Ψηφοφορία

Longines LLD
Longines Heritage
Άλλο ρολόι με χάραξη έως 500 ευρω
Αλλο ρολόι με χάραξη έως 1000 ευρώ
Project με ανεύρεση εταιρείας για custom homage

Αποστολέας Θέμα: Ομαδική αγορά η Project  (Αναγνώστηκε 50613 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος patsouris

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1952
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά η Project
« Απάντηση #120 στις: Ιανουάριος 12, 2018, 03:21:00 μμ »
Προσωπικά όταν ανέβηκα στις γιορτές στο κέντρο για να το δοκιμάσω στον καρπό μου, το LLD δε μου έπεσε καθόλου καλά. Ακόμα και ο υπάλληλος στο συγκεκριμένο μαγαζί βλέποντάς το με απέτρεψε και για να το συγκρίνω μιας που εγώ δεν το έβλεπα, με έβαλε να δοκιμάσω το Seamaster 300 το οποίο έχω και τυχαία και το Black Bay. Eκεί μου φάνηκε η διαφορά και καλο-είδα με άλλο μάτι το Black Bay και προχώρησα στην αγορά.

Η συμμετοχή μου που έχω βάλει ισχύει για το φίλο που ενδιαφέρθηκε. Ομοίως θα ενημερώσω.
Απόστολος

Αποσυνδεδεμένος afnios

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1610
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά η Project
« Απάντηση #121 στις: Ιανουάριος 12, 2018, 03:44:08 μμ »
Γιατρε να τους στειλεις αυτο http://forums.watchuseek.com/f23/tudor-black-bay-black-limited-edition-aka-litaliano-4224690.html
και να τους πεις οτι οι μεγαλες εταιρειες γινονται απο τα μικρα πραγματα.
Ειμαι σιγουρος οτι μπορεις να τους τουμπαρεις,αλλοιως παμε για αλλα,αρκετες μεγαλες θα καλοκοιταζαν μια τετοια  προταση-ιδεα,ιδεα που θα τους προσδιδε κυρος σε ολα τα ρολογοφορα του κοσμου.
Αιντε,μην φορτωσω μεσημεριατικα με τους χλαπογραβατακηδες.
με ενα ρολοι ξερεις παντα τι ωρα ειναι,με δυο δεν εισαι ποτε σιγουρος

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά η Project
« Απάντηση #122 στις: Ιανουάριος 12, 2018, 04:09:55 μμ »
Χρηστο αν κανουν εγχαραξη με πιστοποιητικο και η τιμη ειναι λογικη πιστευω οτι ειναι κατι που μπορει καποιος να το σκεφτη. Και αυτο εξαιτιας του πιστοποιητικου και μονο.
Αλλιως η εγχαραξη μπορει να γινει και εδω σε καποιο εργαστηριο που κανει αυτη την δουλεια με μηχανημα λειζερ και ενα κοστος γυρω στα 10 ευρω το καθενα.
Συμφωνω μαζι σου.
Αν χαραζαν το καντραν αλλαζε το πραγμα.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6300
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά η Project
« Απάντηση #123 στις: Ιανουάριος 12, 2018, 04:14:11 μμ »
Πολυ καλο αυτο με το ΒΒ απο την τουντορ!! Με αλλο επιπεδο κοστους και συμμετοχων φυσικα..

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά η Project
« Απάντηση #124 στις: Ιανουάριος 12, 2018, 04:49:03 μμ »
Γιατρε να τους στειλεις αυτο [url]http://forums.watchuseek.com/f23/tudor-black-bay-black-limited-edition-aka-litaliano-4224690.html[/url]
και να τους πεις οτι οι μεγαλες εταιρειες γινονται απο τα μικρα πραγματα.
Ειμαι σιγουρος οτι μπορεις να τους τουμπαρεις,αλλοιως παμε για αλλα,αρκετες μεγαλες θα καλοκοιταζαν μια τετοια  προταση-ιδεα,ιδεα που θα τους προσδιδε κυρος σε ολα τα ρολογοφορα του κοσμου.
Αιντε,μην φορτωσω μεσημεριατικα με τους χλαπογραβατακηδες.

