Αποστολέας Θέμα: Την βοηθεια σας για αγορα Hamilton Jazzmaster Maestro !!!  (Αναγνώστηκε 4823 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος adisson

  • 45 mm case (τουλαχιστον)
  • 34mm case
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Την βοηθεια σας για αγορα Hamilton Jazzmaster Maestro !!!
« στις: Μάιος 13, 2009, 07:47:57 μμ »
Ευχαριστω για την υπαρξη αυτου του φορουμ & τους ανθρωπους που το στηριζουν γιατι με σοβαροτητα καλυπτει και προσφερει σημαντικοτατες γνωσεις στο θεμα των ρολογιών. (Σταματαω γιατι τα εννοω αυτα και τιποτα παρα περα)

Ειμαι στην ευχαριστη θεση να ενημερωσω οτι ετοιμαζομαι να αγορασω το Hamilton Jazz master Maestro με 45αρα κασα και με μαυρη πλακα οπως το σχετικο link.

Απο το μοντελο και μονο καταλαβαινετε τι περιπου θελω να αγορασω.
Θα ηθελα οποιος εχει την διαθεση να ενημερωσει για τιμες ή μαγαζια στην Αττικη που μπορω να πετυχω την καλυτερη τιμη (ειτε δημοσια εαν επιτρεπεται ειτε με pm) Εχω διαβασει αρκετα και θα ηθελα ενα update εαν ειναι ευκολο.
Επιπλεον θα ηθελα εαν εχετε καποια διαφορετικη προταση σε αυτο το ευρος τιμης (500-1000€) και σε σχετικα παραπλησιο σχεδιο να την προτεινετε...Θα βοηθησει πολυ

Σας ευχαριστω προκαταβολικα
 
http://www.hamiltonwatch.com/webapp/en-us/collection/?c=AC&y=75

Το βαζω περα απο την μαυρη  και σε ασημι πλακα αν και νομιζω οτι η μαυρη ειναι καλυτερη (αν και περιοριζει τις χρωματικες επιλογες σε λουρακι)

           

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: Την βοηθεια σας για αγορα Hamilton Jazzmaster Maestro !!!
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 13, 2009, 08:35:38 μμ »
ωραίο ρολόι ειδικά σε black,πολύ καλή επιλογή ;) .Παρακαλώ,όμως, όποιος θέλει να βοηθήσει-προτείνει στον φίλο μας,όσον αφορά το θέμα ΤΙΜΩΝ και ΜΑΓΑΖΙΩΝ,μόνο με π.μ.
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος vord

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 542
    • Προφίλ
Απ: Την βοηθεια σας για αγορα Hamilton Jazzmaster Maestro !!!
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 13, 2009, 10:03:59 μμ »
πήρα το ασημένιο πολύ πρόσφατα και κατά την προσωπική μου άποψη αξίζει. Το αγόρασα από duty free οπότε δεν θα σε βοηθήσει η τιμή που το πήρα
i hear the roar of a big machine

Αποσυνδεδεμένος adisson

  • 45 mm case (τουλαχιστον)
  • 34mm case
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: Την βοηθεια σας για αγορα Hamilton Jazzmaster Maestro !!!
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 13, 2009, 10:24:53 μμ »
Δυστυχως στο Ελ.Βενιζελος δεν το εχουν...το εχω ηδη ψαξει εκει

Αποσυνδεδεμένος antonis_ch

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1360
  • Time is the most valuable thing a man can spend!
    • Προφίλ
Απ: Την βοηθεια σας για αγορα Hamilton Jazzmaster Maestro !!!
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 14, 2009, 08:26:43 πμ »
Φίλε adisson ρίξε μια ματιά εδώ...http://www.mywatch.gr/index.php/topic,4060.0.html σκεφτομουνα και εγώ να πάρω το ίδιο μοντέλο αλλά τελικά όταν είδα το open secret μετάνιωσα!


