Αποστολέας Θέμα: αγορα ρολογιού έως 300€  (Αναγνώστηκε 24117 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: αγορα ρολογιού έως 300€
« Απάντηση #80 στις: Ιούνιος 03, 2011, 07:00:15 μμ »
Παιδια, εγω ουτε εχω Τissot,ουτε παιρνω τιποτα ποσοστα απο την εταιρεια για να την διαφημισω[τα λεω αυτα φιλικα για να μην παρεξηγηθω],αλλα σαν εταιρεια πως να το κανουμε ειναι πιο βαρβατη απο τις αλλες δυο,μην ξεχνατε οτι ειναι χρονομετρης σε αθληματα οπως η F1,τυχαιο? Δεν νομιζω. Και επισης νομιζω πως σε αυτη την κατηγορια τιμης εχει πιο ομορφα ρολογια, ενταξει αν ανεβουμε κοντα στα 1000 ευρω και λιγο πιο πανω πιστευω πως η hamilton με το jazzmaster ειναι αν οχι καλυτερη,εξισου καλη με την tissot. Εγω τελειως προσωπικα παντως, θα επαιρνα tissot και το prs 516 με το μπρασελε απο τα 490 με μια καλη εκπτωση σου ερχεται 350 ευρω, μην το σκεφτεσαι καθολου και χτυπα το, ειναι πεντακαθαρο value for money, καλοριζικο απο μενα προκαταβολικα.  :D  :D  :D
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος poseidon88

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1120
    • Προφίλ
Απ: αγορα ρολογιού έως 300€
« Απάντηση #81 στις: Ιούνιος 03, 2011, 07:39:48 μμ »
Παιδια, εγω ουτε εχω Τissot,ουτε παιρνω τιποτα ποσοστα απο την εταιρεια για να την διαφημισω[τα λεω αυτα φιλικα για να μην παρεξηγηθω],αλλα σαν εταιρεια πως να το κανουμε ειναι πιο βαρβατη απο τις αλλες δυο,μην ξεχνατε οτι ειναι χρονομετρης σε αθληματα οπως η F1,τυχαιο? Δεν νομιζω. Και επισης νομιζω πως σε αυτη την κατηγορια τιμης εχει πιο ομορφα ρολογια, ενταξει αν ανεβουμε κοντα στα 1000 ευρω και λιγο πιο πανω πιστευω πως η hamilton με το jazzmaster ειναι αν οχι καλυτερη,εξισου καλη με την tissot. Εγω τελειως προσωπικα παντως, θα επαιρνα tissot και το prs 516 με το μπρασελε απο τα 490 με μια καλη εκπτωση σου ερχεται 350 ευρω, μην το σκεφτεσαι καθολου και χτυπα το, ειναι πεντακαθαρο value for money, καλοριζικο απο μενα προκαταβολικα.  :D  :D  :D
;D Εννοείται ρε Χρήστο (αν μου επιτρέπεις να σε λέω έτσι), κανείς δε σε παρεξηγεί..
Κάθε γνώμη και συμβουλή είναι καλοδεχούμενη.H tissot είναι σίγουρα από τις πιο vfm εταιρίες και με ένα όνομα που δε χωράει αμφισβήτηση..Και σίγουρα δεν λυπάμαι να δώσω τα 350 για ένα tissot.Απλά τουλάχιστον στις φώτος δεν μου αρέσει περισσότερο εμφανισιακά από το hamilton ή το steinhart..Πάντως  θα το δοκιμάσω και στο χέρι μου εφόσον μου το προτείνετε.. ;)

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: αγορα ρολογιού έως 300€
« Απάντηση #82 στις: Ιούνιος 03, 2011, 07:50:57 μμ »
;D Εννοείται ρε Χρήστο (αν μου επιτρέπεις να σε λέω έτσι), κανείς δε σε παρεξηγεί..
Κάθε γνώμη και συμβουλή είναι καλοδεχούμενη.H tissot είναι σίγουρα από τις πιο vfm εταιρίες και με ένα όνομα που δε χωράει αμφισβήτηση..Και σίγουρα δεν λυπάμαι να δώσω τα 350 για ένα tissot.Απλά τουλάχιστον στις φώτος δεν μου αρέσει περισσότερο εμφανισιακά από το hamilton ή το steinhart..Πάντως  θα το δοκιμάσω και στο χέρι μου εφόσον μου το προτείνετε.. ;)
Οκ φιλαρακι, το συγκεκριμενo hamilton παντως δεν μ`αρεσει,γουστα ειναι αυτα. Αν θα επαιρνα hamilton θα επαιρνα jazzmaster αλλα 1000 ευρω.......εκτος προυπολογισμου,ετσι δεν ειναι?
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος poseidon88

