Αποστολέας Θέμα: H γωνια των sports  (Αναγνώστηκε 778289 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
H γωνια των sports
« Απάντηση #80 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 08:44:52 μμ »
Και μετά έφυγες απ' τον καθρέφτη.


Sent from my bed wearing fluffy bunny slippers

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #81 στις: Δεκέμβριος 10, 2013, 03:46:13 μμ »
Τιμά τον Παπαλουκά η ΤΣΣΚΑ

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας θα τιμήσει τον Θοδωρή Παπαλουκά στο ματς της Πέμπτης με την Μπαρτσελόνα.



Uploaded with ImageShack.us

Ο Θοδωρής Παπαλουκάς συνέδεσε το όνομά του με την επιστροφή της ΤΣΣΚΑ Μόσχας στην κορυφή της Ευρώπης και εξακολουθεί να λατρεύεται από όλους στις τάξεις της ομάδας. Η διοίκηση του ρωσικού συλλόγου αποφάσισε να τον τιμήσει στο ματς της προσεχούς Πέμπτης απέναντι στην Μπαρτσελόνα για την Ευρωλίγκα.

Ο 36χρονος παλαίμαχος γκαρντ θα παραχωρήσει πριν το ματς συνέντευξη Τύπου μαζί με τον πρόεδρο του συλλόγου, Αντρέι Βατούτιν, ενώ θα μοιράσει αυτόγραφα σε φιλάθλους και στη συνέχεια θα δώσει το «παρών» στον αγώνα, όπου και θα τιμηθεί.

Ο «Τεό» αγωνίστηκε στην ΤΣΣΚΑ από το 2002 μέχρι το 2008 και για ένα διάστημα στο δεύτερο μισό της περασμένης περιόδου κατακτώντας μεταξύ άλλων δύο φορές την Ευρωλίγκα και επτά φορές το πρωτάθλημα Ρωσίας.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #82 στις: Δεκέμβριος 14, 2013, 12:33:53 μμ »
Ενδεικτικο του ''μυαλου''  που κουβαλανε μερικοι ανθρωποι και του τροπου σκεψης τους.
Σαββατο σημερα,χρονος ελευθερος,πηγα να παρω τις εφημεριδες μου και να πω και δυο κουβεντες με τον Γιωργο τον alfista που εχει το συνοικιακο ψιλικατζιδικακι.
Η καθημερινη μου αθλητικη εφημεριδα ειναι το goal,γιατι μαζι με τη sportday,τις θεωρω τις λιγοτερο φανατισμενες και πιο αντικειμενικες.
Για κακη μου τυχη ομως,σημερα στο εξωφυλλο,ειχε φωτογραφια του Διαμαντιδη και με μεγαλα γραμματα,εγραφε:''αυτο σημαινει εξαστερος''.
Οπως εχω αφησει τις εφημεριδες στον παγκο και τα λεμε με τον Γιωργο κσι γελαμε,μπαινει ''σοβαρος'' κυριος,περιπου εξηνταρης,που απο την πορτα φωναζει ''θρυλε θεε μου''.
Φερμαρει αμεσως την εφημεριδα και με απολυτα απαξιωτικο υφος,χωρις να γνωριζει που απευθυνεται,λεει:''οριστε,ακου αυτο σημαινει εξαστερος,βγαζουνε γλωσσα τα σκουληκια''.
Παιρνει τσιγαρα,μουρμουραει κατι απο μεσα του και φευγει.Κοιταζομαστε με τον Γιωργο αμηχανα,διακρινω ντροπη στο βλεμα του,δεν λεω τιποτα.
Και σκεφτομαι τωρα.Μεγαλος ανθρωπος,καλοβαλμενος,υποτιθεται με κριση,πως ειναι δυνατον να απαξιωνει ετσι τον μπασκετικο παναθηναικο και πως μπορει να εκφραζεται ετσι,οταν δεν γνωριζει αυτον που εχει την εφημεριδα;Και ενταξει εγω παναθηναικος δεν ειμαι,αλλα  εχει καμμια σημασια αυτο;αυτος δεν το ηξερε.
Ποιος φανατισμος μπορει να σε τυφλωνει και να μην αποδιδεις τον πρεποντα σεβασμο σε μια ομαδα που ονομαστηκε η πιο πετυχημενη της ευρωπης την προηγουμενη δεκαετια ειναι πρωταθλητρια Ελλαδας,με μικρα διαλειματα, τα τελευταια 15 περιπου χρονια;Ποσο ηλιθιος πρεπει να εισαι για να προσβαλεις εναν αγνωστο ανθρωπο,γιατι υποστηριζει αλλη ομαδα;
Δεν ειναι βεβαια η πρωτη φορα που βλεπω φανατισμενους ανθρωπους,ουτε συμβαινει μονο με φιλαθλους του ολυμπιακου.Ολες οι ομαδες εχουν τους καφρους τους.
Αυτο που με πειραξε σημερα ηταν η ηλικια και το ολο στησιμο αυτου του ανθρωπου,που δεν σ αφηναν να υποψιασθεις τι ζωο εκρυβε μεσα του!!!

