Αποστολέας Θέμα: TAG HEUER  (Αναγνώστηκε 603354 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ErnestoPap

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #340 στις: Ιανουάριος 02, 2010, 08:28:04 μμ »







Οφειλω να ομολογησω οτι το Monaco ειναι ισως απο τα λιγα (μαζι με το Carrera) ρολογια που μ αρεσουν απο τα Tag Heuer.

Σκεφτομαι και την αγορα ενος monaco αυτο τον καιρο μιας και θεωρω οτι ενα τετραγωνο ρολοι ειναι πιο σπανιο και εντυπωσιακο στον αντρικο καρπο...
Ομως προσωπικα προτιμω το απλο monaco με το μαυρο καντραν και το κροκο λουρακι (ή τον αντιστοιχο χρονογραφο) και οχι αυτο με το μπλε κανραν ή το Gulf.

Δηλαδη προτιμω αυτο:




και σε δευτερη μοιρα βαζω τον χρονογραφο:




Μ αρεσει πιο πολυ το μαυρο γιατι θεωρω οτι αναδεικνυει καλυτερα το ρολοι και το κανει πιο σοβαρο.

Πιστευεται οτι αξιζει η αγορα του?
Και αν ναι εσεις πιο θα προτιμουσατε απο τα monaco?

Απο μηχανικης αποψης φορανε κι αυτα τα μοντελα τον caliber 12?

Eυχαριστω για τη βοηθεια...¨)


Αποσυνδεδεμένος efthimio

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 214
  • Υπάρχει χρόνος?
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #341 στις: Ιανουάριος 02, 2010, 09:11:36 μμ »
Καλησπέρα, το τετράγωνο απλό monaco αν και μου άρεσε πολύ στις φωτογραφίες μόλις το δοκίμασα σε κατάστημα μου έδωσε την αίσθηση του φθηνού... Δεν ξέρω γιατί (ίσως λόγω βάρους, λόγω κρυστάλλου? :-k) αλλά σε καμμιά περίπτωση δε μου άφησε την εντύπωση ενός ρολογιού 2000 ευρώ :nosmile:..

Αποσυνδεδεμένος London31

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #342 στις: Ιανουάριος 13, 2010, 10:07:46 πμ »
Καλησπέρα και από εμενα παιδιά. Μόλις χθες ανακάλυψα τυχαία το Forum και αποφάσισα να γράψω. Είμαι κάτοχος ενός TAG Aquaracer, το οποιο αγόρασα από το Λονδίνο πέρυσι. Έχω και 3 ερωτήσεις που θέλω να σας κάνω.

1) Ποσο περίπου στοιχίζει μια αλλαγή μπαταρίας? Γίνετε σε οποιοδήποτε κατάστημα που πουλάει TAG?

2)Υπάρχει κάποιο κατάστημα που να κάνει ανταλλαγές ρολογιών TAG? Βασικά θέλω να δώσω το δικό μου TAG και να αγοράσω κάποιο άλλο Tag είτε καινούργιο η ακόμα και μεταχειρισμένο?

3)Είδα κάπου online ότι υπάρχει outlet τις TAG Heuer κάπου στο ψυχικό η χαλάνδρι αν θυμάμαι καλά. Γνωρίζει κάποιος κάτι? Εγώ έχω πάει στο outlet τις Tag στην Αγγλία και πραγματικά η τιμές ήτανε πολύ καλές !
Tag Heuer

Raymond Weil  U-BOAT

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #343 στις: Ιανουάριος 13, 2010, 10:34:48 μμ »
εγω παντως αυτο το καιρο (καθε βδομαδα κι αλλο!) εχω ερωτευτει αυτο:

3400 € περιπου αρχικη
με αποθαρρυνουν ομως τα διαφορα αρνητικα που διαβαζω για την μαρκα...

Αποσυνδεδεμένος ''Viglatoras''

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1421
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #344 στις: Ιανουάριος 13, 2010, 10:36:59 μμ »
 Πολύ όμορφο ρολόι. Σαν τι αρνητικό ακουσες για τη φίρμα;
Το μηχανικό ρολόι, είναι η πιο μικρή, η μακροβιότερη και η πιο προσωπική μηχανή που μπορεί να φέρει ένας άνθρωπος επάνω του. Μοιάζει σαν ένα μικρό ''εργοστάσιο'' επάνω στον καρπό και όσο πιο πολύπλοκος είναι ο μηχανισμός του, τόσο η αίσθηση αυτή γίνεται εντονότερη!

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #345 στις: Ιανουάριος 13, 2010, 11:13:26 μμ »
Πολύ όμορφο ρολόι. Σαν τι αρνητικό ακουσες για τη φίρμα;

για προβληματακια διαβαζω,
απο την αλλη ομως ειναι μαρκα που πουλαει πολλα πολλα κομματια
και λογικο ειναι οι αναφορες προβληματων να ειναι ανεβασμενες σε σχεση με αλλες εταιρειες...
Το συγκεκριμενο παντως απο design σκιζει και νομιζω οτι και η τιμη του ειναι οκ αν αναλογιστουμε και το χρυσο...

Αποσυνδεδεμένος ''Viglatoras''

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1421
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #346 στις: Ιανουάριος 13, 2010, 11:41:10 μμ »
 Θα επέλαγα ρολοι απ την Tag, αν και είναι ''τσιμπημενη'' σε σχεση με το προιον που προσφερει. Παντως ειναι αναγνωρισμενη σπορ φυρμα κυρους, με μεγαλη συλλογη και ιστορια. Και μονο το Monaco να σκευτεις , αρκει...
Το μηχανικό ρολόι, είναι η πιο μικρή, η μακροβιότερη και η πιο προσωπική μηχανή που μπορεί να φέρει ένας άνθρωπος επάνω του. Μοιάζει σαν ένα μικρό ''εργοστάσιο'' επάνω στον καρπό και όσο πιο πολύπλοκος είναι ο μηχανισμός του, τόσο η αίσθηση αυτή γίνεται εντονότερη!

Αποσυνδεδεμένος ''Viglatoras''

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1421
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #347 στις: Ιανουάριος 13, 2010, 11:43:26 μμ »
 Ενναλακτικα κοιταξε και την Breitling... Άλλη μια φιρμα με αντιστοιχες τιμες και κυρος. Δες βεβαια και την Omega, εκτος και αν σου πεφτει πιο κλασικη στο γουστο.
Το μηχανικό ρολόι, είναι η πιο μικρή, η μακροβιότερη και η πιο προσωπική μηχανή που μπορεί να φέρει ένας άνθρωπος επάνω του. Μοιάζει σαν ένα μικρό ''εργοστάσιο'' επάνω στον καρπό και όσο πιο πολύπλοκος είναι ο μηχανισμός του, τόσο η αίσθηση αυτή γίνεται εντονότερη!

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #348 στις: Ιανουάριος 14, 2010, 01:48:19 πμ »
Το ξαναδοκίμασα χθες το βράδυ. Μου αρέσει να παίζω με τη φωτιά :fire: :mg:



Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος dimtzi

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 455
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #349 στις: Ιανουάριος 14, 2010, 08:32:17 πμ »
Παρτο Γιαννη και θα με θυμηθεις το ρολοι ειναι πανεμορφο και μοναδικο εγω το αγορασα το 2003 και ακομα δεν χορταινω να το κοιταζω. Τα σχολια που εχω αποκομισει δεν τα εχω αποκομισει ουτε για το SD ουτε για το PO οχι οτι με νοιαζει αλλα πραγματικα δειχνει ποσο αντικειμενικα ομορφο ειναι το Monaco. Επισης εκτος απο το πολυ ομορφο κροκο λουρακι που ειχα αγορασει και εγω το δικο μου, μπορεις να αγορασεις και το μπρασελε το οποιο ειναι μοναδικο σε ομορφια και αλλαζει τελειως υφος στο ρολοι.
Rolex SD, Rolex Explorer II, Panerai 112,GP Sea Hawk, IWC pilot chrono LPP, Omega PO 45.5, Omega Moonwatch, TudorBB chrono, Tudor Pelagos, Tag Heuer Monaco, Tag Heuer Aquagraph, Breitling Navitimer World, Breitling Skyracer, Oris TT1 divers chrono, Glycine Airman SST12, Longines LLD, Fortis UTC

Αποσυνδεδεμένος Phantom

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #350 στις: Ιανουάριος 14, 2010, 05:54:52 μμ »
Πριν τα χριστουγεννα που εψαχνα για ρολοι ειχα δει το τετραγωνο  monaco με την γαλαζια κ πορτοκαλι λωριδα...κ μαρεσε πολυ... για τιμη δεν ρωτισα...(γνωριζει κανεις?) γιατι αν κ πηρα το omega seamaster,, στο μελλον ποτε δεν ξερεις.. αν φαινεται πολυ πιο ακριβω...

Αποσυνδεδεμένος Darth

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3919
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #351 στις: Ιανουάριος 14, 2010, 06:39:44 μμ »
Το ξαναδοκίμασα χθες το βράδυ. Μου αρέσει να παίζω με τη φωτιά :fire: :mg:




ναι φιλε Γιαννη!
ειναι πραγματικα πανεμορφο ρολοι!!!!
το μονο μειον-αν μπορεις να το πεις ετσι-
ειναι το ακρυλικο κρυσταλλο.
προσθετει ομορφια αλλα χρειαζεται πολυ προσοχη.. ;)

θα ειναι εξαιρετικη επιλογη φιλε  :up:

φιλικα
γιωργος

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #352 στις: Ιανουάριος 14, 2010, 08:47:00 μμ »
Πριν τα χριστουγεννα που εψαχνα για ρολοι ειχα δει το τετραγωνο  monaco με την γαλαζια κ πορτοκαλι λωριδα...κ μαρεσε πολυ... για τιμη δεν ρωτισα...(γνωριζει κανεις?) γιατι αν κ πηρα το omega seamaster,, στο μελλον ποτε δεν ξερεις.. αν φαινεται πολυ πιο ακριβω...
αν δεν απατομαι, κατι για 5000 εχει παρει το ματι μου...

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #353 στις: Ιανουάριος 14, 2010, 10:03:57 μμ »
Παρτο Γιαννη και θα με θυμηθεις το ρολοι ειναι πανεμορφο και μοναδικο εγω το αγορασα το 2003 και ακομα δεν χορταινω να το κοιταζω. Τα σχολια που εχω αποκομισει δεν τα εχω αποκομισει ουτε για το SD ουτε για το PO οχι οτι με νοιαζει αλλα πραγματικα δειχνει ποσο αντικειμενικα ομορφο ειναι το Monaco. Επισης εκτος απο το πολυ ομορφο κροκο λουρακι που ειχα αγορασει και εγω το δικο μου, μπορεις να αγορασεις και το μπρασελε το οποιο ειναι μοναδικο σε ομορφια και αλλαζει τελειως υφος στο ρολοι.

ναι φιλε Γιαννη!
ειναι πραγματικα πανεμορφο ρολοι!!!!
το μονο μειον-αν μπορεις να το πεις ετσι-
ειναι το ακρυλικο κρυσταλλο.
προσθετει ομορφια αλλα χρειαζεται πολυ προσοχη.. ;)

θα ειναι εξαιρετικη επιλογη φιλε  :up:

φιλικα
γιωργος

Θα δούμε, παίζει κόντρα σε δυνατό αντίπαλο :smt067 :smt072
Άσε που θα έχουμε και απώλειες( ένα-δυό ρολόγια θα πρέπει να δοθούν  :(  )
 :noidea:



Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Nikos patra

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 914
  • 233, Εl Primero
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #354 στις: Ιανουάριος 15, 2010, 03:10:03 μμ »
Aν δεν ενδιαφέρεσαι αποκλειστικά για αγορά από AD κοίτα κι εδώ. Απόλυτα αξιόπιστος πωλητής με καινούργια και μεταχειρισμένα (το σάιτ είναι στα ολλανδικά, μέιλ τού στέλνεις -και απαντάει- στα αγγλικά).
http://www.wwwatches.nl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=10&Itemid=17

Αν θέλεις περαιτέρω πληροφορίες, με ρωτάς.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #355 στις: Ιανουάριος 15, 2010, 03:35:32 μμ »
Νίκο ευχαριστώ ;)
Το θέμα είναι κυρίως αν θα επιλεγεί τελικά το Tag ή ένα Pam ;D


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #356 στις: Ιανουάριος 15, 2010, 03:49:34 μμ »
Νίκο ευχαριστώ ;)
Το θέμα είναι κυρίως αν θα επιλεγεί τελικά το Tag ή ένα Pam ;D

οποιο καθεται πιο ωραια στον καρπο

Αποσυνδεδεμένος dimtzi

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 455
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #357 στις: Ιανουάριος 15, 2010, 09:16:56 μμ »
Νίκο ευχαριστώ ;)
Το θέμα είναι κυρίως αν θα επιλεγεί τελικά το Tag ή ένα Pam ;D

τι να σου πω Γιαννη το ενα το εχω και το Pam το σκεφτομαι πολυ σοβαρα να το παρω παντως αν βρεις καμια καλη ακρη για pam πες μου.
Rolex SD, Rolex Explorer II, Panerai 112,GP Sea Hawk, IWC pilot chrono LPP, Omega PO 45.5, Omega Moonwatch, TudorBB chrono, Tudor Pelagos, Tag Heuer Monaco, Tag Heuer Aquagraph, Breitling Navitimer World, Breitling Skyracer, Oris TT1 divers chrono, Glycine Airman SST12, Longines LLD, Fortis UTC

Αποσυνδεδεμένος kbntinos

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #358 στις: Ιανουάριος 18, 2010, 10:44:49 μμ »
Παιδιά καλησπέρα.Σήμερα που έκανα βόλτα στην αθήνα βρηκα ένα ολοκαίνουργιο TAG Heuer Super Professional σαν του φίλου μας του black pit. Το έδινε 1500 ευρω αλλά απο ότι κατάλαβα με λίγο πίεση θα μου το κατέβαζε και άλλο.τι λέτε αξίζει?

Αποσυνδεδεμένος amartolos

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 393
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #359 στις: Ιανουάριος 18, 2010, 10:55:27 μμ »
αν εννοεις αυτο που καταλαβα  :D ..νομιζω οτι αξιζει και με το παραπανω