Αποστολέας Θέμα: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΤΟΥ ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΟΥ PROJECT  (Αναγνώστηκε 80553 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Εδω διατυπωνετε τυχον αποριες για τη συμμετοχη σας στην ψηφοφορια επιλογης της εταιριας που θα αναλαβει το καταδυτικο project.

Σχετικα με τις προ'υ'ποθεσεις που πρεπει να πληροι η υποψηφια προταση προκειμενου να λαβει μερος στην ψηφοφορια, βλ. εδω: 

http://www.mywatch.gr/index.php/topic,7764.msg120287.html#msg120287

Φιλικα,
Watch-Collector
(Eκ μερους του 'Mywatch.gr')
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 21, 2010, 12:22:40 πμ από Watch-Collector »
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Άρη, έχω μια ερώτηση. Γιατί στην ψηφοφορία είναι υποψήφιες μόνο δύο; Οι Zeno και Precista τελικά δεν ευόδωσαν;
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Άρη, έχω μια ερώτηση. Γιατί στην ψηφοφορία είναι υποψήφιες μόνο δύο; Οι Zeno και Precista τελικά δεν ευόδωσαν;

Φιλε Θοδωρη,
Εχω εκφρασει -τοσο στoν καφε της Παρασκευης, οσο και μεσα απο το νημα ''Τεσσερις προτασεις για καταδυτικο ρολο'ι' ''- ποσο σημαντικη υποθεση θεωρω οτι θα ειναι για το Φορουμ, να επιλεγει τελικα η ZENO για το project!

Ωστοσο, αυτο προ'υ'ποθετει πεντε βασικες παραμετρους:

1. Να δεχθει να το πραξει, κατι που ηδη εχει κανει μεσα απο τα απαντητικα της email
2. Nα στειλει την προσφορα της, κατι που παρα τη διαβεβαιωση της οτι μεχρι την Παρασκευη 17/12 θα εχω, δεν εχει κανει ακομη
3. Να εχει στειλει την προσφορα της το αργοτερο μεχρι την Τριτη που θα ανοιξει η ψηφοφορια (το ιδιο ισχυει και για τον KEMMNER)
4. Η προσφορα αυτη -οπως ηδη γνωριζει- να ειναι ανταγωνιστικη
5. Αν τελικα τεθει υποψηφια για το project, να προκριθει...

Φιλικα,
Αρης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 19, 2010, 09:54:23 μμ από Watch-Collector »
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Ευχαριστω Αρη, αναμενω λοιπον νεωτερα απο τη Ζενο. Ελπιζω να πανε ολα καλα και να εχουμε θετικη ανταποκριση.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Συγγνωμη, μολις προσεξα οτι ενω το νημα της ψηφοφοριας ειναι κλειδωμενο, υπαρχει η δυνατοτητα να ψηφιζει κανεις ( ηδη εχουν πεσει δυο ψηφοι). Μηπως αυτο ειναι αδικο, καθως δινεται η εντυπωση οτι οι υποψηφιες εταιριες ειναι δυο, ενω τελικα μπορει να ειναι και τεσσερις;
Με αυτον τροπο μπορει καποια να αποκτησει προβαδισμα εναντι αυτων που ισως προστεθουν αργοτερα.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος SYZo

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 426
    • Προφίλ
να ρωτησω εγω κατι αλλο τωρα.. εαν διαλεξουμε ενα ρολοι και με τις προσθηκες που γινουν το αποτελεσμα τελικα δεν μας αρεσει τι γινεται?
καταλαβαινω οτι το ρολοι δεν γινεται να τους καλυψει ολλους 100% ομως ενα ποσοστο 50% νομιζω οτι δεν ειναι παραλογο..
νταξει ειναι το ρολοι του φορουμ εχει σκοπο να μας ενωσει κλπ ομως επειδη η εποχες ειναι δυσκολες τ χρηματα θα δωθουν κ θα υπαρξει καιρος να αναπληρωθουν..
παρακαλω πειτε την αποψη σας πανω σε αυτο

