Αποστολέας Θέμα: Παμε σαν αλλοτε  (Αναγνώστηκε 112430 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Darth

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3919
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #340 στις: Δεκέμβριος 13, 2010, 09:16:28 μμ »
http://forums.watchuseek.com/f379/steinhart-proteus-only-thread-you-need-read-473819.html

αν εχεις δυναμη...111 κομματια!!
και παλι μετα τους Ισπανους παιρνουν απο την ιστορια μας.... :-[

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #341 στις: Δεκέμβριος 13, 2010, 09:21:36 μμ »
[url]http://www.steinhartwatches.de/index.php?id=67&artnr=284&Sel_ID=26#284[/url]

Σε marine,και 44αρι αποστρατεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε


+1000. Πες τα κε Διευθυντά!!
"Μarin..άδες" (όχι οι ....σάλτσες!! :D :D) όλου του φόρουμ, ενωθείτε!! ;D ;D



thomas69

  • Επισκέπτης
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #342 στις: Δεκέμβριος 13, 2010, 09:22:32 μμ »

υ.γ

να ναι καλα η Κινα ,που μας παρεχει φτηνα swiss made :smt055



Όλες οι Γερμανικές εταιρίες προσφέρουν ρολόγια με στάνταρ ΕΤΑ κοντά στο 500άρικο και η Steinhart έχει ανακαλύψει την ελβετική κότα με τα χρυσά αυγά πάνω στα βουνά Jura προσφέροντας τα ρολόγια της με διακοσμημένες μηχανές στα 300 ευρώ.

Δεν είναι κακό και καλά κάνει μαζί της είμαι αλλά αν μη τι άλλο θα με έβαζε σε σκέψεις...


director

  • Επισκέπτης
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #343 στις: Δεκέμβριος 13, 2010, 09:30:11 μμ »
+1000. Πες τα κε Διευθυντά!!
"Μarin..άδες" (όχι οι ....σάλτσες!! :D :D) όλου του φόρουμ, ενωθείτε!! ;D ;D




Λιακο μου εμεις σαν παλιοτεροι,το κουρδιζουμε το ρολογακι.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #344 στις: Δεκέμβριος 13, 2010, 09:32:39 μμ »
   Θωμά σ'ευχαριστούμε για τον κόπο σου και αναμένουμε αν έχεις κάποιο νεότερο ;)

   Ηλία και Δημήτρη το ξέρω φίλοι μου πως είστε σε dress mode ;D Εγώ πάλι κλίνω πιό πολύ προς καταδυτικό αφενός σαν πιό ευκολοφόρετο και αφετέρου γιατί θέλω να ολοκληρωθεί το πρότζεκτ "καταδυτικό ρολόι του φόρουμ" και να μην μείνει σαν μια αποτυχημένη προσπάθεια, για την οποία εν τέλει δεν φταίγαμε κι εμείς...



Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος sunsea

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 553
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #345 στις: Δεκέμβριος 13, 2010, 09:34:52 μμ »
   Θωμά σ'ευχαριστούμε για τον κόπο σου και αναμένουμε αν έχεις κάποιο νεότερο ;)

   Ηλία και Δημήτρη το ξέρω φίλοι μου πως είστε σε dress mode ;D Εγώ πάλι κλίνω πιό πολύ προς καταδυτικό αφενός σαν πιό ευκολοφόρετο και αφετέρου γιατί θέλω να ολοκληρωθεί το πρότζεκτ "καταδυτικό ρολόι του φόρουμ" και να μην μείνει σαν μια αποτυχημένη προσπάθεια, για την οποία εν τέλει δεν φταίγαμε κι εμείς...


