Αποστολέας Θέμα: Wallpapers σχετικά με ρολόγια για τον υπολογιστή μας  (Αναγνώστηκε 147778 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Wallpapers σχετικά με ρολόγια για τον υπολογιστή μας
« Απάντηση #40 στις: Ιανουάριος 13, 2007, 04:04:14 μμ »
τιμη?

Αποσυνδεδεμένος redfoot

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1286
    • Προφίλ
Wallpapers σχετικά με ρολόγια για τον υπολογιστή μας
« Απάντηση #41 στις: Ιανουάριος 13, 2007, 04:16:28 μμ »
12.500
 In simplicity lies true greatness"..

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Wallpapers σχετικά με ρολόγια για τον υπολογιστή μας
« Απάντηση #42 στις: Ιανουάριος 13, 2007, 04:20:59 μμ »
ωραιος :supz: φωτο το πισω μερος?

Αποσυνδεδεμένος redfoot

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1286
    • Προφίλ
Wallpapers σχετικά με ρολόγια για τον υπολογιστή μας
« Απάντηση #43 στις: Ιανουάριος 13, 2007, 04:56:03 μμ »
thanks\
δεν εχω ευκαιρη την ψηφιακη, με την 1η ευκαιρία θα τραβηξω μερικες φωτος και θα τις ανεβασω
 In simplicity lies true greatness"..

Αποσυνδεδεμένος Voodooman

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 787
    • Προφίλ
Wallpapers σχετικά με ρολόγια για τον υπολογιστή μας
« Απάντηση #44 στις: Ιανουάριος 13, 2007, 06:03:42 μμ »
Τα χρήματα που πλήρωσες redfoot είναι πολύ λίγα, εφόσον αισθάνεσαι έτσι για το υπέροχο ρολόι σου...
Τα χρήματα που έδωσα για το ρολόι μου είναι πολλά λεφτά για εμένα, ιδίως στη φάση που βρίσκομαι. Αλλά ένα βράδυ, εκεί που σκεφτόμουν "να το πάρω ή όχι" πριν κοιμηθώ (ήταν η αγαπημένη μου σκέψη πριν τον ύπνο για αρκετούς μήνες), ξαφνικά θυμήθηκα κάτι παρόμοιο με τον redfoot, ότι από τότε που με θυμάμαι, το πιο σημαντικό πράγμα για εμένα ήταν ο χρόνος. Από μικρός ζούσα πάντοτε με το ρολόι, ήθελα να είμαι πάντα ακριβής, κυνηγούσα το χρόνο και από χόμπυ, όχο μόνο από ανάγκη. Οπότε κατάλαβα ότι μία τέτοια αγορά έχει αξία για εμένα.
Ίσως δεν πρέπει να αισθανόμαστε έτσι για αντικείμενα, αλλά στο κάτω κάτω το μόνο που κάναμε ήταν να δώσουμε χαρτιά (=χρήματα) και τα ανταλλάξαμε με κάτι σίγουρα πιο όμορφο!

Αποσυνδεδεμένος trelovet

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1209
    • Προφίλ
Wallpapers σχετικά με ρολόγια για τον υπολογιστή μας
« Απάντηση #45 στις: Μάρτιος 10, 2007, 02:59:58 πμ »
Εγώ πραγματικα παραδέχομαι τον redfoot που βάζει το συναίσθημα πάνω από την λογική. Ετσι είναι σίγουρος ότι δεν θα μετανιώσει ποτέ για την επιλογή του, ακόμα κι αν αυτή τον προδώσει. Κάνει αυτό που γουστάρει και το απολαμβάνει όσο μπορεί . Το ίδιο έκανε και στην επιλογή αυτοκινήτου. Κινήθηκε μα το συναίσθημα και θα το απολαύσει ακόμα κι αν δεν είναι τόσο τέλειο όσο το έχει ονειρευτεί. Μπράβο του και μακάρι όλοι μας , σε όλες τις επιλογές της ζωής μας να προχωρούσαμε με κίνητρο πρώτα απ'όλα το συναίσθημα. Σίγουρα η ζωή μας θα ήταν καλύτερη !!!
ΓΙΩΡΓΟΣ-ΦΛΩΡΙΝΑ
Αν η δουλειά ήταν καλή δεν θα μας πλήρωναν για να την κάνουμε !!!

Αποσυνδεδεμένος redfoot

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1286
    • Προφίλ
Wallpapers σχετικά με ρολόγια για τον υπολογιστή μας
« Απάντηση #46 στις: Μάρτιος 10, 2007, 09:39:33 πμ »
ευχαριστώ φίλε μου ..
εχεις πραγματι πιασει επακριβως τον παλμο του τροπου σκεψης μου. Δραττομαι λοιπον της ευκαιρίας να μοιραστω μαζί σας λιγα λογια για τον τροπο που βλεπω τα πραγματα:
καποιες  απανωτες βαριες οικογενειακες κακοτυχίες της τελευταίας 5αετίας με ταρακουνησαν τοσο ωστε να αναθεωρησω σε μεγαλο βαθμο την κοσμοθεωρία μου και τον τροπο που προσεγγιζω την πραγματικοτητα.

