Αποστολέας Θέμα: Καταστήματα στην Ελλάδα  (Αναγνώστηκε 385114 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vord

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 542
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #180 στις: Απρίλιος 24, 2009, 05:53:49 μμ »
οχι φιλε μου δεν εχουν...πριν 1 ωρα ενημερωθηκα σχετικα..μερικα Longines & Hamilton ισως

Ευχαριστώ φίλε τελικά βρήκα HAMILTON. Να είσαι καλά
i hear the roar of a big machine

Αποσυνδεδεμένος kalmik

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 57
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #181 στις: Ιούνιος 20, 2009, 12:49:13 πμ »
Εχει βρει κανείς καλές τιμές σε Hamilton Khaki αυτά που φοράνε Valjoux 7750??

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #182 στις: Ιούνιος 20, 2009, 01:50:03 πμ »
Φίλε kalmik, πριν 30 μέρες πήρα ένα Khaki X-Copter που φοράει 7750 σε πολύ καλή τιμή από τον Πάστρα στην Ομόνοια. Αν θέλεις μπορώ να σου στείλω την τιμή που το πήρα με pm. Ήταν 100+ euro φθηνότερος από τον επόμενο καλύτερο. Εδώ θέλω να σημειώσω και το εξής, γιατί και τα καλά πρέπει να λέγονται: Ήμουν μεταξύ της αγοράς του Hamilton Khaki X-Copter H76616333 και του Hamilton Khaki Officer H70655733. Διαφορετικά ρολόγια, αλλά ένα από τα δύο μπορούσα να πάρω εκείνη τη στιγμή (Η στιγμή για το δεύτερο ήρθε τώρα!!!!!!!). Για να μην τα πολυλογώ, το πρόβλημά μου ήταν ότι αντίθετα με το X-Copter, το άλλο δεν είχα καταφέρει να το δω ζωντανό και να το δοκιμάσω. Αφού λοιπόν καταλήξαμε στις τιμές, οι οποίες ήταν πολύ καλές και χωρίς το κατάστημα να έχει κανένα απο τα δύο στη βιτρίνα, προσφέρθηκαν να φέρουν και τα δύο,να τα δοκιμάσω και να πάρω όποιο ήθελα. Το άλλο θα το κρατούσαν οι ίδιοι για το μαγαζί. Έτσι κι έγινε, μέσα σε δύο μέρες. Πολύ καλή εξυπηρέτηση και πολύ καλή τιμή, χωρίς κάν να αναφέρω forum κλπ.

Φιλικά, Γιάννης.


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Stoned156

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #183 στις: Ιούνιος 20, 2009, 03:30:27 πμ »
οποιος εχει εμπειρια απο αγορα zenith στην αθηνα, μπορει να μου πει αμα το 24% εκπτωση απο τιμη καταλογου ειναι καλο?
βασικα αυτο μου κανει το μοναδικο μαγαζι στη θεσσαλονικη. πετυχαινει κανεις τιποτα καλυτερο εκει κατω :) ? φυσικα μιλαω για τα επισημα καταστηματα που αναγραφονται στο site της zenith...
ευχαριστω!
2002 Rolex Oyster Perpetual Air-King
2009 Omega Speedmaster Professional
         'Apollo 11' 40th Anniversary Limited Edition 2009 Zenith Chronomaster Open XXT El Primero ______________________ 1993 Mazda RX-7 FD3S

Αποσυνδεδεμένος aragorn

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 116
    • Προφίλ
    • TimeBox
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #184 στις: Ιούνιος 20, 2009, 06:39:10 πμ »
Μπα εμένα το μεγαλύτερο που μου έκαναν όταν έψαξα πριν 10 μέρες ήταν 20% και αυτό για εξόφλησοι μετρητοίς.
www.TravelStories.gr - Η Ελληνική Κοινότητα για Ταξίδια

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #185 στις: Ιούνιος 20, 2009, 08:42:52 πμ »
σε μετρητά και ανάλογα το μοντέλο το 30% είναι εφικτό για να μην πώ πολύ εύκολο
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος aragorn