:yes:
"Ho attraversato oceani,eplorato i continenti e conquistato le
 altitudini...
 alla ricerca del mio "Tempo"  ''Διεσχισα τους ωκεανους,εξερευνησα τις ηπειρους και κατεκτησα   τα υψη...  προς αναζητηση του ''Χρονου" μου       Vivere veramente,non puramente trascorrere i giorni.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #346 στις: Δεκέμβριος 13, 2010, 09:35:02 μμ »
αυτο που προβληματιζει για μενα,ειναι το μετα την αγορα,σε ενα ρολοι και ο ελεγχος ποιοτητας πριν βγει κατι απο το εργοστασιο.υπαρχει ενα θεμα σε αυτο ,απο κει και περα,ο καθενας θα αγορασει απο οπου θελει


Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #347 στις: Δεκέμβριος 13, 2010, 09:40:44 μμ »
στο πρωτο προτζεκτ ειμαι πολυ ευχαριστημενος ,απο το τεχνικο κομματι παντως,.. ;)

Αποσυνδεδεμένος physioman

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 988
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #348 στις: Δεκέμβριος 13, 2010, 09:58:33 μμ »
[url]http://forums.watchuseek.com/f379/steinhart-proteus-only-thread-you-need-read-473819.html[/url]

αν εχεις δυναμη...111 κομματια!!
και παλι μετα τους Ισπανους παιρνουν απο την ιστορια μας.... :-[

Για μένα μπράβο τους. Πολλή καλή προσπάθεια. Και ψήφισαν και για τα πάντα, καντράν, δείκτες, στεφάνη κτλ..
Όσον αφορά την ιστορία μας, και ποιος δεν την εχει εκμεταλλευτεί?
δυστυχώς εμείς είμαστε αυτοί που την αγνοούμε..
Τελος παντων για να μην βγαίνω εκτός θέματος, μπορούμε και μεις να βάλουμε στο καντράν τον ποσειδώνα ή να το γράψουμε μπροστά με ελληνικούς χαρακτήρες και μια τρίαινα παρέα.
Μπορούμε να διαλέξουμε τα πάντα ή τιποτα ή καποια απ'αυτα  :) :)

Αποσυνδεδεμένος DragonAce

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 550
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #349 στις: Δεκέμβριος 13, 2010, 11:06:02 μμ »
Για μένα μπράβο τους. Πολλή καλή προσπάθεια. Και ψήφισαν και για τα πάντα, καντράν, δείκτες, στεφάνη κτλ..
Όσον αφορά την ιστορία μας, και ποιος δεν την εχει εκμεταλλευτεί?
δυστυχώς εμείς είμαστε αυτοί που την αγνοούμε..
Τελος παντων για να μην βγαίνω εκτός θέματος, μπορούμε και μεις να βάλουμε στο καντράν τον ποσειδώνα ή να το γράψουμε μπροστά με ελληνικούς χαρακτήρες και μια τρίαινα παρέα.
Μπορούμε να διαλέξουμε τα πάντα ή τιποτα ή καποια απ'αυτα  :) :)


http://1.bp.blogspot.com/_UTnUeHCpTkg/THGlVAOVhfI/AAAAAAAAABE/Wrf0dQEvbWM/s1600/Alexandre_le_Grand_2_Greece_2007.jpg

συγγνώμη για τη παρέμβαση, μακάρι να μπορούσα να συμμετέχω, λίγο άρωμα από ελλάδα θεωρώ ότι θα ήταν στοιχείο που θα έδινε ταυτότητα...

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #350 στις: Δεκέμβριος 13, 2010, 11:14:03 μμ »
αυτο που προβληματιζει για μενα,ειναι το μετα την αγορα,σε ενα ρολοι και ο ελεγχος ποιοτητας πριν βγει κατι απο το εργοστασιο.υπαρχει ενα θεμα σε αυτο ,απο κει και περα,ο καθενας θα αγορασει απο οπου θελει



φιλε γιωργο οι WUS δεν το σκεφτηκαν αυτο λες? το να επιλεγεται ως εταιρεια σημαινει οτι δεν ειναι και του πεταματου (σικ).

αντιλαμβανομαι οτι εχεις λογους για αυτο που λες. εγω για την εταιρεια και τον Gunter δεν δινω δεκαρα. αλλα πλεον αυτο εχει παρει και εικονα αστικου μυθου. αν υπαρχει κοσμος/χρηστες που να εχουν αντιμετωπισει προβλημα με την εταιρεια του ας το δουμε και να την απορριψουμε. δεν μιλω για ξενα δημοσιευματα που who knows who and how προεκυψαν και τι εχουν απο πισω.

απο την αλλη χειροτερο σερβις και break your balls απο τo Swatch Group στην Ελλαδα δεν υπαρχει. Να μην παρει κανεις και Οmega? Η' μηπως δεν μπορει να βρει κανεις σε ολες σχεδον τις εταιρειες καποιον δυσαρεστημενο?

ειλικρινα αντιλαμβανομαι το σκεπτικισμο σου. θα πρεπει να ειναι μια παραμετρος που θα πρεπει να ληφθει υποψη στην επιλογη τελικα. αλλα μια μονο παραμετρος. οχι η μοναδικη πιστευω.

φιλικα
Θ.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος physioman

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 988
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #351 στις: Δεκέμβριος 14, 2010, 12:15:49 πμ »
http://1.bp.blogspot.com/_UTnUeHCpTkg/THGlVAOVhfI/AAAAAAAAABE/Wrf0dQEvbWM/s1600/Alexandre_le_Grand_2_Greece_2007.jpg

συγγνώμη για τη παρέμβαση, μακάρι να μπορούσα να συμμετέχω, λίγο άρωμα από ελλάδα θεωρώ ότι θα ήταν στοιχείο που θα έδινε ταυτότητα...

ουαουυυ!! λίγο παρατραβηγμένο αλλά και έργο τέχνης συνάμα!!!
Vacheron Constantin είναι αυτή!!!

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #352 στις: Δεκέμβριος 14, 2010, 02:12:30 πμ »
Η 1η αναφορα εχει γινει στο wus .θα βρεις και αλλες ,αλλα εγω θελω να σταθω στο after-sales service ,στον ελεγχο ποιοτητας και στην επικοινωνια με την εταιρια.ειχαμε επισης αρκετα προβληματα στα ρολογια του 1ου προτζεκτ,με οχι και τοσο θετικα αποτελεσματα,στην επιλυση τους..

θυμαμαι χαρακτηριστικα,ρολοι φορουμιστα που το εστειλε πισω και το παρελαβε οπως το εστειλε.


1η αναφορα wus

Έλεγχο ποιότητας; Τι σόι έλεγχος είναι αυτός που δεν κάνουν και δεν υπάρχει στη Γερμανία

προσφατα διαβασα οτι δεν δεχονται για service το ρολοι στην γερμανια,ακομα,γιατι μαλλον δεν εχουν την υποδομη.

τα πρωτα παραπονα τα διαβασα πριν 2 χρονια εδω

the story was I bought from STEINHART "Nav.B-Uhr Limited gold Edition" after I browse all the good comments from the internet regarding this limited edition watch. When I received the watch, I am so so so DISAPPOINTED of the quality of the watch I received. This company's quality control department did a very unprofessional inspection before they ship me the watch. I am attaching all the defected areas photo for your perusal

1. The numbering on the watch does not match the certificate. It's showing 91/333 on the certificate paper and the side of the watch, but on the back side of the watch showing 97/333...........

.........Look at the above picture number 5. Next to the blue screw (at the top-end of engraving "seventeen") is a threaded hole without screw. I find it unsightly.........
Thank you for your help Triton.


I just received the mail today. But I can't believe the company's first email reply to me is to accuse me not notify him and post my article on the forum. And keep saying people do make mistakes.

And his second reply was saying after he return to his company, he realize I did send him three emails and apologize to me.

Here is the e-mail

9-16 1:55am

Dear shih

i read some post in the forum see pictures..

and I dona€™t understand why you dona€™t come first to me if you have any problems..

If my workers do a mistake I think they can do this. They are only people.. you know this..

And you know no body is perfect.. we send out tousend of watches.. and some have a problem..

And all come back first to me to handle this .

Only you go first to the forum.. thank you..!!!!!!!!!!!!!!!!!

But I think it is a normal way if I have a problem so I go back to the company I buy this watch ??? or..

So I think it is better you send back this watch to me..

Use my fedex account 2875-4634-3

Send it to..

Steinhart watches
Kobelweg 12 A¼
86156 augsburg
Germanya€|

Please give me your paypal account so we give you the refund back at once after we have get the watch..

I am glad to hear from you soon..

Greetings from germany

Gunter..



9-16 7:20 am

Dear shih tsung..

Sorry for my late but i was some days not in the office and my workers are in holiday..

Ok now we go to your problems..

Ok..the watch no.. I think my watchmaker make a mistake we make a double check in germany.. and they make this mistake..

Ok. Finger print.. we can change not nomaly but what can I do… we do our best, but you see mistake we can do.. we are all people..

