Αποστολέας Θέμα: Παμε σαν αλλοτε  (Αναγνώστηκε 112430 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #100 στις: Δεκέμβριος 07, 2010, 01:26:21 μμ »
1950,γιατι ειναι μια πολυ ομορφη κασα και εχει και οπαδους

Αποσυνδεδεμένος SYZo

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 426
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #101 στις: Δεκέμβριος 07, 2010, 01:30:23 μμ »
αν ειναι ετσι οπως τα λετε κανενα προβλημα. και ειδικα αν ειναι γυρω στα 100-150 ευρω αναλογα με το τι θα επιλεξουμε μια χαρα λουκουμι :)

Αποσυνδεδεμένος Darth

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3919
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #102 στις: Δεκέμβριος 07, 2010, 01:30:45 μμ »
τιμη Γιωργο?

ειχα στο παρελθον επικοινωνια με getat και ηταν οκ.μια προταση εκανα,για το που πρεπει να κινηθουμε και ειδικα ,στα λεφτα.

φιλε 80$ συστημενο με αρ. ανιχνευσης.
και εγω προσωπικα του ζητησα να μπουν χρυσοι δεικτες αντι για μαυρους που ειχε το συγκεκριμενο.

ισως ειναι να σου τυχει που λενε.
υπαρχουν αναφορες στο νετ για getat

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #103 στις: Δεκέμβριος 07, 2010, 01:32:53 μμ »
εντυπωσεις?

Αποσυνδεδεμένος Darth

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3919
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #104 στις: Δεκέμβριος 07, 2010, 01:37:01 μμ »
εντυπωσεις?

για τα χρηματα του ειναι πολυ ρολοι!
60 ευρω ρε φιλε... :D


Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #105 στις: Δεκέμβριος 07, 2010, 01:43:02 μμ »
θα μπορουσε να κανει καποιες αλλαγες?nickname,αριθμος(π.χ 1/20),ονομα φορουμ?

Αποσυνδεδεμένος Darth

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3919
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #106 στις: Δεκέμβριος 07, 2010, 01:46:39 μμ »
θα μπορουσε να κανει καποιες αλλαγες?nickname,αριθμος(π.χ 1/20),ονομα φορουμ?


δεν ξερω...

αν θελει καποιος ας ρωτησει.
και τους δυο.

http://www.jacksontse.com/

http://www.siswatch727.com/index.do

επισης και οι δυο διαθετουν superlume.
getat λεγεται οτι ειναι καλυτερο

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #107 στις: Δεκέμβριος 07, 2010, 01:52:06 μμ »
Σε περίπτωση που θέλετε/ουμε ντε και καλά ελβετική unitas και ρολόι, και επειδή αναφέρθηκε ότι υπάρχει ενδιαφέρον για dress/marine watch, τότε μια καλή λύση θα ήταν η Steinhart. Ήδη μπορεί να προπαραγγελθεί και να γίνουν ό,τι παρεμβάσεις θέλουμε.

Steinhart Marine II Arabic ή Roman (370 €).


 

Αποσυνδεδεμένος vaggosk

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1037
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #108 στις: Δεκέμβριος 07, 2010, 02:12:30 μμ »
και οι δύο εκδοχές (του hommage/pilot κλπ ή του steinhart) μου αρέσουν..

thomas69

  • Επισκέπτης
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #109 στις: Δεκέμβριος 07, 2010, 02:21:28 μμ »
Δεν νομίζω οτι οι συμμετέχοντες στο προηγούμενο project να έμειναν απόλυτα ικανοποιημένοι με την Steinhart

Ούτε και αρκετοί πελάτες της

Αποσυνδεδεμένος sol invictus

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 309
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #110 στις: Δεκέμβριος 07, 2010, 02:25:13 μμ »
Σε περίπτωση που θέλετε/ουμε ντε και καλά ελβετική unitas και ρολόι, και επειδή αναφέρθηκε ότι υπάρχει ενδιαφέρον για dress/marine watch, τότε μια καλή λύση θα ήταν η Steinhart. Ήδη μπορεί να προπαραγγελθεί και να γίνουν ό,τι παρεμβάσεις θέλουμε.

Steinhart Marine II Arabic ή Roman (370 €).


 


Ωραίος. Τώρα μάλιστα το παιχνίδι συνεχίζεται..
Time, the opponent that has beaten them all...

Αποσυνδεδεμένος sol invictus

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 309
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #111 στις: Δεκέμβριος 07, 2010, 02:26:19 μμ »
Δεν νομίζω οτι οι συμμετέχοντες στο προηγούμενο project να έμειναν απόλυτα ικανοποιημένοι με την Steinhart

Ούτε και αρκετοί πελάτες της

Εγώ πάντως βλέπω σε διάφορα νήματα να τα φοράνε μια χαρά.
Time, the opponent that has beaten them all...

