Αποστολέας Θέμα: POΛΟΓΙΑ Ή ΕΤΑΙΡΙΕΣ ''ΤΑΒΟΟ''... ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!  (Αναγνώστηκε 26209 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Σε αυτο το νημα δημοσιευετε τα σχολια σας για μοντελα (συμπεριλαμβανομενων φωτο), ή εταιριες -κατα προτιμηση απο το χωρο της ωρολογοποι'ι'ας- που για οποιονδηποτε λογο και χωρις απαραιτητως να πρεπει να αιτιολογησετε... δε θα βαζατε ποτε στον καρπο σας!



Διευκρινιση :
Oλες οι αποψεις ειναι σεβαστες και αποδεκτες, αφου αποτελουν προσωπικ(-η ,-ες) επιλογ(-η ,-ες) του καθενος, αρκει να μη διατυπωνονται με τροπο απαξιωτικο ή ακομψο γιατι κατι τετοιο δε βοηθαει στην αναπτυξη του νηματος, ενω ελλοχευει παντα ο κινδυνος των εντονων αντιπαραθεσων, που ευκολα μπορουν να οδηγησουν σε οξυνση και παρεξηγησεις!...

Η συγκεκριμενη ενοτητα δεν προσφερεται για αντιπαραθεσεις, γι' αυτο το λογο παρακαλω να διατηρηθει καθαρη !
Για οποιαδηποτε -μεταξυ σας- αντιπαραθεση, μπορει να ανοιξει αλλο 'thread'...
Eδω απλως αναφερεστε σε μοντελα ή εταιριες του χωρου που δεν ειναι της αρεσκειας σας, ή δεν τυγχανουν της προτιμησεως σας!...


Φιλικα,
Watch-Collector
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 19, 2010, 10:49:18 μμ από Watch-Collector »
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

warover

  • Επισκέπτης
Απ: POΛΟΓΙΑ Ή ΕΤΑΙΡΙΕΣ ''ΤΑΒΟΟ''... ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 19, 2010, 06:36:38 μμ »

Δεν μου λενε τιποτα και δε θα το αγοραζα-φοραγα

Αποσυνδεδεμένος Dakis

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 247
    • Προφίλ
Απ: POΛΟΓΙΑ Ή ΕΤΑΙΡΙΕΣ ''ΤΑΒΟΟ''... ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 19, 2010, 09:50:28 μμ »


Uploaded with ImageShack.us

Δε μπορω να με φανταστω ποτε μα μια τετοια σουπα  ;D, εχουμε γλαροσπουπα!!
Και με οποιοδηποτε μοντελο της...

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: POΛΟΓΙΑ Ή ΕΤΑΙΡΙΕΣ ''ΤΑΒΟΟ''... ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 19, 2010, 10:38:36 μμ »
Oλες οι αποψεις ειναι σεβαστες και αποδεκτες, αφου αποτελουν προσωπικ(-η ,-ες) επιλογ(-η ,-ες) του καθενος, αρκει να μη διατυπωνονται με τροπο απαξιωτικο ή ακομψο γιατι κατι τετοιο δε βοηθαει στην αναπτυξη του νηματος, ενω ελλοχευει παντα ο κινδυνος των εντονων αντιπαραθεσων, που ευκολα μπορουν να οδηγησουν σε οξυνση και παρεξηγησεις!...

Ευχαριστω,
Watch-Collector
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος Dakis

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 247
    • Προφίλ
Απ: POΛΟΓΙΑ Ή ΕΤΑΙΡΙΕΣ ''ΤΑΒΟΟ''... ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 19, 2010, 10:58:32 μμ »
  Ζητω συγνωμη απο οποιοδηποτε κατοχο Rolex, που αντιλαμβανομαι οτι στερηθηκε κατι απο το υστερημα του για να το αποκτησει. Σεβομαι και εκτιμω την εταιρια και την ιστορια της, και ο λογος του σχολιου μου ηταν καθαρα χιουμοριστικος. Παρακαλω να διαγραφει το σχολιο μου αν κρινετε απαραιτητο.