The other mistake ok I don’t know what is happen.. but what can we do..

You know and I think you make a mistake also in your lifetime .. ????

Please send back the watch to me..

Use our own fedex account.. 2875-4634-3… and if you want we change the watch for you..

And send you a new great watch back.. because I think this watch looks very nice.. and it is a very nice piece..

Or if you don’t like this watch .. you get back your money at once.. ( give me your paypal account )

So now I am waiting for answer …
Greetings from germany..

Gunter..

Ps. And sorry for this trouble , but we are a very honest company and we do all for our customers..
But this way what you do.. is not fair..
I cannot understand.. we sell many watches in the hole world and I can talk or mail with every body.. only not with you..??

Sorry again..

regards steinhart gunter
president steinhart watches germany




2η αναφορα
Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά.
Εδω και περίπου 1 χρόνο έχω αγοράσει το στεινχαρτ με την μηχανή Unitas 6497.Προχθές αρχισε να χάνει ώρα και παρατήρησα οτι έχει ξεβιδωθεί μια βίδα χωρίς το ρολόι να μου έχει πέσει ποτέ κάτω ή να το έχω χτυπήσει.Θα ήθελα να ρωτήσω αν μου προτείνετε να το στείλω για σερβις πίσω στη γερμανία ή να το πάω σε κάποιον τεχνίτη εδώ?
Παραθέτω και κάποιες φωτογραφίες για να καταλάβετε ακριβώς τη ζημιά:



http://www.mywatch.gr/index.php/topic,6194.20.html


3η αναφορα
και ΔΕΝ το άγγιξε καν ο Τζεγκις Χαν (Νικόλας)!!!

Έχω ΔΥΟ ρολόγια αυτής της εταιρείας!
Μου αρέσουν ΠΑΡΑ πολύ!
Αλλά ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ μου έβγαλαν κουσούρια!!!

Στο θάμπωμα του πιλότου το έφτιαξα εδώ στο νησί (δε λέω πόσο κόστισε... απλά αναφέρω ότι ακόμα τρέχουν τα αίματα...)!
Στον μαυρούκο όμως, περιμένω την απάντηση, για το τι να κάνω, από την εταιρεία!
Είμαι σίγουρος ότι θα μου πούνε να τους το στείλω να το φτιάξουνε -είναι μέσα στην εγγύηση.

Απλά, ΔΥΟ ρολόγια και στα δύο κουσούρια;


αναφορα φορουμιστα:

..δηλαδή εργατοώρες   ...άστα να πάνε...case Asia,μισές φλάτζες,μερικές αρύθμιστες 2824,κάποιοι ψάχνουν και το τριγωνάκι από το 12(...κόβει βόλτες γύρώ-γύρω....αστείο κάνω!)απλά στο μέλος dimis,εξαρχής είχε φύγει φωτιζόμενο υλικό πάνω στο εσωτερικό του τζαμιού και σίγουρα ήταν ακαλαίσθητο!
και πολλά άλλα........έ για αυτό δώσαμε 3+ κάτι εκατόμπαλα.....θα'βγαλε και κέρδος στην χειρότερη τα μισά.....καλά είμαστε 


http://www.mywatch.gr/index.php/topic,5377.msg76307.html#msg76307


« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 14, 2010, 03:14:13 πμ από george_ »

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #353 στις: Δεκέμβριος 14, 2010, 02:42:44 πμ »
Γνωστά αυτά και σίγουρα πρέπει να ληφθούν υπόψη. Βλέπετε πως δεν αρκεί μια κάσα και ένα καντράν για να πείς ότι φτιάχνω το ίδιο ρολόι μ'έναν άλλο; Λογικά θα έχει βελτιωθεί δυό χρόνια μετά...
 
Από την άλλη πρέπει να συνυπολογίσουμε ότι ως μεγάλος διαδικτυακός πωλητής θα έχει και αναφορές προβλημάτων, αντίθετα πχ με ένα Tissot ή Seiko όπου ο πελάτης πάει το ρολόι στο σέρβις και δεν ασχολείται με το να αναφέρει το πρόβλημα στο ίντερνετ. Επίσης δεν μπορούμε να παραγνωρίσουμε ότι ο τύπος έχει κάνει επιτυχώς τα περισσότερα πρότζεκτ, σε λίγο δεν θα έχει χώρο στο σάιτ για τις ειδικές εκδόσεις...


