :? :? :? :? :?

 :shocked: :shocked: :shocked: :shocked: :shocked: :shocked:

 :help: :help: :help: :help: :help: :help:
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος Coral

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1427
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #142 στις: Φεβρουάριος 12, 2014, 06:32:51 μμ »


Παράθεση από: chris5 στις Σήμερα στις 06:14:52 μμ
:? :? :? :? :? :?

 :shocked: :shocked: :shocked: :shocked: :shocked: :shocked:

 :help: :help: :help: :help: :help: :help:

Χρησταρα μου ειναι πολυ απλο,τι ειναι αυτο που μια αξιοπρεπεια δεν σου επιτρεπει να επιθυμεις;; μα φυσικα <του κισσου το πλανο ψηλωμα> με λιγα λογια τα καλπικα πρωταθληματα.
Αρα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;


WIP ολου του κοσμου ενωθειτε.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #143 στις: Φεβρουάριος 12, 2014, 07:02:50 μμ »
 :rolleyes:    :rolleyes:    :rolleyes:


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #144 στις: Φεβρουάριος 12, 2014, 07:08:17 μμ »
Mα για το λόγο αυτό σας λένε τούτοι εδώ ότι είστε αλεπούδες που κάνετε κρεμαστάρια ότι δε φτάνετε: για το Γιάννη, το Χρήστο, το Θοδωρή κτλ. τα πρωταθλήματα που παίρνουν δεν είναι κάλπικα, τα έπαιρναν με το σπαθί τους όταν και άλλες ομάδες ήταν ανταγωνιστικές, ενώ τα τελευταία χρόνια που ο πρώτος απέχει από το δεύτερο πολλά εκατομμύρια ευρώ μπάτζετ, προφανώς και τώρα νοιώθουν ικανοποιημένοι με τα πρωταθλήματα αυτά, τα οποία επίσης θεωρούν ότι τα παίρνουν με το σπαθί τους.
Το 2003 και το 2004 ας πούμε, που Ολυμπιακός στο μπάσκετ δεν υπήρχε και παραλίγο να μας αποκλείσει το Περιστέρι (στους τελικούς του 2003), θα έπρεπε αντιστοίχως να νοιώθω φοβερά ικανοποιημένος που ο ΠΑΟ του Ομπράντοβιτς και των 12-15 εκ. ευρώ σήκωσε την κούπα (κι ενώ στην Ευρώπη είχε πατώσει). Ελα όμως που δεν ένοιωθα. Ε, αυτό οι γαύροι δεν μπορούν να το καταλάβουν.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #145 στις: Φεβρουάριος 12, 2014, 07:10:23 μμ »
Eγώ ένα κάλπικο ξέρω, αυτό του '04 με τον Δούρο...


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος omegasnik

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3142
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #146 στις: Φεβρουάριος 12, 2014, 07:15:34 μμ »
Θα ήθελα να αποσαφηνίσω ότι όλα όσα έγραψα περί ψυχολογίας τα εννοώ σοβαρά χωρίς διάθεση αστεϊσμού!
Ελπίζω και εύχομαι να γίνεται αντιληπτή αυτή η "στρέβλωση" από όλους και κυρίως από τους φιλάθλους χωρίς παρωπίδες είτε αυτοί είναι κόκκινοι, πράσινοι, κίτρινοι, ασπρόμαυροι, κυανόλευκοι, κυανέρυθροι και λοιποί.

Επίσης προφανώς και κανένας λογικά σκεπτόμενος φίλαθλος δε μπορεί να είναι περήφανος για "κάλπικα" πρωταθλήματα και κύπελλα!

Τελικά έχουμε ότι μας αξίζει γενικά είτε αυτό μεταφράζεται σε πολιτικό σύστημα, είτε σε κρατική οργάνωση, είτε σε αθλητικό επίπεδο!

Λυπάμαι που το λέω αλλά οι προσπάθειες όλων μας μάλλον κρίνονται ανεπαρκείς οπότε χρειάζεται να προσπαθήσουμε περισσότερο σε όλα τα επίπεδα! Χρειάζεται όλοι μας να προσπαθήσουμε να "σώσουμε" ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ότι μπορούμε χωρίς να κοιτάμε τι κάνει το κράτος ή ο διπλανός μας για αυτό! Πρέπει και να μιλήσουμε αλλά - κυρίως - και να ΔΡΑΣΟΥΜΕ για να διορθώσουμε τα κακώς κείμενα! Δεν είμαστε οι χειρότεροι αλλά μπορούμε να γίνουμε οι ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ! Το οφείλουμε κυρίως στον εαυτό μας!

Φιλικά
Νίκος.
ΑΚΑ justnik
όποιος πρόλαβε ...