Αντιληφθηκα οτι η  λογική  δεν προκαλει απολαυση. Οτι μπορεί να οδηγεί σε αποφασεις ρηχές που μπορεί να αποδειχθουν λανθασμενες .
Η καρδιά όμως  δεν κανει λαθος και  το συναισθημα ειναι παντα βαθυτερο σε ουσία και περιεχομενο .  Οταν απολαμβανεις ανανεωνεσαι και μεσα απο την ανανεωση παραμενεις φρεσκος. Διαφορετικά μπαινεις στη ναφθαλίνη και γίνεσαι το πουρο του μέλλοντος..

 δεν εννοω  οτι  οι υλικες απολαυσεις μας κανουν ευτυχισμενους, προς Θεου.. απλως  εμπλουτίζουν τη ζωη μας, προσθετουν λιγο χρωμα .. Και βεβαια υπαρχουν ενα σωρο "καρδιοτονωτικες" συναισθηματικες επιλογες που δεν απαιτουν δαπανη χρηματων, απο τις πιο απλες μεχρι τις πλεον περιπλοκες .

 
πραγματι, λειτουργωντας συναισθηματικα αγορασα το ρολοι. Αντιστοιχει η τιμη του στην υλικη του αξία; σε καμια περιπτωση.. αξιζει τα λεφτα του για την ψυχικη ικανοποιηση που μου προσφερει; και με το παραπανω..
το ιδιο ακριβως συνεβη και με το αυτοκινητο. ταλαντευτηκα μεταξυ των διαφορων επιλογων αλλα οταν συνειδητοποιησα οτι η λογικη με οδηγουσε προς ασημι πασατ μεριά  ανατριχιασα.. μου πεσαν 1000 τρίχες σας λεω..

δυο αντικειμενα συμβολικα: με το πρωτο μετρω το ποταμι του χρονου με  το δευτερο προσπαθω να ανακοψω την ξεφρενη πορεια του.. Οπως λεει και ο ποιητης: " δε θα μαστε ποτε αυτο που ειμαστε στιγμιαία, αλλα ειναι θριαμβος αυτη η σταθερη απωλεια"

Υγ: να με συγχωρείτε αν σας κουρασα, με πιανουν φιλοσοφικες εξαρσεις ποτε ποτε  :-)
 In simplicity lies true greatness"..

Αποσυνδεδεμένος trelovet

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1209
    • Προφίλ
Wallpapers σχετικά με ρολόγια για τον υπολογιστή μας
« Απάντηση #47 στις: Μάρτιος 10, 2007, 11:04:09 πμ »
Δεν μας κουράζεις καθόλου, χρειάζεται και λίγη φιλοσοφία, δεν είναι όλα τρεις το λάδι τρεις το ξύδι.
   Κάπου είχα διαβάσει ότι η χαρά της αγοράς ενός αντικειμένου που πραγματικά το λαχταρούσαμε κρατάει περίπου για 20 συνεχόμενα λεπτά από την πληρωμή του. Από εκεί και πέρα η χαρά συνεχίζεται αλλά με διακοπές και μικρότερα διαστήματα 1-3 λεπτών, μέχρι την επόμενη σημαντική αγορά. Αυτά τα 20 λεπτά θεωρούνται από τους ειδικούς τεράστιος υπερπολύτιμος χρόνος ευτυχίας με μεγάλη σημασία στην βελτίωση της ψυχολογίας των ανθρώπων, γι'αυτό και το shopping therapy, συνιστάται σαν φάρμακο για τους στρασσαρισμένους και ψυχικά πιεσμένους ανθρώπους. Αντίθετα οι αγορές που γίνονται από υποχρέωση ή από ανάγκη, ή με βάση μόνο την όποια χρησιμότητά τους, μπορεί να έχουν ακριβώς τα αντίθετα απότελέσματα και σε καμία περίπτωση η χαρά που προσφέρει η αγορά τους δεν ξεπερνά τα 1-2 λεπτά . Συμπέρασμα, ότι πρέπει στις σημαντικές αγορές μας το συναίσθημα να κρατά πρωταρχικό ρόλο !!!
  Τι είπα πάλι ο άνθρωπος  :grandpa:
ΓΙΩΡΓΟΣ-ΦΛΩΡΙΝΑ
Αν η δουλειά ήταν καλή δεν θα μας πλήρωναν για να την κάνουμε !!!

Αποσυνδεδεμένος stardrive

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1632
  • The clock is ticking!!!
    • Προφίλ
Wallpapers σχετικά με ρολόγια για τον υπολογιστή μας
« Απάντηση #48 στις: Μάρτιος 10, 2007, 11:06:38 πμ »
Δεν μας κούρασες καθόλου το αντίθετο θα έλεγα  8)
Πότε ή Ποτέ

Λιγότερες λέξεις οδηγούν σε λιγότερες σκέψεις  «Δος μοι πα στώ και ταν γαν κινήσω»

Αποσυνδεδεμένος Megalos

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2381
    • Προφίλ
Wallpapers σχετικά με ρολόγια για τον υπολογιστή μας
« Απάντηση #49 στις: Μάρτιος 10, 2007, 11:59:12 πμ »
μπραβο redfoot και trelovet για τα προαναφερομενα
δωσατε μια αλλη οψη στα γραφομενα του φορουμ
αξια, σκεψη, ηθικη, φιλοσοφια , πειρα ....

Αποσυνδεδεμένος Nanagno

  • Owner/Co-Founder
  • Administrator
  • 50mm case
  • *****
  • Μηνύματα: 1623
  • Time Will Only Tell...
    • Προφίλ
    • http://www.mywatch.gr
Wallpapers σχετικά με ρολόγια για τον υπολογιστή μας
« Απάντηση #50 στις: Μάρτιος 19, 2007, 01:02:23 μμ »
Ένα απο τα μωρά μου φωτογραφισμένο στήν αυλή μου με micro mode eos 5
Ludwig van Beethoven said that a great poem is more difficult to set to music than a merely good one, because the composer must improve upon the poem T I M E S.

Αποσυνδεδεμένος MHTΣ

  • 42mm case
  • 40mm case
  • Μηνύματα: 444
    • Προφίλ
Wallpapers σχετικά με ρολόγια για τον υπολογιστή μας
« Απάντηση #51 στις: Μάρτιος 20, 2007, 10:00:00 πμ »
Πολύ ωραία φωτογραφία! Kαι η επιλογή A/M εξαιρετική!
b]Rose Gold For Ever!!![/b]

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος Megalos

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2381
    • Προφίλ
Wallpapers σχετικά με ρολόγια για τον υπολογιστή μας
« Απάντηση #53 στις: Ιούλιος 25, 2007, 11:13:48 πμ »
Παράθεση από: "george_"
http://www.watchwallpapers.com/index10.htm

george_ μππραβο ωραιοτατο  :supz:

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Wallpapers σχετικά με ρολόγια για τον υπολογιστή μας
« Απάντηση #54 στις: Ιούλιος 25, 2007, 12:02:39 μμ »
Δεν υπάρχουν λόγια γι' αυτό το ρολόι ...
Καταπληκτικό, καλοφόρετο, καλορίζικο και από εμένα ...

Κάλιο αργά παρά ποτέ για τις καθυστερημένες ευχές ... :D

Φιλικά Στέφανος.
_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.

Αποσυνδεδεμένος Pambis

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 269
    • Προφίλ
Wallpapers σχετικά με ρολόγια για τον υπολογιστή μας
« Απάντηση #55 στις: Ιούλιος 26, 2007, 04:18:56 μμ »
AMBIS

Αποσυνδεδεμένος esdee

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
    • http://www.hwbox.gr
Wallpapers σχετικά με ρολόγια για τον υπολογιστή μας
« Απάντηση #56 στις: Αύγουστος 02, 2007, 01:56:35 πμ »
invicta russian diver και titan diver στο απολυτο σκοταδι,
εχουν λιγο θορυβο οι Photo αλλα ευθυνεται γι'αυτο το close-up addon lens στον φακο της μηχανης


Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Wallpapers σχετικά με ρολόγια για τον υπολογιστή μας
« Απάντηση #57 στις: Αύγουστος 02, 2007, 06:39:34 μμ »
esdee πολυ καλες =D> Αν τις τραβηξες μονος σου,περιμενουμε οδηγιες στο αναλογο thread,για μερικους ασχετους απο φωτογραφησεις σαν εμενα.Με ψηφιακη μπορω να εχω τετοια φωτογραφια???

Αποσυνδεδεμένος ferengi

  • 42mm case
  • 42mm case
  • Μηνύματα: 520
    • Προφίλ
Wallpapers σχετικά με ρολόγια για τον υπολογιστή μας
« Απάντηση #58 στις: Αύγουστος 02, 2007, 07:20:31 μμ »
Ναι μπορείς. Αυτό που χρειάζεται είναι αφενός η ψηφιακή σου να έχει λειτουργία μακροφωτογράφησης (macro mode) ώστε να μπορείς να πλησιάσεις κοντά στο ρολόι και αφετέρου να την έχεις στερεώσει είτε σε τρίποδο είτε σε κάποια σταθερή επιφάνεια, γιατί λόγω του χαμηλού φωτισμού θα χρειαστεί μεγάλος χρόνος έκθεσης. Σε αντίθετη περίπτωση η φωτό θα βγει σίγουρα κουνημένη.

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Wallpapers σχετικά με ρολόγια για τον υπολογιστή μας
« Απάντηση #59 στις: Αύγουστος 02, 2007, 07:54:28 μμ »
Thanks.Φανταζομαι πρεπει να χω βαλει το ρολοι κατω απο μια λαμπα φθοριου για να φορτισει το luminova πρωτα,μετα κλεινω τα φωτα(εντελως; ),εχω τη μηχανη σε macro mode και το flash φανταζομαι off??
Θα το προσπαθησω,θα ψαξω και για τριποδο.