Ψηφοφορία

ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΠΟΣΟ

0-500
500-1000
1000-1500
1500-2000
2000+

Αποστολέας Θέμα: new project ή ομαδική αγορά  (Αναγνώστηκε 56320 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6301
    • Προφίλ
Απ: new project ή ομαδική αγορά
« Απάντηση #160 στις: Δεκέμβριος 03, 2017, 09:52:07 μμ »
Απόστολε, σωστός ρε φίλε.  :smt023

Γιάννη, μπες εσύ στο project και περιμένω μια καλή τιμή για το LLD σου. Σε παρακαλώ να μου το προσέχεις μέχρι να το παραλάβω!
Οκκ αμα ενδιαφερεσαι πραγματικα μιλα πρωτα με το μανατζερ μου...

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: new project ή ομαδική αγορά
« Απάντηση #161 στις: Δεκέμβριος 03, 2017, 09:57:01 μμ »
Ντάξει παίδες.
Ανοίξτε ένα άλλο νήμα για το “LLD των 500€” :lol:

Καλοφόρετα κιόλας :up:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: new project ή ομαδική αγορά
« Απάντηση #162 στις: Δεκέμβριος 03, 2017, 10:23:06 μμ »
Εξαιρετικο το lld των 500ων ευρώ!Πιστευω πως αν μαζευτούμε ,πάμε οργανωμένα και τους τονίσουμε πως ειμαστε απο το mywatch θα μας παρακαλάνε να το πάρουμε σε αυτή τη τιμή και σε ειδική έκδοση !Τι συνειρμοί μου ήρθαν....   :lol: :lol:
 
https://youtu.be/bYDR8rKrbCA

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Απ: new project ή ομαδική αγορά
« Απάντηση #163 στις: Δεκέμβριος 03, 2017, 10:36:20 μμ »
Ας αφήσουμε τους εαυτούς μας ελεύθερους σε αυτό το νήμα να γράφουν και να υποστηρίζουν ότι θέλουν.
Το νήμα για το LLD έτσι όπως το περιέγραψε ο Τάσος και αρκετοί συμφωνήσαμε (ακόμα και άτομα που είχαν ψηφίσει πολύ χαμηλότερη τιμή!!) θα γίνει μόνο για να μετρηθούμε πόσοι μαζευόμαστε και να προχωρήσουμε το θέμα.
Κανένας δεν υποχρεώνεται να συμμετέχει, όπως δεν είναι υποχρεωμένος επειδή ψήφισε 500€ να συμμετέχει τελικά στην τελική επιλογή των 500€.


Sent from my iPhone using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: new project ή ομαδική αγορά
« Απάντηση #164 στις: Δεκέμβριος 03, 2017, 10:38:46 μμ »

Το PANERISTI HELLAS ΘΑ έχει αποροφήσει το MyWatch..........
Ας είμαστε προσεκτικοί τι γράφουμε (ειδικά μπροστά στον γκλόμπαλ μοδεράτορα)!!!!!!!!


Sent from my iPad using Tapatalk

και ποιος σου ειπε ρε φιλαρακο οτι σας θελει το πανεριστι; οπου και να περνατε την ωρα σας!! ;D
kαλα ειστε εδω, και καλα ειναι αυτο εκει!! ;) :lol: :lol: :lol:

Γενικα μιλωντας, αυτη η προσπαθεια που παει να στηθει, καλο θα ειναι να αντιμετωπιστει με σοβαροτητα, ωστε να φανει τι μπορει να γινει.
Ο Τασος εχει κανει καποιες ενεργειες, καλο θα ειναι να περιμενετε λιγο την ενημερωση του.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Απ: new project ή ομαδική αγορά
« Απάντηση #165 στις: Δεκέμβριος 03, 2017, 10:41:25 μμ »
Και για να μην παρεξηγηθώ: Γνωρίζω πως το LLD ΔΕΝ θα κατέβει στο όριο που ψήφισαν οι πιο πολλοί και πως ενδεχομένως τα 20 άτομα να μην είναι εφικτός αριθμός.
Δεν προτίθεμαι όμως να μην προσπαθήσουμε τουλάχιστον και να παραμείνουμε στην «ευκολία» του low budget.


Sent from my iPhone using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: new project ή ομαδική αγορά
« Απάντηση #166 στις: Δεκέμβριος 03, 2017, 10:42:02 μμ »
Και για να μην παρεξηγηθώ: Γνωρίζω πως το LLD ΔΕΝ θα κατέβει στο όριο που ψήφισαν οι πιο πολλοί και πως ενδεχομένως τα 20 άτομα να μην είναι εφικτός αριθμός.
Δεν προτίθεμαι όμως να μην προσπαθήσουμε τουλάχιστον και να παραμείνουμε στην «ευκολία» του low budget.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 :smt023
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Απ: new project ή ομαδική αγορά
« Απάντηση #167 στις: Δεκέμβριος 03, 2017, 10:45:59 μμ »
Επίσης δηλώνω πως αν γίνει τελικά το project του LLD είμαι μέσα και σε μια πιο «ευρείας συμμετοχής» low budget.
Το μόνο που ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΩ είναι να συμμετέχω ΜΟΝΟ σε low budget λύση.