Υ.Γ Η ημερησια σημερα εχει το CHRONOS ORO
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος omegasnik

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3142
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #83 στις: Δεκέμβριος 14, 2013, 01:46:45 μμ »
...
Αυτο που με πειραξε σημερα ηταν η ηλικια και το ολο στησιμο αυτου του ανθρωπου,που δεν σ αφηναν να υποψιασθεις τι ζωο εκρυβε μεσα του!!!
...

Ως εκπαιδευτικός με μεγάλη πείρα σε όλο το φάσμα ηλικιών Σπύρο μου έχω να σου πω το εξής:
Η ανοησία και η ηλιθιότητα δεν έχουν ούτε ηλικία ούτε εμφάνιση!
Οι περιπτώσεις πολλές και εξίσου προσβλητικές αλλά θα σταθώ σε κάποια που μου έκανε εντύπωση γιατί ήταν από τις πρώτες φορές και εγώ ήμουν πολύ νέος ακόμη ...
Ευπαρουσίαστος κύριος κοντά στα 60 κάθε φορά που ερχόταν για μάθημα πριν μπει στη σχολή πετούσε το περιτύλιγμα του σνακ που έτρωγε στο πεζοδρόμιο έξω από τη σχολή! Εγώ την πρώτη φορά που το αντιλήφθηκα βγήκα έξω το μάζεψα και δεν του είπα τίποτα, τη δεύτερη φορά με ευγενικό τρόπο του είπα να το πετάει καλύτερα στο καλάθι που έχουμε μπαίνοντας στη σχολή αλλά βέβαια εκείνος συνέχισε και στη νιοστή παρατήρηση - πάντα με ευγενικό τρόπο - μου απάντησε πως πρέπει οι οδοκαθαριστές να δικαιολογούν τα χρήματα που παίρνουν ...

Φιλικά
Νίκος.
ΑΚΑ justnik
όποιος πρόλαβε ...

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #84 στις: Δεκέμβριος 14, 2013, 01:59:19 μμ »
Ως εκπαιδευτικός με μεγάλη πείρα σε όλο το φάσμα ηλικιών Σπύρο μου έχω να σου πω το εξής:
Η ανοησία και η ηλιθιότητα δεν έχουν ούτε ηλικία ούτε εμφάνιση!


Φιλικά
Νίκος.

Εχεις απολυτο δικιο φιλε μου!!!!
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος THANOS58

  • FnB Mod
  • 50mm case
  • *
  • Μηνύματα: 1874
  • ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΨΗΛΟΤΕΡΑ..
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #85 στις: Δεκέμβριος 14, 2013, 03:37:30 μμ »
Που να βλέπατε τον παιδαρά με μαλλί α'λα Χατζηπαναγής, που πήγαινε μπροστά μου με τζιπάρα Μερτσεντέ 350, και που ανοίγει παράθυρο και αμολάει μεγάλο τσαλακωμένο περυτίλιγμα από McDonalds με άνεση μεγαλοεφοπλιστή... Νέα Σμύρνη μέρα μεσημέρι... Βάζω φωνή "Γειά σου ρε Ευρωβλάχε! Και να χρησιμοποιείς χαρτί και στο w.c.!" Μούριξε κάτι μούτζες και βρισιές -δεν προλάβαινε να κατέβει να με δείρει- κι έφυγε γκαζωμένος αριστερή στροφή, εγώ πήγαινα ίσια...
Μετά μου λέτε για σύγχρονη Ελλαδάρα, ε; Μήπως η μεγάλη πλειοψηφία των Νεο-Ελλήνων είναι έτσι ακριβώς;
Σχολιάστε ελευθέρως γιατί έρχεται χειμών και θ' αργήσει νάρθει θέρος...
ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ...ΡΟΛΟΙ!