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

director

  • Επισκέπτης
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #354 στις: Δεκέμβριος 14, 2010, 10:11:28 πμ »
http://www.mywatch.gr/index.php/topic,7726.msg119560.html#msg119560

βγαζουν και οι περιφημοι Ιαπωνες προβληματα;

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #355 στις: Δεκέμβριος 14, 2010, 10:41:31 πμ »
http://www.steinhartwatches.de/index.php?id=67&artnr=284&Sel_ID=26#284

Σε marine,και 44αρι αποστρατεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε


+1000 Δημήτρη.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος gsb

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1246
  • ..θελω να μαθω!!
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #356 στις: Δεκέμβριος 14, 2010, 10:44:49 πμ »
http://www.mywatch.gr/index.php/topic,7726.msg119560.html#msg119560

βγαζουν και οι περιφημοι Ιαπωνες προβληματα;


σιγουρα βγαζουν!!! οπως κ καθε αλλο ανθρωπινο κατασκευασμα..  :)

ομως δημητρη, πρεπει να υπογραμμισουμε οτι πολλα απο τα γιαπωνεζικα
που διακινουνται μεσω ιντερνετ ή αλλων πλαγιων οδων, ειναι ρολογια
που (δι)εφυγαν προς τα εξω, σε ανταλλακτικα κ συναρμολογηθηκαν εκτος
εργοστασιου ή ακομα και απο το "καλαθι" των factory-rejected!!

για να μην πουμε κ για τις "μαϊμουδες" που παιζουν κ σ' αυτα.. κ που
μπορει να εχουμε κ στην συλλογη μας, νομιζοντας οτι ενα ρολοϊ των 100$
δεν θα εχει βγει σε αντιγραφο!
το 'πε και το 'κανε!!

director

  • Επισκέπτης
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #357 στις: Δεκέμβριος 14, 2010, 10:56:21 πμ »
καλε μου φιλε το νοημα του ποστ μου εχει ως εξης,ανοιξα ενα θεμα για ν ανακινησω μια αγορα μαζικη με χαρακτηρα ενθυμιου και με αξιολογη ποιοτητα/κοστος.
βλεπω τις τελευταιες ημερες να γινεται η τριχα τριχια,και να ψαχνονται ολα τα φορα του κοσμου,για ν αποδειξει ο δεινα οτι η μια προταση εχει τοσες αναφορες λαθων η για ν ανταπαντησει ο ταδε με αλλα παροραματα για καθε τι επιστητο.
ομολογω οτι απο την πλευρα μου διακρινω εμπαθειες κι εγωισμους και σιγουρα η πρωτοβουλια μου δεν ευελπιστουσε σε κατι τετοιο.
εγω ανοιξα το θεμα ΠΑΜΕ ΣΑΝ ΑΛΛΟΤΕ και θα επιθυμουσα να το κλεισω ως εξης
ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΙΚΑΝΟΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΟΥΤΕ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΑΙΓΛΗ
ευχαριστω που με ανεχθηκατε.

Αποσυνδεδεμένος vaggosk

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1037
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #358 στις: Δεκέμβριος 14, 2010, 11:13:18 πμ »
όπα όπα παιδιά!! ΕΙΡΗΝΗ! άγιες μέρες έρχονται! αγάπη στις καρδιές μας, ρολόγια στους καρπούς μας!
μην το χαλάσουμε, καλά το πάμε!!
σίγουρα βρίσκουμε όλοι ευκαιρία να πούμε πράγματα που μας προβληματίζουν ακόμα κι αν δεν είναι τόσο του θέματος. όμως ας μη χάνουμε το focus!
όντως το θέμα είναι ένα ενθύμιο του φόρουμ με καλή σχέση τιμής/ποιότητας και νομίζω ότι οι βασικές προτάσεις όπως είπα και σε προηγούμενό μου μήνυμα, είναι κάποιο marine και (με μεγαλύτερη συμμετοχή) ένα καταδυτικό! έχουν προταθεί όμορφα ρολόγια, δεν είναι κακό να αναφερόμαστε σε προβληματικούς προμηθευτές ή σε κακές εμπειρίες, όλα χρήσιμα είναι, δε θέλουμε να το πάρουμε και οι μισοί να έχουν πρόβλημα στον ένα μήνα (ή στους 6!)...
Αλλά νομίζω ότι αν κάποιος έχει να κάνει αντιπροτάσεις, να τις κάνει, και αφού έχουμε 3-4-5 σχέδια ξερω 'γω κάνουμε μία καθώς πρέπει ψηφοφορία και αποφασίζουμε!
ευχαριστώ και πάλι όσους ασχολούνται ενεργά (εγώ δυστυχώς δεν έχω την σχετική πείρα για να το κάνω), και τον director που άνοιξε το thread, γιατί προσωπικά ζήλευα πάρα πολύ και στεναχοριώμουν που μπήκα στο φόρουμ λίγο μετά τη λήξη του προηγούμενου project!!
Αν το θέμα είναι καταδυτικό ή όχι, θα φανεί στις ψηφοφορίες, όταν έχουμε τα προτεινόμενα σχέδια! έχουμε ακόμα προτάσεις που δεν έχουν ολοκληρωθεί..
ευχαριστώ και sorry για το μεγάλο μήνυμα!

edit: όσο για την Αίγλη...προσωπικά λυπάμαι που δεν μπορώ να είμαι, γιατί ΠΑΝΤΑ τυχαίνει κάτι, και όλες τις ώρες 6.30 - 10 το μυαλό μου είναι εκεί και τσαντίζομαι που δεν τα κατάφερα! όποτε έχω πάει έχω περάσει τέλεια..μπράβο στον πυρήνα της παρέας που την κρατάει! :)
(ξέρω ότι το σχόλιο είχε άλλο χαρακτήρα, απλά λέω τον πόνο μου!)

Αποσυνδεδεμένος Yiangos

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #359 στις: Δεκέμβριος 14, 2010, 12:00:11 μμ »
καλε μου φιλε το νοημα του ποστ μου εχει ως εξης,ανοιξα ενα θεμα για ν ανακινησω μια αγορα μαζικη με χαρακτηρα ενθυμιου και με αξιολογη ποιοτητα/κοστος.
βλεπω τις τελευταιες ημερες να γινεται η τριχα τριχια,και να ψαχνονται ολα τα φορα του κοσμου,για ν αποδειξει ο δεινα οτι η μια προταση εχει τοσες αναφορες λαθων η για ν ανταπαντησει ο ταδε με αλλα παροραματα για καθε τι επιστητο.
ομολογω οτι απο την πλευρα μου διακρινω εμπαθειες κι εγωισμους και σιγουρα η πρωτοβουλια μου δεν ευελπιστουσε σε κατι τετοιο.
εγω ανοιξα το θεμα ΠΑΜΕ ΣΑΝ ΑΛΛΟΤΕ και θα επιθυμουσα να το κλεισω ως εξης
ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΙΚΑΝΟΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΟΥΤΕ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΑΙΓΛΗ
ευχαριστω που με ανεχθηκατε.

Θα ήθελα να επέμβω παρ'ότι ένα εκ των νεώτερων μελών του forum.
Προς τι η απογοήτευση αγαπητέ director? Είναι πασίγνωστη η κριτική διάθεση των συμπατριωτών μας σε κάθε θέμα, με ιδιαίτερό μας γνώρισμα την (συνήθη) έλλειψη προτάσεων ή την επιμονή επιβολής της προσωπικής μας γνώμης.
Είναι αυτό όμως αρκετό για να αποθαρρύνει την όποια προσπάθεια? Δεν θα ήταν προτιμότερο να κρίνουμε τι από αυτά που διαβάζουμε ή ακούμε αξίζουν να περνάνε από τον εγκέφαλό μας (ο καθένας για το δικό του εγκέφαλο).
Δεν θέλω να υποτιμήσω την άποψη οποιουδήποτε αλλά ας βάλουμε λίγο νερό στο κρασί μας ή μανταλάκι στο δάκτυλό μας :D και ας περιμένουμε την τελική "λιστα" συμμετοχών από αυτούς που ασχολούνται με το αντικείμενο και πιστεύω ότι μάλλον ...ξέρουν να το κάνουν καλά.

Φιλικά Γιάννης
Οπου γης και Πατρίς...