Αποστολέας Θέμα: TAG HEUER  (Αναγνώστηκε 604742 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kostas485

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #200 στις: Οκτώβριος 12, 2008, 02:08:24 μμ »
γεια σας παιδια! χαιρομαι που σας βρηκα εστω και τυχαια και επιτελους μπορω να παρω καποιες απαντησεις..Γενικα ειμαι λιγο ασχετος απο ρολογια αλλα σκεφτομαι τελευταια να αγορασω ενα. Δεν θελω να ξοδεψω παρα πολλα λεφτα (σκεφτομαι 500-700ευρω) και βρηκα στο e-bay  απο Αμερικη το συγκεκριμενο: formula 1 Model # CAH1111.BA0850. κοντα στα 600ευρω. Ποια ειναι η γνωμη σας?


Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #201 στις: Οκτώβριος 13, 2008, 02:14:50 μμ »
Αν θελεις οπωσδηποτε να γραφει TagHeuer στο καντραν,παρτο,αλλιως με 700Ε στο bay αγοραζεις εκπληκτικης τεχνολογιας quartz ρολογια.Οχι οτι το συγκεκριμενο ειναι κακο.

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #202 στις: Οκτώβριος 13, 2008, 02:23:24 μμ »
Καλώς τον Κώστα.
Συνυπογράφοντας τα λεγόμενα του eisenberg να σε πληροφορήσω πως το ρολόι που είδες, όταν έρθει Ελλάδα θα σου στοιχίσει περίπου άλλα 200-300Ε (μεταφορικά+ΦΠΑ+εκτελωνισμός).

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος kostas485

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #203 στις: Οκτώβριος 13, 2008, 06:28:10 μμ »
Ευχαριστώ παιδιά, αρα μαλλον δεν προχοραω σε αγορα...Εχεται τιποτα να προτείνετε κοντα στα 500ευρώ ? Βασικα κοιτουσα για Tag  γιατι εχω ακουσει οτι ειναι σκυλια και η τιμη μου φανηκε δελεαστικη.

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #204 στις: Οκτώβριος 14, 2008, 12:20:44 πμ »
Φίλε Kostas485, τα TAG HEUER ή τα αγαπάς ή τα μισής ...
Αν αγοράσεις TAG πάρε κάτι σε υψηλότερη κατηγορία από τα F1 ...
Αλλά δυστυχώς ψηλώνει και η τιμή .

Φιλικά Στέφανος.
_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.

Αποσυνδεδεμένος black pit

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 85
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #205 στις: Οκτώβριος 16, 2008, 11:11:23 μμ »
Παιδιά, συγγνώμη, είμαι λίγο άσχετος, αλλά επειδή το συγκεκριμένο ρολογάκι μου αρέσει, ποιο μοντέλο είναι και πόσο περίπου κοστίζει?
Στο ebay υπαρχει ενα κομματι  http://cgi.ebay.com/Heuer-Bundeswehr-Chronograph-German-Military-1960s_W0QQitemZ110297973480QQcmdZViewItem?hash=item110297973480&_trkparms=72%3A1209%7C39%3A1%7C66%3A2%7C65%3A12%7C240%3A1318&_trksid=p3286.c0.m14
Την υγεια μας να εχουμε και ολα τα αλλα ερχονται

Αποσυνδεδεμένος black pit

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 85
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #206 στις: Οκτώβριος 16, 2008, 11:22:05 μμ »
Απ'οτι εχω καταλαβει λιγο πολυ ολοι τα εχουν με την TAG.Παρ'ολα αυτα εχει κατα καιρους βγαλει καταπληκτικα ρολογια.Εψαχνα ενα απο αυτα χρονια να το βρω και τελικα τα καταφερα απο το ebay.Το παρελαβα πριν απο ενα μηνα.Ειχε καποια ελλατωματα αλλα το εδωσα για service και ολα ενταξει.Πως σας φαινεται?
Την υγεια μας να εχουμε και ολα τα αλλα ερχονται

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #207 στις: Οκτώβριος 16, 2008, 11:51:16 μμ »
Δυνατο μοντελο,νομιζω ενα τετοιο εχει κι ο ετερος black,o bird ;D
Kαλοφορετο..

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #208 στις: Οκτώβριος 16, 2008, 11:51:44 μμ »
Φίλε black pit δες αν θέλεις και εδώ ...
http://www.mywatch.gr/index.php/topic,1250.0.html
Και μετά βγάλε συμπεράσματα .
Όπως και να έχει καλορίζικο, καλοφόρετο !!! :up:

Φιλικά Στέφανος.
_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #209 στις: Οκτώβριος 17, 2008, 09:33:58 πμ »
Eυχαριστώ Στεφ. :)
Black pit συγχαρητήρια. Είναι καταπληκτικό κομμάτι. Η ακρίβειά του μ' έχει αφήσει άφωνο, περίπου 1" το μήνα  :o :o :o
Μάλλον το δικό μου φοράει την 2892, γιατί υπήρχε  έκδοση και με την 2824.

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #210 στις: Οκτώβριος 17, 2008, 12:00:26 μμ »
Eυχαριστώ Στεφ. :)
Black pit συγχαρητήρια. Είναι καταπληκτικό κομμάτι. Η ακρίβειά του μ' έχει αφήσει άφωνο, περίπου 1" το μήνα  :o :o :o
Μάλλον το δικό μου φοράει την 2892, γιατί υπήρχε  έκδοση και με την 2824.

Φιλικά
Δημήτρης
Ούτε quartz να ήταν !!!!!!!!!!!!!!!!  :o :o :o :o
Άκου 1 δευτ. το μήνα ??????????? :o :o :o :o

Φιλικά Στέφανος.
_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #211 στις: Οκτώβριος 17, 2008, 02:38:26 μμ »
Αμ πως!!!
Τι το πέρασες; Γιεγκέρ;

Φιλικά
Δρακουμέλ

Αποσυνδεδεμένος black pit

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 85
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #212 στις: Οκτώβριος 17, 2008, 05:03:08 μμ »
Ευχαριστω για τα καλα σας λογια.Blackbird...νομιζω οτι εκτος απο παρομοια ονοματα εχουμε και παρομοια γουστα.
Οταν το ειδα πρωτη φορα πριν 17 χρονια το ερωτευτικα,αλλα δεν μπορουσα να δωσω τοσα λεφτα και τοτε πηρα για παρηγορια το tag heuer 2000.Οταν πλεον μετα απο χρονια μπορουσα να το αποκτησω ηταν αργα.Τελικα το βρηκα απο το Ισραηλ μεσω ebay αλλα χωρις αυτη τη φανταστικη θηκη που το βρηκες εσυ και με χαλασμενη κορωνα.Τελικα μου στοιχησε ολα μαζι 660 ευρω.
Αλλα καταδυτικα εχεις?
Την υγεια μας να εχουμε και ολα τα αλλα ερχονται

Αποσυνδεδεμένος neo12

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1033
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #213 στις: Οκτώβριος 30, 2008, 08:00:11 μμ »
Να του περασουμε δυο λουρια κ να ειναι ......εχουμε πληροφοριες απο που μπορει να προηλθε?????????/απο καπου το ξηλωσαν....
“Simplicity is the ultimate sophistication”
                 Leonardo Da Vinci

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #214 στις: Νοέμβριος 15, 2008, 11:31:50 μμ »
Να του περασουμε δυο λουρια κ να ειναι ......εχουμε πληροφοριες απο που μπορει να προηλθε?????????/απο καπου το ξηλωσαν....

Αυτοί είναι χρονογράφοι αγώνων (συνήθως αυτοκινήτου), αλλά μπορεί και κάποιας άλλης αθλητικής δραστηριότητας ...
Επίσης ήταν επάνω σε "κονσόλες" χρονομέτρησις
Σε αγωνιστικά ή σε άλλα αυτοκίνητα δεν ξέρω, σε αεροπλάνα και βαπόρια το αποκλείω ...
Πάντως δεν είναι ο calibre 1000 με 360.000 b/H ...

Φιλικά Στέφανος.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 16, 2008, 12:14:03 πμ από Megalos »
_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.

Αποσυνδεδεμένος Dimitris00

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #215 στις: Νοέμβριος 17, 2008, 08:34:53 μμ »
Παιδιά ήθελα να κάνω μια ερώτηση για το Link Calibre S http://www.tagheuer.com/the-collection/link/men/calibre-s-chronograph/index.lbl?w=CJF7111.BA0592 . Στο site της TAG αναφέρει τα παρακάτω σχετικά με το μηχανισμό του :


Movement: TAG Heuer Calibre S, an electro-mechanical movement.

An outstanding feat of technology, this exclusive electro-mechanical movement combines mechanical and quartz timekeeping to offer functionality unrivalled in three centuries of watch-making.  No fewer than 230 components, including 5 bidirectional motors, ensure very high-precision functions.

Τελικά το ρολόι λειτουργεί ως quartz αν κατάλαβα καλά ; Και όλα τα ύπολοιπα για ηλεκτομηχανική κίνηση και 230 components τι ρόλο παίζουν ; Εν τω μεταξύ έχει και 2650 € ( αρχική ) που μου φαίνονται πολλά για quartz ...

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #216 στις: Νοέμβριος 17, 2008, 11:54:25 μμ »
Παιδιά ήθελα να κάνω μια ερώτηση για το Link Calibre S http://www.tagheuer.com/the-collection/link/men/calibre-s-chronograph/index.lbl?w=CJF7111.BA0592 . Στο site της TAG αναφέρει τα παρακάτω σχετικά με το μηχανισμό του :


Movement: TAG Heuer Calibre S, an electro-mechanical movement.

An outstanding feat of technology, this exclusive electro-mechanical movement combines mechanical and quartz timekeeping to offer functionality unrivalled in three centuries of watch-making.  No fewer than 230 components, including 5 bidirectional motors, ensure very high-precision functions.

Τελικά το ρολόι λειτουργεί ως quartz αν κατάλαβα καλά ; Και όλα τα ύπολοιπα για ηλεκτομηχανική κίνηση και 230 components τι ρόλο παίζουν ; Εν τω μεταξύ έχει και 2650 € ( αρχική ) που μου φαίνονται πολλά για quartz ...

Φίλε Dimitris00 ναι είναι quartz, αλλά λόγο πολυπλοκότητας του μηχανισμού (πολλές λειτουργίες) με αναλογική απεικόνιση,
έχει αυτά τα parts και λέγετε ηλεκτρομηχανικό
Το συγκεκριμένο ρολόι θεωρείτε υποκατηγορία των quartz.
Όχι υποδεέστερο ενός "απλού" quartz φυσικά ...
Τώρα σαν σχεδιασμός ρολογιού μένα μου αρέσει, αλλά το θέμα είναι εσύ τι θέλεις ?

Φιλικά Στέφανος.
 
_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.

Αποσυνδεδεμένος Dimitris00

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #217 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 12:48:17 πμ »
Φίλε Στέφανε σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση . Σχεδιαστικά μου αρέσει πολύ , ωστόσο σκέφτομαι μήπως με αυτά τα χρήματα ( έως 3000 € ) θα ταν καλύτερο να πάρω κάποιο μηχανικό ρολόι όπως το Ω Speedmaster ας πούμε , που χαίρει ιδιαίτερης εκτίμησης στο forum ,  ή ίσως και κάποιο φτηνό ( τηρουμένων των αναλογιών ) IWC όπως το Aquatimer ... Όπως και να 'χει σ' ευχαριστώ για το χρόνο σου .

Αποσυνδεδεμένος Petros1

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 438
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #218 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 03:20:17 πμ »
θα ταν καλύτερο να πάρω κάποιο μηχανικό ρολόι όπως το Ω Speedmaster ας πούμε , που χαίρει ιδιαίτερης εκτίμησης στο forum ,  ή ίσως και κάποιο φτηνό ( τηρουμένων των αναλογιών ) IWC όπως το Aquatimer ...
Ειναι πιο ωριμη σκεψη νομιζω...Κανε λιγο υπομονη,μελετησε το λιγο παραπάνω,δες τα στο χέρι σου....Αν και ειναι διαφορετικης φιλοσοφίας το Speedy με το Aquatimer, όποιο απο τα 2 πάρεις δε θα το μετανιώσεις,και στο λεω σαν κάτοχος και των 2 ... ;)

kiko

  • Επισκέπτης
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #219 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 01:06:09 μμ »
γεια σας παιδια! χαιρομαι που σας βρηκα εστω και τυχαια και επιτελους μπορω να παρω καποιες απαντησεις..Γενικα ειμαι λιγο ασχετος απο ρολογια αλλα σκεφτομαι τελευταια να αγορασω ενα. Δεν θελω να ξοδεψω παρα πολλα λεφτα (σκεφτομαι 500-700ευρω) και βρηκα στο e-bay  απο Αμερικη το συγκεκριμενο: formula 1 Model # CAH1111.BA0850. κοντα στα 600ευρω. Ποια ειναι η γνωμη σας?



κωστα γειαχαρα
οι γνωμες των φιλων σωστοτατες αλλα αφου ξεκινησες για TAG F1 σου λεω αεπιφυλακτα οτι ειναι αξιοπιστο -ευκολοφορετο (ελαφρυ) και παρα πολυ ομορφο στο χερι το σερβις της εδω αντιπρωσωπειας δε απαιχτο.εχω F1
.μετα  απο χρονια κακομεταχ εγινε ετσι----και μετα την επισκευη εγινε ετσι με 80Ε σχεδον καινουριο
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 18, 2008, 02:05:55 μμ από kiko »