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #86 στις: Δεκέμβριος 14, 2013, 04:28:33 μμ »
εγω δεν εχω καταλαβει ακομη πραγματικα για ποιο πραγμα κατηγορουνται οι Ελληνες οτι διαφερουν απο τους ξενους ευρωπαιους συμπολιτες τους?

στον οπαδισμο? ας γελασουμε. ας παει κανεις να κανει καλαμπουρι σε αγγλια, ιταλια, ισπανια κλπ για ομαδες και θα δει τι παει να πει οπαδισμος απο πρωτο χερι.
στον κρετινισμο? ας τη βγει στους πολιτισμενους γαλλους στο δρομο να δει τι γινεται.

πραγματικα δεν εχω καταλαβει σε τι ακριβως ειμαστε χειροτεροι. και το λεω εχοντας ταξιδεψει αρκετα.

οι Ελληνες βασικα μονο ενα ελλατωμα εχουν σε σχεση με τους Ευρωπαιους. Βριζουν την πατριδα τους και την αποδομουν σε καθε ευκαιρια. κατα τα αλλα δεν ειναι χειροτεροι σε τιποτε. ουτε καν στη διαφθορα δηλαδη και στη γραφειοκρατια. γελανε και οι κοτρωνες στις Βρυξελλες για τη γραφειοκρατια, στη γερμανια, ολλανδια, βελγιο, ιταλια, ισπανια κλπ για τη διαφθορα και δε συμμαζευεται.

αυτα.

να φκιαναμε και κανα ρολογακι ελληνικο τι καλα που θα'τανε να γραφει στο κατω κατω αντι για L swiss made L -> L ελληνοπραμα L να κεφαρουμε
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #87 στις: Δεκέμβριος 14, 2013, 05:12:41 μμ »
εγω δεν εχω καταλαβει ακομη πραγματικα για ποιο πραγμα κατηγορουνται οι Ελληνες οτι διαφερουν απο τους ξενους ευρωπαιους συμπολιτες τους?

στον οπαδισμο? ας γελασουμε. ας παει κανεις να κανει καλαμπουρι σε αγγλια, ιταλια, ισπανια κλπ για ομαδες και θα δει τι παει να πει οπαδισμος απο πρωτο χερι.
στον κρετινισμο? ας τη βγει στους πολιτισμενους γαλλους στο δρομο να δει τι γινεται.

πραγματικα δεν εχω καταλαβει σε τι ακριβως ειμαστε χειροτεροι. και το λεω εχοντας ταξιδεψει αρκετα.

οι Ελληνες βασικα μονο ενα ελλατωμα εχουν σε σχεση με τους Ευρωπαιους. Βριζουν την πατριδα τους και την αποδομουν σε καθε ευκαιρια. κατα τα αλλα δεν ειναι χειροτεροι σε τιποτε. ουτε καν στη διαφθορα δηλαδη και στη γραφειοκρατια. γελανε και οι κοτρωνες στις Βρυξελλες για τη γραφειοκρατια, στη γερμανια, ολλανδια, βελγιο, ιταλια, ισπανια κλπ για τη διαφθορα και δε συμμαζευεται.

αυτα.