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #147 στις: Φεβρουάριος 12, 2014, 07:16:17 μμ »
Eγώ ένα κάλπικο ξέρω, αυτό του '04 με τον Δούρο...

Αλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε...

Αποσυνδεδεμένος omegasnik

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3142
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #148 στις: Φεβρουάριος 12, 2014, 07:26:23 μμ »
Ένα επίσης χαρακτηριστικότατο παράδειγμα της δύναμης της ψυχολογίας είναι το εξής:
Όλοι μας στη διάρκεια της σχολικής μας θητείας είχαμε πετύχει φαντάζομαι κάποιον "κακό" δάσκαλο! Θυμηθείτε λοιπόν πόσο μας έκανε να μισήσουμε το μάθημα που δίδασκε ακόμη κι αν αυτό ήταν το αγαπημένο μας μέχρι πρότινος! Από τα πιο χαρακτηριστικά παραδείγματα για μένα ήταν μια μαθηματικός η οποία στη Β' Γυμνασίου κόντεψε να με κάνει να μισήσω το αγαπημένο μου μάθημα και να αλλάξω πορεία, ευτυχώς δεν τα κατάφερε! Αλλά για σκεφτείτε να είχα αυτήν την κυρία για 4 χρόνια ας πούμε. Να σημειώσω βέβαια ότι εγώ ήμουν άριστος μαθητής και μόνο μπορώ να φανταστώ την επίπτωση που μπορεί να έχει μια τέτοια ψυχολογία λόγω συμπεριφοράς σε μέτριους και κακούς μαθητές!

Φιλικά
Νίκος.
ΑΚΑ justnik
όποιος πρόλαβε ...

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #149 στις: Φεβρουάριος 12, 2014, 07:33:52 μμ »
Τα ίδια εγώ με τα αρχαία  :wallbash:


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #150 στις: Φεβρουάριος 12, 2014, 07:37:10 μμ »
Ένα επίσης χαρακτηριστικότατο παράδειγμα της δύναμης της ψυχολογίας είναι το εξής:
Όλοι μας στη διάρκεια της σχολικής μας θητείας είχαμε πετύχει φαντάζομαι κάποιον "κακό" δάσκαλο! Θυμηθείτε λοιπόν πόσο μας έκανε να μισήσουμε το μάθημα που δίδασκε ακόμη κι αν αυτό ήταν το αγαπημένο μας μέχρι πρότινος! Από τα πιο χαρακτηριστικά παραδείγματα για μένα ήταν μια μαθηματικός η οποία στη Β' Γυμνασίου κόντεψε να με κάνει να μισήσω το αγαπημένο μου μάθημα και να αλλάξω πορεία, ευτυχώς δεν τα κατάφερε! Αλλά για σκεφτείτε να είχα αυτήν την κυρία για 4 χρόνια ας πούμε. Να σημειώσω βέβαια ότι εγώ ήμουν άριστος μαθητής και μόνο μπορώ να φανταστώ την επίπτωση που μπορεί να έχει μια τέτοια ψυχολογία λόγω συμπεριφοράς σε μέτριους και κακούς μαθητές!

Φιλικά
Νίκος.
...

