Αποστολέας Θέμα: TISSOT T-TOUCH EXPERT Titanium - Αγορά  (Αναγνώστηκε 2032 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Kingofgreece

  • TheWatchmakingBlog®
  • 34mm case
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
    • TheWatchmakingBlog®
TISSOT T-TOUCH EXPERT Titanium - Αγορά
« στις: Δεκέμβριος 14, 2009, 07:42:42 μμ »
Καλησπέρα σας και καλός σας βρήκα! ;)
Είπα κι εγώ να σπρώξω μέρος τους 13ου μισθού στην αγορά ενός καθημερινού ρολογιού. Αυτό που με έχει μαγέψει χωρίς όμως να το έχω δει από κοντά είναι το Tissot T-touch.

http://www.oroloi.gr/product_info.php?cPath=286_272&products_id=6047&osCsid=b46afc5e9d5b8df45529bce497049e7a


Έχω μπερδευτεί πάντως γιατί στην Ελλάδα το βρίσκω έως και 900 euro ενώ εξωτερικό μέχρι και 500. Έχετε υπό όψιν σας κάποιο μαγαζί που το διαθέτει ως επίδειξη? Πιστεύετε ότι μπορώ να πετύχω μια καλλίτερη τιμή?

Κάθε άποψη καλοδεχούμενη!

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: TISSOT T-TOUCH EXPERT Titanium - Αγορά
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 14, 2009, 07:46:53 μμ »
στην ελλαδα θα σου κανουν ενα 10 % απο εξω θα το παρεις σε τιμη που το βρηκες .....

νομιζω οτι το εχουν φερει σε ενα μαγαζι στο εμπορικο κεντρο avenue....

γνωστος τοπος συναντησης seiko fans!
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος Kingofgreece

  • TheWatchmakingBlog®
  • 34mm case
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
    • TheWatchmakingBlog®
Απ: TISSOT T-TOUCH EXPERT Titanium - Αγορά
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 14, 2009, 08:02:58 μμ »
ευχαριστώ για την απάντηση φίλε! θα παω μια βόλτα αυριο μιας και μένω δίπλα

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: TISSOT T-TOUCH EXPERT Titanium - Αγορά
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 15, 2009, 12:43:07 πμ »
   Η τιμή στο σάιτ είναι κατά πάσα πιθανότητα τιμή λιανικής(κρίνω από άλλα ρολόγια των οποίων γνωρίζω τις τιμές). Σε κατάστημα μπορείς να το πάρεις πάνω-κάτω με -25% στο μετρητοίς, οπότε είσαι κοντά στις τιμές των σάιτ του εξωτερικού ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος ''Viglatoras''

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1421
    • Προφίλ
Απ: TISSOT T-TOUCH EXPERT Titanium - Αγορά
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 15, 2009, 06:41:06 μμ »
 Mακάρι να το βρείς σε καλή τιμή. Πόσταρέ όταν  το αγοράσεις. :)
Το μηχανικό ρολόι, είναι η πιο μικρή, η μακροβιότερη και η πιο προσωπική μηχανή που μπορεί να φέρει ένας άνθρωπος επάνω του. Μοιάζει σαν ένα μικρό ''εργοστάσιο'' επάνω στον καρπό και όσο πιο πολύπλοκος είναι ο μηχανισμός του, τόσο η αίσθηση αυτή γίνεται εντονότερη!

Αποσυνδεδεμένος st3roids

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: TISSOT T-TOUCH EXPERT Titanium - Αγορά
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 16, 2009, 01:05:41 πμ »
Δε 8ελο να σε απον8αρυνω αλλα δεν εχω δει σε πολλα forums παραπονα για την αν8εκτηκοτητα τους ηδικα του αισ8ητηρα.

Προσφατα αγορασα ενα g shock riseman apo u.s 100 εθρο και ουτε. παρολλα αυτα χαλασε σε 2 βδομαδες ο αισ8ητηρασ και προφανως δεν ισχυε εδο η εγυηση οποτε το πεταξα.

και να φανταστεις οτι ειναι σπανια ενα g shock na pa8ei kati σκεπσου ενα tissot. Αν το παρεις παρτο απο  Ευρωπη ωστε να εχεις τοθλαχιστον εγηυση

Αποσυνδεδεμένος ''Viglatoras''

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1421
    • Προφίλ
Απ: TISSOT T-TOUCH EXPERT Titanium - Αγορά
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 16, 2009, 01:53:38 πμ »
 H αλήθεια πάντως είναι ότι τουλάχιστον τα παλαιώτερα μοντέλα, ήταν λίγο ευαισθητα.. Τουλαχιστον έτσι είχε ακουστεί.
Το μηχανικό ρολόι, είναι η πιο μικρή, η μακροβιότερη και η πιο προσωπική μηχανή που μπορεί να φέρει ένας άνθρωπος επάνω του. Μοιάζει σαν ένα μικρό ''εργοστάσιο'' επάνω στον καρπό και όσο πιο πολύπλοκος είναι ο μηχανισμός του, τόσο η αίσθηση αυτή γίνεται εντονότερη!