    Φιλικα
    Δακης

Αποσυνδεδεμένος amartolos

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 393
    • Προφίλ
Απ: POΛΟΓΙΑ Ή ΕΤΑΙΡΙΕΣ ''ΤΑΒΟΟ''... ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 19, 2010, 11:50:12 μμ »
Αν βαλω ολα τα ρολογια που εχω στο μυαλο μου θα ανεβαζω photos μεχρι αυριο...

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: POΛΟΓΙΑ Ή ΕΤΑΙΡΙΕΣ ''ΤΑΒΟΟ''... ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 19, 2010, 11:59:01 μμ »
Ζητω συγνωμη απο οποιοδηποτε κατοχο Rolex, που αντιλαμβανομαι οτι στερηθηκε κατι απο το υστερημα του για να το αποκτησει. Σεβομαι και εκτιμω την εταιρια και την ιστορια της, και ο λογος του σχολιου μου ηταν καθαρα χιουμοριστικος. Παρακαλω να διαγραφει το σχολιο μου αν κρινετε απαραιτητο.
Φιλικα
Δακης

Αγαπητε Δακη,
Σε συγχαιρω για την τοποθετηση σου αυτη!   =D>   :smt023

Ως χιουμοριστικο το εξελαβα και εγω το σχολιο σου!...
Ωστοσο, επειδη το υφος στο γραπτο λογο πολυ ευκολα μπορει να παρεξηγηθει οταν δε γνωριζεις τον αλλον και προς αποφυγη τυχον παρανοησεων -κατι που δε συντρεχει λογος να γινεται, αφου ολοι εδω ειμαστε για να περνουμε ευχαριστα στον ελευθερο χρονο μας και να ανταλλασσουμε κουβεντες και αποψεις για κατι που μας αρεσει και μας ευχαριστει πολυ... σεβομενοι πρωτιστως τον εαυτο μας αλλα κυριως το χωρο που μας φιλοξενει- θεωρησα φρονιμο να κανω την παραπανω διευκρινιση, την οποια περασα (υστερα απο τροποποιηση) και στο αρχικο ποστ...

Φιλικα,
Αρης
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: POΛΟΓΙΑ Ή ΕΤΑΙΡΙΕΣ ''ΤΑΒΟΟ''... ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 20, 2010, 12:05:46 πμ »
Αν βαλω ολα τα ρολογια που εχω στο μυαλο μου θα ανεβαζω photos μεχρι αυριο...

Εγω να δεις!...   :D
Ξεκινα σιγα-σιγα και βλεπουμε...
Εγω παντως λεω να αρχισω με τις εταιριες που ειναι πολυ πιο ευκολο!   ;D

Φιλικα,
Αρης
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος efthimio

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 214
  • Υπάρχει χρόνος?
    • Προφίλ
Απ: POΛΟΓΙΑ Ή ΕΤΑΙΡΙΕΣ ''ΤΑΒΟΟ''... ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 20, 2010, 12:23:43 πμ »



Uploaded with ImageShack.us

τα hamilton ventura  με κάνουν να αναρωτιέμαι για το γούστο του Elvis :-k

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: POΛΟΓΙΑ Ή ΕΤΑΙΡΙΕΣ ''ΤΑΒΟΟ''... ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 20, 2010, 12:31:58 πμ »
Καλά όλα τα παραπάνω, αλλά και η υπερβολική "αποστείρωση" είναι ολίγον ευνουχιστική, τρόπον τινά.
Ίσως ο μόνος τρόπος να αποφευχθούν τυχόν παρεξηγήσεις, μαχαιρώματα και αδικοχαμοί ;D, είναι μην υπάρχουν καν σχόλια. Κάτι αντίστοιχο του θέματος "Χωρίς λόγια μόνο, φωτό". Κάτι σαν αντι-θέμα ίσως.

Αποσυνδεδεμένος zodiac

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 165
    • Προφίλ
Απ: POΛΟΓΙΑ Ή ΕΤΑΙΡΙΕΣ ''ΤΑΒΟΟ''... ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 20, 2010, 01:13:05 πμ »


Uploaded with ImageShack.us

τα hamilton ventura  με κάνουν να αναρωτιέμαι για το γούστο του Elvis :-k


Παραβλέπεις όμως το γεγονός οτι το ρολόι αυτό (ένα παρόμοιο) το φορούσε στην ταινία "Blue Hawaii" to 1961. Οπότε για τα αισθητικά πρότυπα της τότε εποχής το ρολόι ήταν πολύ μπροστά. Πάντως, ως "άρρωστος" με τον Elvis, θα ήθελα το συγκεκριμένο ρολόι στη συλλογή μου (όχι κατ' ανάγκη και στον καρπό μου).