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 116
    • Προφίλ
    • TimeBox
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #186 στις: Ιούνιος 20, 2009, 08:58:07 πμ »
Άρα απλώς θέλει πολεμική διαπραγμάτευση;  ;D
www.TravelStories.gr - Η Ελληνική Κοινότητα για Ταξίδια

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #187 στις: Ιούνιος 20, 2009, 09:13:44 πμ »
etsi,σωστά  ;) ,πάντως δύο,ένα αρκετά επώνυμο (έχει αναφερθεί παλιότερα) και ένα ακόμα όχι τόσο,έχουν πάρα πολύ δελεαστικές τιμές,περισσότερα με π.μ. (στα μέλη vassilis,huston)
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος kalmik

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 57
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #188 στις: Ιούνιος 21, 2009, 04:56:28 μμ »
Φίλε kalmik, πριν 30 μέρες πήρα ένα Khaki X-Copter που φοράει 7750 σε πολύ καλή τιμή από τον Πάστρα στην Ομόνοια. Αν θέλεις μπορώ να σου στείλω την τιμή που το πήρα με pm. Ήταν 100+ euro φθηνότερος από τον επόμενο καλύτερο. Εδώ θέλω να σημειώσω και το εξής, γιατί και τα καλά πρέπει να λέγονται: Ήμουν μεταξύ της αγοράς του Hamilton Khaki X-Copter H76616333 και του Hamilton Khaki Officer H70655733. Διαφορετικά ρολόγια, αλλά ένα από τα δύο μπορούσα να πάρω εκείνη τη στιγμή (Η στιγμή για το δεύτερο ήρθε τώρα!!!!!!!). Για να μην τα πολυλογώ, το πρόβλημά μου ήταν ότι αντίθετα με το X-Copter, το άλλο δεν είχα καταφέρει να το δω ζωντανό και να το δοκιμάσω. Αφού λοιπόν καταλήξαμε στις τιμές, οι οποίες ήταν πολύ καλές και χωρίς το κατάστημα να έχει κανένα απο τα δύο στη βιτρίνα, προσφέρθηκαν να φέρουν και τα δύο,να τα δοκιμάσω και να πάρω όποιο ήθελα. Το άλλο θα το κρατούσαν οι ίδιοι για το μαγαζί. Έτσι κι έγινε, μέσα σε δύο μέρες. Πολύ καλή εξυπηρέτηση και πολύ καλή τιμή, χωρίς κάν να αναφέρω forum κλπ.

Φιλικά, Γιάννης.

Περιμένω το ΡΜ και ευχαριστώ για την απάντηση
Παναγιώτης

Αποσυνδεδεμένος Stoned156

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #189 στις: Ιούνιος 22, 2009, 01:48:51 πμ »
σε μετρητά και ανάλογα το μοντέλο το 30% είναι εφικτό για να μην πώ πολύ εύκολο

αν ειναι ευκολο το 30% τοτε θα μπορεις και περισσοτερο με καλο παζαρι...
εβαλα γνωστο και ρωτησε σε μαγαζια στη σταδιου, η πρωτη τιμη μετρητοις ηταν 25% μειον, αλλα και 20%. κι επειδη μιλαμε για zenith, το 1% διαφορα ειναι 100ευρω με το καλημερα :(
anyway, τελικα το πηρα (chronomaster XXT open) απο θεσσαλονικη, γιατι επρεπε να το εχω το σαββατο. δε προλαβαινα να κατεβω για την αγορα. τουλαχιστον πηρα και ενα δερματινο λουρακι δωρο, των 25ευρω για την καλοκαιρινη καταπονηση :P
πιστευω αθηνα με λιγο πεδεμα θα το επαιρνα 2-3 εκατοσταρικα κατω. ατιμη επαρχια...
2002 Rolex Oyster Perpetual Air-King
2009 Omega Speedmaster Professional
         'Apollo 11' 40th Anniversary Limited Edition 2009 Zenith Chronomaster Open XXT El Primero ______________________ 1993 Mazda RX-7 FD3S