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Συγγνωμη, μολις προσεξα οτι ενω το νημα της ψηφοφοριας ειναι κλειδωμενο, υπαρχει η δυνατοτητα να ψηφιζει κανεις ( ηδη εχουν πεσει δυο ψηφοι). Μηπως αυτο ειναι αδικο, καθως δινεται η εντυπωση οτι οι υποψηφιες εταιριες ειναι δυο, ενω τελικα μπορει να ειναι και τεσσερις;
Με αυτον τροπο μπορει καποια να αποκτησει προβαδισμα εναντι αυτων που ισως προστεθουν αργοτερα.

Πολυ σωστα, ευχαριστω για την επισημανση.
Η ψηφοι μηδενιστηκαν, αφου η ψηφοφορια δεν εχει ξεκινησει ακομη και κλειδωθηκε μαζι με το θεμα!

Η ψηφοφορια θα ανοιξει την Τριτη 21/12/2010


Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος mitsman

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1156
  • Head over heels for 005
    • Προφίλ
Η ψηφοφορια θα ανοιξει την Τριτη 21/12/2010

Mηπως θα ηταν σωστο να περιμενουμε τις προτασεις που εχουν αναφερει μερικοι συμφορουμιστες οτι αναμενουν?
Προς τι η βιασυνη?  ???
Φιλε Δημήτρη....Φιλικα Παντα ... με αισθημα φιλιας...

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Mηπως θα ηταν σωστο να περιμενουμε τις προτασεις που εχουν αναφερει μερικοι συμφορουμιστες οτι αναμενουν?
Προς τι η βιασυνη?  ???

Καλό θα ήταν να αναφέρουν εδώ ποιοί αναμένουν και τι?
Γιατί με αοριστίες θα οδηγηθούμε στο χάος και πάλι.

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
να ρωτησω εγω κατι αλλο τωρα.. εαν διαλεξουμε ενα ρολοι και με τις προσθηκες που γινουν το αποτελεσμα τελικα δεν μας αρεσει τι γινεται?
καταλαβαινω οτι το ρολοι δεν γινεται να τους καλυψει ολλους 100% ομως ενα ποσοστο 50% νομιζω οτι δεν ειναι παραλογο..
νταξει ειναι το ρολοι του φορουμ εχει σκοπο να μας ενωσει κλπ ομως επειδη η εποχες ειναι δυσκολες τ χρηματα θα δωθουν κ θα υπαρξει καιρος να αναπληρωθουν..
παρακαλω πειτε την αποψη σας πανω σε αυτο

Γι' αυτο το λογο ψηφιζουμε και γι' αυτο επισης ζητειται οι οποιες υποψηφιες προτασεις να παρουσιαζονται ολοκληρωμενες (αναφορα στην εταιρια, το μοντελο και τις προδιαγραφες του, φωτο με την εκτυπωση του logo στο καντραν, φωτο με τις πιθανες εγχαραξεις στο πισω μερος κ.λπ.)
Αυτο που μπορει να ζητηθει απο την εταιρια που θα προκριθει και θα αναλαβει το project, ειναι να μας στειλει ενα δειγμα (ο,τι δηλαδη εγινε και στο πρωτο project), προκειμενου να το δουμε και να εκφρασουμε γνωμη ποσταροντας το στο φορουμ, ή ακομη παρουσιαζοντας το σε καποια συναντηση.
Αντιλαμβανεστε ομως οτι δεν μπορει να κανει και το γυρο του κοσμου?!...
Ειναι ενα ρισκο που παντα παιρνει κανεις -κυριως σε με τετοια περιπτωση- γι' αυτο και οι οποιες υποψηφιες προτασεις καλο ειναι να αφορουν σε αξιοπιστες και δοκιμασμενες εταιριες...
Ωστοσο εαν καποιος δεν ειναι σιγουρος και διατηρει επιφυλαξεις, καλυτερα να μη λαβει μερος στη διαδικασια.