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: POΛΟΓΙΑ Ή ΕΤΑΙΡΙΕΣ ''ΤΑΒΟΟ''... ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 20, 2010, 01:13:28 πμ »
Απο τις ελβετικες... ή αυτες που πλεον εδρευουν ή εχουν εργοστασιο παραγωγης στη χωρα του Γουλιελμου Τελου  ;D  ...ενδεικτικα αναφερω τις πιο επωνυμες:
BULOVA
MOVADO
RADO
RAYMOND WEIL
TECHNOMARINE
TUDOR
SWATCH


Επισης, τις 'Ωρολογοποι'ι'ες-Κοσμηματοποι'ι'ες', οπως συνηθιζω τουλαχιστον να λεω...  :D 
BVLGARI
CARTIER
PIAGET


Και ακομη (ενδεικτικα):
τη γερμανικη ΝΟΜΟS GLASH'U'TTE, την επισης γερμανικων -πλεον- συμφεροντων INGERSOLL (εξαιρειται το κουρδιστο vintage χειρος Μικυ-Μαους  :-* )... τη γαλλικη MICHEL HERBELIN, την ισπανικων συμφεροντων FESTINA, τις ιταλικων συμφεροντων SECTOR, LOCMAN και ΗΕUREX, τις αμερικανικων συμφεροντων ΤΙΜΕΧ και ΙΝVICTA, την ολλανδικη TW STEEL και τη ρωσικη VOSTOK EUROPE

Τελος, ολες τις ασιατικες και δη τις ιαπωνικες εταιριες (δε χρειαζεται νομιζω να τις αναφερω, αλλωστε ειναι παρα πολλες...  ;D ) και φυσικα τα ρολογια ολων εκεινων των εταιριων που κυριως σχετιζονται με αλλο χωρο, οπως αυτος της μοδας... ή αλλου ειδους αξεσουαρ περαν του ρολογιου (βλ. PORSCHE DESIGN, MONTBLANC, GUCCI, CHANEL, VERSACE, FOLLI FOLLIE, CAMEL, ROBERTO CAVALA... συγνωμη CAVALLI  ;D  κ.λπ.)

Παραδοξως πώς και προς εκπληξη πολλων... μου αρεσουν τα GRAHAM  :nutty:

Φιλικα,
Watch-Collector
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 20, 2010, 02:12:07 πμ από Watch-Collector »
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: POΛΟΓΙΑ Ή ΕΤΑΙΡΙΕΣ ''ΤΑΒΟΟ''... ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 20, 2010, 02:57:37 πμ »
Γιατι ειναι ''ΤΑΒΟΟ'' οι εταιριες αυτες? ??? μιλαμε για ενα μεγαλο ποσοστο!!!και ιστορια εχουν και τεχνολογια και ονομα

BULOVA
MOVADO
TUDOR
CARTIER
PIAGET
ΤΙΜΕΧ
SWATCH

Τελος, ολες τις ασιατικες και δη τις ιαπωνικες εταιριες

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: POΛΟΓΙΑ Ή ΕΤΑΙΡΙΕΣ ''ΤΑΒΟΟ''... ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 20, 2010, 03:25:30 πμ »
Γιατι ειναι ''ΤΑΒΟΟ'' οι εταιριες αυτες? ??? μιλαμε για ενα μεγαλο ποσοστο!!!και ιστορια εχουν και τεχνολογια και ονομα
BULOVA
MOVADO
TUDOR
CARTIER
PIAGET
ΤΙΜΕΧ
SWATCH
Τελος, ολες τις ασιατικες και δη τις ιαπωνικες εταιριες