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #112 στις: Δεκέμβριος 07, 2010, 02:27:57 μμ »
Δεν νομίζω οτι οι συμμετέχοντες στο προηγούμενο project να έμειναν απόλυτα ικανοποιημένοι με την Steinhart

Ούτε και αρκετοί πελάτες της

Δεν νομίζω ότι ισχύει κάτι τέτοιο. Σαν κάτοχος, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και ξέρω και πολλούς άλλους που είναι εξίσου.

Τα προιόντα της είναι ποιοτικά για τα λεφτά τους. Κάτι παράπονα έχουν ακουστεί στο νετ για το after sales, αλλά προκύπτουν κυρίως από την κακή επικοινωνία λόγω περιορισμέμης γνώσης αγγλικών από τον Gunter και λιγότερο από έλλειψη διάθεσης-αδιαφορία.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #113 στις: Δεκέμβριος 07, 2010, 02:50:40 μμ »
υπηρχαν προβληματα ποιοτητας,σερβις και επικοινωνιας.το εχουμε αναφερει αρκετες φορες

director

  • Επισκέπτης
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #114 στις: Δεκέμβριος 07, 2010, 02:52:49 μμ »
Σε περίπτωση που θέλετε/ουμε ντε και καλά ελβετική unitas και ρολόι, και επειδή αναφέρθηκε ότι υπάρχει ενδιαφέρον για dress/marine watch, τότε μια καλή λύση θα ήταν η Steinhart. Ήδη μπορεί να προπαραγγελθεί και να γίνουν ό,τι παρεμβάσεις θέλουμε.

Steinhart Marine II Arabic ή Roman (370 €).


 


super με καλη συμπεριφορα και εμπειρια

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #115 στις: Δεκέμβριος 07, 2010, 03:04:31 μμ »
Δεν νομίζω οτι οι συμμετέχοντες στο προηγούμενο project να έμειναν απόλυτα ικανοποιημένοι με την Steinhart

Ούτε και αρκετοί πελάτες της
Έτσι όπως το γράφεις, είναι σαν να μην έμεινε κανείς ικανοποιημένος. Δεν είναι έτσι. Οι περισσότεροι (αναμεσά τους και εγώ) δεν είχαμε κανένα πρόβλημα.
υπηρχαν προβληματα ποιοτητας,σερβις και επικοινωνιας.το εχουμε αναφερει αρκετες φορες
Σαφώς και υπήρχαν κάποιες αστοχίες που όμως, και πάλι σαφώς, δεν ήταν ο κανόνας, μόνο η εξαίρεση. Και μάλιστα αυτές οι αστοχίες δεν ήταν τέτοιες ούτε σε έκταση, ούτε σε ποσότητα, που να αναιρούν το όλο πρότζεκτ και να μας αποτρέπουν και από τυχόν δεύτερο (γνώμη μου). Άλλωστε τόσα φόρουμ, και μεγαλύτερα από το δικό μας, που τους αναθέτουν πρότζεκτ, κάτι θα ξέρουν....  ;)

ΥΓ. Πάντως βρε παιδιά, ό,τι και να λέμε, το ρολόι είναι σκέτο κουκλί!! Γι' αυτό και εξαντλήθηκε εν ριπή οφθαλμού και θα επανεκδοθεί.... ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 07, 2010, 03:19:52 μμ από IliasG »

thomas69

  • Επισκέπτης
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #116 στις: Δεκέμβριος 07, 2010, 03:20:43 μμ »
Έτσι όπως το γράφεις, είναι σαν να μην έμεινε κανείς ικανοποιημένος. Δεν είναι έτσι. Οι περισσότεροι (αναμεσά τους και εγώ) δεν είχαμε κανένα πρόβλημα.Σαφώς και υπήρχαν κάποιες αστοχίες που όμως, και πάλι σαφώς, δεν ήταν ο κανόνας, μόνο η εξαίρεση. Και μάλιστα αυτές οι αστοχίες δεν ήταν τέτοιες ούτε σε έκταση, ούτε σε ποσότητα, που να αναιρούν το όλο πρότζεκτ και να μας αποτρέπουν και από τυχόν δεύτερο (γνώμη μου). Άλλωστε τόσα φόρουμ, και μεγαλύτερα από το δικό μας, που τους αναθέτουν πρότζεκτ, κάτι θα ξέρουν....  ;)

Ισως να ήταν λάθος η διατύπωσή μου.Δεν είπα οτι όλοι είχαν πρόβλημα απλά είχαν αναφερθεί κάποιες αστοχίες οχι φυσικά σε όλους αλλά σε λίγους.