Φιλικα,
Watch-Collector
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Mηπως θα ηταν σωστο να περιμενουμε τις προτασεις που εχουν αναφερει μερικοι συμφορουμιστες οτι αναμενουν?
Προς τι η βιασυνη?  ???

Εαν αναφερεσαι στην απαντηση που περιμενουμε απο τον KEMΜNER, τοσο ο αγαπητος Thomas69 οσο και εγω -εφοσον υπαρχει η συμφωνη γνωμη ολων- πολυ ευχαριστως να περιμενουμε λιγο ακομη...

Προτασεις περιμενουν απο τις εταιριες ή εχουν υποβαλλει τις προτασεις τους σε καποιες εταιριες και περιμενουν απαντηση?!... Εαν ναι, γιατι δεν τις αναπτυσσουν?!... Ποιες ειναι αυτες?!...
Προσωπικα δε θα το ελεγα βιασυνη, σχεδον μετα απο εναμισυ χρονο που ξεκινησε να γινει το καταδυτικο project και δυστυχως παρα τις επιπονες και φιλοτιμες προσπαθειες δεν τελεσφορησε...
Εαν υπαρχουν και αλλες υποψηφιες προτασεις, πολυ ευχαριστως να παρατεινουμε λιγο τη διαδικασια προκειμενου να παρουσιαστουν και να τεθουν ετοιμες και ολοκληρωμενες προς ψηφοφορια!
Αυτο ομως θα πρεπει να γινει αμεσα και οχι αοριστα και γενικολογα!...
Εχω ηδη αναφερθει επ' αυτου και μεσα απο το νημα: 'Τεσσερις καταδυτικες προτασεις για ρολο'ι' του φορουμ'

οποιοσδηποτε επιθυμει να καταθεσει τη δικη του ολοκληρωμενη προταση, ειτε:

1. στηριζομενος στις προσφορες των συγκεκριμενων εταιριων, ή ακομη και στα προσχεδια των project που ηδη παρεθεσα

2. αναπτυσσοντας μια αλλη συγκεκριμενη προταση

πολυ ευχαριστως να το πραξει!...

Προσωπικα, θα χαρω πολυ (οπως πιστευω και ολοι εκεινοι που επιθυμουμε διακαως τη δημιουργια-υλοποιηση του καταδυτικου project), αφου περαν των αλλων θα δωσει ακομη μεγαλυτερες προοπτικες, εναλλακτικες-δυνατοτητες και εν γενει δυναμικη στο ολο εγχειρημα!
Ευχη και προθεση απλως να γινει το project!
Προσωπικα μου ειναι αδιαφορο ποιος απο εμας θα το πραξει -αλλωστε κατι τετοιο προ'υ'ποθετει πρωτιστως διαθεση και συμμετοχη- αρκει (επιτελους) το project να ολοκληρωθει και να βγει κατι σωστο.


Εαν υπαρχει τετοια περιπτωση, πολυ ευχαριστως την αναμενουμε... φτανει να εκφραστει υπευθυνα και με ονομα, εδω... σημερα!
Διαφορετικα θα ανοιξω την ψηφοφορια την ερχομενη Τριτη και οποιος επιθυμει να συμμετασχει, ακολουθει...

Φιλικα,
Watch-Collector
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Η προταση του καταδυτικου ρολογιου ,που εγινε με ανοιχτη διαδικασια ,στην οποια οι ιδιοι οι φορουμιστες επελεξαν τι θελουν,ειχε βγαλει ,την τριηρη στο dial και τον Ποσειδωνα ,στο καπακι.Το προτζεκτ απετυχε απο την εταιρια και οχι απο εμας... ;)

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Η προταση του καταδυτικου ρολογιου ,που εγινε με ανοιχτη διαδικασια ,στην οποια οι ιδιοι οι φορουμιστες επελεξαν τι θελουν,ειχε βγαλει ,την τριηρη στο dial και τον Ποσειδωνα ,στο καπακι.Το προτζεκτ απετυχε απο την εταιρια και οχι απο εμας... ;)

Πολυ σωστα, δεν ειπε κανεις το αντιθετο!
Την πολυ ωραια τριηρη που προκριθηκε στο project του 'LACO', υιοθετουμε και εμεις για καποια καντραν στις τεσσερις προτασεις που κατεθεσα...
Αφενος γιατι ειναι πολυ ωραιο logo και συμφωνο με αυτο που θελουμε να χαρακτηριζει το project, αφετερου για να δωσουμε ιδιαιτερη χαρα σε ολους οσοι το επελεξαν στο προηγουμενο εγχειρημα!...