Κανεις δε διαφωνησε, ουτε ειπωθηκε κατι αντιθετο!
Δεν απαξιωνω καμια, τις σεβομαι ολες με πρωτη και καλυτερη την 'CASIO' γι' αυτο που ειναι και εχει προσφερει (G-SHOCK) ...
Αλλες παλι τοσο για τη μεγαλη ιστορικη τους διαδρομη, οσο και για την τεχνολογια και τα μοντελα που εχουν κατα καιρους παρουσιασει!...
Απλως καποιες, για διαφορους λογους (βλ. 'CARTIER' -αναφερθηκα ηδη στη σχετικη ενοτητα- μοντελα εταιριων με quartz μηχανισμο, αλλες ασιατικης προελευσης ή με design-αισθητικη οχι συμφωνα με το γουστο μου, εταιριες που εχουν ως κυρια ενασχοληση τη μοδα κ.λπ.), λογοι που λιγο ως πολυ ειναι ηδη γνωστοι απο προηγουμενες δημοσιευσεις μου ολο αυτο το διαστημα που βρισκομαι στο Φορουμ, αλλα και απο συζητησεις σε συναντησεις με μελη του, δε θα τις φορουσα αν οχι ποτε... σιγουρα οχι με βαση αυτο που ειναι ή παρουσιαζουν τωρα...

Διαβασε παρακατω αποσπασμα του αρχικου ποστ και το λογο για τον οποιο ανοιξε αυτη η ενοτητα και θα καταλαβεις...
  ;)

Σε αυτο το νημα δημοσιευετε τα σχολια σας για μοντελα (συμπεριλαμβανομενων φωτο), ή εταιριες -κατα προτιμηση απο το χωρο της ωρολογοποι'ι'ας- που για οποιονδηποτε λογο και χωρις απαραιτητως να πρεπει να αιτιολογησετε... δε θα βαζατε ποτε στον καρπο σας!

Διευκρινιση :
Oλες οι αποψεις ειναι σεβαστες και αποδεκτες, αφου αποτελουν προσωπικ(-η ,-ες) επιλογ(-η ,-ες) του καθενος, αρκει να μη διατυπωνονται με τροπο απαξιωτικο ή ακομψο γιατι κατι τετοιο δε βοηθαει στην αναπτυξη του νηματος, ενω ελλοχευει παντα ο κινδυνος των εντονων αντιπαραθεσων, που ευκολα μπορουν να οδηγησουν σε οξυνση και παρεξηγησεις!...

Eδω απλως αναφερεστε σε μοντελα ή εταιριες του χωρου που δεν ειναι της αρεσκειας σας, ή δεν τυγχανουν της προτιμησεως σας!...


Φιλικα,
Αρης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 20, 2010, 07:54:13 πμ από Watch-Collector »
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος THANOS58

  • FnB Mod
  • 50mm case
  • *
  • Μηνύματα: 1874
  • ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΨΗΛΟΤΕΡΑ..
    • Προφίλ
Απ: POΛΟΓΙΑ Ή ΕΤΑΙΡΙΕΣ ''ΤΑΒΟΟ''... ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 20, 2010, 11:34:27 πμ »
Θα ήθελα να πω μόνον μιά γενικότερη πεποίθησή μου (εντελώς προσωπική), χωρίς να "φωτογραφίσω" κάποια συγκεκριμένη μάρκα ή μοντέλο, και βέβαια δεν μπορώ να γράψω ή να δείξω λίστα, γιατί θα ήταν ατέλειωτο κατεβατό...
έτσι λοιπόν θεωρώ ότι δεν θα αγόραζα, ούτε θα φορούσα, ρολόγια που η τιμή τους θα ήταν πολλαπλάσια -σε μεγάλο μάλιστα βαθμό- του κόστους κατασκευής των + ένα λογικό ποσοστό εμπορικού κέρδους.
Δέον να τονίσω ότι είναι διεθνώς παραδεκτό ότι κάθε οργανωμένη εταιρεία έχει σαφείς μετρήσεις κόστους και στόχους παραγωγής/κέρδους για τα προιόντα της... Έτσι, ένα ρολόι, όσο και άριστο να είναι, ή μοναδικό, ή inhouse, ή L.E., ή φτιαγμένο στο χέρι κατά το πλείστον, ή φτιαγμένο με μεράκι και "βιοτεχνική" νοοτροπία αντί για βιομηχανική, δεν παύει να αποτελεί για μένα ένα "ΟΧΙ", την στιγμή που το συνολικό του κόστος + κέρδος είναι για παράδειγμα 1.250€ και βγαίνει με λιανική 7.500 ή και 12.000€...
Απλά, όσο και να το ζαχαρώνω, δεν θα το πάρω και δεν θα το φορέσω.
Φιλικά,
Θάνος
ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ...ΡΟΛΟΙ!