να φκιαναμε και κανα ρολογακι ελληνικο τι καλα που θα'τανε να γραφει στο κατω κατω αντι για L swiss made L -> L ελληνοπραμα L να κεφαρουμε

Πρώτα απ όλα Θοδωρη,προσωπικά τουλαχιστον δεν κατηγόρησα τους "Έλληνες" αλλα έναν καθώς πρέπει εξηντάρη,που χωρίς κανένα λόγο και στο πουθενά χλεύασε μια καλη ομάδα και πρόσβαλε έναν άγνωστο άνθρωπο.Και αυτό το γεγονός,οπως κι αν θέλεις να το δικαιολογησεις,ειναι κλασική έλλειψη παιδείας και ήθους.
Εάν σε καλύπτει και δεν σε ενοχλεί,καλώς.
Προσωπικά με εξόργισε,διότι ποτέ δεν θα συμπεριφερομουνα έτσι και γιατί έχω μάθει να σέβομαι συνεργάτες αλλα και ανταγωνιστές.
Τώρα όσον αφορά τη γενίκευση σου.οτι και οι άλλοι ίδιοι ειναι,και πάλι αντίθετο με βρίσκεις.
Είτε λόγω παιδειας είτε λόγω φόβου και νομου,τα πράγματα ειναι καλύτερα.
Το να διασχίσεις δρόμο στην Ελλάδα ειναι ρωσική ρουλέτα.Το πιο πιθανό ειναι να σε πατήσουν και να σε μουτζωσουν κιόλας .Αντιθετα στον πολιτισμένο κόσμο ,μόλις κατεβασεις  το πόδι απο το πεζοδρόμιο,σταματάνε για να περάσεις.
Σκουπίδι στο δρόμο ; Ποτέ,Παναγία μου!!δεν το συζητώ κάν.
Και για τη γραφειοκρατία,καμμια σχέση,οι άνθρωποι σου λύνουν τηλεφωνικά τα προβλήματα.Πρεπει να ζήσεις λίγο εκτός,για να καταλάβεις τη διαφορα,όχι να πας σαν επισκέπτης.Τον οδοντίατρο στην Αγγλία τον παρακαλάνε ,πως μπορούν να τον βοηθήσουν στη δουλεια του και στην Ελλάδα έκαναν ενάμισυ χρόνο να μου βγάλουν άδεια λειτουργίας του ιατρείου.Τι θέλεις να λέμε τώρα.
Παντού υπάρχουν καφροι,οπως και παντού υπάρχουν άνθρωποι,μακάρι να βοηθήσουμε όλοι να πολλαπλασιαστούν οι δεύτεροι!!
Και δεν προσφέρουμε υπηρεσία στη χώρα μας,εθελοτυφλώντας ,οτι δήθεν και οι άλλοι έτσι ειναι.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #88 στις: Δεκέμβριος 14, 2013, 05:27:35 μμ »
σπυρο αυτο που λες με βρισκει πολυ συμφωνο για το περιστατικο που λες.
κατα τα αλλα επετρεψε μου να εχω αλλου διαφωνιες και αλλου συμφωνιες.
καθε λαος εχει και τα συν και τα πλην του. αυτη την αυτοκτονικη διαθεση οτι ειμαστε χειροτεροι σε ολα, δεν την καταλαβαινω και δεν την αποδεχομαι. γιατι αν αραδιασουμε τα ποσα καλα εχουμε εναντι αλλων θα μας νυχτωσει.

δεν υπαρχει καλυτερος λαος απο τους Ελληνες στα περισσοτερα πραγματα
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #89 στις: Δεκέμβριος 14, 2013, 05:49:27 μμ »
σπυρο αυτο που λες με βρισκει πολυ συμφωνο για το περιστατικο που λες.
κατα τα αλλα επετρεψε μου να εχω αλλου διαφωνιες και αλλου συμφωνιες.
καθε λαος εχει και τα συν και τα πλην του. αυτη την αυτοκτονικη διαθεση οτι ειμαστε χειροτεροι σε ολα, δεν την καταλαβαινω και δεν την αποδεχομαι. γιατι αν αραδιασουμε τα ποσα καλα εχουμε εναντι αλλων θα μας νυχτωσει.