Νικο,συμφωνω απολυτα σε ολα οσα γραφεις περι ψυχολογιας και των επιπτωσεων της.
Ολοι μας εχουμε απτα παραδειγματα και ξερουμε τη δυναμη της.Ακομη και στην αντιμετωπιση ασθενειων,η ιατρικη παραδεχεται την σημαντικη επιδραση της.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #151 στις: Φεβρουάριος 12, 2014, 09:01:38 μμ »
Mα για το λόγο αυτό σας λένε τούτοι εδώ ότι είστε αλεπούδες που κάνετε κρεμαστάρια ότι δε φτάνετε: για το Γιάννη, το Χρήστο, το Θοδωρή κτλ. τα πρωταθλήματα που παίρνουν δεν είναι κάλπικα, τα έπαιρναν με το σπαθί τους όταν και άλλες ομάδες ήταν ανταγωνιστικές, ενώ τα τελευταία χρόνια που ο πρώτος απέχει από το δεύτερο πολλά εκατομμύρια ευρώ μπάτζετ, προφανώς και τώρα νοιώθουν ικανοποιημένοι με τα πρωταθλήματα αυτά, τα οποία επίσης θεωρούν ότι τα παίρνουν με το σπαθί τους.
Το 2003 και το 2004 ας πούμε, που Ολυμπιακός στο μπάσκετ δεν υπήρχε και παραλίγο να μας αποκλείσει το Περιστέρι (στους τελικούς του 2003), θα έπρεπε αντιστοίχως να νοιώθω φοβερά ικανοποιημένος που ο ΠΑΟ του Ομπράντοβιτς και των 12-15 εκ. ευρώ σήκωσε την κούπα (κι ενώ στην Ευρώπη είχε πατώσει). Ελα όμως που δεν ένοιωθα. Ε, αυτό οι γαύροι δεν μπορούν να το καταλάβουν.
Μην λες πραγματα που δεν εχω ισχυριστει.
Ποτε δεν ειπα ότι είμαι ικανοποιημένος με ότι συμβαινει.
Ο κοσμος του Ολυμπιακου δεν είναι ετσι όπως θελεις να τον παρουσιασεις.
Αν μπορουσαν να γυρισουν όλα τα λαθος σφυρίγματα που πηραμε όλα τα χρονια,θα το ηθελα να γινει.
Αλλα δυστυχως δεν γινεται.
Αλλα και παλι νομιζεις πως δεν θα είχαμε παρει τοσα πρωταθλήματα?
Αντε να είχαμε δυο-τρια λιγοτερα,βεβαια με πολύ μικροτερη βαθμολογικη διαφορα από τον 2ο.
Δεν τα ειχε αναγκη τα σφυρίγματα αυτά ο Ολυμπιακος,γιατι απλα ηταν καλυτερος όχι ολες τις φορες,αλλα τις περισσοτερες.
Αυτό όμως δεν μπορειτε να το δεχτείτε γιατι φορατε τα ωραια πρασινα,κιτρινα `η μαυρα γυαλακια σας.
Δεν συμφωνω με τιποτα με ολη αυτή τη σαπιλα και το ξερεις.
Μακαρι να υπηρχε αξιοκρατικη και δικαιη διατησια,ειτε με διατητες,ειτε με ηλεκτρονικα μηχανήματα.
Τελος παντων,ενα πραγμα να ξερεις και εσυ και ολοι σας: εδώ και προ πολλου εχω παψει να ασχολουμε με το ποδοσφαιρο και με το μπάσκετ,γιατι πραγματικα εχω βαρεθεί ολη αυτή την πορωση και τον φανατισμο,απλα ακουω τα αποτελέσματα,βλεπω τις φασεις μαγνητοσκοπημένες και αν θα δω καποιον αγωνα,θα είναι τελειως περιστασιακο(συνηθως βλεπω μονο ματς του Ολυμπιακου στην Ευρωπη ειτε ποδοσφαιρο,ειτε μπάσκετ, και όχι Ελληνικο πρωταθλημα).
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 12, 2014, 09:16:35 μμ από chris5 »
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #152 στις: Φεβρουάριος 13, 2014, 11:08:28 πμ »

Αντε να είχαμε δυο-τρια λιγοτερα,βεβαια με πολύ μικροτερη βαθμολογικη διαφορα από τον 2ο.


Πλάκα μας κάνεις βρε Χρήστο? Ποια 2-3? Κανένα δεν χρωστάμε σε κανέναν, πάει και τελείωσε. Να κάνουν ομάδα να πάρουν πρωτάθλημα.


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Vagosts

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1170
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #153 στις: Φεβρουάριος 13, 2014, 11:11:42 πμ »
Πλάκα μας κάνεις βρε Χρήστο? Ποια 2-3? Κανένα δεν χρωστάμε σε κανέναν, πάει και τελείωσε. Να κάνουν ομάδα να πάρουν πρωτάθλημα.
Ή έστω αν δεν μπορούν να πάρουν παίχτες κάνουν ομάδα να πάρουν διαιτητές να πάρουν πρωτάθλημα να βγουν Ch.L. να πάρουν και παίχτες...
Ώχου με τους γκρινιάρηδες..!  ;D

Αποσυνδεδεμένος omegasnik

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3142
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #154 στις: Φεβρουάριος 13, 2014, 11:38:34 πμ »
Ή έστω αν δεν μπορούν να πάρουν παίχτες κάνουν ομάδα να πάρουν διαιτητές να πάρουν πρωτάθλημα να βγουν Ch.L. να πάρουν και παίχτες...
Ώχου με τους γκρινιάρηδες..!  ;D

χα χα χα! Πότε είναι η μεταγραφική περίοδος ... για διαιτητές?

Πέρα από την πλάκα το πιο λυπηρό κατά τη γνώμη μου είναι ότι αυτό που συνομολογείται από όλους περί διαιτητικού "σπρωξίματος" όλα αυτά τα χρόνια και άρα αλλοίωσης αποτελεσμάτων/πρωταθλημάτων είναι μη αποδεκτό από κάποιους φιλάθλους του ολυμπιακού. Κανένας δε νομίζω να ζήτησε πίσω πρωταθλήματα και κύπελλα, όμως καλό θα είναι να αναγνωριστεί ο τρόπος, η μέθοδος και τελικά τα "μέσα" με τα οποία αποκτήθηκαν! Και φυσικά σήμερα είναι μακράν καλύτερη ομάδα από όλες τις υπόλοιπες, δεν αμφισβητείται κάτι το τόσο οφθαλμοφανές!
Προσοχή όμως γιατί έχει ο καιρός γυρίσματα και υγεία να 'χουμε εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε!

