Αποστολέας Θέμα: Apple Watch  (Αναγνώστηκε 663 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Apple Watch
« στις: Σεπτέμβριος 23, 2021, 11:24:25 πμ »
Βλέπω ότι κάποιοι τα εμφανίζετε αραιά και που.
Υποθέτω ότι υπάρχουν κι άλλοι που έχουν.

Σκέφτομαι καιρό να πάρω ένα.
Στο μυαλό μου δεν θα υπάρχει σκέψη αντικατάστασης του μηχανικού ρολογιού, αλλά η προσθήκη του Apple watch στο δεύτερο καρπό.
Τουλάχιστον σε αρχικό στάδιο. Γιατί υπάρχει πάντα η πιθανότητα να μείνει ένα από τα 2.

Έχω iphone και μόνο από τη στιγμή που άφησα τα παλιά καλά κινητά, δεν έχω airpods χρησιμοποιώ marshall bluetooth ακουστικά.
Ένω το έχω πιασει στα χέρια μου, δεν το ψαχούλεψα ποτέ ενώ δεν έχω καμία επάφη με άλλα smartwatches.

Με ενδιαφέρουν ιδιαιτέρως τα health features αλλά και το fitness tracker ενώ θεωρώ αρνητικό το να έχω κάτι ακόμη που χρειάζεται να το φορτίζω.


Για πείτε...
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 23, 2021, 01:21:34 μμ »
Στράτο δεν είναι εύκολο να φοράς και τα δύο, γιατί το iwatch είναι αρκετά μεγάλο. Είναι κάπως αστείο το θέαμα.
Αυτό που έχω καταλήξει να κάνω είναι φοράω το iwatch μόνο στις προπονήσεις.

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 23, 2021, 01:40:48 μμ »
Καλησπέρα Στράτο! Πέρασα από αρκετά Apple Watch (series 2, 3, 4, 5 &6). Τα περισσότερα τα κράτησα μια εβδομάδα αφού τα βαρέθηκα άμεσα και ήθελα απλά να επιστρέψω στα μηχανικά μας καλούδια. Το 5 συγκεκριμένα το ειχα σχεδόν ένα χρόνο (μαζί με το μια εβδομάδας 6) και ήταν το ρολόι καραντίνας με το οποίο και ξεκίνησα το όλο fitness κεφάλαιο, κυρίως τρέξιμο. Πλέον άφησα τα Apple Watch και έχω Garmin (είχα το Fenix 6 Sapphire και τώρα το forerunner 945) τα οποία έχουν καλύτερη μπαταρία από τα της Apple αλλά εντελώς διαφορετική νοοτροπία, προσανατολισμένα κυρίως στο fitness αλλά πολύ ικανά και σαν smart watches.

Εν τέλει, αν θες να το δοκιμάσεις θα στο πρότεινα, είναι κάτι που πρέπει να το δεις καθώς θα σου διευκολύνει αρκετά την καθημερινότητα, από την άλλη θα είσαι μόνιμα συνδεδεμένος με το τηλέφωνο σου.. όπως είπε και ο Βίκτωρας είναι καλό να υπάρχει μια συσκευή και για το κομμάτι της εκγύμνασης, μπορεί να σε παρακινήσει κιόλας αν δεν είσαι τόσο active αυτή την εποχή


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 23, 2021, 01:41:58 μμ »
Να το φοράς στον δεύτερο καρπό το ξεχνάς, δεν βολεύει και είναι αστείο, έψαξα μήπως βρω ένα fitness bracelet για το άλλο χέρι αλλά δεν μου άρεσε κάτι


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 23, 2021, 01:56:51 μμ »
Και εγώ κατέληξα σε αυτό που λέει ο Βίκτωρας.
Τουτέστιν: φοράω το Apple Watch μου, μόνο όταν πηγαίνω για περπάτημα/τρέξιμο.
Κυρίως στο τρέξιμο, στο περπάτημα δεν αγχώνομαι για το ποσό περπάτησα :lol:

Το να φοράς και τα δυο, προσωπικά το βρίσκω λίγο αστείο ως θέαμα, αλλά περί ορέξεως κολοκυθοκεφτέδες…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος vero

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 677
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 23, 2021, 02:12:03 μμ »
Πήρα ένα wrist band πριν από δύο χρόνια.
Το φοράω όταν τρέχω , σπάνια δλδ,και όταν πάω για μπάλα.
50 ευρώ έδωσα,δεν τα κλαίω δεν θεωρώ ότι τα έχω αποσβέσει κιόλας με την χρήση.
Έχουν ένα ενδιαφέρον για κάποιον που αθλείται συστηματικά.
Πολύ φίλοι μου δρομείς πίνουν νερό στο όνομα του, όχι στο apple αλλά σε άλλα αντίστοιχα.
Να φοράω μηχανικό ρολόι στο ένα και αυτό στο άλλο ποτέ
Μου φαίνεται λίγο κάπως.
Γνώμη μου ,θα το βαρεθεις εκτός αν το πάρεις συνειδητοποιημένα και για συγκεκριμένη χρήση.