Sent from my iPhone using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος arvac

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3880
  • Addicted to Mods
    • Προφίλ
Απ: new project ή ομαδική αγορά
« Απάντηση #168 στις: Δεκέμβριος 03, 2017, 11:15:33 μμ »
Επίσης δηλώνω πως αν γίνει τελικά το project του LLD είμαι μέσα και σε μια πιο «ευρείας συμμετοχής» low budget.
Το μόνο που ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΩ είναι να συμμετέχω ΜΟΝΟ σε low budget λύση.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Χαρίλαε, λυπάμαι που στο λέω, αλλά δείχνεις μια ελιτίστικη στάση. Προσωπικά πιστεύω πως μια τέτοια κίνηση θα είχε μεγαλύτερη "αξία" εφόσον συμμετέχουν όσοι περισσότεροι συμφορουμίτες γίνεται. Να δοθεί η ευκαιρία, δηλαδή, σε όσο το δυνατόν περισσότερους φίλους να αποκτήσουν ένα κομμάτι-ενθύμιο του φόρουμ και όχι σε ελάχιστους που έχουν μεγαλύτερη οικονομική άνεση να κάνουν μια μελλοντική "επένδυση".
Αν κάποιοι έχετε προαποφασίσει να κάνετε ένα συγκεκριμένο πρότζεκτ –στους οποίους δεν πιστεύω ότι είναι ο topic starter–, γιατί δεν δημιουργήθηκε εξαρχής ένα νήμα με συγκεκριμένη πρόταση και να δηλώσει συμμετοχή όποιoς θέλει/μπορεί;
Ήδη ο Απόστολος το έθεσε κομψά παραπάνω, ότι γράφετε στα παλαιότερα των υποδημάτων σας την πλειοψηφία, αλλά δεν περίμενα από εσένα, Χαρίλαε, να λειτουργείς με εκβιασμούς του τύπου "αν δεν γίνει αυτό, τότε δεν συμμετέχω στο άλλο".

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Απ: new project ή ομαδική αγορά
« Απάντηση #169 στις: Δεκέμβριος 03, 2017, 11:31:55 μμ »
Χαρίλαε, λυπάμαι που στο λέω, αλλά δείχνεις μια ελιτίστικη στάση. Προσωπικά πιστεύω πως μια τέτοια κίνηση θα είχε μεγαλύτερη "αξία" εφόσον συμμετέχουν όσοι περισσότεροι συμφορουμίτες γίνεται. Να δοθεί η ευκαιρία, δηλαδή, σε όσο το δυνατόν περισσότερους φίλους να αποκτήσουν ένα κομμάτι-ενθύμιο του φόρουμ και όχι σε ελάχιστους που έχουν μεγαλύτερη οικονομική άνεση να κάνουν μια μελλοντική "επένδυση".
Αν κάποιοι έχετε προαποφασίσει να κάνετε ένα συγκεκριμένο πρότζεκτ –στους οποίους δεν πιστεύω ότι είναι ο topic starter–, γιατί δεν δημιουργήθηκε εξαρχής ένα νήμα με συγκεκριμένη πρόταση και να δηλώσει συμμετοχή όποιoς θέλει/μπορεί;
Ήδη ο Απόστολος το έθεσε κομψά παραπάνω, ότι γράφετε στα παλαιότερα των υποδημάτων σας την πλειοψηφία, αλλά δεν περίμενα από εσένα, Χαρίλαε, να λειτουργείς με εκβιασμούς του τύπου "αν δεν γίνει αυτό, τότε δεν συμμετέχω στο άλλο".
Δεν εκβιάζω ΚΑΝΕΝΑΝ!!!!!!
Δηλώνω απλά τις προθέσεις μου που ήταν γνωστές από την αρχή: Δες ποιο ήταν το πρώτο μου σχόλιο σε αυτό το νήμα!!
Ξεκαθάρισα τι θέλω.
Επειδή συμβαίνει να μαζεύονται κάποιοι γύρω από την πρόταση για το LLD το έκανα ακόμα πιο σαφές.
Τώρα για την πλειοψηφία και τα περί αποκλεισμού των πολλών θα σε παραπέμψω στα προηγούμενα ανάλογα θέματα: Πόσοι ψήφισαν και είπαν φωναχτά την γνώμη τους και τσακώθηκαν προκαταβολικά και πόσοι τελικά συμμετείχαν!
Αν η άρνηση ισοπέδωσης των πάντων σε μια απλοποιημένη μορφή πλουραλισμού θεωρείται ελιτίστικη. ΤΟΤΕ ναι μπορώ να δεχτώ πως η στάση μου είναι ελιτίστικη.