Αποσυνδεδεμένος trikat

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 796
    • Προφίλ
Απ: POΛΟΓΙΑ Ή ΕΤΑΙΡΙΕΣ ''ΤΑΒΟΟ''... ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 20, 2010, 12:08:31 μμ »
έτσι λοιπόν θεωρώ ότι δεν θα αγόραζα, ούτε θα φορούσα, ρολόγια που η τιμή τους θα ήταν πολλαπλάσια -σε μεγάλο μάλιστα βαθμό- του κόστους κατασκευής των + ένα λογικό ποσοστό εμπορικού κέρδους.


Σωστό αλλα ανάλογα με το πως το κρίνεις. Επίσης θυμιζω οτι πέρα απο το κοστος κατασκευής αλλα χαρακτηριστικά οπως η αναγνωρισιμότητα, εμπορευσιμότητα  κτλ εχουν την δικη τους αξία. Για παράδειγμα τι θα διάλεγες ενα STOWA με κοστος κατασκευης 1000 και τιμή πώλησης 1500 η ενα Ω με κοστος κατασκευής 1000 και τιμη πώλησης 2500Ε?   

Οπως εχω καταλάβει τα μεταχειρισμένα ειναι η καλύτερη λυση, αγοράζεις με ενα discount 50% απο την αρχική τιμή ανετα και ισως πέσεις και σε ευκαιρία ανεπανάληπτη.

Οσο για την συζήτηση ποτε δεν θα αγόραζα κατι που δεν σηκώνει η τσέπη μου. Το αναφέρω γιατι δεν ειναι και τοσο ξεκάθαρο.

ΠΟΤΕ(ακομα και με εθνική στα 2000Ε/μετοχή ;D)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 20, 2010, 12:24:31 μμ από trikat »
Κοιμιζει τους παντες...

Αποσυνδεδεμένος SER

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6217
    • Προφίλ
Απ: POΛΟΓΙΑ Ή ΕΤΑΙΡΙΕΣ ''ΤΑΒΟΟ''... ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 20, 2010, 05:25:36 μμ »
Δεν θα αγοραζα και επισης δεν θα φοραγα κανενα ρολοι της εταιρειας Laco για καθαρα προσωπικους και αισθητικους λογους!


Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: POΛΟΓΙΑ Ή ΕΤΑΙΡΙΕΣ ''ΤΑΒΟΟ''... ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 20, 2010, 07:45:28 μμ »
Δεν θα αγοραζα και επισης δεν θα φοραγα κανενα ρολοι της εταιρειας Laco για καθαρα προσωπικους λογους

αφου ειναι προσωπικοι,δεν πρεπει να τους κοινοποιησεις! ;D

Αποσυνδεδεμένος SER

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6217
    • Προφίλ
Απ: POΛΟΓΙΑ Ή ΕΤΑΙΡΙΕΣ ''ΤΑΒΟΟ''... ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 20, 2010, 07:46:15 μμ »
Ναι δεν πρεπει ;)

Αποσυνδεδεμένος Dakis

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 247
    • Προφίλ
Απ: POΛΟΓΙΑ Ή ΕΤΑΙΡΙΕΣ ''ΤΑΒΟΟ''... ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 20, 2010, 08:49:42 μμ »
Και για να πω τον πραγματικο λογο που δε θα επερνα ποτε Rolex, ειναι γιατι ειναι μικρα στο χερι μου!!!! >:( Και τα μονα μοντελα που ειναι πιο μεγαλα, ειναι πανακριβα! Ο λαος απαιτει Rolex 44mm ατσαλινα  ;D Γιατι το μεγεθος μετραει  ;D