Μιχαλη το Ιταλικο προτζεκτ εγινε σε 33 η σε 50 ρολογια (ακριβως το νουμερο δεν το καταλαβα).
Και οχι σε 15 που θελουμε εμεις.
Δηλαδη αν ζητησης απο την Τιουντορ να σου φτιαξει κατι παρομοιο για μηδενικες συμμετοχες  θα στο φτιαξει;

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά η Project
« Απάντηση #125 στις: Ιανουάριος 12, 2018, 05:02:12 μμ »
Αν γινοταν η εκχαραξη στο καντραν οι συμμετοχες φιλε Αρη θα ηταν 30 τουλαχιστον........ θελω να πιστευω.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά η Project
« Απάντηση #126 στις: Ιανουάριος 12, 2018, 05:08:50 μμ »
Γιατρε να τους στειλεις αυτο [url]http://forums.watchuseek.com/f23/tudor-black-bay-black-limited-edition-aka-litaliano-4224690.html[/url]
και να τους πεις οτι οι μεγαλες εταιρειες γινονται απο τα μικρα πραγματα.
Ειμαι σιγουρος οτι μπορεις να τους τουμπαρεις,αλλοιως παμε για αλλα,αρκετες μεγαλες θα καλοκοιταζαν μια τετοια  προταση-ιδεα,ιδεα που θα τους προσδιδε κυρος σε ολα τα ρολογοφορα του κοσμου.
Αιντε,μην φορτωσω μεσημεριατικα με τους χλαπογραβατακηδες.

Άλλη δυναμική έχει η Ελλάδα άλλη η Ιταλία.Άλλο προτζεκτ για 50 ρολόγια και άλλο τα μισά και άλλο να πληρώνεις retail και άλλο να περιμένεις ειδική έκδοση με έκπτωση.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 12, 2018, 05:19:29 μμ από argo98 »

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά η Project
« Απάντηση #127 στις: Ιανουάριος 12, 2018, 05:13:04 μμ »
Γιατρε να τους στειλεις αυτο http://forums.watchuseek.com/f23/tudor-black-bay-black-limited-edition-aka-litaliano-4224690.html
και να τους πεις οτι οι μεγαλες εταιρειες γινονται απο τα μικρα πραγματα.
Ειμαι σιγουρος οτι μπορεις να τους τουμπαρεις,αλλοιως παμε για αλλα,αρκετες μεγαλες θα καλοκοιταζαν μια τετοια  προταση-ιδεα,ιδεα που θα τους προσδιδε κυρος σε ολα τα ρολογοφορα του κοσμου.
Αιντε,μην φορτωσω μεσημεριατικα με τους χλαπογραβατακηδες.


την πάτησα άσχημα εδώ........ενώ ήμουν μέσα στα κόλπα στο project της Ennebi, δεν πήρα χαμπάρι ότι έτρεχε στο Orologi & Passioni αυτό το ανεπανάληπτο Tudor Project για να χωθώ....... Δεν πειράζει και το Καιρός μαμάτο είναι αλλά αν ειχα χτυπήσει και Red Black Bay Black, ε τότε θα αγγιζα τελειότητα.

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά η Project
« Απάντηση #128 στις: Ιανουάριος 12, 2018, 05:44:19 μμ »
Αν γινοταν η εκχαραξη στο καντραν οι συμμετοχες φιλε Αρη θα ηταν 30 τουλαχιστον........ θελω να πιστευω.
Ισως Χρηστο οι συμμετοχες να ηταν τοσο.
Αν και εγω πιστυω οτι μπορει να γινουν ολα τα υπολοιπα εκτος εταιρειας και ποιο φτηνα.