Πάντως είναι λίγο αρπακολλατζήδες και μάλλον δεν φταίνε αυτοί αλλά η εταιρία-φασόν που είναι από πίσω τους,απλά φαίνονται αυτοί.

Γνώμη μου και μόνο,ένα ρολόι αξίας 350 € θα έχει λίγες συμμετοχές καθώς για αρκετούς από εδώ μέσα ένα τέτοιο ποσό είναι μισός μισθός.

Οπότε χάνεται ο συμβολικός χαρακτήρας που λέγαμε πιο πριν και καποιος που θέλει να το πάρει μπορεί να προτιμήσει να το πάρει μόνος του.

Μην συγκρίνετε καταστάσεις.Αντίστοιχα φόρουμ του εξωτερικού έχουν χιλιάδες μέλη που συμμετέχουν σε αντίστοιχα project με συνέπεια να πέφτει το κόστος, με δεδομένο οτι το εισόδημά τους είναι υπερπολλαπλάσιο από του μέσου Ελληνα...

director

  • Επισκέπτης
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #117 στις: Δεκέμβριος 07, 2010, 03:35:21 μμ »
 
Παράθεση
Πάντως βρε παιδιά, ό,τι και να λέμε, το ρολόι είναι σκέτο κουκλί!! Γι' αυτό και εξαντλήθηκε εν ριπή οφθαλμού και θα επανεκδοθεί

 :supz: :supz:

Αποσυνδεδεμένος vaggosk

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1037
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #118 στις: Δεκέμβριος 07, 2010, 03:39:14 μμ »
όλα όσα αναφέρθηκαν σωστά και σεβαστά. Δηλαδή είμαστε ανάμεσα σε ένα οικονομικό συμβολικού χαρακτήρα ρολόι, και σε ένα καλύτερο κοντά στα 350.
Ίσως για το οικονομικό μαζευτούνε πιο πολλά άτομα, αλλά από την άλλη ίσως είναι περισσότεροι αυτοί που θα βρουν και συμβολισμό και αξία σε κάτι πιο ποιοτικό.
Εγώ και για τα δυο είμαι μέσα, αλλά ίσως κοίταζα πιο θετικά κάτι πιο ποιοτικό, οπότε εκτός του συμβολικού, να μας μείνει και ένα ρολόι αξιόλογο..
Δεν ξέρω, γνώμη εκφράζω..

Προτείνω να πέσουν προτάσεις για άλλα αντίστοιχα με το steinhart κομμάτια (όχι απαραίτητα marine), και σε αυτό το κόστος και μετά να κάνουμε λίστες για κάθε ένα από αυτά (και για το οικονομικό) και να δούμε σε ποια λίστα θα μαζευτούν 20 άτομα. (δε λέω poll για να μπορούμε να βάλουμε συμμετοχή σε περισσότερες από μία λίστα).
Μετά (αν φτασουμε σε αυτό το σημείο!) μιλάμε για τα διακριτικά..

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #119 στις: Δεκέμβριος 07, 2010, 03:56:44 μμ »
Παράθεση
Μην συγκρίνετε καταστάσεις.Αντίστοιχα φόρουμ του εξωτερικού έχουν χιλιάδες μέλη που συμμετέχουν σε αντίστοιχα project με συνέπεια να πέφτει το κόστος, με δεδομένο οτι το εισόδημά τους είναι υπερπολλαπλάσιο από του μέσου Ελληνα...
Αναφερόμουν στην εμπιστοσύνη που τους δείχνουν άλλα, μεγαλύτερα αλλά και μικρότερα, φόρα διαφόρων χωρών, με βάση το αποτέλεσμα της δουλειάς τους, και όχι στην μείωση του κόστους λόγω της πληθώρας των μελών που συμμετέχουν.
Άλλωστε το εισόδημα του μέσου Τούρκου ή του μέσου Ρώσου (για τους οποίους έκαναν πρότζεκτ), μόνο "υπερπολλαπλάσιο" του μέσου Έλληνα δεν είναι. Ακόμα-ακόμα και αυτό του Ισπανού.... ;D

Παράθεση
Πάντως είναι λίγο αρπακολλατζήδες και μάλλον δεν φταίνε αυτοί αλλά η εταιρία-φασόν που είναι από πίσω τους,απλά φαίνονται αυτοί.
Ίσα ίσα που από πίσω τους έχουν μια καθ'όλα αξιόλογη ελβετική φίρμα, την Grovana, που μεταξύ άλλων εταιρειών, έχει και την Revue Thommen!! ;)