Αποστολέας Θέμα: Steinhart Ocean 1 Στεγανότητα  (Αναγνώστηκε 1523 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sea_dweller

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 244
    • Προφίλ
Steinhart Ocean 1 Στεγανότητα
« στις: Ιανουάριος 04, 2017, 01:38:31 μμ »
Καλημέρα και καλή χρονιά εύχομαι.
Επανέρχομαι πάλι με πρόβλημα με το ρολόι.
Αυτή τη φορά πέρασε υγρασία στο ρολόι από τη φλάτζα του κρυστάλου. Να αναφέρω ότι το ρολόι το φοράει η γυναίκα μου η οποία δεν το φοράει ούτε στο μπάνιο. Όπως καταλαβαίνεται έχει χαθεί η αξιοπιστία μου που της είπα ότι είναι καλό ρολόι. Ο μάστορας που ειχε ασχοληθεί και την προηγούμενη φορά μου είπε οτι δεν μπορει να βρει φλατζα. Έχω επικοινωνήσει με steinhart αλλά φαντάζομαι την απάντηση δεδομένου ότι δεν παρέχουν spare parts για bezel  κ.α. θέτω 2 ερωτήματα:
1. Αν γνωρίζετε που να ψάξω για ανταλλακτικο.
2. Υπάρχει κάποια άλλη μάρκα που να είναι αυτού του σχεδίου ; (δεν τη νοιάζει να είναι replica και να γράφει rolex. Της προτεινα seiko,invicta αλλά δεν...)
Σας ευχαριστώ θερμά για άλλη μια φορά για το χρόνο που αναλώσατε.

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: Steinhart Ocean 1 Στεγανότητα
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 04, 2017, 02:47:35 μμ »
Επανέρχομαι πάλι με πρόβλημα με το ρολόι.
Αυτή τη φορά πέρασε υγρασία στο ρολόι από τη φλάτζα του κρυστάλου. Να αναφέρω ότι το ρολόι το φοράει η γυναίκα μου η οποία δεν το φοράει ούτε στο μπάνιο.
Αφου δεν το φορα ουτε στο μπανιο πως πηρε υγρασια;
Τεστ στεγανοτητας εχει γινει ωστε να δεις ακριβως απο που παιρνει νερο ασχετα τι σου ειχαν πει;
Παντος αν χρειαστεις κατι απο προσωπικη εμπειρια το στελνεις στην Γερμανια και στο στελνουν παλι πισω με FEDEX χωρις χρεωση και με κοστη στην επισκευη αρκετα καλα.

Αποσυνδεδεμένος sea_dweller

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 244
    • Προφίλ
Απ: Steinhart Ocean 1 Στεγανότητα
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 04, 2017, 10:24:59 μμ »
Ισως απο κανενα πλυσιμο στην κουζινα.Εγραψα οτι πηγε σε τεχνικο ο οποιος μου ειπε οτι πηρε απο τη φλατζα  στο κρυσταλο. Δεν περασε το τεστ στεγανοτητας ομως.Ας ελπιζω οτι ειναι ετσι οπως μου τα περιγραφεις διοτι για ενα ελατηριο στο bezel, ζητησαν αντικατασταση και ολο το case!!!

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: Steinhart Ocean 1 Στεγανότητα
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 05, 2017, 07:16:11 μμ »
Στείλε το στη steinhart για σέρβις.
Γαυρος οπαδος....