Αποσυνδεδεμένος afnios

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1610
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά η Project
« Απάντηση #129 στις: Ιανουάριος 12, 2018, 09:11:06 μμ »
Άλλη δυναμική έχει η Ελλάδα άλλη η Ιταλία.Άλλο προτζεκτ για 50 ρολόγια και άλλο τα μισά και άλλο να πληρώνεις retail και άλλο να περιμένεις ειδική έκδοση με έκπτωση.
Μιχαλη το Ιταλικο προτζεκτ εγινε σε 33 η σε 50 ρολογια (ακριβως το νουμερο δεν το καταλαβα).
Και οχι σε 15 που θελουμε εμεις.
Δηλαδη αν ζητησης απο την Τιουντορ να σου φτιαξει κατι παρομοιο για μηδενικες συμμετοχες  θα στο φτιαξει;
Αν και εγω πιστυω οτι μπορει να γινουν ολα τα υπολοιπα εκτος εταιρειας και ποιο φτηνα.
Με το μαλακο πατριώτες,
αν μας ελεγαν ΝΑΙ σε αυτο που ζαχαρωναμε θα ξεπερναγαμε τα 50 τεμαχια[πολλοι θα τα επαιρναν διπλα και τριπλα,να ειστε σιγουροι]
Τα φορα ειναι συγκοινωνούντα δοχεια,Ελλαδα θα γινει  και σε λιγη ωρα θα το ποσταρουν στο SWX της  Σιγκαπούρης,η αναγνωριση θα ειναι αμεση,πιστεψτε το,
τελος,εαν δεν ειναι ολα ''μαμα'' τοτε δεν λεει,δεν ειναι ενα απλο φθηνο TORSTEN   project  να κανεις οτι θελεις εξω,αλλα μια ακριβη  και συναμα μοναδικη στιγμη.

με ενα ρολοι ξερεις παντα τι ωρα ειναι,με δυο δεν εισαι ποτε σιγουρος

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά η Project
« Απάντηση #130 στις: Ιανουάριος 13, 2018, 09:28:17 πμ »
Μιχαλη καλημερα.
Συγνωμη αλλα διαφωνω. Δηλαδη πιστευεις οτι και αν σε καποια φορα δεν τους φτιαξουν ρολογια το μοντελο της Τιουντορ η της Λονζινς θα παψει να πουλαει;
Ακομα και αν εκθεσουν την καθε μεγαλη εταιρεια καποια φορουμ θα σταματησει να πουλαει;
Προσωπικα δεν πιστευω οτι θα μπορουσε να μαζευτη τοσο μεγαλο νουμερο συμμετοχης για ενα προτζεκτ που μπορουσε να κοστισει και 2000 χιλιαρικα αλλα και περισσοτερο.
Κανε μετρησεις και θα δεις.
Απο 26 που ειναι τωρα σε συμμετοχες χωρις να ξερεις τι τελικα θα ζητησει η εταιρεια να φτασει το διπλασιο λιγο δυσκολο το βλεπω.
Και οταν ακουσεις τιμη ποιος σου λεει οτι καποιοι δεν θα κανουν πισω.

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά η Project
« Απάντηση #131 στις: Ιανουάριος 13, 2018, 09:35:06 πμ »

Τα φορα ειναι συγκοινωνούντα δοχεια,Ελλαδα θα γινει  και σε λιγη ωρα θα το ποσταρουν στο SWX της  Σιγκαπούρης,η αναγνωριση θα ειναι αμεση,πιστεψτε το,
Ναι καλα Μιχαλη.
Ειδα ποσο μεγαλη σημασια δωσανε οταν προσπαθησαμε να τους προειδοποιησουμε για τον καζο που παθαμε εμεις με το ρολοι του Γερμανου.
Μας δουλεψανε και απο πανω.