Φιλικά,

Αντώνης

Αποσυνδεδεμένος adisson

  • 45 mm case (τουλαχιστον)
  • 34mm case
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: Την βοηθεια σας για αγορα Hamilton Jazzmaster Maestro !!!
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 14, 2009, 09:00:55 πμ »
Κοιτα το ειδα το post και δεν στο κρυβω θελει να μου το κανει δωρο ο πεθερος μου....
Απλα δεν μου πολυαρεσει η μπροστινη ανοικτη πλακα....ειμαι λιγο πιο παραδοσιακος σε αυτο...

Αποσυνδεδεμένος takis63

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Απ: Την βοηθεια σας για αγορα Hamilton Jazzmaster Maestro !!!
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 14, 2009, 04:21:05 μμ »
Δυστυχως στο Ελ.Βενιζελος δεν το εχουν...το εχω ηδη ψαξει εκει

Hamilton είχε σίγουρα το duty free του ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ στη Θεσαλλονίκη και με καλές τιμές απ'ότι είδα.

Φίλε adisson το ρολόι είναι πολύ ωραίο αν κι εγώ μάλλον θα έπαιρνα αυτό το υπέροχο με το ημιανοικτό εμπρός μέρος.


Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Την βοηθεια σας για αγορα Hamilton Jazzmaster Maestro !!!
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 14, 2009, 09:24:12 μμ »
μαυρο λουρακι με κοκινο γαζι ....κολαση!
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος aerialoffthelip

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 202
    • Προφίλ
Απ: Την βοηθεια σας για αγορα Hamilton Jazzmaster Maestro !!!
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 15, 2009, 10:47:40 μμ »
αγαπητέ, είχα κάποτε το ρολόι που σε ενδιαφέρει... εξαιρετική επιλογή στα χρήματά του... ΕΤΑ 7750 και άγιος ο θεός!

αν δεν έχεις καταφέρει να το βρεις σε τριψήφια τιμή, στείλε μου ένα πμ, μήπως καταφέρω να σε κατευθύνω

καλές αγορές!

Αποσυνδεδεμένος Vagos

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 216
    • Προφίλ
Απ: Την βοηθεια σας για αγορα Hamilton Jazzmaster Maestro !!!
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 16, 2009, 01:22:52 μμ »
Πολύ όμορφο ρολόι και νομίζω έχει καλή σχέση τιμής/ποιότητας +1 από εμένα .

Αποσυνδεδεμένος adisson

  • 45 mm case (τουλαχιστον)
  • 34mm case
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: Την βοηθεια σας για αγορα Hamilton Jazzmaster Maestro !!!
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 16, 2009, 05:48:09 μμ »
Σημερα εκανα μια βολτα κεντρο και η πρωτη τιμη που βρηκα (χωρις κουβεντα για εκπτωσεις) ειναι 995€ Προφανως τιμη καταλογου...
Αν καποιος εχει τιμη τιμοκαταλογου νομιζω δεν υπαρχει προβλημα να την αναφερει (αν συμφωνουν και οι mods)

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Την βοηθεια σας για αγορα Hamilton Jazzmaster Maestro !!!
« Απάντηση #11 στις: Μάιος 16, 2009, 05:50:47 μμ »
κανενα προβλημα,εχεις βρει καποιο μαγαζι που σου κανει την καλυτερη τιμη?

