Αποστολέας Θέμα: Κινητή τηλεφωνία  (Αναγνώστηκε 83577 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος patsouris

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1952
    • Προφίλ
Απ: Κινητή τηλεφωνία
« Απάντηση #260 στις: Οκτώβριος 26, 2019, 11:04:21 μμ »
Κατόπιν σαβούρας και αφού τα παιξε η κάμερα του ταπεινού μου xiaomi mi a1 ύστερα από 2 χρόνια, προχώρησα σε παραγγελία Xiaomi Redmi Note 8 Pro στα 128gb.

Δε δίνω ποτέ πολλα χρήματα για κινητό και με το όριο των 300ευρώ είπα να μη ξεφύγω απο xiaomi...

Απο χαρακτηριστικά δείχνει καλό, η μπαταρία είναι top στα 4500mA... Το χρώμα επιλέχτηκε Hulk, έεεε πράσινο.

Για να δούμε...
Απόστολος

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: Κινητή τηλεφωνία
« Απάντηση #261 στις: Οκτώβριος 26, 2019, 11:10:26 μμ »
Κατόπιν σαβούρας και αφού τα παιξε η κάμερα του ταπεινού μου xiaomi mi a1 ύστερα από 2 χρόνια, προχώρησα σε παραγγελία Xiaomi Redmi Note 8 Pro στα 128gb.

Δε δίνω ποτέ πολλα χρήματα για κινητό και με το όριο των 300ευρώ είπα να μη ξεφύγω απο xiaomi...

Απο χαρακτηριστικά δείχνει καλό, η μπαταρία είναι top στα 4500mA... Το χρώμα επιλέχτηκε Hulk, έεεε πράσινο.

Για να δούμε...

Λες να σου βγει i-phone killer ??? :lol:
Άντε καλώς να το δεχτείς :up:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Κινητή τηλεφωνία
« Απάντηση #262 στις: Οκτώβριος 27, 2019, 12:17:42 πμ »
Κατόπιν σαβούρας και αφού τα παιξε η κάμερα του ταπεινού μου xiaomi mi a1 ύστερα από 2 χρόνια, προχώρησα σε παραγγελία Xiaomi Redmi Note 8 Pro στα 128gb.

Δε δίνω ποτέ πολλα χρήματα για κινητό και με το όριο των 300ευρώ είπα να μη ξεφύγω απο xiaomi...

Απο χαρακτηριστικά δείχνει καλό, η μπαταρία είναι top στα 4500mA... Το χρώμα επιλέχτηκε Hulk, έεεε πράσινο.

Για να δούμε...
Καλοριζικο φιλε και εγω θελω να το παρω αυτο το τηλεφωνο. Εχει τρομερα specs. Το μονο που με φρεναρει ειναι ο Mediatek επεξεργαστης του. Ολοι στα φορουμ για κινητα τον "θαβουν". Δεν ξερω τι να κανω. Βλεπω και το mi a3.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος patsouris

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1952
    • Προφίλ
Απ: Κινητή τηλεφωνία
« Απάντηση #263 στις: Οκτώβριος 27, 2019, 10:31:01 πμ »
Ευχαριστώ!
Όπως είπες Άγγελε iphone killer...
 ;D
Διάβασα αρκετά φόρουμς...
Κατ'αρχήν όλοι αυτοί που μιλάνε και παίρνουν θέση είναι πιτσιρικάδες που παίζουν ατελείωτο gaming στο κινητό.
Ανάμεσα σε αυτούς είναι αυτοί που το 50% το υποστηρίζουν ότι έχει τρομερές δυνατότητες σε σχέση με τους Snapdragon που είναι πιο ήρεμοι και αυτοί που το θάβουν γιατί αναφέρονται στους mediatek του παρελθόντος που ζεσταινόντουσαν στο gaming. Μου θυμίζει το αιώνιο θέμα που είχαν οι fans της Intel με τους fans της AMD.
Στο τέλος κατέληγαν όλοι ότι παίζοντας 2 ώρες συνεχούς παιχνιδιού σε ένα παιχνίδι μετρούσανε θερμοκρασίες και ο ένας έπιανε 43-44C και ο άλλος 40-41C.

Όλα μου ακούγονται αδιάφορα για τη χρήση που το θέλω και σε σχέση με όλα τα άλλα που προσφέρει.
Και στο τέλος πληρώνω και καπέλο να το βρω σε 128gb σε πράσινο Hulk όπου δεν υπάρχει πουθενά και είναι κούκλα...
 :D



* Αν ήθελα να δώσω + ~150ευρώ ίσως κοίταγα και το Mi 9t, αλλά εκτός ότι δεν ξεπερνώ το ψυχολογικό φράγμα των 300ευρώ για κινητό και πάλι η μπαταρία που έχει το Note 8 Pro νομίζω σε γλιτώνει από το να κουβαλάς power bank.
Απόστολος

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: Κινητή τηλεφωνία
« Απάντηση #264 στις: Οκτώβριος 27, 2019, 10:42:00 πμ »
Ευχαριστώ!
Όπως είπες Άγγελε iphone killer...
 ;D
Διάβασα αρκετά φόρουμς...
Κατ'αρχήν όλοι αυτοί που μιλάνε και παίρνουν θέση είναι πιτσιρικάδες που παίζουν ατελείωτο gaming στο κινητό.
Ανάμεσα σε αυτούς είναι αυτοί που το 50% το υποστηρίζουν ότι έχει τρομερές δυνατότητες σε σχέση με τους Snapdragon που είναι πιο ήρεμοι και αυτοί που το θάβουν γιατί αναφέρονται στους mediatek του παρελθόντος που ζεσταινόντουσαν στο gaming. Μου θυμίζει το αιώνιο θέμα που είχαν οι fans της Intel με τους fans της AMD.
Στο τέλος κατέληγαν όλοι ότι παίζοντας 2 ώρες συνεχούς παιχνιδιού σε ένα παιχνίδι μετρούσανε θερμοκρασίες και ο ένας έπιανε 43-44C και ο άλλος 40-41C.

Όλα μου ακούγονται αδιάφορα για τη χρήση που το θέλω και σε σχέση με όλα τα άλλα που προσφέρει.
Και στο τέλος πληρώνω και καπέλο να το βρω σε 128gb σε πράσινο Hulk όπου δεν υπάρχει πουθενά και είναι κούκλα...
 :D



* Αν ήθελα να δώσω + ~150ευρώ ίσως κοίταγα και το Mi 9t, αλλά εκτός ότι δεν ξεπερνώ το ψυχολογικό φράγμα των 300ευρώ για κινητό και πάλι η μπαταρία που έχει το Note 8 Pro νομίζω σε γλιτώνει από το να κουβαλάς power bank.

Αυτό με τα gaming δεν το αξιολογώ (καθως δεν είμαι gamer).
Αλλά αφού πλήρωσες καπέλο για να είναι πράσινο, καλό θα είναι :lol:

Με γειά σου :up:


Sent from my iPhone using Tapatalk