Αποσυνδεδεμένος donpaganistis

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 363
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά η Project
« Απάντηση #132 στις: Ιανουάριος 13, 2018, 10:13:38 πμ »
Αναμενομενη εξελιξη, κατα την αποψη μου, καθως τοσο μικρο κερδος εινα αδιαφορο για την εταιρια.
Ξαναυπενθυμιζω την προταση που εκανα για ομαδικη αγορα απο μεγαλο καταστημα των ΗΠΑ, Ρωσιας, Μ. Ανατολης ή Ασιας. Υπαρχουν μαγαζια που παραγγελνουν ο,τι ρολοι θελουμε απο 1.000 - 1.000.000 ευρω, εχουν μεγαλη διαφορα τιμης απο τα ευρωπαικα καταστηματα και διαθετουν καινουρια και μεταχειρισμενα ρολογια.
Λεμε στο Ρωσο να μας φερει τα ρολογια στην Αθηνα ή στη Θεσ/κη π.χ το καλοκαιρι,βγαζουμε και τις φωτογραφιες για να διαφημιστει το μαγαζι του και μετα ας συνεχιζει στη Μυκονο ή στη Χαλκιδικη τις διακοπες του.
Αν εχουμε καποιον που εχει γνωριμιες σε αυτες τις αγορες, θα μπορεσει να το οργανωσει πιστευω και ο καθε ενδιαφερομενος να αγορασει ο,τι μαρκα θελει και με ο,τι ποσο επιθυμει.

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά η Project
« Απάντηση #133 στις: Ιανουάριος 13, 2018, 10:18:06 πμ »
Προφανως εχεις ξεχασει ποσο εχουν αλλαξει τα πραγματα με το τελωνειο.
Γιατι δεν λες για ενα κομματι.

Αποσυνδεδεμένος DOCORTHO

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3233
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά η Project
« Απάντηση #134 στις: Ιανουάριος 13, 2018, 11:48:14 πμ »
Εγώ πάντως το προσπάθησα  παίδες αλλά δυστυχώς... .

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά η Project
« Απάντηση #135 στις: Ιανουάριος 13, 2018, 12:03:14 μμ »
Εγώ πάντως το προσπάθησα  παίδες αλλά δυστυχώς... .
Το μονο σιγουρο ειναι αυτο Τασο.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος Centaur

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1259
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά η Project
« Απάντηση #136 στις: Ιανουάριος 13, 2018, 12:04:02 μμ »
Εγώ πάντως το προσπάθησα  παίδες αλλά δυστυχώς... .
Τάσο δεν πειράζει, θα το πετύχουμε με άλλο ρολόι. Τα καλύτερα πράγματα προέκυψαν όταν οι πιθανότητες επιτυχίας ήταν 1%.

Σε ευχαριστούμε για τον χρόνο σου!

Αποσυνδεδεμένος patsouris

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1952
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά η Project
« Απάντηση #137 στις: Ιανουάριος 13, 2018, 12:09:15 μμ »
Εφόσον η Tudor είναι συζητήσιμη και το έχει κανει ήδη για ένα νέο progect θα μπορούσε να το ξανακάνει;

Κι εγώ πιστεύω ότι τα 30τμχ είναι εύκολο να μαζευτούν.
Απόστολος

Αποσυνδεδεμένος afnios

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1610
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά η Project
« Απάντηση #138 στις: Ιανουάριος 13, 2018, 12:17:02 μμ »
Αρη,ειχα 6 ζητουμενα απο φιλους του εξωτερικου ρολογια αν κατεληγε με επιτυχια το προτζεκτ της Λονζινς,το 50 το ειχαμε σιγουρο.Παμε γι'αλλα τωρα,φυσικα δεν της λειπουν 50 κομματια μιας τοσο μεγαλης εταιριας,θα ειχε ομως διαφημιση  τετοια που θα της εφερνε πολλαπλασια κομματια,τεσπα.
με ενα ρολοι ξερεις παντα τι ωρα ειναι,με δυο δεν εισαι ποτε σιγουρος

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά η Project
« Απάντηση #139 στις: Ιανουάριος 13, 2018, 01:02:56 μμ »
Αρη,ειχα 6 ζητουμενα απο φιλους του εξωτερικου ρολογια αν κατεληγε με επιτυχια το προτζεκτ της Λονζινς,το 50 το ειχαμε σιγουρο.
Ωραια Μιχαλη.
Μακαρι να υλοποιουνταν. Θα ηταν ωραιο προτζεκτ.