Στάλθηκε από το Redmi 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"And be a simple kind of man
Oh, be something you love and understand"

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 23, 2021, 09:45:55 μμ »
Στράτο δεν είναι εύκολο να φοράς και τα δύο, γιατί το iwatch είναι αρκετά μεγάλο. Είναι κάπως αστείο το θέαμα.
Αυτό που έχω καταλήξει να κάνω είναι φοράω το iwatch μόνο στις προπονήσεις.

Στο μυαλό μου είχα το 40αρι.

Το οποίο από έχω καταλάβει δεν το προτιμούν πολλοί.

Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 23, 2021, 09:52:21 μμ »
Σαν μοναδικό δεν το σκέφτομαι.
Τουλάχιστον όχι αυτή τη στιγμή...

Προπόνηση ξεκίνησα να κάνω 3-4 φορές τη βδομάδα μετά από αποχή 2 ετών σχεδόν, ενώ παίζω και τέννις 1 φορά τουλάχιστον.
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 23, 2021, 09:56:32 μμ »
Πλέον άφησα τα Apple Watch και έχω Garmin (είχα το Fenix 6 Sapphire και τώρα το forerunner 945) τα οποία έχουν καλύτερη μπαταρία από τα της Apple αλλά εντελώς διαφορετική νοοτροπία, προσανατολισμένα κυρίως στο fitness αλλά πολύ ικανά και σαν smart watches.
Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Δεν θα ήθελα κάτι άλλο εκτός από apple.

Εν τέλει, αν θες να το δοκιμάσεις θα στο πρότεινα, είναι κάτι που πρέπει να το δεις καθώς θα σου διευκολύνει αρκετά την καθημερινότητα, από την άλλη θα είσαι μόνιμα συνδεδεμένος με το τηλέφωνο σου.. όπως είπε και ο Βίκτωρας είναι καλό να υπάρχει μια συσκευή και για το κομμάτι της εκγύμνασης, μπορεί να σε παρακινήσει κιόλας αν δεν είσαι τόσο active αυτή την εποχή

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Η μπαταρία μαζί με το ότι είσαι μόνιμα συνδεδεμένος με το τηλέφωνο είναι οι δύο παράγοντες που με κρατάνε.
Το δεύτερο, είναι τόσο πλεονέκτημα (για όταν όντως πρέπει να είσαι alert), όσο και μειονέκτημα.
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 24, 2021, 08:59:46 πμ »
Δεν θα ήθελα κάτι άλλο εκτός από apple.

Η μπαταρία μαζί με το ότι είσαι μόνιμα συνδεδεμένος με το τηλέφωνο είναι οι δύο παράγοντες που με κρατάνε.
Το δεύτερο, είναι τόσο πλεονέκτημα (για όταν όντως πρέπει να είσαι alert), όσο και μειονέκτημα.
Καλημέρα! Μην πάρεις το 40αρι, εκτός αν έχεις πολύ μικρό καρπό που δεν νομίζω.. μεγαλύτερη οθόνη και μπαταρία στο 44αρι, παρτο να το δοκιμάσεις να έχεις άποψη γιατί ότι και να σου γράψουμε, ή δεις online από reviews, μόνο εσυ θα καταλάβεις το ακριβώς είναι και τι κάνει στην δικιά σου καθημερινότητα


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος giannis3011

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 386
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 24, 2021, 11:49:29 πμ »
Smart watch και γω μονο στην ασκηση…
Σχεδον ποτε δλδ χαχαχα…
Δεν βρισκω λογο πχ να μ λεει ποσο βηματα εκανα στη μερα…και σιγα τα βηματα δλδ π κανουμε αν ειμαστε σε ενα γραφειο..χωρια που με εκνευριζει απιστευτα να δονειται η να χτυπαει οταν καποιος με καλει..Παιζει στο μεταξυ να ειμαι απο τους ελαχιστους ανωμαλους π χρησιμοποιω galaxy watch (που μ εχει ξεμεινει) με iphone…
Τωρα οσο για το να το φορας στο δεξι χερι εμενα μου φαινεται λιγο παραξενο..


Sent from my iPhone using Tapatalk