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1120
    • Προφίλ
Απ: αγορα ρολογιού έως 300€
« Απάντηση #83 στις: Ιούνιος 03, 2011, 08:05:13 μμ »
Οκ φιλαρακι, το συγκεκριμενo hamilton παντως δεν μ`αρεσει,γουστα ειναι αυτα. Αν θα επαιρνα hamilton θα επαιρνα jazzmaster αλλα 1000 ευρω.......εκτος προυπολογισμου,ετσι δεν ειναι?
εννοείται γούστα είναι..δεν ξέρω σε ποιο jazzmaster αναφέρεσαι γιατί έχει και πιο κλασσικά που δεν θα ταίριαζαν με το στυλ μου αλλά και πιο σπορ όπως αυτό http://www.oroloi.gr/product_info.php?products_id=13187 το οποίο βρίσκω πανέμορφο (όπως και άλλα σε αυτό το στυλ δες khaki x-mach) αλλά όπως είπες πολύ εκτός του προυπολογισμού μου..αν έκανα την υπέρβαση θα ήταν μέχρι 400-450 ευρώ ίσως με κάτι σαν και αυτά:
http://www.oroloi.gr/product_info.php?products_id=8871
http://www.oroloi.gr/product_info.php?products_id=14999

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: αγορα ρολογιού έως 300€
« Απάντηση #84 στις: Ιούνιος 03, 2011, 10:02:33 μμ »
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αυτό





Khaki Field Mechanical Officer H69619333


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος ''Viglatoras''

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1421
    • Προφίλ
Απ: αγορα ρολογιού έως 300€
« Απάντηση #85 στις: Ιούνιος 03, 2011, 11:06:06 μμ »
Πόσο μπορώ να το βρω αυτό;
Το μηχανικό ρολόι, είναι η πιο μικρή, η μακροβιότερη και η πιο προσωπική μηχανή που μπορεί να φέρει ένας άνθρωπος επάνω του. Μοιάζει σαν ένα μικρό ''εργοστάσιο'' επάνω στον καρπό και όσο πιο πολύπλοκος είναι ο μηχανισμός του, τόσο η αίσθηση αυτή γίνεται εντονότερη!

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: αγορα ρολογιού έως 300€
« Απάντηση #86 στις: Ιούνιος 03, 2011, 11:20:20 μμ »
Πόσο μπορώ να το βρω αυτό;

H λιανική είναι 450 ευρώ νομίζω, οπότε κάνε τους υπολογισμούς σου ;) ;D


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος ''Viglatoras''

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1421
    • Προφίλ
Απ: αγορα ρολογιού έως 300€
« Απάντηση #87 στις: Ιούνιος 03, 2011, 11:56:21 μμ »
Δηλαδή.., κοντά στα 300... Πολύ καλή τιμή.
Το μηχανικό ρολόι, είναι η πιο μικρή, η μακροβιότερη και η πιο προσωπική μηχανή που μπορεί να φέρει ένας άνθρωπος επάνω του. Μοιάζει σαν ένα μικρό ''εργοστάσιο'' επάνω στον καρπό και όσο πιο πολύπλοκος είναι ο μηχανισμός του, τόσο η αίσθηση αυτή γίνεται εντονότερη!

Αποσυνδεδεμένος poseidon88

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1120
    • Προφίλ
Απ: αγορα ρολογιού έως 300€
« Απάντηση #88 στις: Ιούνιος 04, 2011, 12:37:51 πμ »
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αυτό





Khaki Field Mechanical Officer H69619333
ωραίο ρολόι αλλά όχι σε αυτό που ψάχνω..το μπρασελέ για παράδειγμα είναι βασικό..