Sent from my iPad using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
new project ή ομαδική αγορά
« Απάντηση #170 στις: Δεκέμβριος 03, 2017, 11:39:15 μμ »
Εγώ θέλω ένα τέτοιο:



Αφού το θέλει και ο μπάτμαν για τη συλλογή του, θα πάμε οι δυό μας σε ομαδική.
Και πάρτε εσείς LLD

Πάντως αυτή τη φορά, δεν μας πήρε και πολλά posts για να αρχίσει ο καβγάς. Βελτιωνόμαστε: Γινόμαστε πιο γρήγοροι :lol:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edit: και σε αυτή την έκδοση μου κάνει:


Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Απ: new project ή ομαδική αγορά
« Απάντηση #171 στις: Δεκέμβριος 04, 2017, 12:06:14 πμ »
Και επειδή δεν πρέπει να αφήνονται γκρίζες ζώνες σε τέτοιου είδους θέματα.
Όπως ο καθένας λέει/ψηφίζει και κάνει ότι γουστάρει και ότι τον παίρνει οικονομικά δεν μπορώ να δεχτώ την απλοποιημένη άποψη ότι οι πιο πολλοί το ψήφισαν ΑΡΑ πρέπει όλοι να συμμετέχουν στο τέλος!
Αν δεν γουστάρει κάποιος απλά δεν συμμετέχει (είτε γιατί δεν μπορεί, είτε γιατί δεν γουστάρει είτε συνδυασμός αυτών).
Ξεκίνησε μια πρόταση γενικά και ειπώθηκαν αρκετά (πάλι γενικά). Μετά βάλαμε την ψηφοφορία για το εύρος τιμής και στην πορεία μαθαίνουμε για μια πρόταση σε εύρος τιμής που δεν πλειοψηφεί. Η πρόταση αυτή χαίρει εκτίμησης και δηλώνεται προτιμητέα ακόμα και από άτομα που σύμφωνα με τα γραφόμενά τους είχαν ψηφίσει χαμηλότερο budget. Μπαίνει λοιπόν η πρόταση για καταμέτρηση αυτών που θα συμμετείχαν σε μια τέτοια περίπτωση για να διαχωριστεί από αυτήν της ψηφοφορίας που ακόμα δεν έχει μπει σε λεπτομέρειες οπως αυτή της πρότασης για το LLD.
Που είναι λοιπόν ο "εκβιασμός" μου όταν δηλώνω πως με την πραγματοποίηση του LLD project θα συμμετέχω και στο (διαφαινόμενα) low budget?????



Sent from my iPad using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Απ: new project ή ομαδική αγορά
« Απάντηση #172 στις: Δεκέμβριος 04, 2017, 12:12:16 πμ »
Και μιας και συζητάμε για project: Φαίνεται πως η ιδέα μας μεταλαμπαδεύτηκε και σε άλλα φόρουμ και φαίνεται πως εκεί υπάρχει σύμπνοια!!!!


Sent from my iPad using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος ustegmen

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: new project ή ομαδική αγορά
« Απάντηση #173 στις: Δεκέμβριος 04, 2017, 12:53:20 πμ »
Βασικά για λήψη μιας απόφασης πρέπει να λαμβάνονται όλες οι παράμετροι. Εγώ ψήφισα 500-1000 αλλά όταν ο φίλος πρότεινε το LLD, εντάξει, αγρίεψε το μάτι μου. Με ιντρίγκαρε το γεγονός πως μπορώ να αποκτήσω ένα ιδιαίτερο LLD έστω κι αν ξεφύγω λίγο ή περισσότερο από τα 1000 που είχα στο μυαλό μου. Ενδεχομένως λοιπόν όντως να μετρηθούμε οι φίλοι του LLD και από εκεί και πέρα βλέπουμε και ένα πρότζεκτ κατά πως το θέλει η κοινή γνώμη, πχ ένα seiko ή ένα steinhart ή κάτι άλλο που δε μας έρχεται στο μυαλό τώρα παρά θα μας έρθει μετά από συζήτηση και προτάσεις κλπ. και επίσης, τα Χριστούγεννα είναι σαδιστικά κοντά. Νέο ρολόι δε θα έχουμε μέχρι τότε. Μπορούμε όμως να απολαύσουμε τη διαδικασία, και τη λαχτάρα να τρέξουμε στο forum να δούμε τι 'εξυπνες' λύσεις σκέφτηκαν οι συνάδελφοι. Εγώ πάντως άσχετα με το τι γίνεται, ήδη σήμερα όλη μέρα στο λαπτοπ και στο ιντερνετ ήμουν για να βλέπω τα τεκταινόμενα στο forum. Όλα καλά λοιπόν. Να δούμε λοιπόν ποιοι είμαστε για LLD και τι άλλες επιλογές έχουμε για ρολόγια σε κάθε τάξη μεγέθους και κρίνουμε? (Αν και μερικοί ψήθηκαν για LLD, δε βλέπω να πιάνουμε τα 20 άτομα).. Ίδωμεν και καλή διασκέδαση!
Unter den Waffen schweigen die Gesetze     -     Αει τη Ελλάδι θαλασσοκράτορας παιδεύει ναυμάχους...