Φιλικα,
Αρης
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
και τον Ποσειδωνα ,στο καπακι.



που εγινε με ανοιχτη διαδικασια

αυτο ειχαν αποφασισει τα μελη,εαν λοιπον καποιος ,θελει να συνεχισει το προτζεκτ ,θα πρεπει να ακολουθησει τις επιλογες των φορουμιστων,αλλιως μιλαμε για προτζεκτ απο την αρχη..

thomas69

  • Επισκέπτης
Εαν αναφερεσαι στην απαντηση που περιμενουμε απο τον KEMΜNER, τοσο ο αγαπητος Thomas69 οσο και εγω -εφοσον υπαρχει η συμφωνη γνωμη ολων- πολυ ευχαριστως να περιμενουμε λιγο ακομη...


Οσο αναφορά το marine εγώ δεν περιμένω κάτι από τον Kemmner.

Έχει λάβει 2 mail από μένα και δεν έχει απαντήσει σε κανένα.

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το γεγονός οτι για ένα φόρουμ έχει λάβει mail από 2 διαφορετικά άτομα για 2 διαφορετικά ρολόγια.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
ειμαστε αγοραστες "2ης κατογοριας"?Εαν η steinahrt,μια εταιρια για κατασκευη σχεδον αποκλειστικα προτζεκτ,δεν θα μπορουσε να κανει μια εγχαραξη,στο επιπεδο αυτης των Ισπανων ,που μας αφησε αφωνους?




« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 20, 2010, 01:11:43 πμ από george_ »

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Οσο αναφορά το marine εγώ δεν περιμένω κάτι από τον Kemmner.

Έχει λάβει 2 mail από μένα και δεν έχει απαντήσει σε κανένα.

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το γεγονός οτι για ένα φόρουμ έχει λάβει mail από 2 διαφορετικά άτομα για 2 διαφορετικά ρολόγια.

ρωτησα και εμαθα,οτι και σε αλλους δεν εχει απαντησει...εχει καποιες υποχρεωσεις

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Eν ολίγοις δεν περιμένει κανείς κάτι από κανέναν, εκτός από τις απαντήσεις του Kemmner και της Zeno στα mail του Watch-Collector. Υπομονή λοιπόν μέχρι την Τρίτη και φύγαμε!!!


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
και τον Ποσειδωνα ,στο καπακι.

αυτο ειχαν αποφασισει τα μελη,εαν λοιπον καποιος ,θελει να συνεχισει το προτζεκτ ,θα πρεπει να ακολουθησει τις επιλογες των φορουμιστων,αλλιως μιλαμε για προτζεκτ απο την αρχη..

(η τριηρης)
(ο Ποσειδωνας)

Bεβαιως και προκειται για κατι απο την αρχη, αφου το ρολο'ι' δεν μπορει πλεον να ειναι το ιδιο... οπως αλλωστε και τα μελη δεν ειναι πλεον μονο παλια, αλλα και καινουργια!...

Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
αφου λοιπον ειναι ενα νεο προτζεκτ , θα επρεπε να ακουσουμε ξανα τις προτασεις(logo's) των φορουμιστων/αγοραστων.προς τι η βιασυνη?

εδω ,με ανοιχτες διαδικασιες και την συμμετοχη ολων,απο το προτζεκτ

http://www.mywatch.gr/index.php/topic,4836.0.html
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 20, 2010, 02:15:02 πμ από george_ »