Αποσυνδεδεμένος adisson

  • 45 mm case (τουλαχιστον)
  • 34mm case
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: Την βοηθεια σας για αγορα Hamilton Jazzmaster Maestro !!!
« Απάντηση #12 στις: Μάιος 16, 2009, 09:11:13 μμ »
Πολυ απλα περιμενω ενημερωση την δευτερα για ειδικες τιμες και θα επανελθω...μεχρι τωρα εχω ακουσει (μεσω pm) τελικη τιμη 950€...για αυτο και ζητησα εαν ξερει κανεις τιμη καταλογου για να υπαρχει αξιοπιστη βαση συγκρισης.... Παντως διεκρινα συμπεριφορα λαθος απο 2-3 καταστηματα...(πχ 1 υπαρχει στην αντιπροσωπεια και θα το εχουμε Πεμπτη ειναι ηδη πουλημενο...και διαφορα αλλα)....δυστυχως για τους ιδιοκτητες ειμαι πανω απο 15 χρονια σε πωλησεις πολυεθνικων και αυτα τα trick μονο ασχημη εικονα μου αφηνουν... Σημειωστε σε ενα καταστημα απλα ρωτησα τιμη χωρις τιποτα αλλο (απαντηση 995€),σε ενα δευτερο αφου ρωτησα εαν το εχουν (αρνητικη απαντηση) ζητησα να μαθω σε τι τιμη μπορω να το αγορασω (απ:995€) στην συνεχεια διευκρινησα οτι με ενδιαφερει απολυτου μετρητοις ακομα και εκεινη την στιγμη εαν υπηρχε οποτε ζητησα τουλαχιστον το 4-5% της παρακρατησης της πιστωτικης καρτας (fare trade) η τιμη ξανα 995€.... Αν καποιος απο εδω ειναι επαγγελματιας του χωρου δεν ειναι κακο να επικοινωνησει με pm για να μου δωσει μια τιμη με αυτο τον τροπο πληρωμης...Που ξερεις μπορει και να εχει ενδιαφερον 

Παρεπιπτοντως στο Amazon το ρολοι εμφανιζεται στα 1295$...με ισοτιμια 1€ ~1.3$ η τιμη διαμορφωνεται στα 995€. Αρα μαλλον αυτη ειναι η τιμη καταλογου.

Αποσυνδεδεμένος adisson

  • 45 mm case (τουλαχιστον)
  • 34mm case
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: Την βοηθεια σας για αγορα Hamilton Jazzmaster Maestro !!!
« Απάντηση #13 στις: Μάιος 21, 2009, 09:23:05 πμ »
Τελικα επισημα απο την αντιπροσωπεια η ενδεικτικη τιμη πωλησης του ρολογιου ειναι 995 και μεχρι στιγμης εχω μια εκπτωση 20% σε αυτη την τιμη. Με δεδομενο οτι θα γινει πιο μαζικη αγορα (3 τεμ) αναζητω πλεον κατι καλυτερο απο αυτο.

Αποσυνδεδεμένος vord

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 542
    • Προφίλ
Απ: Την βοηθεια σας για αγορα Hamilton Jazzmaster Maestro !!!
« Απάντηση #14 στις: Μάιος 21, 2009, 06:14:56 μμ »
Δοκίμασε στοά Φέξη. Μπορείς να πετύχεις και παραπάνω. Απλά ξέχασα να σου πω να αποφύγεις το ασημί γιατί δυσκολεύεσαι να δεις την ώρα μέρα νύχτα (εννοώ άνετα) :D
Αν και δεν σε είδα ζεστο για το ασημί
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 21, 2009, 06:51:13 μμ από vord »
i hear the roar of a big machine

Αποσυνδεδεμένος azaas

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 385
    • Προφίλ
Απ: Την βοηθεια σας για αγορα Hamilton Jazzmaster Maestro !!!
« Απάντηση #15 στις: Μάιος 21, 2009, 06:58:06 μμ »
20% είναι μια πολύ καλή έκπτωση, δεδομένης της οικονομικής συγκηρίας στην οποία βρισκόμαστε! Προσωπική μου άποψη είναι να κυνηγήσεις κάτι καλύτερο, αλλά να μην απογοητευθείς εάν δεν το καταφέρεις  ;) Πάντως το ρολόι για το οποίο ενδιαφέρεσαι μ'αρέσει πάρα πολύ και περιμένω με αγωνία να δω φωτογραφίες από τον καρπό σου και να σου πω τα καλορίζικα!!!  ;D

Φιλικά Κωνσταντίνος
you cannot kill what you did not create