Αποσυνδεδεμένος arvac

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3880
  • Addicted to Mods
    • Προφίλ
Απ: new project ή ομαδική αγορά
« Απάντηση #174 στις: Δεκέμβριος 04, 2017, 01:29:52 πμ »
Εγώ θέλω ένα τέτοιο:



Αφού το θέλει και ο μπάτμαν για τη συλλογή του, θα πάμε οι δυό μας σε ομαδική.
Και πάρτε εσείς LLD

Πάντως αυτή τη φορά, δεν μας πήρε και πολλά posts για να αρχίσει ο καβγάς. Βελτιωνόμαστε: Γινόμαστε πιο γρήγοροι :lol:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edit: και σε αυτή την έκδοση μου κάνει:



Υπολόγισε και μένα για τρίτο. Με την προϋπόθεση όμως ότι είναι κατασκευασμένο εξ ολοκλήρου στην Ελβετία, από γηγενείς Ελβετούς, ωρολογοποιούς πάππου προς πάππου.

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Απ: new project ή ομαδική αγορά
« Απάντηση #175 στις: Δεκέμβριος 04, 2017, 02:43:51 πμ »
Υπολόγισε και μένα για τρίτο. Με την προϋπόθεση όμως ότι είναι κατασκευασμένο εξ ολοκλήρου στην Ελβετία, από γηγενείς Ελβετούς, ωρολογοποιούς πάππου προς πάππου.
Petigree σε τρίτο βαθμό!!!!!!!!!!



Sent from my iPad using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: new project ή ομαδική αγορά
« Απάντηση #176 στις: Δεκέμβριος 04, 2017, 09:10:29 πμ »
Με π.μ τα ξαναβρηκατε?
Ετσι.
Δεν χρειαζεται να τσακωνεστε για κατι που ειναι πολυ ωραιο και θετικο.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 04, 2017, 04:13:07 μμ από chris5 »
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: new project ή ομαδική αγορά
« Απάντηση #177 στις: Δεκέμβριος 04, 2017, 09:54:29 πμ »
Τώρα που το σκέφτομαι, σε κάποια φάση που είχε αρχίσει μία συζήτηση περί ομαδικής, τελικά πήγα μόνος μου και πήρα το Hamilton το Intramatic.

Με βλέπω με κανένα Longines Conquest φέτος τα Χριστούγεννα.

:lol: :lol:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: new project ή ομαδική αγορά
« Απάντηση #178 στις: Δεκέμβριος 04, 2017, 10:02:47 πμ »
Προσωπικα δεν πιστευω οτι το LLD  μπορει να κατεβει κατω απο 1000 οσα κομματια και αν παραγγελθουν.
Επισης πιστευω οτι η Longines δεν θα κανει την οποια αισθητικη παρεμβαση εκτος ισως απο αυξων αριθμους.
Και λεω ισως γιατι αυτο της χαλα τα σχεδια για καποια δικα της προτζεκτ. Για αυξων αριθμους θα πρεπει να γραψει και κατι αλλο επανω που θα το διαφοροποιη. Και αυτο δεν τους βλεπω να το κανουν.
Οποια αισθητικη παρεμβαση θα πρεπει να γινει απο εμας σε ανεξαρτητους και απο οτι βλεπω δεν υπαρχει σχετικο ενδιαφερον για τετοια κινηση η οποια χρειαζεται χρονο και χρημα.

Αποσυνδεδεμένος MixalhsHe

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 124
    • Προφίλ
Απ: new project ή ομαδική αγορά
« Απάντηση #179 στις: Δεκέμβριος 04, 2017, 10:16:13 πμ »
το θεμα δεν ειναι να παει κατω απο 1000 το LLD ,αλλα το πως θα γινει να μας κανουν δωρο ενα εξτρα τζαμακι σε περιπτωση ατυχηματος  ;D ;D ;D ;D
καλημερα  ;)