Αποσυνδεδεμένος houston

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 489
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #190 στις: Ιούνιος 22, 2009, 01:19:21 μμ »
Καλοφόρετο, φίλε Stoned156, το καινούριο σου Zenith και καλώς ήρθες στο "El-Primero Club"!
Πληροφοριακά, οι εκπτώσεις ποικίλουν από μοντέλο σε μοντέλο ανάλογα με την εμπορικότητα, την διαθεσιμότητα, καθώς και άλλους παράγοντες. Η μέση έκπτωση που συνήθως γίνεται για τα εμπορικά μοντέλα είναι περίπου 20%. Ίσως καταφέρεις κάτι καλύτερο, όπως 25%, με σκληρό-ανελέητο παζάρι.
Εκπτώσεις άνω του 25% ΔΕΝ πετυχαίνεις σε επίσημο έμπορο της Zenith. Τουλάχιστον, όχι έτσι απλά....

Καλοφόρετο, λοιπόν, και πάλι αγαπητέ!

Αποσυνδεδεμένος Stoned156

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #191 στις: Ιούνιος 23, 2009, 01:09:54 πμ »
thanks για το καλωσορισμα! τρελο κλαμπακι ακουγεται :respect:
πιστευω αυτα τα κομματια ή δεν αρεσουν καθολου ή χανεις τον υπνο σου μεχρι να αποκτησεις ενα.
το 24% κατω που το πηρα, ενταξει μια χαρα ειναι, προς θεου, απλα λιγο πανω απο 25% πιστευω θα το πετυχαινα στην σταδιου. αλλα και η διαθεσιμοτητα εκει, απ'οτι ειδα δε πρεπει να ηταν αμεση. οποτε δε βαριεσαι, ας ειμαστε καλα εμεις, για να μπορουμε παντα τετοια ;)

ευχαριστω και παλι για τα σχολια. με πρωτη ευκαιρια θα βαλω φωτο.
2002 Rolex Oyster Perpetual Air-King
2009 Omega Speedmaster Professional
         'Apollo 11' 40th Anniversary Limited Edition 2009 Zenith Chronomaster Open XXT El Primero ______________________ 1993 Mazda RX-7 FD3S

Αποσυνδεδεμένος houston

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 489
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #192 στις: Ιούνιος 23, 2009, 10:16:36 πμ »
thanks για το καλωσορισμα! τρελο κλαμπακι ακουγεται :respect:
πιστευω αυτα τα κομματια ή δεν αρεσουν καθολου ή χανεις τον υπνο σου μεχρι να αποκτησεις ενα.
το 24% κατω που το πηρα, ενταξει μια χαρα ειναι, προς θεου, απλα λιγο πανω απο 25% πιστευω θα το πετυχαινα στην σταδιου. αλλα και η διαθεσιμοτητα εκει, απ'οτι ειδα δε πρεπει να ηταν αμεση. οποτε δε βαριεσαι, ας ειμαστε καλα εμεις, για να μπορουμε παντα τετοια ;)

ευχαριστω και παλι για τα σχολια. με πρωτη ευκαιρια θα βαλω φωτο.

Να'σαι καλά ρε φίλε! Αναμένουμε φώτο από το........"batman" :cooler: :chainsaw: :chainsaw:

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #193 στις: Αύγουστος 18, 2009, 10:46:51 μμ »
Ξέρεις κανείς που βρίσκουμε Epos στην Αθήνα;


Αποσυνδεδεμένος george_1985

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #194 στις: Αύγουστος 21, 2009, 07:20:15 μμ »
παιδια για πατρα σε hamilton ξερεις κανεις καποιο μαγαζι με καλες εκπτωσεις;
παιζει πουθενα κανα 20%-25%;

Αποσυνδεδεμένος xtasos

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 105
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #195 στις: Αύγουστος 24, 2009, 05:40:17 μμ »
Αγαπητοί μου φίλοι την θερμή μου καλησπέρα ...
... για όποιον μπορεί να με βοηθήσει ...
Είμαι από Γιαννιτσά, (50 χιλ. από Θεσσαλονίκη) και ξάχνοντας για αγορά κάποιου Ω, JLC, Rolex, Tag αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει που μπορώ να βρώ κατάστημα για να επεξεργαστώ από κοντά, τι θα μου ταίριαζε στο χέρι (μεγάλος καρπός 21 εκ.), και φυσικά όσο τον δυνατόν καλύτερες τιμές...