δεν υπαρχει καλυτερος λαος απο τους Ελληνες στα περισσοτερα πραγματα

Συμφωνούμε Θοδωρη,σαφώς και δεν είμαστε χειρότεροι σε όλα!!
Αντίθετα,είμαστε σε πολλα καλύτεροι.
Αυτο όμως απο μόνο του ,δεν σημαίνει τίποτα.
Το βασικότερο προβλημα της σημερινής Ελληνικής κοινωνίας,δεν ειναι το οικονομικά,το εργασιακό κλπ.
Ειναι η έλλειψη παιδείας και ήθους,πράγμα για το οποίο είμαστε υπεύθυνοι όλοι μας και ταυτόχρονα όλοι μας υπόχρεοι να το διορθώσουμε.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #90 στις: Ιανουάριος 02, 2014, 07:22:08 μμ »
Nεα διαφημιση των τουρκικων αερογραμμων

MESI  &  COBE

<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/jhFqSlvbKAM" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/jhFqSlvbKAM" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #91 στις: Ιανουάριος 02, 2014, 08:14:02 μμ »
Ενα βιντεακι για να θυμουνται οι μεγαλυτεροι και να μαθαινουν οι νεωτεροι.

EARVIN MAJIC  JOHNSON


<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/q8Qbo0WqvOI" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/q8Qbo0WqvOI" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>


Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #92 στις: Ιανουάριος 04, 2014, 06:57:05 μμ »
Γράφω αυτό το ποστ με το φόβο οτι μπορεί να υπάρχει αντίδραση απο τους φιλους μου Ολυμπιακούς αλλα ειλικρινά η ανακοίνωση που έβγαλε ο ολυμπιακος για την απόφαση να επαναληφθεί ο αγώνας βόλεϊ γυναικών Ολυμπιακού - ΑΕΚ ,μου έκανε εντύπωση.

«Ερυθρόλευκη» απάντηση σε ειρωνικό ύφος

«Επιτέλους αποδόθηκε δικαιοσύνη», αναφέρει –φυσικά- σε ειρωνικό ύφος η ανακοίνωση του Ολυμπιακού σχετικά με την απόφαση της για την επανάληψη του αγώνα για την Α1 βόλεϊ γυναικών με την ΑΕΚ.

«Επιτέλους αποδόθηκε δικαιοσύνη», αναφέρει –φυσικά- σε ειρωνικό ύφος η ανακοίνωση του Ερασιτέχνη Ολυμπιακού σχετικά με την απόφαση της ΚΕΔ του ΕΟΠΕ για την επανάληψη του αγώνα για την Α1 βόλεϊ γυναικών με την ΑΕΚ.

"Επιτέλους αποδόθηκε δικαιοσύνη! Ο αγώνας βόλεϊ γυναικών Ολυμπιακού ΑΕΚ θα ξαναγίνει, ξεκινώντας από την αρχή!!! Για την ιστορική αυτή απόφαση, θέλουμε να αποδώσουμε τα συγχαρητήρια μας στην ΕΟΠΕ, που εφάρμοσε τον τόσο αυτό άδικο κανονισμό, ο οποίος ισχύει μόνο στη δική της προκήρυξη πρωταθλήματος. Τα δικαιούται η ΕΟΠΕ, αφού επιτέλους ξεκίνησε να εφαρμόζει, χωρίς ερμηνεία, τους κανονισμούς», αναφέρουν οι ερυθρόλευκοι στην ανακοίνωση που εξέδωσαν και η οποία συνεχίζει ως εξής:

«Θυμίζουμε ότι, πριν λίγα μόλις χρόνια, η ίδια Ομοσπονδία στέρησε από τον Ολυμπιακό το Κύπελλο Ελλάδας, αποφασίζοντας ενάντια στον κανονισμό, να μη διοργανώσει τον τελικό, μετά τον αποκλεισμό του Παναθηναϊκου από την ομάδα μας. Είναι τελικά η δικαιοσύνη τυφλή ή βλέπει κατά το δοκούν; Συγχαρητήρια όμως και στην ΑΕΚ! Διεκδίκησε με σθένος στα χαρτιά ένα χαμένο ματς!

Δικαίωσε έτσι αναδρομικά τον Ολυμπιακό, που είχε κάνει το ίδιο στο ποδοσφαιρικό παιχνίδι με την Καλαμαριά. Απέδειξε σαφώς ότι πλέον σέβεται τους κανονισμούς των πρωταθλημάτων και τους αναγνωρίζει, ενώ φυσικά εξέπληξε το πανελλήνιο με την κωλοτούμπα ηθικής που έκανε.
Η μόνη απορία που έχουμε, είναι αν θα κυκλοφορήσουν και αντίστοιχα μπλουζάκια, που με καμάρι φορούσαν οι οπαδοί της ....".


