Αποστολέας Θέμα: Corum rubber προβλημα  (Αναγνώστηκε 2816 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vournik

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Corum rubber προβλημα
« στις: Οκτώβριος 03, 2010, 05:52:07 μμ »
Καλησπερα παιδια. Θελω τη βοηθεια σας για το corum μου το οποιο εχω με δερματινο λουρακι και θελω να περασω το κλασσικο rubber της εταιρειας.

Το προβλημα ειναι πως το επισημο σερβις της εταιρειας μου ειπε πως δεν μπαινει (δεν κουμπωνει) το rubber απο διαφορετικο μοντελο στο δικο μου και πρεπει να μεινει μονο με λουρακι ή μπρασελε. Το ρολοι μου και το αντιστοιχο που θελω να του 'κλεψω' το λουρακι εχουν την ιδια διαμετρο δηλαδη 44mm. Καμια ιδεα γιατι μπορει να συμβαινει αυτο ή αν υπαρχει περιπτωση να μπορω να το κανω και απλα να μου λεει οχι η εταιρειια επειδη δεν βγαινει εργοστασιακα με rubber και δεν θελουν αλχημιες?

Το δικο μου μοντελο ειναι το corum admiral's cup 44 gmt (http://www.corum.ch/site/pdf.php?__userLanguage=EN&__watchId=112)

και τα αλλα 44αρια μοντελα με rubber (http://www.corum.ch/site/pdf.php?__userLanguage=EN&__watchId=127)
                                                   (http://www.corum.ch/site/pdf.php?__userLanguage=EN&__watchId=191)
                                                   (http://www.corum.ch/site/pdf.php?__userLanguage=EN&__watchId=184)

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: Corum rubber προβλημα
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 09:14:29 πμ »
Λογικά ταιριάζει. Δοκίμασε να ζητήσεις αλλαγή στο κατάστημα που το πήρες.

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος vournik

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Απ: Corum rubber προβλημα
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 01:45:16 μμ »
τους ρωτησα κ μου ειπαν πως αν λεει οχι το service, δεν μπορουν να μου εγγυηθουν πως ταιριαζει

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: Corum rubber προβλημα
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 02:42:09 μμ »
Μια δοκιμή θα σας πείσει. Δεν είναι τόσο δραματικό.

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Corum rubber προβλημα
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 02:50:16 μμ »
τους ρωτησα κ μου ειπαν πως αν λεει οχι το service, δεν μπορουν να μου εγγυηθουν πως ταιριαζει

Eίναι απλό, πας στο μαγαζί που το πήρες και βγάζουν το καουτσούκ από ένα της βιτρίνας και το δοκιμάζουν στο δικό σου...

Το ίδιο πρόβλημα είχα συναντήσει όταν θέλησα να βάλω ένα δερμάτινο λουράκι στο PO που είχα. Επίσημα η Ω Ελβετίας μου απάντησε όχι με mail. Εγώ όμως ήμουν σίγουρος ότι ταίριαζε, το ίδιο και το κατάστημα που είχα αγοράσει το ρολόι. Μάλιστα μου είπαν ότι θα το παραγγείλουν και αν τελικά δεν εφάρμοζε σωστά θα το επέστρεφαν στην Ω. Έκατσε μιά χαρά ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος vournik

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Απ: Corum rubber προβλημα
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 10:12:45 μμ »
εχετε απολυτο δικιο... αλλα ελα που τα 2 καταστηματα με corum στην Θεσσαλονικη που μενω αρνουντε να το κανουν...

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Corum rubber προβλημα
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 11:25:00 μμ »
Tι να πω; Ειδικά αν το έχεις αγοράσει από έναν από αυτούς είναι διπλά απαράδεκτος.....

Όπως και νάναι όμως, δεν θέλουν να πουλήσουν; Έστω ένα λουράκι;

Και να μη τους νοιάζει να πουλήσουν ένα λουράκι, δεν μπορούνα να δούν σε σένα ή στον κύκλο σου έναν υποψήφιο μελλοντικό πελάτη; Ειδικά στην σημερινή εποχή είναι τελείως ανόητο.....


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: Corum rubber προβλημα
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 07:51:30 πμ »
Η κινηση των δυο καταστηματων ειναι σωστη ειτε μας αρεση ειτε οχι.
Απο την στιγμη που τους λενε απο την εταιρεια οτι δεν γινεται αυτο κανουν και αυτοι.
Σου λεει αν θελεις πειραματισμους μπορεις να πας και αλλου. Εχουν να κανουν και με ενα ρολοι που δεν ειναι και φτηνο.

Αποσυνδεδεμένος vournik

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Απ: Corum rubber προβλημα
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 08:12:13 πμ »
ολα σωστα αλλα εγω εχω φρικαρει, χαχαχαχαχα

Αποσυνδεδεμένος lefteris31

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 262
    • Προφίλ
Απ: Corum rubber προβλημα
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 10:23:44 μμ »
καλησπερα και απο εμενα εχω το admiral cup 48  με rubber  και απο οτι ειδα τα μοντελα με το rubber  που μας εδειξες ειναι απο τα 48μμ μοντελα της σειρας , αν δεν κανω λαθος οποτε σιγουρα δεν ταιριαζουν στο δικο .και λιγα μαγαζια θα καναν αυτο που ζητας ..