Αποσυνδεδεμένος Panagiotis_1975

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 308
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #196 στις: Σεπτέμβριος 07, 2009, 01:04:41 μμ »
θα ήθελα να ρωτήσω όποιον ξέρει εάν συμφέρει η αγορά ελβετικών ρολογιών απευθείας από την Ελβετία. Ρωτάω γιατί σε μια πολύ πρόσφατη επίσκεψη προμηθεύτηκα τον κατάλογο της ROLEX και εκ πρώτης όψεως μου φάνηκε ότι οι τιμές που προσφέρουν είναι αρκετά καλύτερες από τις αρχικές τιμές εδώ. Δεν ξέρω βέβαια τι γίνεται με τις εκπτώσεις.

Αποσυνδεδεμένος aragorn

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 116
    • Προφίλ
    • TimeBox
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #197 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 08:23:27 πμ »
Αγορά από Ελβετία όμως = τελωνείο ε;

Άσε που δε νομίζω ότι κάνουν εκπτώσεις όπως εδώ.
www.TravelStories.gr - Η Ελληνική Κοινότητα για Ταξίδια

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #198 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 08:58:40 πμ »
θα ήθελα να ρωτήσω όποιον ξέρει εάν συμφέρει η αγορά ελβετικών ρολογιών απευθείας από την Ελβετία. Ρωτάω γιατί σε μια πολύ πρόσφατη επίσκεψη προμηθεύτηκα τον κατάλογο της ROLEX και εκ πρώτης όψεως μου φάνηκε ότι οι τιμές που προσφέρουν είναι αρκετά καλύτερες από τις αρχικές τιμές εδώ. Δεν ξέρω βέβαια τι γίνεται με τις εκπτώσεις.
Φίλε Παναγιώτη, εννοείς να πάς και να το πάρεις από εκεί ή να το παραγγείλεις και να σου έρθει από εκεί? Ρωτάω γιατί μπορεί να υπάρχει διαφορά.
Αν πας εκεί, το πάρεις και το φορέσεις τότε δεν θα έχεις πρόβλημα τελωνείου. Ακόμα περισσότερο αν επιστρέψεις από χωρα της Ε.Ε. (Γερμανία, Γαλλία, Ιταλία, Αυστρία). Το θέμα είναι αν συμφέρει, γιατί σε παλαιότερο ταξίδι μου εκεί δεν είδα καμμιά τρομερή διαφορά. Σε ορισμένες μάρκες/μοντέλα μάλιστα μου φάνηκαν και πιο ακριβοί.... :-\  Άσε που δεν παίζουν εκπτώσεις όπως εδώ σε ποσοστό (πολύ μικρότερες) και πληρώνεις και μετρητοίς.... :-\
Αν το παραγγείλεις να έρθει, μίλα μαζί τους να στο στείλουν (αν γίνεται) από χώρα Ε.Ε..... ;)

Φιλικά Ηλίας

ΥΓ: Αν μπορείς σε παρακαλώ, στείλε μου με π.μ. ενδεικτικές τιμές από τον κατάλογο που πήρες από εκεί.... ;D

Αποσυνδεδεμένος george_1985

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #199 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 08:33:01 μμ »
Εχει βρει κανείς καλές τιμές σε Hamilton Khaki αυτά που φοράνε Valjoux 7750??

Γιατι βγαινουν κ με καποιον αλλο μηχανισμο εκτος απο Valjoux 7750;