Αυτό που με εντυπωσιάζει ειναι οτι αισθάνεται την ανάγκη να δικαιολογηθεί για την κλεψιά του 2008 και προσπαθεί να την παρομοιάσει με μια λάθος διαιτητική απόφαση,που ήταν πασιφανής και αυταποδεικτη.
Προσπαθεί να εξομοίωσει ένα παιχνίδι που πάρθηκε στα χαρτιά,ενώ μέσα στο γήπεδο χάθηκε καθαρά και χωρίς μια λάθος απόφαση του διαιτητή,με μια ήττα που προήλθε καθαρά απο διαιτητικό λάθος.
Όσο χαζοί και αν ειναι οι παράγοντες μιας ομάδας,δεν μπορεί να μην καταλαβαίνουν την τεράστια διάφορα στα δυο περιστατικά.
Αυτό που καταλαβαίνω λοιπόν εγω ,με το φτωχό μου το μυαλό ,ειναι οτι τελικά έχει δίκιο ο Μελισσανιδης που λέει οτι:
ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ!!!!!(αν και για να είμαι ειλικρινής δεν γουστάρω να έρθουμε εμείς απλά για να φύγουν κάποιοι άλλοι,αλλα να είμαστε όλοι μαζί και ο καλύτερος να κερδίζει!!!)
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Συνδεδεμένος episkeptis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4477
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #93 στις: Ιανουάριος 04, 2014, 07:57:19 μμ »
Το μπάσκετ σε άλλη διάσταση. Απλά  :respect:
Αυτός που δε χορταίνω να βλέπω; Blake Griffin  :god: :god: :god: Ο άνθρωπος είναι άρμα μάχης.
Δείτε στο 1:25 με θύμα τον Gasol καθώς και 4:28 & 4:50

<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/uSVRJpqi8zI" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/uSVRJpqi8zI" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #94 στις: Ιανουάριος 04, 2014, 09:37:51 μμ »
Το μπάσκετ σε άλλη διάσταση. Απλά  :respect:
Αυτός που δε χορταίνω να βλέπω; Blake Griffin  :god: :god: :god: Ο άνθρωπος είναι άρμα μάχης.
Δείτε στο 1:25 με θύμα τον Gasol καθώς και 4:28 & 4:50




Άκρως πορωτικός ο Griffin.
Ακόμα δεν έχω καταλάβει αν είναι αριστερόχειρας ή όχι.
Χρησιμοποιεί εξίσου καλά και τα δύο.



Συνδεδεμένος episkeptis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4477
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #95 στις: Ιανουάριος 04, 2014, 09:54:50 μμ »
Ετσι ακριβως ειναι φιλε.
Παικτης με απιστευτα προσοντα.
Βαλε στο youtube βιντεακια απο την προετοιμασια που κανει στην ερημο. Θα παθεις πλακα.
Μιλαμε για θηριο ανημερο.

Sent from my LG-Optimus L7 using Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #96 στις: Ιανουάριος 16, 2014, 11:08:57 πμ »
Μπράβο του!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 16, 2014, 11:15:53 πμ από argo98 »

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #97 στις: Ιανουάριος 17, 2014, 12:47:08 πμ »
Η εθνική υπερηφάνεια και η αγάπη για την Ελλάδα των περισσότερων ομογενών είναι συγκινητική...


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος antonio-titanium

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 642
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #98 στις: Ιανουάριος 22, 2014, 01:35:42 πμ »
Συνδυασμός πολλών αθλημάτων ;) και ταλέντων..Μετα το 1.21 το παιχνίδι περνάει σε άλλη διάσταση  ;D

Venom Trickshots II- Episode III: Sexy Pool Trick Shots

<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/RqziQX7eEv0" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/RqziQX7eEv0" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #99 στις: Ιανουάριος 22, 2014, 03:59:18 μμ »
Εντάξει...τα λόγια είναι περιττά...


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης