Αποστολέας Θέμα: TAG HEUER  (Αναγνώστηκε 603343 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος apostolos2

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #920 στις: Μάιος 14, 2015, 03:49:53 μμ »
[url]http://www.mywatch.gr/index.php/topic,19243.0.html[/url]


χιλια ευχαριστω, κατι ειχε παρει το ματι μου οτι εσυ ξερεις πολλα  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #921 στις: Μάιος 14, 2015, 03:56:04 μμ »
...
αυτο το "Τόσες μέρες, θα είχες βρει αν ήθελες" δεν το καταλαβα ειλικρινά

Εννοούσα, από τις 9 Μαίου.
http://www.mywatch.gr/index.php/topic,15.msg297803.html#msg297803
Απλά ;)

Αποσυνδεδεμένος apostolos2

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #922 στις: Μάιος 14, 2015, 04:02:26 μμ »
Εννοούσα, από τις 9 Μαίου.
http://www.mywatch.gr/index.php/topic,15.msg297803.html#msg297803
Απλά ;)


ναι οκ, το λαθος μου που ειναι δεν καταλαβα.
εκανα μια ερωτηση και δεν μου απαντησε κανεις, τι επρεπε να κανω μετα?

κοιταξτε εσεις οι παλιοι των φορουμς νομιζετε οτι ολοι οι νεοι (του φορουμ νεοι) θελουν να κανουν τους εξυπνους με το καλημερα. δεν ειναι παντα ετσι ομως
δεν μπηκα εδω ουτε να κανω τον έξυπνο ουτε τον σχετικο, ουτε να αποδειξω οτι εχω το καλυτερο

το υφος μου αυτη την στιγμη ειναι καλοπροαίρετο, φιλικα παντα και χαιρομαι καθε απαντηση σας

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #923 στις: Μάιος 14, 2015, 04:03:47 μμ »
ναι οκ, το λαθος μου που ειναι δεν καταλαβα.
εκανα μια ερωτηση και δεν μου απαντησε κανεις, τι επρεπε να κανω μετα?

κοιταξτε εσεις οι παλιοι των φορουμς νομιζετε οτι ολοι οι νεοι (του φορουμ νεοι) θελουν να κανουν τους εξυπνους με το καλημερα. δεν ειναι παντα ετσι ομως
δεν μπηκα εδω ουτε να κανω τον έξυπνο ουτε τον σχετικο, ουτε να αποδειξω οτι εχω το καλυτερο

το υφος μου αυτη την στιγμη ειναι καλοπροαίρετο, φιλικα παντα και χαιρομαι καθε απαντηση σας
:up:

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #924 στις: Μάιος 14, 2015, 04:05:09 μμ »
δεν ειναι η πρωτη φορα που μπαινω σε φορουμ και γνωριζω λιγο πολυ τι γινεντε  και τους ατυπους κανονες τους.
σε αυτο το φορουμ ναι ειμαι καινουργιος και για να καταλαβω ποιος ειναι τι θα πρεπει να διαβαζω ενα μηνα.
ευγενικα νομιζω, και με χιουμορ πιστευω εκανα μια απλη ερωτηση για να βρω αυτο που ηθελα.

Καλός ήσουνα απλά συνέπεσε να έχει ερωτηθεί πολλές φορές τελευταία...  Μόνο αν το πας στην tag τελικά, μη μας το πεις!  ;D

Αυτά με τους παλιούς και νέους δεν τα μπορώ απ' το στρατό. Προσωπικά δε νοιώθω καθόλου έτσι. Ασε που ούτε το ένα είμαι ούτε το άλλο.

Αποσυνδεδεμένος apostolos2

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #925 στις: Μάιος 14, 2015, 04:09:43 μμ »
Καλός ήσουνα απλά συνέπεσε να έχει ερωτηθεί πολλές φορές τελευταία...  Μόνο αν το πας στην tag τελικά, μη μας το πεις!  ;D

Αυτά με τους παλιούς και νέους δεν τα μπορώ απ' το στρατό. Προσωπικά δε νοιώθω καθόλου έτσι. Ασε που ούτε το ένα είμαι ούτε το άλλο.
Ok έχετε δίκιο εάν έχει ερωτηθει πολλές φορές τελευταία τότε είναι ενοχλητικό.

Και γιατί να μη σας τα πω αν το πάω στην επίσημη? (τώρα όντως νιώθω ότι έχω χάσει πολλά επεισόδια)

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #926 στις: Μάιος 14, 2015, 04:14:42 μμ »
Ok έχετε δίκιο εάν έχει ερωτηθει πολλές φορές τελευταία τότε είναι ενοχλητικό.

Και γιατί να μη σας τα πω αν το πάω στην επίσημη? (τώρα όντως νιώθω ότι έχω χάσει πολλά επεισόδια)

Απαγορεύεται μετά από τόση κουβέντα να το πας στο επίσημο σέρβις. Δεσμεύτηκες τώρα. Βέβαια, μ' αυτά και μ' αυτά, ανέβηκαν λίγο και τα ποστ..

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #927 στις: Μάιος 14, 2015, 04:16:30 μμ »
Να το πάει σε επίσημο σέρβις γιατί είστε μπαγλαμαδες και έτσι θα σας μπει στο μάτι.

Στο επίσημο να το πας φίλε και να ανεβάσεις αποδειξη
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος apostolos2

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #928 στις: Μάιος 14, 2015, 04:20:29 μμ »
Να το πάει σε επίσημο σέρβις γιατί είστε μπαγλαμαδες και έτσι θα σας μπει στο μάτι.

Στο επίσημο να το πας φίλε και να ανεβάσεις αποδειξη
Και φώτο μέσα στο μαγαζί αγκαλιά με την ρεσεψιονιστ (είναι καλή?)

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #929 στις: Μάιος 14, 2015, 04:21:26 μμ »
Και φώτο μέσα στο μαγαζί αγκαλιά με την ρεσεψιονιστ (είναι καλή?)
Εσύ έχεις μεγάλο potential στο φόρουμ. Θα ανέβεις ψηλά φιλε
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #930 στις: Μάιος 14, 2015, 04:48:14 μμ »
Πάντως γενικά αυτό που, όταν ένα (νέο) μέλος ρωτάει κάτι, κάποιος άλλος μπαίνει στον κόπο να απαντήσει γράφοντας κάτι τύπου “αντί να ρωτάς, ψάξε και θα το βρεις” έχει πλάκα. Αφού πιο πολύ χρόνο χρειάζεται να πληκτρολογήσει κανείς όλα αυτά απ' ό,τι μια απλή απάντηση στην ερώτηση.

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #931 στις: Μάιος 14, 2015, 05:05:48 μμ »
Πάντως γενικά αυτό που, όταν ένα (νέο) μέλος ρωτάει κάτι, κάποιος άλλος μπαίνει στον κόπο να απαντήσει γράφοντας κάτι τύπου “αντί να ρωτάς, ψάξε και θα το βρεις” έχει πλάκα. Αφού πιο πολύ χρόνο χρειάζεται να πληκτρολογήσει κανείς όλα αυτά απ' ό,τι μια απλή απάντηση στην ερώτηση.
Επειδή εννοείς εμένα, είσαι βέβαιος ότι γνωρίζω που μπορεί να κάνει εναλλακτικό σέρβις σε tag heuer;
Γιαυτό και του είπα το μόνο που μπορούσα: να ψάξει.

Κατά τα άλλα, ναι, πολλά έχουν πλάκα..

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #932 στις: Μάιος 14, 2015, 05:38:08 μμ »




θα με κοροιδεψετε... ::)

μου αρεσει παρα πολυ αυτη η βινταζια...
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #933 στις: Μάιος 14, 2015, 05:42:45 μμ »

θα με κοροιδεψετε... ::)

μου αρεσει παρα πολυ αυτη η βινταζια...


Καθόλου περιέργο, Στράτο ;)
Το θέμα όμως είναι ότι το ρολόι του Ντι Κάπριο στην ταινία, δεν είναι σίγουρο ότι ήταν tag heuer.

Ας ξαναδούμε:









« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 14, 2015, 06:11:14 μμ από svl »

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #934 στις: Μάιος 14, 2015, 06:51:52 μμ »
Γιαυτό και του είπα το μόνο που μπορούσα: να ψάξει.

Άστα αυτά, εσύ ειδικά παίζει να είχες βρει την απάντηση στο ερώτημά του πριν το χέρι του πατήσει το κουμπί Αποστολή για να ποστάρει.
Πέρα από την πλάκα, αυτό είναι κάτι που γίνεται σε πολλά φόρα, μόλις κάποιος ρωτήσει κάτι που για άλλους είναι παλιό, πολλοί του λένε Μη ρωτάς, ψάξε. Λες και δεν ξέρει να το κάνει. Άλλωστε, ιδίως αν είναι νέο μέλος, το πιθανότερο είναι στο φόρουμ να κατέληξε ... ψάχνοντας.



Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #935 στις: Μάιος 14, 2015, 07:04:51 μμ »
Άστα αυτά, εσύ ειδικά παίζει να είχες βρει την απάντηση στο ερώτημά του πριν το χέρι του πατήσει το κουμπί Αποστολή για να ποστάρει.
Πέρα από την πλάκα, αυτό είναι κάτι που γίνεται σε πολλά φόρα, μόλις κάποιος ρωτήσει κάτι που για άλλους είναι παλιό, πολλοί του λένε Μη ρωτάς, ψάξε. Λες και δεν ξέρει να το κάνει. Άλλωστε, ιδίως αν είναι νέο μέλος, το πιθανότερο είναι στο φόρουμ να κατέληξε ... ψάχνοντας.


Και εγώ έχω ρωτήσει διάφορα και δεν έχω πάρει απάντηση.
Αυτό, τι σημαίνει; Ότι όλοι ξέρουν και δεν θέλουν να μου απαντήσουν;

Ασφαλώς, όχι!
Θα πρέπει, καινούργιοι-παλιοί, πρώτα από όλα να σκεπτόμαστε ότι η απάντηση στο ερώτημά μας δεν είναι γνωστή. Επίσης, ότι αυτοί που γνωρίζουν μάλλον δεν είδαν την ερώτηση.

Και βέβαια, πάντοτε πρέπει να ψάχνουμε.
Η λογική, τώρα ρώτησα - τώρα θέλω απάντηση, δεν παίζει.
Τι πάει να πει, "βαριέμαι να ψάξω";



Αποσυνδεδεμένος apostolos2

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #936 στις: Μάιος 14, 2015, 07:22:54 μμ »
Ξέρετε πολύ καλά ότι το να ψάξεις δεν είναι απλό πράγμα. Έχω ψάξει για σε άλλα φόρουμ για διαφορετικά πράγματα και μία φορά μου πήρε ένα χρόνο για να μπω σε μια σειρά και στο τέλος άλλαζα email με moderator που είχε την διάθεση να με βοηθήσει.
Εδώ σε αυτό το φόρουμ προσωπικά έψαξα περίπου 10 μέρες όσο είχα λίγο χρόνο και η αλήθεια είναι ότι στο τελος κατεληγα να χαζεύω άλλα ρολόγια και άσχετα θέματα.
Οι πραγματικά νέοι ανοίγουν ολόκληρο τοπικ για το θέμα το οποίο λογικά πάει απατο.
Εγώ επίσης έψαχνα μια πιο εξειδικευμενη απάντηση πάνω στο tag heuer και όχι γενικά πάνω στο αυτόματο ρολόι

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #937 στις: Μάιος 14, 2015, 07:31:46 μμ »
Ξέρετε πολύ καλά ότι το να ψάξεις δεν είναι απλό πράγμα. Έχω ψάξει για σε άλλα φόρουμ για διαφορετικά πράγματα και μία φορά μου πήρε ένα χρόνο για να μπω σε μια σειρά και στο τέλος άλλαζα email με moderator που είχε την διάθεση να με βοηθήσει.
Εδώ σε αυτό το φόρουμ προσωπικά έψαξα περίπου 10 μέρες όσο είχα λίγο χρόνο και η αλήθεια είναι ότι στο τελος κατεληγα να χαζεύω άλλα ρολόγια και άσχετα θέματα.
Οι πραγματικά νέοι ανοίγουν ολόκληρο τοπικ για το θέμα το οποίο λογικά πάει απατο.
Εγώ επίσης έψαχνα μια πιο εξειδικευμενη απάντηση πάνω στο tag heuer και όχι γενικά πάνω στο αυτόματο ρολόι
Και επειδή δεν έπαιρνες απάντηση, είπες να γίνεις "εριστικός"; (εσύ το είπες).
Δεν σου πέρασε από το μυαλό ότι μπορεί και κανείς να μην γνωρίζει το "εξειδικευμένο" ερώτημά σου;
Ή ότι όποιος γνωρίζει, απλά δεν μπήκε στο φόρουμ τις μέρες αυτές;...

Όσο για το πόσο δύσκολο είναι το ψάξιμο, ακόμα και απλό γκουγκλάρισμα των λέξεων "mywatch.gr σέρβις" δίνει ικανοποιητικές απαντήσεις.


Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #938 στις: Μάιος 14, 2015, 07:51:45 μμ »
Καθόλου περιέργο, Στράτο ;)
Το θέμα όμως είναι ότι το ρολόι του Ντι Κάπριο στην ταινία, δεν είναι σίγουρο ότι ήταν tag heuer.




κι ομως ηταν...





κι αφου το πεταει, παιρνει το 2000...



Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #939 στις: Μάιος 14, 2015, 08:55:20 μμ »
Σπύρο με καθε καλή διάθεση έχεις αναφέρει αρκετές φορές ότι ο φίλος μας παραδέχτηκε πως έγινε εριστικός ενώ το είπε με πολύ ευγένεια επειδή απλώς εκανε χιούμορ  λέγοντας οτι το δικό του tag ειναι το πιο όμορφο...Για μένα καμια σχέση με εριστικός δεν έγινε ο φίλος μας..Σε όλα τα άλλα που λες θα συμφωνήσω μαζί σου αλλά οχι σε αυτη την περίπτωση..Συμφωνώ με αυτό που λες σε ερωτήσεις (οι οποίες και απαντώνται αμέσως....) του τύπου τι διάσταση εχει το τάδε ρολόι...τι μηχανή φοραει ...πόσο κανει...κτλπ οι οποίες πραγματικά απαντώνται με ενα γκουγκλάρισμα ελαχίστων δευτερολέπτων και σίγουρα σε λιγότερο χρόνο από το να περιμένεις απάντηση εδώ...