Αποστολέας Θέμα: TAG HEUER  (Αναγνώστηκε 604717 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος apostolos2

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #940 στις: Μάιος 14, 2015, 09:15:21 μμ »
Και επειδή δεν έπαιρνες απάντηση, είπες να γίνεις "εριστικός"; (εσύ το είπες).
Δεν σου πέρασε από το μυαλό ότι μπορεί και κανείς να μην γνωρίζει το "εξειδικευμένο" ερώτημά σου;
Ή ότι όποιος γνωρίζει, απλά δεν μπήκε στο φόρουμ τις μέρες αυτές;...

Όσο για το πόσο δύσκολο είναι το ψάξιμο, ακόμα και απλό γκουγκλάρισμα των λέξεων "mywatch.gr σέρβις" δίνει ικανοποιητικές απαντήσεις.

μολις το εκανα και δεν δινει καθολου ικανοποιητικες  απαντησεις.

τελος παντων εγω εκανα την προσπαθεια με τον τροπο μου να μαθω αυτο που ηθελα,
αν προσβαλα ή δεν σεβαστηκα καποιον ζηταω συγνωμη

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #941 στις: Μάιος 14, 2015, 09:24:18 μμ »
Βασίλη, αν μου επιτρέπεις, δεν είπα ότι ήταν εριστικός.
Τόνισα απλά ότι ο ίδιος ισχυρίσθηκε ότι έγινε εριστικός με αφορμή ότι δεν έπαιρνε απάντηση.

Νομίζω, ερωτήσεις για διάμετρο και λοιπά χαρακτηριστικά ρολογιών, απαντώνται πρόθυμα και σχετικά γρήγορα (αν όχι, αμέσως).
Ερώτηση όμως για "εξειδικευμένο" σέρβις νομίζω δεν είναι σωστό να απαιτείται να απαντηθεί και μάλιστα εδώ και τώρα..

Αν κάνω λάθος, με διορθώνεις. ;)




μολις το εκανα και δεν δινει καθολου ικανοποιητικες  απαντησεις.

τελος παντων εγω εκανα την προσπαθεια με τον τροπο μου να μαθω αυτο που ηθελα,
αν προσβαλα ή δεν σεβαστηκα καποιον ζηταω συγνωμη
Εξαρτάται πως εννοείς τις ικανοποιητικές απαντήσεις.
Σε αυτά τα πράγματα, κοντά στο νου και η γνώση: τεχνίτη που στην πόρτα του να γράφει "αναλαμβάνω σέρβις tag heuer", δεν θα βρεις.
Εγώ θα πήγαινα το ρολόι μου σε κάποιον καλό τεχνίτη, από αυτούς που πολύ πρόσφατα έχουν αναφερθεί στο φόρουμ.
Μπες, δες, ΚΡΙΝΕ και αν σου κάνει, άφησέ το.

Αποσυνδεδεμένος apostolos2

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #942 στις: Μάιος 14, 2015, 09:37:08 μμ »
Βασίλη, αν μου επιτρέπεις, δεν είπα ότι ήταν εριστικός.
Τόνισα απλά ότι ο ίδιος ισχυρίσθηκε ότι έγινε εριστικός με αφορμή ότι δεν έπαιρνε απάντηση.

Νομίζω, ερωτήσεις για διάμετρο και λοιπά χαρακτηριστικά ρολογιών, απαντώνται πρόθυμα και σχετικά γρήγορα (αν όχι, αμέσως).
Ερώτηση όμως για "εξειδικευμένο" σέρβις νομίζω δεν είναι σωστό να απαιτείται να απαντηθεί και μάλιστα εδώ και τώρα..

Αν κάνω λάθος, με διορθώνεις. ;)



Εξαρτάται πως εννοείς τις ικανοποιητικές απαντήσεις.
Σε αυτά τα πράγματα, κοντά στο νου και η γνώση: τεχνίτη που στην πόρτα του να γράφει "αναλαμβάνω σέρβις tag heuer", δεν θα βρεις.
Εγώ θα πήγαινα το ρολόι μου σε κάποιον καλό τεχνίτη, από αυτούς που πολύ πρόσφατα έχουν αναφερθεί στο φόρουμ.
Μπες, δες, ΚΡΙΝΕ και αν σου κάνει, άφησέ το.

ο καθενας πραττει διαφορετικα, εγω για παραδειγμα εαν καποιος ρωταγε κατι τετοιο και ζηταγε την βοηθεια για κατι τοσο σημαντικο, θα του απαντουσα αμεσως.
δεν θα τον αφηνα δηλαδη να ψαχεται στο χαος και στο τελος να καταληξει καπου οπου ή θα χασει τα χρηματα του ή το ρολοι του ή και τα δυο... ειναι κριμα.

οσο για το εριστικος ηταν υπερβολικος χαρακτηρισμος μονο και μονο για να σαρκασω τον ευτο μου.
εσυ πιστευεις οτι ημουν πραγματικα εριστικος?

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #943 στις: Μάιος 14, 2015, 09:48:06 μμ »
Εγω πιστευω οτι ησουν ερεθιστικός.
(γιατι μας ερεθισες το ενδιαφερον να γραψουμε σ'αυτο το ξεχασμενο νημα που μονο ο γεροσιαν ανεβαζει κατι τελειωμενα tag)

Αποσυνδεδεμένος Aris2176

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13928
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #944 στις: Μάιος 14, 2015, 10:00:19 μμ »


Βίκτωρα Καλοφόρετο το maranez....


Sent from my iPad using Tapatalk
Watches; I am not an addict. I can stop any time I want to...

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #945 στις: Μάιος 14, 2015, 10:04:56 μμ »
Και φώτο μέσα στο μαγαζί αγκαλιά με την ρεσεψιονιστ (είναι καλή?)

Φρόνιμα φιλε,γιατι η ρεσεψιονίστ ειναι καλη μου φίλη!!! :pipedown: :lol: :jg:
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #946 στις: Μάιος 14, 2015, 10:08:38 μμ »
Εγω πιστευω οτι ησουν ερεθιστικός.
(γιατι μας ερεθισες το ενδιαφερον να γραψουμε σ'αυτο το ξεχασμενο νημα που μονο ο γεροσιαν ανεβαζει κατι τελειωμενα tag)
Λόγω ηλικίας μπορεί μάρκες μέχρι τρία γράμματα έστω και σαν nickname.

Pam, tag. Αν ξεψαρωσει και με iwc ποιος τον πιάνει μετα
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #947 στις: Μάιος 14, 2015, 10:09:06 μμ »
Φρόνιμα φιλε,γιατι η ρεσεψιονίστ ειναι καλη μου φίλη!!! :pipedown: :lol: :jg:
Γιατρε καλα τι να σου πω τοσο καιρο λεμε για κανενα milfaki εχεις τοσες γνωστες και κανεις τον κινεζο;;; Αμα δεν ερθω να σου κανω εξαγωγη :P
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #948 στις: Μάιος 14, 2015, 10:09:46 μμ »


Βίκτωρα Καλοφόρετο το maranez....


Sent from my iPad using Tapatalk

Δεν μπορεί να υποστηρίξει το καρπουδακι του το μαρανεζ. Σε άλλο καλό φίλο πηγε
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος Aris2176

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13928
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #949 στις: Μάιος 14, 2015, 10:14:02 μμ »
Δεν μπορεί να υποστηρίξει το καρπουδακι του το μαρανεζ. Σε άλλο καλό φίλο πηγε

Διέλυσες ενα παραλίγο αστικό μύθο.....
Watches; I am not an addict. I can stop any time I want to...

Αποσυνδεδεμένος Omega.S

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 99
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #950 στις: Μάιος 14, 2015, 10:14:42 μμ »
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους.

Αγαπητέ apostolos2, καλησπέρα. Αν μου επιτρέπεις, (έτυχε να σας διαβάζω), να σου πω μία απλή σκέψη. Προσωπικά, λατρεύω τα ρολόγια (όπως όλοι οι φίλοι του φόρουμ), οι γνώσεις μου σε αυτά είναι μικρές σε τέτοιο βαθμό που και οι επιλογές μου είναι το ίδιο περιορισμένες. Επομένως, αγορά και συντήρηση κάνω με οδηγό τις εκάστοτε οδηγίες- εγχειρίδια και για τυχόν πρόβλημα, ή απαιτούμενη συντήρηση, στρέφομαι στον επίσημο αντιπρόσωπο.

Η αναζήτηση σχετικών νημάτων για θέματα σέρβις ρολογιών είναι λίγων λεπτών, δεν αξίζει να λέμε το μακρύ και το κοντό μας για κάτι τόσο απλό. Αν το ρολόι είναι φθηνό δεν περιμένω εξειδικευμένες απαντήσεις, αν πάλι, το ρολόι είναι ακριβό, δεν περιμένω από άγνωστα μέλη να μου απαντήσουν σε μία τέτοια ερώτηση.

Σκέψου για παράδειγμα, να έχω ένα ρολόι μερικών χιλιάδων ευρώ και να ρωτάω για καλό σέρβις εκτός επίσημου σέρβις. Δεν είναι λίγο αστείο; Αυτή είναι η μεγάλη διαφορά νέου και παλιού μέλους σε ένα φόρουμ. Αν με γνωρίζεις είναι διαφορετικά.

Σημ. Ένα άσχετο παράδειγμα. Τη μοτοσυκλέτα την πάω στον επίσημο. Μου παίρνει το σκαλπ, φεύγω με τα σώβρακα. Τόσα χρόνια, έχει τύχει να απαιτήσω ακόμα και λεφτά πίσω, αλλαγή ανταλλακτικών 2, 3, 4, 5 φορές, όσες χρειαστεί. Έχει τύχει να αλλάξω παπάδες με μηδέν χρήματα, γιατί βρήκα το ελάχιστο φταίξιμο. Πάντα δικαιώθηκα.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #951 στις: Μάιος 14, 2015, 10:14:46 μμ »
Δεν μπορουσα να αφήνω το μαρανεζ να εκτίθεται ετσι
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #952 στις: Μάιος 14, 2015, 10:34:34 μμ »

Σκέψου για παράδειγμα, να έχω ένα ρολόι μερικών χιλιάδων ευρώ και να ρωτάω για καλό σέρβις εκτός επίσημου σέρβις. Δεν είναι λίγο αστείο;

Εγω δηλαδη που πηγα το fifty fathoms σε ανεξαρτητο πρεπει να εχω τρελλη πλακα..!

Αποσυνδεδεμένος apostolos2

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #953 στις: Μάιος 14, 2015, 10:41:49 μμ »
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους.

Αγαπητέ apostolos2, καλησπέρα. Αν μου επιτρέπεις, (έτυχε να σας διαβάζω), να σου πω μία απλή σκέψη. Προσωπικά, λατρεύω τα ρολόγια (όπως όλοι οι φίλοι του φόρουμ), οι γνώσεις μου σε αυτά είναι μικρές σε τέτοιο βαθμό που και οι επιλογές μου είναι το ίδιο περιορισμένες. Επομένως, αγορά και συντήρηση κάνω με οδηγό τις εκάστοτε οδηγίες- εγχειρίδια και για τυχόν πρόβλημα, ή απαιτούμενη συντήρηση, στρέφομαι στον επίσημο αντιπρόσωπο.

Η αναζήτηση σχετικών νημάτων για θέματα σέρβις ρολογιών είναι λίγων λεπτών, δεν αξίζει να λέμε το μακρύ και το κοντό μας για κάτι τόσο απλό. Αν το ρολόι είναι φθηνό δεν περιμένω εξειδικευμένες απαντήσεις, αν πάλι, το ρολόι είναι ακριβό, δεν περιμένω από άγνωστα μέλη να μου απαντήσουν σε μία τέτοια ερώτηση.

Σκέψου για παράδειγμα, να έχω ένα ρολόι μερικών χιλιάδων ευρώ και να ρωτάω για καλό σέρβις εκτός επίσημου σέρβις. Δεν είναι λίγο αστείο; Αυτή είναι η μεγάλη διαφορά νέου και παλιού μέλους σε ένα φόρουμ. Αν με γνωρίζεις είναι διαφορετικά.

Σημ. Ένα άσχετο παράδειγμα. Τη μοτοσυκλέτα την πάω στον επίσημο. Μου παίρνει το σκαλπ, φεύγω με τα σώβρακα. Τόσα χρόνια, έχει τύχει να απαιτήσω ακόμα και λεφτά πίσω, αλλαγή ανταλλακτικών 2, 3, 4, 5 φορές, όσες χρειαστεί. Έχει τύχει να αλλάξω παπάδες με μηδέν χρήματα, γιατί βρήκα το ελάχιστο φταίξιμο. Πάντα δικαιώθηκα.

δεν εχεις αδικο, και εγω πριν μπω εδω το πρωτο που σκέφτηκα και πηρα τηλεφωνο ειναι η επισημη αντιπροσωπεια,
οτι και να ειναι εκει θα εχω μια αξιοπιστη επισκευη σερβις.
επιδη ομως τα χρηματα που μου ζητησαν μου φανηκαν πολλα για το σημερινό μου εισόδημα, ειπα να ρωτησω το φορουμ για καποια εναλλακτικη η οποια ομως θα εχει μικρο ρισκο (καθολου ρισκο εκτος απο την επισημη δεν θα εχει και το γνωριζω) .

γνωριζω επισης οτι η καθε απαντηση με προταση για σερβις μπορει να περιέχει και προσωπικο οφελος.
δεν πιστευω οτι τα ατομα ειναι τυχαια εδω μεσα, και ουτε θελουν να με κοροιδεψουν ,
αν δεν ξερουν δεν απαντουν.
αν πχ εκανα την ερωτηση μου στο insomnia τοτε ναι, το πιο πιθανο θα ηταν να επαιρνα λαθος απαντηση

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #954 στις: Μάιος 14, 2015, 10:42:59 μμ »
Και η επίσημη έχει ρίσκο. Trust me
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος Omega.S

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 99
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #955 στις: Μάιος 14, 2015, 10:46:23 μμ »
Εγω δηλαδη που πηγα το fifty fathoms σε ανεξαρτητο πρεπει να εχω τρελλη πλακα..!

Καλησπέρα αγαπητέ andrey_.
(αν είχα διαβάσει σωστά είσαι από Νομική μεριά;) / Λοιπόν. Την επόμενη φορά που θα χρειαστείς κάποια συντήρηση ή οτιδήποτε άλλο, θα σου πω εγώ, ο Omega.S πού θα πας.

Δεν πιστεύω να μην είμαι σοβαρός;

Αποσυνδεδεμένος apostolos2

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #956 στις: Μάιος 14, 2015, 10:48:22 μμ »
Και η επίσημη έχει ρίσκο. Trust me

ωχ!

Αποσυνδεδεμένος Omega.S

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 99
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #957 στις: Μάιος 14, 2015, 10:52:52 μμ »
δεν εχεις αδικο, και εγω πριν μπω εδω το πρωτο που σκέφτηκα και πηρα τηλεφωνο ειναι η επισημη αντιπροσωπεια,
οτι και να ειναι εκει θα εχω μια αξιοπιστη επισκευη σερβις.
επιδη ομως τα χρηματα που μου ζητησαν μου φανηκαν πολλα για το σημερινό μου εισόδημα, ειπα να ρωτησω το φορουμ για καποια εναλλακτικη η οποια ομως θα εχει μικρο ρισκο (καθολου ρισκο εκτος απο την επισημη δεν θα εχει και το γνωριζω) .

γνωριζω επισης οτι η καθε απαντηση με προταση για σερβις μπορει να περιέχει και προσωπικο οφελος.
δεν πιστευω οτι τα ατομα ειναι τυχαια εδω μεσα, και ουτε θελουν να με κοροιδεψουν ,
αν δεν ξερουν δεν απαντουν.
αν πχ εκανα την ερωτηση μου στο insomnia τοτε ναι, το πιο πιθανο θα ηταν να επαιρνα λαθος απαντηση

Ναι, δεν λέω πως ο κάθε επίσημος είναι το Α και το Ω. Το φόρουμ είναι θαυμάσιο, τα μέλη τα διαβάζω (και τα ζηλεύω). Προσωπικά πάντα, είμαι σε πολύ χαμηλή κατηγορία. Φοράω ρολόγια φθηνά και δεν μπορώ να αποκτήσω τα υπερόπλα που βλέπω πολλές φορές εδώ.
Απλώς, η δική μου άμυνα, για τα δικά μου ρολόγια, είναι μόνο μία: επίσημος. (αν γνωρίζεις προσωπικά κάποιο μέλος είναι διαφορετικά).

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #958 στις: Μάιος 14, 2015, 11:02:42 μμ »
Εγω δηλαδη που πηγα το fifty fathoms σε ανεξαρτητο πρεπει να εχω τρελλη πλακα..!

Έπρεπε να γίνει όλη η αυτή η συζήτηση με τον νέο μας φίλο-μέλος, για να καταλήξεις στο αυταπόδεικτο συμπέρασμα;

Αποσυνδεδεμένος apostolos2

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #959 στις: Μάιος 14, 2015, 11:17:30 μμ »
λιγα λογια για εμενα

μπορει απο τους ψαγμενους με την ωρολογοποιία  τα tag να ειναι καγκουρορολοια και πολυ mainstream (και δεν εχουν αδικο)
αν και δεν μου αρεσουν τα χρυσα και δεν θεωρω τον εαυτο μου καγκουρα/ fashion victim ....για εμενα αυτο το ρολοι ηταν απλα ερωτας με την πρωτη ματια,
λιγο σκεφτηκα τι μαρκα ειναι και αλλο λιγο ακομα την τιμη του.
εμφανισιακα το μονο μειον του ισως ειναι το ψαροκοκαλο και αυτο μονο σε σχεση με αλλα ρολογια

το εχω 7 χρονια και το βγαζω μονο για να το πλυνω

μου αρεσουν πολυ τα day date ρολογια,
αν ειχα λεφτα θα επερνα για δευτερο zenith ή chopard  ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 15, 2015, 01:43:31 πμ από apostolos2 »