Φιλικά
Νίκος.
ΑΚΑ justnik
όποιος πρόλαβε ...

Αποσυνδεδεμένος Vagosts

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1170
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #155 στις: Φεβρουάριος 13, 2014, 01:18:03 μμ »
χα χα χα! Πότε είναι η μεταγραφική περίοδος ... για διαιτητές?

Πέρα από την πλάκα το πιο λυπηρό κατά τη γνώμη μου είναι ότι αυτό που συνομολογείται από όλους περί διαιτητικού "σπρωξίματος" όλα αυτά τα χρόνια και άρα αλλοίωσης αποτελεσμάτων/πρωταθλημάτων είναι μη αποδεκτό από κάποιους φιλάθλους του ολυμπιακού. Κανένας δε νομίζω να ζήτησε πίσω πρωταθλήματα και κύπελλα, όμως καλό θα είναι να αναγνωριστεί ο τρόπος, η μέθοδος και τελικά τα "μέσα" με τα οποία αποκτήθηκαν! Και φυσικά σήμερα είναι μακράν καλύτερη ομάδα από όλες τις υπόλοιπες, δεν αμφισβητείται κάτι το τόσο οφθαλμοφανές! Προσοχή όμως γιατί έχει ο καιρός γυρίσματα και υγεία να 'χουμε εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε!

Φιλικά
Νίκος.
Συμφωνώ.
Το πώς έγινε η καλύτερη ομάδα όμως χωράει πολύ συζήτηση.
Δε λέω τίποτα παραπάνω γιατί όλο με κράζουν και ο Βίκτωρας δε βοηθάει...  ;D

Αποσυνδεδεμένος Kalogeros

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1558
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #156 στις: Φεβρουάριος 13, 2014, 01:34:20 μμ »
Ο Μαρινάκης και ο καθε Μαρινακης κοιτάει το συμφέρον του..
Συμφωνώ οτι εχει κανει λαμογιες ..
Και πιστεύω στο κομμάτι του Αθλητισμού πρεπει να λειτουργούν αξιοκρατικά ..
Αλλα..
Εγω σαν Αεκτζης τα έχω με αυτούς που άφησαν τον κάθε Μαρινάκη να τα κανει αυτα ..
.. Και φέρανε την ομάδα σε αυτή τη κατάσταση..
XΡΗΣΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #157 στις: Φεβρουάριος 13, 2014, 01:45:30 μμ »
Το πώς έγινε η καλύτερη ομάδα όμως χωράει πολύ συζήτηση.

24η αγωνιστική στους -25 και ακόμη δεν είσαι σίγουρος πως είμαστε καλύτερη ομάδα?


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος omegasnik

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3142
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #158 στις: Φεβρουάριος 13, 2014, 02:04:26 μμ »
Δε θα σταματήσω ποτέ να το λέω: Σε άλλα αθλήματα όπως για παράδειγμα η κολύμβηση ( το ευγενέστερο όλων κατά τη γνώμη μου) κανένας ΑΛΗΤΗΣ δε μπορεί να σου πάρει την ΑΞΙΑ μιας και το χρονόμετρο ούτε αδικεί ούτε κάνει "λαθάκια" ...
Όσο για το ποδόσφαιρο νομίζω ότι ως Βασιλιάς των ομαδικών αθλημάτων και λόγω καταγωγής έχει έμφυτη την αδικία και τις "λαμογιές" ...
Αμέσως μόλις όμως καταλάβει κανείς πως παίζεται το "παιχνίδι" δε μπορεί παρά να το διασκεδάζει όπως του πρέπει δηλαδή στην πλάκα και ποτέ στα σοβαρά!

Γι' αυτό κι εγώ λέω:

ΜΠΑΟΚ ΡΕΕΕΕ
κι ας μην πάρω ποτέ πατέκι!

χα χα χα

Φιλικά
Νίκος.
ΑΚΑ justnik
όποιος πρόλαβε ...

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #159 στις: Φεβρουάριος 13, 2014, 02:09:01 μμ »
Θα δεις Νίκο πως ο Παοκ θα γίνει ανταγωνιστικός και διεκδικητής στα επόμενα χρόνια. Αρχικά θα μονιμοποιηθεί στη 2η θέση και στη συνέχεια-αποβάλλοντας και το φοβικό σύνδρομο της Αττικής-θα διεκδικήσει στα ίσια πρωτάθλημα. Εδώ θα είμαστε ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης