Αποστολέας Θέμα: Παμε σαν αλλοτε  (Αναγνώστηκε 112406 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kbntinos

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #260 στις: Δεκέμβριος 11, 2010, 01:07:52 μμ »
Eνα μεγαλο μπραβο στον Αρη για την προσπαθεια και τον χρονο που διαθετει. Προσωπικα μου αρεσει το ZENO GMT.

Αποσυνδεδεμένος vaggosk

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1037
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #261 στις: Δεκέμβριος 11, 2010, 01:36:13 μμ »
Με τη σειρά μου να ευχαριστήσω θερμά τον φίλτατο master Άρη για την μεγάλη ενασχόλησή του, την αγάπη που δείχνει στο φόρουμ, στα μέλη του και φυσικά στο ρολόι γενικότερα! :) Μπράβο!!
Εμένα όλα που πρότεινε μου αρέσουν!! Το πρώτο λόγο κόστους δε βλέπω να προχωράει. το steinhart είναι γενικά μια χαρά λύση, αλλά περιμένω να ακούσω και τις προσφορές των άλλων δύο.. και το Zeno, δύναμη! Πολύ όμορφα όλα!! Εγώ που δεν είμαι των καταδυτικών, έχω ενθουσιαστεί! Και χαίρομαι που με την πρόταση του Άρη βλέπω κι άλλο ενδιαφέρον από άλλους!
Θα μου άρεσε το marine που πηγάιναμε, αλλά δεν πειράζει αν το αφήσουμε (θα το πάρω κάποια στιγμή μόνος μου :D ).
Ευχαριστούμε για άλλη μια φορά και τα υπόλοιπα μέλη που έκαναν κινήσεις, επαφές και προτάσεις!
Να προσθέσω ότι μου αρέσουν πολύ και αυτά των ιταλών στο δικό τους project..πολύ ιδιαίτερα και διαφορετικά τα βρίσκω..

Αποσυνδεδεμένος vaggosk

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1037
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #262 στις: Δεκέμβριος 11, 2010, 01:38:36 μμ »
...
Παμε σαν αλλοτε...

-Καλημερα σε ολους!
 

αυτή κι αν ήταν μια ωραία καλημέρα!! ;D

Αποσυνδεδεμένος avionic

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #263 στις: Δεκέμβριος 11, 2010, 01:44:21 μμ »
Σε πρώτη φάση precista αλλά κυρίως steinhart μου φαίνονται πολύ καλές επιλογές. Τις χρωματιστές στεφάνες τις "φοβάμαι" λίγο, με την έννοια πως με τον καιρό τις βαριέσαι πιο γρήγορα και γενικά δεν είναι τόσο ευκολοφόρετες.

Περιμένουμε κ βλέπουμε. Ωστόσο και πάλι ένα μεγάλο ευχαριστώ στον GiannisH  :applaus:

Αποσυνδεδεμένος sunsea

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 553
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #264 στις: Δεκέμβριος 11, 2010, 02:00:14 μμ »
το θεμα ειναι να ειναι ευκολοφορετο ρολοι..εαν το zeno ηταν με μονο χωματισμο στεφανης θα ηταν καλητερα.. ετσι ομως ειναι ειναι αρκετα εως πολυ σπορ.
το steihart ειναι και 300 μετρα αδιαβροχο
σεβαστη η αποψη σου,αν και προτιμω το καταδυτικο ρολοι να ειναι καταδυτικο.
το steinhart ειναι 300 μετρα αδιαβροχο αλλα το zeno ειναι 500 μετρα αδιαβροχο !
σταματω εδω και ζητω συγγνωμη,γιατι ο σκοπος αυτου του νηματος ειναι αλλος και ηδη ειμαι  :offtopic
"Ho attraversato oceani,eplorato i continenti e conquistato le
 altitudini...
 alla ricerca del mio "Tempo"  ''Διεσχισα τους ωκεανους,εξερευνησα τις ηπειρους και κατεκτησα   τα υψη...  προς αναζητηση του ''Χρονου" μου       Vivere veramente,non puramente trascorrere i giorni.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #265 στις: Δεκέμβριος 11, 2010, 03:09:05 μμ »
Μου αρέσουν όλα...αν πρέπει να τα βάλω σε μια σειρά, βάζω την σειρά με την οποία τα παρουσίασε ο Άρης
Θεωρώ πιό εφικτή την υλοποίηση του πρότζεκτ από την Steinhart κυρίως λόγω τιμής αλλά και ευελιξίας και εμπειρίας σε ανάλογα πρότζεκτ :)

θα ηθελα να ευχαριστησω κι εγω με τη σειρα μου τον Αρη για την ολη του προσπαθεια αλλα και να συμφωνησω με το GiannisH.

θεωρω οτι η υλοποιηση του project ειναι πιο εφικτη με το Steinhart για τους λογους που λεει. με τιμη 300-350 ευρω και με τοση δυνατοτητα ευελιξιας πχ mesh μπρασελε, ΕΤΑ 2824-2 κλπ κλπ.

η εμπειρια μου με αλλο ρολοι απο αυτους ειναι εξαιρετικη.

το Zeno ειναι καλο αλλα φοριεται αποκλειστικα ως δυτης, ενω το Steinhart και λουρι θα του αλλαξεις και αλλιως θα το φορεσεις και θα το ευχαριστηθεις περισσοτερο.

αλλα περισσοτερο απο ολα με βαση το κοστος και το στατους για το Ζeno δεν βρισκω το λογο να ειναι αυτο το project μιας και οποιος θελει παει και το αγοραζει και μονος του και η ενδεχομενη εγχαραξη στο καντραν αυτο που ειναι πολυ φορτωμενο και εχει μικρο χωρο για προσθηκες φοβαμαι θα οδηγησει σε κατι που σε εμενα θα φανταζει ασχημο. Ουσιαστικα εδω δε μιλαμε για προτζεκτ ιδιαιτερο αλλα για ξεφορτωμα του στοκ 20-30 ρολογιων της Ζeno σε πιθανον υψηλοτερη τιμη απο αυτη που εχει το παρων στο ebay λογω των παρεμβασεων και του ζαφειριου. αντιθετα το steinhart βγαινει και φτηνοτερο απο οτι το πουλαει και παιρνει τοσες παρεμβασεις που γινεται τελειως custom project. εδω περα εξυπηρετηση στη Zeno κανουμε εμεις και οχι αυτη σε εμας.

το θεμα οπως το βλεπω εγω παιδια, δεν ειναι να παρουμε ενα ρολοι ονομα κλπ κλπ με 500 ευρω, αυτο το παιρνει κανεις και μονος του, αλλα ενα καλο ρολοι που να ειναι custom και σε καλη τιμη για οτι μας παρεχει και να ειναι χαρακτηριστικο του φορουμ.

τεσπα. εγω παντως για το Ζeno ειμαι μαλλον αρνητικος για συμμετοχη. μ'αρεσει σα ρολοι, μην παρεξηγηθω αλλα cost-wise, purpose-wise δεν μου κανει για προτζεκτ αλλα για ομαδικη αγορα.

για το project πιστευω οτι για να προχωρησει και να εχει συμμετοχη πρεπει να εχει ενα λογικο κοστος σε επιπεδα που να μην αλλοιωθει η συμμετοχη και να μη χαλασει τον προγραμματισμο αγορων κανενος και παραλληλα να παιρνει μετατροπη και ευελιξια σα ρολοι και να μπορει να φορεθει και για διαφορες χρησεις ετσι ωστε να μην λεει κανεις οτι δεν θελω δυτη, δεν θελω dress, δεν θελω καθημερινο κλπ.

φιλικα
Θοδωρης.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος physioman

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 988
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #266 στις: Δεκέμβριος 11, 2010, 03:22:06 μμ »
θα ηθελα να ευχαριστησω κι εγω με τη σειρα μου τον Αρη για την ολη του προσπαθεια αλλα και να συμφωνησω με το GiannisH.

θεωρω οτι η υλοποιηση του project ειναι πιο εφικτη με το Steinhart για τους λογους που λεει. με τιμη 300-350 ευρω και με τοση δυνατοτητα ευελιξιας πχ mesh μπρασελε, ΕΤΑ 2824-2 κλπ κλπ.

η εμπειρια μου με αλλο ρολοι απο αυτους ειναι εξαιρετικη.

το Zeno ειναι καλο αλλα φοριεται αποκλειστικα ως δυτης, ενω το Steinhart και λουρι θα του αλλαξεις και αλλιως θα το φορεσεις και θα το ευχαριστηθεις περισσοτερο.

αλλα περισσοτερο απο ολα με βαση το κοστος και το στατους για το Ζeno δεν βρισκω το λογο να ειναι αυτο το project μιας και οποιος θελει παει και το αγοραζει και μονος του και η ενδεχομενη εγχαραξη στο καντραν αυτο που ειναι πολυ φορτωμενο και εχει μικρο χωρο για προσθηκες φοβαμαι θα οδηγησει σε κατι που σε εμενα θα φανταζει ασχημο. Ουσιαστικα εδω δε μιλαμε για προτζεκτ ιδιαιτερο αλλα για ξεφορτωμα του στοκ 20-30 ρολογιων της Ζeno σε πιθανον υψηλοτερη τιμη απο αυτη που εχει το παρων στο ebay λογω των παρεμβασεων και του ζαφειριου. αντιθετα το steinhart βγαινει και φτηνοτερο απο οτι το πουλαει και παιρνει τοσες παρεμβασεις που γινεται τελειως custom project. εδω περα εξυπηρετηση στη Zeno κανουμε εμεις και οχι αυτη σε εμας.

το θεμα οπως το βλεπω εγω παιδια, δεν ειναι να παρουμε ενα ρολοι ονομα κλπ κλπ με 500 ευρω, αυτο το παιρνει κανεις και μονος του, αλλα ενα καλο ρολοι που να ειναι custom και σε καλη τιμη για οτι μας παρεχει και να ειναι χαρακτηριστικο του φορουμ.

τεσπα. εγω παντως για το Ζeno ειμαι μαλλον αρνητικος για συμμετοχη. μ'αρεσει σα ρολοι, μην παρεξηγηθω αλλα cost-wise, purpose-wise δεν μου κανει για προτζεκτ αλλα για ομαδικη αγορα.

για το project πιστευω οτι για να προχωρησει και να εχει συμμετοχη πρεπει να εχει ενα λογικο κοστος σε επιπεδα που να μην αλλοιωθει η συμμετοχη και να μη χαλασει τον προγραμματισμο αγορων κανενος και παραλληλα να παιρνει μετατροπη και ευελιξια σα ρολοι και να μπορει να φορεθει και για διαφορες χρησεις ετσι ωστε να μην λεει κανεις οτι δεν θελω δυτη, δεν θελω dress, δεν θελω καθημερινο κλπ.

φιλικα
Θοδωρης.
Θα συμφωνήσω με το φίλο Θοδωρή.
χρειαζόμαστε και δύτη αλλά και τη δυνατότητα να έχει την πινελιά του φορουμ και συνάμα να μην μπορούμε να το φοράμε μόνο για κατάδυση. Δεν ασχολούμαστε εξάλλου όλοι με το σπορ.

Φιλικά
Αναστάσης

Αποσυνδεδεμένος mantilas

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1202
  • ΚΑΛΛΙΣΤΟΝ ΚΛΕΟΣ ΤΟ ΥΠΕΡ ΠΑΤΡΑΣ ΘΝΗΣΚΕΙΝ
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #267 στις: Δεκέμβριος 11, 2010, 03:47:15 μμ »
Να πω κι εγω καταρχας ενα μεγαλο ευχαριστω στον Αρη για την προσπαθεια που κανει,ο ανθρωπος δεν παιζεται. :respect: :respect: :respect:
Τωρα οσον αφορα τα ρολογια το steinhart πιστευω οτι ειναι η καλυτερη προταση και πιο ευκολη στη υλοποιηση της με πολλες εναλλακτικες και παρα μα παρα πολυ οικονομικη.Και το precista kαλο αλλα ακριβο και χωρις μπρασελε.Το zeno δε μου αρεσει καθολου εντελως ψευτικο φαινεται αν και δε νομιζω να ειναι.

Αποσυνδεδεμένος efthimio

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 214
  • Υπάρχει χρόνος?
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #268 στις: Δεκέμβριος 11, 2010, 04:02:30 μμ »
Να πω κι εγω καταρχας ενα μεγαλο ευχαριστω στον Αρη για την προσπαθεια που κανει,ο ανθρωπος δεν παιζεται. :respect: :respect: :respect:
Τωρα οσον αφορα τα ρολογια το steinhart πιστευω οτι ειναι η καλυτερη προταση και πιο ευκολη στη υλοποιηση της με πολλες εναλλακτικες και παρα μα παρα πολυ οικονομικη.Και το precista kαλο αλλα ακριβο και χωρις μπρασελε.Το zeno δε μου αρεσει καθολου εντελως ψευτικο φαινεται αν και δε νομιζω να ειναι.

Συμφωνώ με mantilas σε όλα , βέβαια εμένα μου αρέσει περισσότερο το 'WAKMANN-TIMEKEEPER' αλλά είμαι και παράξενος στο γούστο.... :axe:

Αποσυνδεδεμένος mantilas

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1202
  • ΚΑΛΛΙΣΤΟΝ ΚΛΕΟΣ ΤΟ ΥΠΕΡ ΠΑΤΡΑΣ ΘΝΗΣΚΕΙΝ
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #269 στις: Δεκέμβριος 11, 2010, 04:17:43 μμ »
Kι εμενα μου αρεσει πολυ αυτο αλλα ειναι μικρο.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #270 στις: Δεκέμβριος 11, 2010, 04:27:27 μμ »
Kι εμενα μου αρεσει πολυ αυτο αλλα ειναι μικρο.

+1 ;) ;D


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

director

  • Επισκέπτης
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #271 στις: Δεκέμβριος 11, 2010, 04:30:23 μμ »
steinhart κι απο μενα,πιο ευκολοφορετο,οικονομικο και με καλη συνεργασια στο παρελθον

Αποσυνδεδεμένος mitsman

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1156
  • Head over heels for 005
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #272 στις: Δεκέμβριος 11, 2010, 05:40:56 μμ »
Προτεινω το precista γιατι ειναι ιδιο με το blancpain...
Το ζενο καλυτερα να το δειτε Live πρωτα... To ειχα βρει με χαμηλη ισοτιμια κοντα στα 300€ το καλοκαιρι και οταν το ειδα στο χερι μου απογοητευτηκα
 :(
Ειναι η προσωπικη μου αποψη και μονο ;)


Γιατι να μην γινει το προτζεκτ με ενα τετοιο .... http://www.uhr.info/products/de/Taucheruhren-von-UHR/UHR-411.html
http://www.uhr.info/products/de/Taucheruhren-von-UHR/UHR-412.html

Ιδιο με το ζενο ειναι...μα ιδιο ακριβως..με μπρασελε...Αλλαζει το κρυσταλλο, γινεται εκχαραξη, σετακι με λουρακι και ειναι ολοι χαρουμενοι...

Και στα μισα απο το ζενο...που δεν διαφερει σε τιποτα... ;)
Φιλε Δημήτρη....Φιλικα Παντα ... με αισθημα φιλιας...

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #273 στις: Δεκέμβριος 11, 2010, 07:04:21 μμ »
Eίναι μεγάλο για πρότζεκτ φίλε. Επίσης το ένα είναι Ζeno ενώ το άλλο "είναι τραγικό...δεν το ξέρει ούτε η μάνα του..."

:D


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος spentgr

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 183
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #274 στις: Δεκέμβριος 11, 2010, 07:06:10 μμ »
χεχεχεχεχεχε,

χάρηκα με τις προτάσεις πολύ και Διερωτώμαι  ???, μιας και βλέπω τέτοια απήχηση.......................
Μήπως ρε παιδιά να κάνουμε δύο projects παράλληλα?     ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Μπράβο στον watch-collector
Δούλοι γάρ καί δεσπότης ούκ άν ποτε γένοιντο φίλοι - Πλάτων

Όποιος έχει ένα ρολόι, ξέρει τι ώρα είναι. Όποιος έχει δύο, δεν ξέρει - Sacha Guitry

Αποσυνδεδεμένος sunsea

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 553
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #275 στις: Δεκέμβριος 11, 2010, 07:26:38 μμ »
Eίναι μεγάλο για πρότζεκτ φίλε. Επίσης το ένα είναι Ζeno ενώ το άλλο "είναι τραγικό...δεν το ξέρει ούτε η μάνα του..."

:D
:2thumbs:
"Ho attraversato oceani,eplorato i continenti e conquistato le
 altitudini...
 alla ricerca del mio "Tempo"  ''Διεσχισα τους ωκεανους,εξερευνησα τις ηπειρους και κατεκτησα   τα υψη...  προς αναζητηση του ''Χρονου" μου       Vivere veramente,non puramente trascorrere i giorni.

Αποσυνδεδεμένος physioman

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 988
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #276 στις: Δεκέμβριος 11, 2010, 07:35:47 μμ »
χεχεχεχεχεχε,

χάρηκα με τις προτάσεις πολύ και Διερωτώμαι  ???, μιας και βλέπω τέτοια απήχηση.......................
Μήπως ρε παιδιά να κάνουμε δύο projects παράλληλα?     ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Μπράβο στον watch-collector
φίλε spentgr δεν είμαι σίγουρος κατα πόσο θα καταφέρουμε μια καλή τιμή αν κάνουμε 2 προτζεκτ παράλληλα.

Ασε που με το ένα και έχουμε αρκετές διαφορετικές προτάσεις
Φαντάζεσαι τι έχει να γίνει με δύο? :headbash: :headbash: :headbash:  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος spentgr

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 183
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #277 στις: Δεκέμβριος 11, 2010, 08:54:18 μμ »
Φαντάζεσαι τι έχει να γίνει με δύο? :headbash: :headbash: :headbash:  ;D ;D ;D
Δεν το εννοούσα αστείο ήταν  ;)
Δούλοι γάρ καί δεσπότης ούκ άν ποτε γένοιντο φίλοι - Πλάτων

Όποιος έχει ένα ρολόι, ξέρει τι ώρα είναι. Όποιος έχει δύο, δεν ξέρει - Sacha Guitry

Αποσυνδεδεμένος THANOS58

  • FnB Mod
  • 50mm case
  • *
  • Μηνύματα: 1874
  • ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΨΗΛΟΤΕΡΑ..
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #278 στις: Δεκέμβριος 11, 2010, 09:18:53 μμ »
Προχώρα Άρη!
Stein & Zeno...
Είμαι μέσα.
Θυμηθείτε... Όσο πιο φτηνό κανονιστεί, τόσο πιο πολλά μέλη θα αγοράσουν! Εστιάζω στα νέα σε ηλικία παιδιά (αλλά και σε όλους τους οικονομικά ευαίσθητους) που μετράνε προσεκτικά τα χρήματά τους, όπερ 200% σεβαστό, και που όλοι αγαπάμε και θέλουμε να τους δούμε πρωτίστως με την ρολογάρα του φόρουμ στον καρπό! Έτσι?
Παίδες, ο Άρης είναι και ψαγμένος και με πολλή άποψη και γνώση για το styling και την ποιότητα κατασκευής... Πάμε, προχωράμε!
Συγχαρητήρια και Ευχές για ταχεία ευόδωση του project!
ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ...ΡΟΛΟΙ!

Αποσυνδεδεμένος physioman

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 988
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #279 στις: Δεκέμβριος 11, 2010, 09:25:43 μμ »
Δεν το εννοούσα αστείο ήταν  ;)
χαχαχα οκ ωραίος.
Άντε μακάρι να ευοδώσει αυτή η προσπάθεια.
Αναμενουμε λοιπόν.....