Αποστολέας Θέμα: TAG HEUER  (Αναγνώστηκε 604722 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dimitris00

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #220 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 03:47:27 μμ »
Ειναι πιο ωριμη σκεψη νομιζω...Κανε λιγο υπομονη,μελετησε το λιγο παραπάνω,δες τα στο χέρι σου....Αν και ειναι διαφορετικης φιλοσοφίας το Speedy με το Aquatimer, όποιο απο τα 2 πάρεις δε θα το μετανιώσεις,και στο λεω σαν κάτοχος και των 2 ... ;)

Σ' ευχαριστώ φίλε Πέτρο , θα το σκεφτώ ακόμα λίγες μέρες πριν καταλήξω...

Αποσυνδεδεμένος kybos

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #221 στις: Νοέμβριος 30, 2008, 08:26:30 μμ »
Γεια σας, είμαι νέο μέλος και μου έκαναν δώρο το εξής ρολόι
http://www.1watches.com/kcjewelry/w_disp.cgi?4,432
Θα ήθελα τη γνώμη σας.
Επίσης έχω ένα θέμα με το κούμπωμά του, που να το πάω;

Αποσυνδεδεμένος Voodooman

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 787
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #222 στις: Νοέμβριος 30, 2008, 09:36:13 μμ »
καταρχάς, καλωσήρθες!
Τα θετικά, είναι TAG, με ό,τι σημαίνει αυτό από πλευράς ποιότητας, είναι δηλαδή ένα καλό ρολόι.
Είναι quartz. Αυτό δεν έχω καταλήξει ακόμη αν είναι καλό ή κακό και δεν ξέρω αν θα καταλήξω ποτέ. Προσωπικά, σίγουρα θα το προτιμούσα αυτόματο το συγκεκριμένο.
Αισθητικά τώρα. Νομίζω ότι είναι πολύ παλιά σειρά της TAG. Όταν είχε πρωτοβγεί μου άρεσαν πάρα πολύ, τώρα τα βρίσκω ξεπερασμένα, ίσως γιατί ήταν τόσο μοντέρνα στην εποχή τους. Είμαι που είμαι συντηρητικός, είναι και αυτό τόσο ουάου, ε, δεν ταιριάζουμε καθόλου. Φυσικά, το θέμα είναι να αρέσει σε εσένα!

Αποσυνδεδεμένος kybos

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #223 στις: Νοέμβριος 30, 2008, 09:55:59 μμ »
Ευχαριστώ για το καλοσώρισμα και την απάντηση σου ...να σημειώσω ότι μιλάμε για το έτος 2003, δεν είναι τωρινό το δώρο ...επί τη ευκαιρία, ποιος είναι αντιπρόσωπος; ...έχω ακούσει για τον Βήχο στη Μητροπόλεως.


edit: Το ρολόι χρειάζεται έναν πύρο στο μπρασελέ αλλά να τρέχω τώρα στη Μητροπόλεως....
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 01, 2008, 12:51:24 μμ από kybos »

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #224 στις: Δεκέμβριος 01, 2008, 12:38:55 πμ »
Καλός ήρθες φίλε kybos, στην παρέα μας.

Το συγκεκριμένο μοντέλο το είχα, όλο από ατσάλι και με αυτόματο μηχανισμό ETA COSC.
Όντος στην εποχή του ήταν ΤΜ της TAG ...
Το μοντέλο ασχέτως αγοράς είναι 15-20 χρονών ...
Το service ή κόντεμα του μπρασελέ μόνο στο επίσημο service της TAG.

Φιλικά Στέφανος.
_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.

Αποσυνδεδεμένος bill lai

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #225 στις: Δεκέμβριος 05, 2008, 10:25:12 πμ »
καλημερα σας ειμαι νεο μελος στην παρεα σας και ηθελα να σας πω ενα γεια και ,συγχαρητηρια για την προσπαθεια σας
βρικα το site  καταλαθος ,και μπορω να πω οτι μου εκανε ιδιαιτερη εντυπωση,ειμαι και εγω κατοχος ενος tag heuer  aguaracer
με προβληματα, μου εχει φυγει η κορονα απο τον λαιμο,το διαβασα σε καποιο μυνημα και παραδοξος χαρικα ιδιαιτερος καθωτι νομιζα οτι ημουν ο τρελος του χωριου,η ερωτηση μου ειναι η εξης καθωτι εχει τελειωση η εγγυηση και τη μια και μοναδικη φορα που εστειλα για σερβις το tag μου μου ζητησαν απο επισημο συνεργειο σερβις της αθηνας 180 ε μονο για να το ανοιξουν και να δουν τι εχει ,πραγμα απαραδεκτο για εμενα,θα μπορουσα να παραγγειλο την κορωνα και τον λαιμο και να τα παω σε καποιον καλο ωρολογοποιο εδω στην θεσ/νικη να το φτιαξει?
επισης αν εχετε να προτεινετε καποιον θα ημουν ευγνωμων,
α και μια ακομα πληροφορια εγω αυτο το ρολοϊ το αγορασα απο τα duty free στο χονγκ κονγκ σε προσφορα με 1500 ευρω ,εδω μετα απο ενα χρονο περιπου το ειδα να το πουλανε 2300 μαλλον λεει πολλα για το τι γινετε σε αυτη την χωρα και με τι κερδος δουλευουν και μας δουλευουν.
ευχαριστω πολυ  bill

Αποσυνδεδεμένος g1orgos977

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #226 στις: Δεκέμβριος 12, 2008, 01:05:29 πμ »
Καλησπέρα κι απο μένα, είμαι καινούριος στην παρέα σας και σκέφτομαι να αγοράσω ένα ρολόϊ περίπου στα 2.000 ευρώ.Πρόσφατα δοκίμασα το tag heuer  aguaracer και μπορώ να πώ ότι μου άρεσε πολύ. Με προβληματίζει όμως το γεγονός οτι ακούγονται πολλά για την αξιοπιστία των tag heuer,απο ότι βλέπω πολλοί έχουν προβλήματα. Αξίζει τελικά να δώσω δυο χιλιάρικα για tag ή να ψάξω σε άλλη μάρκα; ???

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #227 στις: Δεκέμβριος 12, 2008, 10:12:49 πμ »
καλημερα σας ειμαι νεο μελος στην παρεα σας και ηθελα να σας πω ενα γεια και ,συγχαρητηρια για την προσπαθεια σας
βρικα το site  καταλαθος ,και μπορω να πω οτι μου εκανε ιδιαιτερη εντυπωση,ειμαι και εγω κατοχος ενος tag heuer  aguaracer
με προβληματα, μου εχει φυγει η κορονα απο τον λαιμο,το διαβασα σε καποιο μυνημα και παραδοξος χαρικα ιδιαιτερος καθωτι νομιζα οτι ημουν ο τρελος του χωριου,η ερωτηση μου ειναι η εξης καθωτι εχει τελειωση η εγγυηση και τη μια και μοναδικη φορα που εστειλα για σερβις το tag μου μου ζητησαν απο επισημο συνεργειο σερβις της αθηνας 180 ε μονο για να το ανοιξουν και να δουν τι εχει ,πραγμα απαραδεκτο για εμενα,θα μπορουσα να παραγγειλο την κορωνα και τον λαιμο και να τα παω σε καποιον καλο ωρολογοποιο εδω στην θεσ/νικη να το φτιαξει?

Καλώς το bill στην παρέα μας.

Πριν μισό χρόνο που είχα πρόβλημα στην κορώνα με το δικό μου TAG Heuer Super Professional, το σέρβις της TAG στην Αθήνα μου πήρε 100Ε για τη διόρθωση. Είχε σπάσει ο άξονας της κορώνας. Στη Θεσσαλονίκη δεν υπάρχει κανένα επίσημο σέρβις, πλην των ρολογιών που αντιπροσωπεύει ο Αραβίδης. Δεν ξέρω αν σε εξυπηρετήσει ο Μεριανός στη Μητροπόλεως.

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος Vag

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #228 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 12:44:46 μμ »
Παιδια εγκυκλοπεδικα .., γνωριζει κανεις τις τιμες των παρακατω 2 εκδοσεων του monaco

http://cdn.overstock.com/images/products/L10886719.jpg
http://ww2.tagheuer.com/_img/The%20Collection/Women%20Collection%2005/big/tag-heuer-monaco-python.jpg

Αποσυνδεδεμένος lancia

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #229 στις: Δεκέμβριος 17, 2008, 08:00:30 μμ »
γεια χαρα,
καινουριος χρηστης κι εγω...
απιστευτη ιστορια η δικη μου, τον Απριλη αγορασα ενα tag heyer  aquaracer automatic απο επισημο αντιπροσωπο και διαπιστωσα οτι γραφει swis made αντι  για swiss made (ανορθωγραφος ο Ελβετος)..μετα απο 2 μηνες μου το αντικατεστησαν μιας και ετιθετο θεμα γνησιοτητας, το δευτερο που μου δωσαν δούλεψε μόνο 2 ολοκληρες μέρες και επειτα σταματησε....και σαφως η επισημη αντιπροσωπια το αντικατεστησε με τριτο...μιλαμε παντα για το ιδιο μοντελο..
το τριτο ρολοι αντεξε λίγο παραπανω 6 μηνες και πέθανε κι αυτο...το οποιο δεν μου το αντικαθηστουν αλλα μου το επισκευαζουν.....
 ελεος!!!! δεν θέλω αλλο tag...τα λεφτα μου πίσω θέλω .......
 τι λετε μπορω να τα πάρω???

Αποσυνδεδεμένος Nanagno

  • Owner/Co-Founder
  • Administrator
  • 50mm case
  • *****
  • Μηνύματα: 1623
  • Time Will Only Tell...
    • Προφίλ
    • http://www.mywatch.gr
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #230 στις: Δεκέμβριος 17, 2008, 08:02:29 μμ »
γεια χαρα,
καινουριος χρηστης κι εγω...
απιστευτη ιστορια η δικη μου, τον Απριλη αγορασα ενα tag heyer  aquaracer automatic απο επισημο αντιπροσωπο και διαπιστωσα οτι γραφει swis made αντι  για swiss made (ανορθωγραφος ο Ελβετος)..μετα απο 2 μηνες μου το αντικατεστησαν μιας και ετιθετο θεμα γνησιοτητας, το δευτερο που μου δωσαν δούλεψε μόνο 2 ολοκληρες μέρες και επειτα σταματησε....και σαφως η επισημη αντιπροσωπια το αντικατεστησε με τριτο...μιλαμε παντα για το ιδιο μοντελο..
το τριτο ρολοι αντεξε λίγο παραπανω 6 μηνες και πέθανε κι αυτο...το οποιο δεν μου το αντικαθηστουν αλλα μου το επισκευαζουν.....
 ελεος!!!! δεν θέλω αλλο tag...τα λεφτα μου πίσω θέλω .......
 τι λετε μπορω να τα πάρω???

Εάν το αγόρασες από UK ναι, οπουδήποτε αλλού πολύ χλωμό!
Ludwig van Beethoven said that a great poem is more difficult to set to music than a merely good one, because the composer must improve upon the poem T I M E S.

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #231 στις: Δεκέμβριος 17, 2008, 09:08:27 μμ »
ta έχουμε πει και παλίοτερα.....για μένα (ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ) ειδικά στα complique ρολόγια η TAG είναι για ........ ??? :down:
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #232 στις: Δεκέμβριος 18, 2008, 03:28:20 μμ »
ta έχουμε πει και παλίοτερα.....για μένα (ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ) ειδικά στα complique ρολόγια η TAG είναι για ........ ??? :down:

Μωρε δικιο εχεις,αλλα ο ανθρωπος ενα απλο ρολοι με ΕΤΑ πηρε μονο  :-\

Αποσυνδεδεμένος Jimmy

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #233 στις: Δεκέμβριος 29, 2008, 02:40:08 μμ »
Χρόνια Πολλά σε όλους!

Είμαι νεότατο μέλος, ενδιαφέρομαι για αγορά σε ποσό € 2.000 - € 3.000 και εξετάζω τις εξής προτάσεις:

TagHeuer Link Calibre S Chronograph
TagHeuer Link Automatic Chronograph
Omega SpeedMaster Day-Date

Δεκτές όλες οι γνώμες - συμβουλές !

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #234 στις: Δεκέμβριος 29, 2008, 02:42:32 μμ »
Εκανες search σε παλιες συζητησεις;Ειναι χιλιοσηζητημενα αυτα,ισως βρεις ενδιαφερουσες πληροφοριες. ;)
Γενικα Ω παντως..

Αποσυνδεδεμένος Jimmy

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #235 στις: Δεκέμβριος 29, 2008, 02:47:23 μμ »
Από μία πρόχειρη αναζήτηση στα  Topics τόσο της TAG όσο και της Ω , δεν μπόρεσα να βρω σύγκριση για τα συγκεκριμένα, γι'αυτόν το λόγο και έστειλα την ερώτηση, χωρίς να θέλω να κουράσω...

Αποσυνδεδεμένος Dimitris00

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #236 στις: Δεκέμβριος 29, 2008, 03:27:27 μμ »
Χρόνια Πολλά σε όλους!

Είμαι νεότατο μέλος, ενδιαφέρομαι για αγορά σε ποσό € 2.000 - € 3.000 και εξετάζω τις εξής προτάσεις:

TagHeuer Link Calibre S Chronograph
TagHeuer Link Automatic Chronograph
Omega SpeedMaster Day-Date

Δεκτές όλες οι γνώμες - συμβουλές !
Φίλε Jimmy απλά να επισημάνω ότι το Link Calibre S είναι quartz ενώ τα άλλα δύο αυτόματα . Δεν ξέρω τι ψάχνεις βέβαια ή αν έχει σημασία για σένα .

Αποσυνδεδεμένος Jimmy

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #237 στις: Δεκέμβριος 29, 2008, 03:42:20 μμ »
Dimitris00 έχεις δίκιο, τα αυτόματα είναι άλλη κατηγορία από μόνα τους.

Αυτό που προσπαθώ να καταλάβω μέσα από το forum (με τη βοήθεια πιο έμπειρων από εμένα ατόμων) είναι αν τελικά πέρα από το υποκειμενικό κριτήριο "μου αρέσει εμφανισιακά" υπάρχουν και αντικειμενικά κριτήρια (τεχνικά χαρακτηριστικά) που πρέπει να λάβω υπόψη μου.

Επίσης βασικός παράγοντας είναι το "βάρος" του brand name.

Δεδομένου ότι ψάχνω για ρολόι εδώ και μόλις μία εβδομάδα, παραδέχομαι ότι έχω πολλά να μάθω.

Η βοήθεια του forum θα είναι πολύτιμη!

Γενικά από ένα αρχικό διάβασμα του φόρουμ, έχω την εντύπωση ότι η Ω θεωρείται "ανώτερη" ποιοτικά.

Το θέμα όμως είναι ποια η σύγκριση μεταξύ των 2 συγκεκριμένων μοντέλων (Tag Automatic & Ω Speed day-date), ποια η τιμή του Ω (δεν το έχω δει ακόμα σε κατάστημα) και ποια η σχετική value for money.


Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #238 στις: Δεκέμβριος 29, 2008, 04:01:55 μμ »
Jimmy ναι υπαρχουν αντικειμενικα κριτηρια :ποιοτητα κατασκευης,φινιρισμα ρολογιου,μηχανη in house η οχι,decorations μηχανης,μεταπωλητικη αξια μαρκας και μοντελου,ιστορια

Αποσυνδεδεμένος Megalos

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2381
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #239 στις: Δεκέμβριος 29, 2008, 09:30:46 μμ »
jimmy φιλε το day date πρεπει να ειναι σε τιμη γυρω στα 2500 ευρω
και εχουν γραφτει αρκετα για συγκριση μεταξυ ειδικα αυτες τις δυο μαρκες -με λιγο ψαξιμο θα τα βρης- και με προτροπη λεω προς το Ω