Αποστολέας Θέμα: ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΟ ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ  (Αναγνώστηκε 50739 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος physioman

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 988
    • Προφίλ
Απ: ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΟ ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
« Απάντηση #80 στις: Δεκέμβριος 21, 2010, 06:43:08 μμ »

παντως η λυση της αποστολης προς Ελλαδα απευθειας ειναι πραγματικα καλυτερη. επισης αν καταλαβα καλα απο το ποστ σου στο αλλο τοπικ υπαρχουν διαθεσιμα 20 GMT μαυρο-σιελ?

φιλικα
Θοδωρης
10 είναι τα διαθέσιμα μαυρο-σιελ

Αποσυνδεδεμένος physioman

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 988
    • Προφίλ
Απ: ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΟ ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
« Απάντηση #81 στις: Δεκέμβριος 21, 2010, 07:01:13 μμ »
Απο Watch-Collector

Αφησα τελευταια την 'ZENO', απλως και μονο γιατι ως γνωστοτερη ολων των παραπανω και δη ελβετικη, προθυμοποιηθηκε να ανταποκριθει στο αιτημα μου!
Ο λογος γινεται για το μοντελο της 'AIRPLANE DIVER', για το οποιο υπαρχει στοκ 20 τεμαχιων στην εκδοση με μπλε-κοκκινη στεφανη και 10 για την εκδοση GMT με μαυρη-σιελ στεφανη

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΟ ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
« Απάντηση #82 στις: Δεκέμβριος 21, 2010, 07:39:37 μμ »
??? ??? ???τελικά ποιο απο τα δύο ισχύει?  ??? ???

Συγνωμη παιδια, ειμαι λιγο κουρασμενος...

Διευκρινιζω: 20 τεμαχια με την μπλε-κοκκινη στεφανη και 10 με τη σιελ-μαυρη (εκδοση 'GMT')!

Φιλικα,
Αρης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 21, 2010, 07:50:18 μμ από Watch-Collector »
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος sunsea

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 553
    • Προφίλ
Απ: ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΟ ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
« Απάντηση #83 στις: Δεκέμβριος 21, 2010, 08:46:12 μμ »
Η ΝΕΑ ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΗΣ 'ΖΕΝΟ' ΓΙΑ ΤΟ PROJECT :

Σας την παραθετω αυτουσια, oπως δηλαδη ακριβως την ελαβα προ ολιγου, ανοιγοντας το email μου:

AW: AW: AW: Zeno-Watch - Logo on dial Diver 6349 Τρίτη, 21 Δεκέμβριος 2010, 9:00
Από: "Zeno Secretaria" <info@zeno-watch.ch>

'Dear Aris,

As per Mr. Huber, he would prefer give 5% more discount and do it the correct way concerning the shipment.

It means sending from here in Switzerland directly to you in Greece .

Delivery time for the watches: about 1 month

Kindly,
Sandra'


Φιλικα,
Watch-Collector

:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:  :jump: :jump: :jump: :smt038 :smt038 :smt038 =D&gt; =D&gt; =D&gt; :smt049 :smt049 :smt049 :smt054 :smt054 :smt054
"Ho attraversato oceani,eplorato i continenti e conquistato le
 altitudini...
 alla ricerca del mio "Tempo"  ''Διεσχισα τους ωκεανους,εξερευνησα τις ηπειρους και κατεκτησα   τα υψη...  προς αναζητηση του ''Χρονου" μου       Vivere veramente,non puramente trascorrere i giorni.

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΟ ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
« Απάντηση #84 στις: Δεκέμβριος 22, 2010, 05:52:03 μμ »
Παραθετω το email που σημερα ελαβα απο τη 'ΖΕΝΟ':

AW: AW: AW: AW: Zeno-Watch - Logo on dial Diver 6349 Τετάρτη, 22 Δεκέμβριος 2010, 8:46

Από: "Zeno Secretaria" <info@zeno-watch.ch>

'Hello Aris,

No problem we will hold them.

With the Airplane logo we have almost all colours in stock.

Have a look on our website and tell me in which one you’re interested in.


Kindly,
Sandra'


*Περαν λοιπον των δυο ηδη γνωστων εκδοσεων, υπαρχουν και αλλες δυνατοτητες επιλογης χρωματων, αλλα με λογοτυπο το 'αεροπλανο' αντι για την 'αγκυρα', στην απλουστερη (πιο οικονομικη εκδοση) - βλ. παρακατω περιπτωσεις:





  κ.λπ.

Διευκρινιζεται οτι:
Η εκδοση με λογοτυπο το 'αεροπλανο' -που ειναι και το επισημο logo της ΖΕΝΟ- δεν αφορα σε αλλο μοντελο της εταιριας! Προκειται απλως για διαφορετικη εκδοση του ιδιου τρεχοντος μοντελου (AIRPLANE DIVER), στην ιδια ακριβως τιμη...

Φιλικα,
Watch-Collector
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 27, 2010, 10:39:26 πμ από Watch-Collector »
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος sunsea

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 553
    • Προφίλ
Απ: ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΟ ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
« Απάντηση #85 στις: Δεκέμβριος 24, 2010, 12:55:28 πμ »
 =D&gt;
"Ho attraversato oceani,eplorato i continenti e conquistato le
 altitudini...
 alla ricerca del mio "Tempo"  ''Διεσχισα τους ωκεανους,εξερευνησα τις ηπειρους και κατεκτησα   τα υψη...  προς αναζητηση του ''Χρονου" μου       Vivere veramente,non puramente trascorrere i giorni.

Αποσυνδεδεμένος finmaniac

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΟ ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
« Απάντηση #86 στις: Δεκέμβριος 24, 2010, 06:27:16 μμ »
Παιδια αν και σχετικα ανενεργος τον τελευταιο καιρο, κυριος λογω δουλειας, πετυχα την στιγμη και ετσι θα προλαβω να πω και εγω την αποψη μου για το project.
Αν και μου αρεσει το steinhart (ηθελα να το παρω αυτο τον καιρο) το zeno ειναι παρα πολυ ωραίο ρολοϊ . Εγω ψηφιζω μαυρο σιελ.

Ευχαριστω πολυ

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΟ ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
« Απάντηση #87 στις: Δεκέμβριος 24, 2010, 08:14:11 μμ »
Ρίξτο μονοκούκι στην ψηφοφορία τότε.

http://www.mywatch.gr/index.php/topic,7764.0.html
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος finmaniac

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΟ ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
« Απάντηση #88 στις: Δεκέμβριος 25, 2010, 11:00:30 πμ »
ψηφιστικε !!!!!!!!! απο χτες!!!!!!!!!  8)

director

  • Επισκέπτης
Απ: ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΟ ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
« Απάντηση #89 στις: Δεκέμβριος 25, 2010, 01:52:16 μμ »
http://www.google.gr/url?sa=t&source=web&cd=7&ved=0CC4QFjAG&url=http%3A%2F%2Fwww.longislandwatch.com%2FZeno%2FZeno-Watches_1.htm&ei=s9QVTbftN4uOjAeskKn2BQ&usg=AFQjCNHHksSepmx4O87NCrn-RhgWXNCrwA

http://www.chrono24.com/en/zenowatchbasel/airplane-diver-automatik--id1219383.htm

http://www.google.gr/url?sa=t&source=web&cd=18&ved=0CEAQFjAHOAo&url=http%3A%2F%2Fwww.invictawatch.cz.cc%2Fdetail%2Fzeno-airplane-pepsi-bezel-automatic-diver-swiss-ma-B000RC0HDG&ei=HNcVTb2ZJJCQjAfHu8T2BQ&usg=AFQjCNHWZ0-RYfiERovq-_ZZoa3J3Z0CTw

επειδη πολλα γραφτηκαν για τις τιμες του zeno,εκανα μια συνοπτικη περιηγηση,παραθετω καποιες αγορες,τα συμπερασματα δικα σας,η τιμες ειναι χωρις ζαφειρι,χωρις εγχαραξη,χωρις λογγο,χωρις μεταφορικα εκτελωνισμο.

Αποσυνδεδεμένος argy6

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 206
  • θαρρος φυλασσου βαδιζων
    • Προφίλ
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 26, 2010, 11:46:32 πμ από argy6 »
!!..You ll never silence the voice of the voiceless..!!

Αποσυνδεδεμένος kalwdios

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 151
    • Προφίλ
Απ: ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΟ ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
« Απάντηση #91 στις: Δεκέμβριος 27, 2010, 04:13:13 μμ »
Παραθετω το email που σημερα ελαβα απο τη 'ΖΕΝΟ':

AW: AW: AW: AW: Zeno-Watch - Logo on dial Diver 6349 Τετάρτη, 22 Δεκέμβριος 2010, 8:46

Από: "Zeno Secretaria" <info@zeno-watch.ch>

'Hello Aris,

No problem we will hold them.

With the Airplane logo we have almost all colours in stock.

Have a look on our website and tell me in which one you’re interested in.


Kindly,
Sandra'


*Περαν λοιπον των δυο ηδη γνωστων εκδοσεων, υπαρχουν και αλλες δυνατοτητες επιλογης χρωματων, αλλα με λογοτυπο το 'αεροπλανο' αντι για την 'αγκυρα', στην απλουστερη (πιο οικονομικη εκδοση) - βλ. παρακατω περιπτωσεις:





  κ.λπ.

Διευκρινιζεται οτι:
Η εκδοση με λογοτυπο το 'αεροπλανο' -που ειναι και το επισημο logo της ΖΕΝΟ- δεν αφορα σε αλλο μοντελο της εταιριας! Προκειται απλως για διαφορετικη εκδοση του ιδιου τρεχοντος μοντελου (AIRPLANE DIVER), στην ιδια ακριβως τιμη...

Φιλικα,
Watch-Collector


 Να ρωτησω κατι;;;
Το τεταρτο μοντελο στην σειρα σημερα μπηκε;;;;
Πολυ ενδιαφερον!!!!!
Φιλικά, Ανδρέας
Seiko MM300 SBDX017

Αποσυνδεδεμένος physioman

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 988
    • Προφίλ
Απ: ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΟ ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
« Απάντηση #92 στις: Δεκέμβριος 27, 2010, 04:26:39 μμ »
θα συμφωνήσω με το συμφορουμίστα  ;D ;D πολύ ενδιαφέρουσα η εναλλαγή του μαύρου με το κόκκινο. αν υπάρχει το θέλω αφού απ'οτι φαίνεται το zeno θα ψηφιστεί.
ξέρει κανείς κάτι γι'αυτό?

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΟ ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
« Απάντηση #93 στις: Δεκέμβριος 27, 2010, 04:38:40 μμ »
Να ρωτησω κατι;;;
Το τεταρτο μοντελο στην σειρα σημερα μπηκε;;;;
Πολυ ενδιαφερον!!!!!

Eιναι η τρεχουσα εκδοση της πορτοκαλι-μαυρης στεφανης, αλλα με λογοτυπο την 'αγκυρα'. Δεν μπορεσα να βρω στο διαδικτυο την αντιστοιχη με λογοτυπο το 'αεροπλανο'...
Υπενθυμιζω οτι οι πιθανες εναλλακτικες, περαν των δυο ηδη γνωστων εκδοσεων με την αγκυρα (βλ. μπλε-κοκκινη στεφανη & σιελ-μαυρη του GMT), αφορουν στις εκδοσεις με λογοτυπο το 'αεροπλανο'

πολύ ενδιαφέρουσα η εναλλαγή του μαύρου με το κόκκινο. αν υπάρχει το θέλω αφού απ'οτι φαίνεται το zeno θα ψηφιστεί.
ξέρει κανείς κάτι γι'αυτό?

Δεν ειναι μαυρη-κοκκινη αλλα μαυρη-πορτοκαλι!
Η εταιρια -σε mail που ηδη εχω δημοσιευσει- αναφερει οτι στην εκδοση με λογοτυπο το 'αεροπλανο', υπαρχουν σχεδον ολα τα χρωματα...
Μετα τις γιορτες -για οσους ενδιαφερονται- θα γνωριζουμε ακριβως.

Φιλικα,
Watch-Collector
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 27, 2010, 04:51:32 μμ από Watch-Collector »
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».